Esileht Kodunurk Luitunud voodipesu – kas kasutate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Luitunud voodipesu – kas kasutate?

Postitas:
Kägu

Kuidas te toimite: kas kasutate voodipesu, kuni sellesse auke pole tekkinud või vahetati ka luitunud pesu uue vastu? Mul on kodus päris mitu komplekti, mis igati terved, aga nö kaubanduslik välimus on kadunud. Silmale need eriti kenad enam vaadata ei ole, samas säästlik pool minust ütleb, et nõme oleks need lihtsalt seepärast ära visata, et need enam nii head välja ei näe.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei viska tervet asja minema põhjusel, et värv ei ole enam värske, pean seda raiskamiseks. Minu kadunud vanaema lappis voodilinu sedasi, et kui keskkoht ära kulus, siis lõikas seal vahelt ära ja pani teisest linast jupi juurde – sõja ajal elanud, ilmselt nüüdset  priiskamist nähes  vangutaks ikka väga pead.  Aga see selleks – jah kasutan luitunud voodipesu, osa olen maale viinud ja leiavad seal kasutust.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult kasutan. Aga juba voodipesu ostes või kangast ise õmblemiseks valides jälgin, et see kannataks luitumise ilusti välja, ehk et voodipesu oleks ka siis sündsa välimusega, kui see on juba vana. Enamasti on mu voodipesu seetõttu ühevärviline või õrnema pastelse mustriga, mille puhul pole vahet, kas on luitunud või mitte.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kasutan, enamasti kulub see muster ju lihtsalt heledamaks/pastelsemaks. Ei pea õigeks pilduda minema asju, mis on täiesti kasutatavad ja pole katki. Tänapäeval enam voodilinu jah ei paika, aga raiskama hakata ka ei taha.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka keskkonnahoidlik inimene ja ei viska ära, kasutan edasi. Pooldan ka seda, mis eelkirjutajadki, et pigem valingi sellise mustriga/värviga voodipesu, mis natuke luitumist siiski kannataks, ei näeks kohe õudne välja. Aga jah, luitunud voodipesu on ka kasutuses, mõni neist lihtsalt B- või C-variandina, et kui lemmikud on pesus või on mitmeid külalisi järjest käinud vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te toimite: kas kasutate voodipesu, kuni sellesse auke pole tekkinud või vahetati ka luitunud pesu uue vastu? Mul on kodus päris mitu komplekti, mis igati terved, aga nö kaubanduslik välimus on kadunud. Silmale need eriti kenad enam vaadata ei ole, samas säästlik pool minust ütleb, et nõme oleks need lihtsalt seepärast ära visata, et need enam nii head välja ei näe.

Ma ikka kasutan aukudeni. Ma ei tea, ma olen ärkvelolekus magamistoas nii vähe, et selline asi ei häiri.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lina muutub topiliseks või kulub mingist kohast õhukeseks, siis ootan, kuni koolis tuleb loomade varjupaiga jaoks abi kogumine. Saadan linad sinna.

Tekikoti värv luitub nii märkamatult, et seda märkan siis, kui  sama komplekti padjapüür on kasutamata jäänud ja sellega võrrelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka kasutan. Olen igapäevaseks kasutamiseks ka mitu lumivalget voodipesukomplekti ostnud, sest neid saab rahus 90°C pesta valge pesu vahendiga, ilma, et värv luituks ja saab korralikult igasuhugused tolmulestad ja bakterid kuumaga ära pesta. Värvilisi voodipesusid pesen vaid 60°C ja värvilise pesu vahendiga, et värv natuke kauem kestaks. Aga kasutan edasi, kui värv hele ja olen katki rebenenud tekikotte kinni tagasi õmmelnud. Mul on megapalju tekikotte ja linasid, et ikka tihedalt vahetada kannataks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen just mõtisklenud sama asja üle vanade kruuside puhul. Mul on päris mitu kruusi, mis on täiesti terved, aga millelt on värv nõudepesumasinas täitsa maha kulunud (jah, ma tõesti ei viitsi käsitsi pesta, kui tegu pole mingi eriti kauni mälestusesemega). Et mis nendega teha. Ilusad ei ole, aga jooki ju peavad …

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naine lasi öösel käraka peeru, linal auk sees, madratsil ka mingi vigastus. Ei teagi, keda välja vahetada, kas lina või madratsit või naist.

