Esileht Väikelaps Lotte raamatud- mis vanusele?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Lotte raamatud- mis vanusele?

Postitas:

Tere, mis vanusele on môrldud need Lotte raamatud? Minu just 4 ne laps nende sisust küll aru ei saa.. laused pikad ja keerulised ja pildid ei lähe tekstiga kokku.
Pigem meeldib talle, et srlle ilusa pildi järgi ise jutu välja môtlen!
Kui vanalt teie lapsed neid kuulavad. Ise loevad ju koolilapsed ja minu 2 klassi last kyll enam Lotte ei huvita..
Minu arvates see raamat ( kôik osad) ikka väga keerulise jutuga ja nii pikad laused.
Kahju lihtsalt- lapsrle etendus nii meeldis- oli
lihtne ja sisukas, mitte nagu rasmat, kus môte läheb kaduna, kuna lause pikkus on 1 terve lôik..

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt oleneb see lapsest. Minu 4-aastasele just väga meeldivad need raamatud ja kui saaks, tahaks et ainult neid kogu aeg loetakski. Pildid küll ei lähe jah kohati tekstiga kokku, aga seal saab ise lapsele selgitada ja lasta tal võrrelda, mis on teistmoodi kui tekstis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt sõltub jah lapsest ja sellest, mida lapsele varem ette loetud on. Minu 4-sele Lotte raamatud väga meeldivad (6-sele ka veel, aga ise lugemiseks on talle küll liiga keeruline – laused on tõesti pikad). Minu lastele meeldivad ka muud Kivirähki teosed, kuigi sisu on vähemalt minu jaoks kohati liiga abstraktne. Näiteks “Sirli, Siim ja saladused” läheb kohati ikka väga kummaliseks, kui fantaasiamaailm reaalsusega sassi hakkab minema. Aga lastele meeldib, kuigi sinna tuli alguses küll palju juurde seletada, milla päris ja millal unistus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sõltub lapsest. Minu vanemal lapsel (hetkel 5) ei ole keeruline tekst olnud probleemiks, juba 3-aastaselt võis ka keerukamat teksti lugeda. Aga mis meile veel ei sobi, on väga pikad jutud. Talle hetkel veel ei sobi see teema, et homme õhtul jätkame sealt, kus pooleli jäi – homme õhtul tahab ta juba uut raamatut (ta on harjunud igal õhtul valima, mida lugeda). Sipsikus on suht maksimumpikkusega jutud

Samas 3-aastane on selline, et ma ei tea, kui palju ta üldse tegelikult juttu kuulab. tal on mingid kindlad lemmikraamatud, mida koguaeg tahab, et leoksin (nt Autode multikaraamatud), aga siis ikka tihti kipub mul ise lehte keerama – võibolla on ka tekst veel keeruline. Nüüd viimasel ajal jälle on avastanud Karu aabitsa ja sealt kuulab küll hoolikalt jutte – ehk on tõesti eakohasem kui need lemmikud Autode raamatud, kus rohkem pildid huvitavad. Suurem laps jälle 3-aastaselt kuulas huviga kõiki raamatuid, sõltumata teksti keerukusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lapsest ja mis huvitab. Kuigi mu lapsele istusid rohkem väikesed jutud ja korduvalt, siis Lotte raamat oma pikkade ja järjestikuste juttudega oli üks väheseid erandeid, mida ta oli valmis pikalt kuulama. Oma laps oli 2 a ja 4k, kui hakkasin Leiutajateküla Lottet ette lugema peatüki kaupa (meil oli raamatu kaudu esimene tutvus Lottega, film ja teater tulid hiljem). Tegelikult päeval oli ta valmis kuulama ka 2 peatükki korraga, aga endal oli raske seda niimoodi järjest ette lugeda. Ja teadis täpselt, kui hiljem uuesti ette lugedes lühendamise pärast midagi vahelt ära üritasin jätta, järelikult kuulas ja jäi ka meelde. Suurem huvi ja vaimustus jäi 2a4k – umb koolieani. Hiljem sai kingiks ka Lotte lõunamaareis audioraamatuna, mis siis aitas vahel hädast välja, kui ise lihtsalt ei jaksanud Lottet ette lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on alles neljaseks saanud, siis ehk tõesti, võta ette Sipsik ja muud lühemad lood, Laura lood vms. Mingi poole aasta pärast võiks küll juba sobida. Lotte reis lõunamaale nt on ka err lastejuttudes olemas.
Meil oli ikka Lotte 3-5a ette loetuna puhta kapsas ja lastel pealuu sees, lisaks pidid nad seitsmeaastasena suveveaheajal 1 Lotte ise läbi lugema (ükskõik missuguse raamatu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt sõltub jah lapsest ja sellest, mida lapsele varem ette loetud on. Minu 4-sele Lotte raamatud väga meeldivad (6-sele ka veel, aga ise lugemiseks on talle küll liiga keeruline – laused on tõesti pikad). Minu lastele meeldivad ka muud Kivirähki teosed, kuigi sisu on vähemalt minu jaoks kohati liiga abstraktne. Näiteks “Sirli, Siim ja saladused” läheb kohati ikka väga kummaliseks, kui fantaasiamaailm reaalsusega sassi hakkab minema. Aga lastele meeldib, kuigi sinna tuli alguses küll palju juurde seletada, milla päris ja millal unistus.

