Esileht Lapse ootamine Lutipudel ja rinnapump

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Lutipudel ja rinnapump

Postitas:

Kas olete ette valmis ära ostnud lutipudeli ja rinnapumba? Plaanis on imetada ja arvasin, et lutipudelit ei peaks nagu vaja minema. Kuid nii paljud tuttavad ümberringi ikkagi pumpavad ka ja kasutavad lutipudelit. Mäletan, et esimese lapsega aastaid tagasi ei õnnestunud mul see pumpamine ja andsingi ainult rinda. Aga ehk oleks mõistlik siiski rinnapump soetada ja lutipudel? Millist soovitate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostaks siis, kui reaalselt vaja läheb. Minu laps nt ei v6tnud lutti ega lutipudelit. Rinnapump osutus siiski vahest vajalikuks, kui hakkas rinnap6letik tekkima ja oli vaja natuke pealt ära pumbata. Osad teevad seda kätega vajadusel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 14:35; 16.10 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolm last ja pole ühegiga neist läinud vaja ei pumpa, lutipudelit ega lutti.

Pump võib olla vajalik kui nt on suur tootlikkus ja laps ei söö kõike ära. Siis vahel vaja aidata kaasa aga enamasti see esimeste kuude teema. Pumpa saab laenutada/laenata ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on plaanis lapsest hakata eemal olema, nt käid trennis ja ei jõu 3 h-ga tagasi või käid koolis vmt, siis võib vaja minna. Muidugi, trenniga ei alusta kohe, nii et jõuab ka peale lapse sündimist osta.

Mina esimese lapsega kasutasingi (õigemini, mees kasutas) lutipudelit, kui kord nädalas trennis olin (elan 40 min kaugusel linnast väljas ja kuna trenn kestis ka 1,5h, ei jõudnud niimoodi ära käia, et laps süüa ei tahaks). Samuti juba 5-6kuuse lapse kõrvalt vahel käisin üksi linnas ja et ei peaks siis kiirustama, et oli minu vaba aeg või sain sõbrannadega õhtul kokku ja mees pani siis lapse magama, mina sättisin end öiseks toitmiseks tagasi. Algusepoole ma pumpasin – öösiti! 😀 Sest laps hakka umbes 1,5kuuselt üleöö 2 korra asemel 1x sööma ja ma ei saanud oma kivikõvade rindadega magama – pumpasin siis alguses 90-100, hiljem juba vähem välja nii, et olek sok olla ja piima panin kõik sügavkülma. Niimoodi umbes kuu ajaga kogunes päris kena varu. Päeval suvalisel ajal pumbates tuli ka ainult 10-15 ml, sellepärast mulle see öine pumpamine sobis. Hiljem juba andis mees RPA, kui öösiti enam niimoodi üleääre ei ajanud ja varud olid otsas.

Teise lapsega pumpasin mis ma pumpasin, aga laps polnud nõus lutipudelist sööma. Proovisime erinevaid pudeleid. proovisime ka lusika pealt ja tassi servast anda, nagu soovitatakse, aga ei kõlband ei pumbatud piim ega RPA. Pikemalt ilma lapseta kuskil käia sain siis, kui laps juba natuke püreed sõi. Tegelikult oli mul teise lapsega plaan, et kui nt vaja kuskil kaubanduskeskuses või kohvikus toita vmt, et siis võiks pudelist anda, et ei sõltuks imetamisruumide olemasolust (nt olen pidanud korra Pärnus inva-wc potipeal istudes toitma) ja avalik imetamine mulle ei sobi. Aga võta näpust, laps polnud selle plaaniga nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ette ei ostaks. Tänapäeval ju kõik nii saadaval, et kui ongi vaja, siis las lähedane või mees läheb ostab, milleks varuda…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:14; 16.10 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lutipudel pole ju ainult piima jaoks. Minu esimene laps sündis kuumal suvel ja lisaks sai antud talle ka vett, et vedeliku puudust ei teki. Seega plaan ikka üks pudel enne ära osta kui pärast poodides kolada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lutipudel pole ju ainult piima jaoks. Minu esimene laps sündis kuumal suvel ja lisaks sai antud talle ka vett, et vedeliku puudust ei teki. Seega plaan ikka üks pudel enne ära osta kui pärast poodides kolada.

Ma loodan, et tegu oli rpa lapsega. Rp laps ei vaja vett kohe kindlasti, vaid küsibki rinda, et juua saada. Vesi ei kasvata last ja võib kaalulanguseni hoopis viia, pisike magu saab nö kõhu täis veest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:14; 16.10 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui elad suuremas linnas, saad vajadusel need osta kasvõi öösel apteegist. Korralik pump on päris kallis, nii et seda ma kappi seisma ette ei ostaks. Mul on kogemus esimese lapse beebiajast. Piima on algul palju – sel etapil on koguda ja külmutada lihtne, aga selle konsistents on tuunitud vastsündinule. Peale kolmandat kuud mul üldiselt ei jäänud nii palju piima üle, et jooksvalt midagi kõrvale panna. Kui laps oli 4-5 kuune ja vaja vahel ära käia, siis tundus kuidagi kindlam anda ikkagi sellele eale sobivat värskelt valmistatud rpa-d kui mitu kuud külmas seisnud vastsündinu-piima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lutipudel pole ju ainult piima jaoks. Minu esimene laps sündis kuumal suvel ja lisaks sai antud talle ka vett, et vedeliku puudust ei teki. Seega plaan ikka üks pudel enne ära osta kui pärast poodides kolada.

Mingit vett ei vaja laps, kui saab rinda. Mina imetasin 1,5a ja laps esimene aasta j6igi ainult rinnast. Mingit vett ta ei soovinud ega vaja läinudki. rp konsistent on selline, et vastavalt lapse vajdusele pakub k6ike vajalikku. Nt kuumal ajal on rp alguses vesisem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 14:35; 16.10 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaks valmis lutipudeli ja rinnapiimakogujad. Rinnapiimakogujate abil sain imetamise ajal suured kogused piima ning nendega lasin vajadusel last toita lutipudelist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Lapse ootamine Lutipudel ja rinnapump