0
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma mustriga komplekte ei ostagi – kõik on ühetoonilised, pastelsed. Luitumine ei paista eriti välja – võibolla toon läheb heledamaks. Kasutan ikkagi lõpuni. Vahepeal õmblesin vanadest komplektidest lastele voodipesu (vanem laps pissis sageli öösel voodisse, lõpuks neid linu enam puhtaks ei saanudki, kollakad laigud jäid). Voodipesukomplektid on üsna kallid ja iga kuu ei hakka ju uusi ostma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tekikoti värv luitub nii märkamatult, et seda märkan siis, kui  sama komplekti padjapüür on kasutamata jäänud ja sellega võrrelda.

Täpselt. Ei märkagi seda värvi kulumist ja eriti ei mäleta, milline mõni lina 10 aastat tagasi välja nägi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina siis see, kes ei käi kaltsukates ega kasuta luitunud esemeid (sh voodipesu).
Esimese puhul ei talu ma seda desovahendi haisu, mida mõnelt esemelt ei saagi kunagi välja (sõbranna hull teise ringi fänn, tema riiete puhul ma tunnen aegajalt seda spetsiifilist lõhna, kuigi ta on neid pesnud ja lõhnastanud) ja mis tervitab nina kohe poodi astudes.
Teisel puhul on põhjuseid rohkem, näiteks see, et nõukaaja lapsena olidki meil paljud asjad lipitud-lapitud/hiidvanad, sest kaubandusest ju midagi eriti saada polnud. Sellest tulenevalt olen võimaluste avanedes endale lubaduse andnud, et ei mingeid vanu-kulunud asju.
Ka on põhjus kindlasti selles, et sellised vanad puuvillalinad ei sobi lihtsalt minu kindlat stiili koju ja magamistuppa.
Samas ema juures magan meelsasti lapsepõlveaegsete linade vahel ja kuivatan nägu olümpia-Miškaga rätikusse.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkasin mõtlema, et mul ei ole ühtegi luitunud voodipesukomplekti – kuskohast neid saaks? St millise firma voodipesu kaotab nii palju värvis, et seda võiks luitunuks nimetada? Mul enamus Ikea kallima otsa omad ja need küll ei luitu, enne kuluvad läbi (ka selleks kulub vähemalt kümmekond aastat tihedat kasutamist).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna tänapäeval polegi kaubandusvõrgus sellist voodipesu saadaval, millega mina harjunud olen, siis kasutan oma vanu, veel nõukogudeajal  ostetud voodipesu tänaseni.

Mulle nimelt meeldivad väga need nõukogudeaegsed linaseseguga puuvillased voodilinad, mis on natuke nagu karedad, aga samas väga sõbralikud naha vastus.

Ma võin ju kõlada vanamoodsalt, aga ka minu lapsed, kes on ikka täitsa tänapäevased, on nende veneaegsete voodilinadega harjunud ja ei taha üldse neid tänapäevased õhukesi ja libedaid linu omale külje alla.

Samuti meeldivad mulle täispuuvillased tekikotid ja padjapüürid. Jällegi sellised, mida sai nõukogude ajal osta ja mõnda aega ka vabariigi alguspäevil  näiteks Anttila kataloogist. Mäletate ju küll – sellisest pehmest ja hingavast 100% puuvillasest kangast voodipesu.

Praegu selliseid enam ei müüda. Ikka on natuke viskoosi või mingisugust kunstkiudu sisse pandud, mis minu naha ajab näiteks higistama ja ei tundu üldse keha vastus meeldiv. Õnneks laidub mõnikord teise ringi poodides veel neid veneaegseid voodipesusid – sealt saab oma varusid täiendada.

Nii et kasutan oma vanu häid voodipesusid, kuni nad otseses mõttes katki kuluvad. Ja siis ka lõikan näiteks voodilinadel tervemad kohad köögirätikuteks või õmblen ümber padjapüürideks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina siis see, kes ei käi kaltsukates ega kasuta luitunud esemeid (sh voodipesu).

Esimese puhul ei talu ma seda desovahendi haisu, mida mõnelt esemelt ei saagi kunagi välja (sõbranna hull teise ringi fänn, tema riiete puhul ma tunnen aegajalt seda spetsiifilist lõhna, kuigi ta on neid pesnud ja lõhnastanud) ja mis tervitab nina kohe poodi astudes.

Teisel puhul on põhjuseid rohkem, näiteks see, et nõukaaja lapsena olidki meil paljud asjad lipitud-lapitud/hiidvanad, sest kaubandusest ju midagi eriti saada polnud. Sellest tulenevalt olen võimaluste avanedes endale lubaduse andnud, et ei mingeid vanu-kulunud asju.

