Esileht Sünnitus Loote asend – risti?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Loote asend – risti?

Postitas:
Kägu

Tere!

Hetkel täitunud 38 rasedusnädalat ning siiamaani äe märkinud igal külastusel rasedakaardile, et beebi on peaseisus.

Aga…nüüd eilsest alates on minu arvates kõhu kuju muutunud lopergusemaks, seda on toonuste ajal hästi näha. Tunnen lapse liigutusi teistmoodi ning pepu, mis varem oli üleval, tundub nüüd kombates olevat küljepool. Samuti kui varem oli luksumist tunda all keskel, siis hetkel tuleb see rohkem külje pealt.

Kas nii suur beebi mahub ennast kõhus viltu pöörama veel ning on kellelgi sellega äkki kogemust endal? Et on juba peaseisu sättinud, aga siis otsustab ümber pöörata.

Võib-olla kujutan seda ette, aga teistmoodi tunne ja olemine on küll veidi. Äe visiidini on 1.5ndl aega, võimalik et sünnitan varem ära.

Kas sünnitusmajja minnes vaadatakse UHga/kompimise teel lapse asend veel enne sünnitust üle või peaksin seda kahtlust neile ise mainima, et äkki on beebi end pööranud risti? Sel juhul tuleks ju keisrilõige?

Aitäh kaasamõtlejatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt kujutad ette. Mulle tundus sama mingil hetkel, tegelt oli ultrahelis kõik ok. Väga vähetõenäoline, et laps niimoodi põiki jääb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 33.nädal ja beebi ujub ka oma pepuge küll ühele poole ja siis teisele poole. Pea on vaagnas.
Ei usu, et uh tehakse. Nii suure lapse puhul tunneb arst juba katsudes ära, kus mis kehaosa on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu esimene laps oli ka viltu, pea ei fikseerunud vaagnasse. Olin preeklampsia tõttu haiglas jälgimisel ja siis tehti ka ultraheli. Loodeti, et sünnitusel keerab ennast õigesse asendisse aga lõppes ikkagi erakorralise keisriga vale asendi tõttu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki keeras niisama külge või sirutas jalga vms. Ei usuks, et nii suur laps ja ennast päris risti pöörama mahub. pea fikseerimist vaagnasse ei ole toimunud, äkki on sellest see kõhu “lopergusemaks” muutumine, et laps vajus allapoole? Kui enne sünnitama lähed, siis ütle, küll kontrollivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nii suur beebi mahub ennast kõhus viltu pöörama veel ning on kellelgi sellega äkki kogemust endal? Et on juba peaseisu sättinud, aga siis otsustab ümber pöörata

Seelaps jõuab ennast veel mitu korda kõhus ümber pöörata kui tahab. Jah, enne sünnitust kontrollitakse lapse asendit. Ka ultraheliga kui vaja. Ära muretse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Sünnitus Loote asend – risti?