Sirli, Siim ja saladused oligi kõige kummalisem ja kohati ei saanud aru mis on lapse fantaasia ja mis päris, väga põimunud. Teised on väga vahvad raamatud. 6 aastasele ise lugemiseks Kaka ja Kevad täitsa paras Kartulisalat samuti. Lotte omad vähe keerukad ise lugemiseks koolieelikul tõesti, algklassides paras. Lottel ju üks terviklik tegevus terve raamat. Väike laps ei suuda ise lugemisel seda jälgida veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oma laste põhjal ütleks 3-5.
Ettelugemise kuulamine (mitte ühine raamatuvaatamine) vajab ka pisut harjutamist. Mul teine oli selleks kindlasti varem valmis, sest on suurema kõrvalt olnud pisikesest peale “sunnitud” kuulama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda lugesin lapsele Lotte raamatuid ette kui oli 5-aastane. Mitu korda oleme raamatuid lugenud ja lapsele lood meeldivad. Praegu 6-aastasele loen unejutuks Kivirähki “Kaka ja kevad”. Neljasele vast Laura lood vms tõesti sobilikumad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps luges kõik lotte raamatud umbes 5-aastaseks saades ise läbi ja ilmselt olid vägagi eakohased, sest talle väga meeldisid. sirli, siim ja saladused oli tal umbes samas vanuses lemmikraamat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Audioraamatuna kuulas üks laps viieselt ikka kümneid kordi. Nii Lotte kui Sirli, Siim ja saladused mängisid igapäevaselt. Vanemale lapsele ei meeldinud üldse.

Lühikeste lugudega raamat, mis on minu üks lemmikuid lähi aegade ja mis neljasele võiks meeldida – “Kõnelused tiigriga”. Londiste, Sipsik ja Volli(Ilmar Tomuski raamatust) meeldisid ka selles vanuses. Sellised raamatud, kus lapsed teevad igapäevaseid asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt oleneb, kui palju on laps harjunud keerulisemate juttudega. Neljasele peaks paras ettelugemiseks olema küll juba. Meil on lastel õhtujutuks olnud erinevaid raamatuid, kuulasid 3-5-aastaselt huviga ka nt “Alice imedemaal”. Lottet sai ka ette loetud mitu korda, kui olid väiksemad. Kuulasid, küsisid, kui mingi sõna või väljend võõras oli. Meil on lapsed kogu aeg ise küsinud, kui jutus mõni asi arusaamatu on. 6-kuueaastane loeb praegu ise aeg-ajalt nii Lottet kui ka teisi Kivirähu lasteraamatuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel üks nüanss – “Leiutajateküla Lotte” ja “Lotte reis lõunamaale” on OK, need on Kivirähk kirjutanud. Meile meeldis ka 4-aastasele. Kui teemaalgataja neljane veel ei haaku, mis seal ikka, võib ju hiljem proovida, sest tegelasi ja mõttekäike on seal päris palju. AGA – “Lotte ja kuukivi saladus” ei ole kuigi OK raamat. Ma ei saanud alguses aru, mis toimub – lugesin lastele ette ja takerdusin pidevalt mingitesse kummalistesse konstruktsioonidesse, lausete rütm, sõnakasutus oli veider, palju mõttetut jahumist, pikad sisutud keerutamised. Endalgi kadus mõttejärg käest, lastel seda enam. Siis nägin, et autor on hoopis Janno Põldma. Kogu lugupidamise juures autori kui animafilmitegija vastu – ettelugemiseks oli kuukivi saladuse raamat kahjuks täitsa kõlbmatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Lotte raamatud- mis vanusele?