Ka on põhjus kindlasti selles, et sellised vanad puuvillalinad ei sobi lihtsalt minu kindlat stiili koju ja magamistuppa.

Samas ema juures magan meelsasti lapsepõlveaegsete linade vahel ja kuivatan nägu olümpia-Miškaga rätikusse.

iidvanad ikka

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna tänapäeval polegi kaubandusvõrgus sellist voodipesu saadaval, millega mina harjunud olen, siis kasutan oma vanu, veel nõukogudeajal ostetud voodipesu tänaseni.

Mulle nimelt meeldivad väga need nõukogudeaegsed linaseseguga puuvillased voodilinad, mis on natuke nagu karedad, aga samas väga sõbralikud naha vastus.

Ma võin ju kõlada vanamoodsalt, aga ka minu lapsed, kes on ikka täitsa tänapäevased, on nende veneaegsete voodilinadega harjunud ja ei taha üldse neid tänapäevased õhukesi ja libedaid linu omale külje alla.

Samuti meeldivad mulle täispuuvillased tekikotid ja padjapüürid. Jällegi sellised, mida sai nõukogude ajal osta ja mõnda aega ka vabariigi alguspäevil näiteks Anttila kataloogist. Mäletate ju küll – sellisest pehmest ja hingavast 100% puuvillasest kangast voodipesu.

Praegu selliseid enam ei müüda. Ikka on natuke viskoosi või mingisugust kunstkiudu sisse pandud, mis minu naha ajab näiteks higistama ja ei tundu üldse keha vastus meeldiv. Õnneks laidub mõnikord teise ringi poodides veel neid veneaegseid voodipesusid – sealt saab oma varusid täiendada.

Nii et kasutan oma vanu häid voodipesusid, kuni nad otseses mõttes katki kuluvad. Ja siis ka lõikan näiteks voodilinadel tervemad kohad köögirätikuteks või õmblen ümber padjapüürideks.

misasja? ma ei ole muud voodipesu kuskil kohanudki kui 100% puuvill.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

misasja? ma ei ole muud voodipesu kuskil kohanudki kui 100% puuvill.

See tänapäevane puuvill on natuke teistmoodi – selline libe justkui.
Vanasti oli rohkem nagu sitsi moodi kangast voodipesu. Hoopis teistmoodi.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu selliseid enam ei müüda. Ikka on natuke viskoosi või mingisugust kunstkiudu sisse pandud, mis minu naha ajab näiteks higistama ja ei tundu üldse keha vastus meeldiv. Õnneks laidub mõnikord teise ringi poodides veel neid veneaegseid voodipesusid – sealt saab oma varusid täiendada.

Tegelikult müüakse küll uuest peast ka. Narvas on siiamaani Krenholmi-nimeline ettevõte, mis müüb üsna vanade sarnast kaupa. Odavama otsa omad on küll sellisest väga hõredast kangast. Aga 100% puuvillased ja ei ole libedad. Laatadel müüakse sageli sellist kraami, ma ei tea küll, kas selle Krenholmi omi alati.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

iidvanad ikka

Jah, loomulikult, tänan! Just täna tulin seda teemat uuesti vaatama ja avastasin, et olen mingil põhjused iidse hiiuks kirjutanud. Tänan parandamast!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kasuta luitunud voodipesu, ostan uued. Magamis tuba ja voodi koos pesuga peab ikka kena ja mõnus ja hygge välja  nägema, . Samamoodi nagu öeldakse, et yksi syyes söö nagu kuningas, samamoodi, magades maga nagu printsess

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kasuta luitunud voodipesu, ostan uued. Magamis tuba ja voodi koos pesuga peab ikka kena ja mõnus ja hygge välja nägema, . Samamoodi nagu öeldakse, et yksi syyes söö nagu kuningas, samamoodi, magades maga nagu printsess

Absoluutselt nõus!
Elan üksi, minu õhtusöögilaual on lina, küünlad, mängib vaikne muusika, aknakatteid ei ole, vaatan suurest aknast õue nagu “telekat”. Toit on portsuna ja iseendale garneeritult taldrikul. Söön kenalt serviisilt noa ja kahvliga mõõdukate ampsudega. Joogivesi on alati jalaga pokaalis. Ise olen viisakalt riides ja puhas.
Mulle meeldib nii, tunnen ennast oma kodus nagu restoranis.
Ma ei ole vist iial kõveras diivanil toidukausiga vedelenud või töölaua taga arvuti ees söönud. Lihtsalt see tundub kuidagi…väga vale ja ebamugav.

Nagu mul on alati korralik pesu üleriiete all ja jälgin, et rõivastel ka siseõmblused vm korrektsed oleksid (mida teised ju loomulikult ei näe), nii tahan ka, et mu magamistoas on kaunis ja kvaliteetne voodipesu. Mis sest, et seal kedagi muud peale minu ei käi ja isegi lähen sinna vaid magama.
Mis teha, igal ühel omad kiiksud ????

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te toimite: kas kasutate voodipesu, kuni sellesse auke pole tekkinud või vahetati ka luitunud pesu uue vastu? Mul on kodus päris mitu komplekti, mis igati terved, aga nö kaubanduslik välimus on kadunud. Silmale need eriti kenad enam vaadata ei ole, samas säästlik pool minust ütleb, et nõme oleks need lihtsalt seepärast ära visata, et need enam nii head välja ei näe.

Olen ära visanud küll luitunud voodilina mis oli keskelt sõredaks-läbikumavaks kulunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule jällegi väga meeldivad luitunud ja palju kordi pestud, kuid samas kvaliteetsest materjalist, näiteks linasest või heast puuvillast voodipesud. Esiteks on paljude pesemiste käigus neist välja uhutud kõik need mürgid, mida kasutatakse lina ja puuvillakasvatuses ja mis jäävad riidekiududesse. Teiseks on neist välja uhutud ka kangatööstuses kasutatavad mürgised ained. Kolmandaks ei ole neis enam mürgist riidevärvi. Lisaks viitab luitumine ja pleekimine sellele, et voodipesu on kuivatatud õues värske õhu, tuule ja päikese käes. Mitte lastud läbi mingi kuivati.

Minu jaoks seostub luitunud, kuid puhas ja õues kuivatatud värskelt lõhnav voodipesu luksusega, mida kogevad maal puhtas keskkonnas elavad inimesed. Selline rustikaalne ja looduslähedane nauding.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vähegi kannatab kasutada, siis kasutan. Selle õppetunni, et mõnusast materjalist ja ka hästi mõõtudelt sobiv voodipesu on saadud uuema vastu vahetatud, et välimus ka värskem oleks, ja siis kahetsetud, on mul olemas. Nii raske on leida tõesti õiges mõõdus ja heast materjalist voodipesu. Lolli peaga viisin ühe “sissetöötatud” komplekti juba riidekonteinerisse, hiljem sain aru, et ei järgmine ega ka ülejärgmine uus, mis ostetud, ei olnud üldse nii hea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna tänapäeval polegi kaubandusvõrgus sellist voodipesu saadaval, millega mina harjunud olen, siis kasutan oma vanu, veel nõukogudeajal ostetud voodipesu tänaseni.

Mulle nimelt meeldivad väga need nõukogudeaegsed linaseseguga puuvillased voodilinad, mis on natuke nagu karedad, aga samas väga sõbralikud naha vastus.

Ma võin ju kõlada vanamoodsalt, aga ka minu lapsed, kes on ikka täitsa tänapäevased, on nende veneaegsete voodilinadega harjunud ja ei taha üldse neid tänapäevased õhukesi ja libedaid linu omale külje alla.

Samuti meeldivad mulle täispuuvillased tekikotid ja padjapüürid. Jällegi sellised, mida sai nõukogude ajal osta ja mõnda aega ka vabariigi alguspäevil näiteks Anttila kataloogist. Mäletate ju küll – sellisest pehmest ja hingavast 100% puuvillasest kangast voodipesu.

Praegu selliseid enam ei müüda. Ikka on natuke viskoosi või mingisugust kunstkiudu sisse pandud, mis minu naha ajab näiteks higistama ja ei tundu üldse keha vastus meeldiv. Õnneks laidub mõnikord teise ringi poodides veel neid veneaegseid voodipesusid – sealt saab oma varusid täiendada.

Nii et kasutan oma vanu häid voodipesusid, kuni nad otseses mõttes katki kuluvad. Ja siis ka lõikan näiteks voodilinadel tervemad kohad köögirätikuteks või õmblen ümber padjapüürideks.

misasja? ma ei ole muud voodipesu kuskil kohanudki kui 100% puuvill.

Satiin ja siid on välistatud ?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kasuta luitunud voodipesu, ostan uued. Magamis tuba ja voodi koos pesuga peab ikka kena ja mõnus ja hygge välja nägema, . Samamoodi nagu öeldakse, et yksi syyes söö nagu kuningas, samamoodi, magades maga nagu printsess

Absoluutselt nõus!

Elan üksi, minu õhtusöögilaual on lina, küünlad, mängib vaikne muusika, aknakatteid ei ole, vaatan suurest aknast õue nagu “telekat”. Toit on portsuna ja iseendale garneeritult taldrikul. Söön kenalt serviisilt noa ja kahvliga mõõdukate ampsudega. Joogivesi on alati jalaga pokaalis. Ise olen viisakalt riides ja puhas.

Mulle meeldib nii, tunnen ennast oma kodus nagu restoranis.

Ma ei ole vist iial kõveras diivanil toidukausiga vedelenud või töölaua taga arvuti ees söönud. Lihtsalt see tundub kuidagi…väga vale ja ebamugav.

Nagu mul on alati korralik pesu üleriiete all ja jälgin, et rõivastel ka siseõmblused vm korrektsed oleksid (mida teised ju loomulikult ei näe), nii tahan ka, et mu magamistoas on kaunis ja kvaliteetne voodipesu. Mis sest, et seal kedagi muud peale minu ei käi ja isegi lähen sinna vaid magama.

Mis teha, igal ühel omad kiiksud ????

100 % nõus. Aga teemaalgataja ilmselt kannab ka valget aluspesu mis juba hallikaks muutunud aga veel päris katki ei ole või siis ikka suuremad augud saab ära lappida. Vääruste küsimus – mulle meeldib kui kõik majapidamises ja minu seljas olevad tekstiilid on puhtad, värvi kaotamata ja ilusad. Kui osta natuke kallimat ja kvaliteetset siis ei luitu see tekikott küll väga kiiresti, eriti kui viitsid voodipesu vahetada tihedamini kui kord kvartalis.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

misasja? ma ei ole muud voodipesu kuskil kohanudki kui 100% puuvill. Satiin ja siid on välistatud ?

Satiin ei ole ometigi ju materjal, see on kudumisviis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt nõus!
Elan üksi, minu õhtusöögilaual on lina, küünlad, mängib vaikne muusika, aknakatteid ei ole, vaatan suurest aknast õue nagu “telekat”. Toit on portsuna ja iseendale garneeritult taldrikul. Söön kenalt serviisilt noa ja kahvliga mõõdukate ampsudega. Joogivesi on alati jalaga pokaalis. Ise olen viisakalt riides ja puhas.
Mulle meeldib nii, tunnen ennast oma kodus nagu restoranis.
Ma ei ole vist iial kõveras diivanil toidukausiga vedelenud või töölaua taga arvuti ees söönud. Lihtsalt see tundub kuidagi…väga vale ja ebamugav.

Nagu mul on alati korralik pesu üleriiete all ja jälgin, et rõivastel ka siseõmblused vm korrektsed oleksid (mida teised ju loomulikult ei näe), nii tahan ka, et mu magamistoas on kaunis ja kvaliteetne voodipesu. Mis sest, et seal kedagi muud peale minu ei käi ja isegi lähen sinna vaid magama.
Mis teha, igal ühel omad kiiksud ????

Kui näen ja kuulen sind,
siis usun salamahti,
et noa ja kahvliga
end võtad riidest lahti…
(B. Alver)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan luitunud voodipesu, samuti kõik rätikud ja riided ikka lõpuni. Minema ei viska ka peale seda, kui voodipesule on augud tekkinud. Peale seda saab seda kasutada kuskil veel, kasvvõi garaazis või olgu või ühekordsete lappidena eriti mustade asjade pühkimiseks, olgu selleks gaasigrill või muu koristus. Peale seda prügisse. Mees soovib heameelega pehmeid lappe nii garaazi, kui pagasnikusse.
Nüüd võib seda nimetada kuidas tehase, kas säästlik eluviis või sammuke maailma vähem lagastamiseks. Kuid kui oled sünnist peale sellise mõtteviisiga elanud, siis see ongi loomulik eluviis.
Igatahes on imelik lugeda, kui keegi räägib tänapäeval – viskan minema – asjade kohta, mida saab veel kasutada, kui mitte ise, siis keegi teine. Rahast pole kahju?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Kodunurk Luitunud voodipesu – kas kasutate?