Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ma ei saa aru,kannan abikaasale oma kasutamata mahaarvamised tuludeklaratsioonis

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ma ei saa aru,kannan abikaasale oma kasutamata mahaarvamised tuludeklaratsioonis

Postitas:

aga abikaasa kui hakkab tegema kus näha et kandsin oma osa talle

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:08; 19.02 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/kasutamata-maksusoodustuste-jagamine-abikaasaga

Soodustuste ülekandmine elektroonsel tuludeklaratsioonil
Soovitame esimesena esitada oma tuludeklaratsiooni sellel abikaasal, kelle aastatulu on väiksem või kellel on mahaarvatavaid soodustusi rohkem.

Kasutamata jäänud maksuvaba tulu, täiendava laste maksuvaba tulu, eluasemelaenu intresside ja koolituskulude abikaasa deklaratsioonile ülekandmist pakub süsteem automaatselt. Käsitsi midagi deklaratsioonile märkima ei pea.

Kui isikul kasutamata maksusoodustusi ei ole, siis süsteem nende ülekandmise võimalust ka ei paku.

Seega kui sulle pakub, saad.

Ja abikaasa näeb seda, kui oma deklarit teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et ka abikaasa pole piisavalt tulumaksu maksnud, et ka sinu osa eest tagasi saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:44; 19.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene küsib lihtsa küsimuse: kus abikaasa deklaril see ülekantud osa näha on. Keegi ehk teab ka õiget vastust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal abikaasa deklaris tuleb see ülekandmine lahti teha ja ise käsitsi aktiveerida, nii on koguaeg olnud. Ilma aktiveerimiseta ei näitagi muud peale 0. See vist selleks, et ehk mõni abikaasa ei soovigi sellist soodustust, tema valik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal abikaasa deklaris tuleb see ülekandmine lahti teha ja ise käsitsi aktiveerida, nii on koguaeg olnud. Ilma aktiveerimiseta ei näitagi muud peale 0. See vist selleks, et ehk mõni abikaasa ei soovigi sellist soodustust, tema valik.

Ei ole vaja midagi käsitsi aktieerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:44; 19.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja

sain hakkama,abikaasa oli vaadanud andmeid ja siis tuli tal alustada uuesti siis näitas minu ülekandmist talle,muidu mitte.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:08; 19.02 11:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ma ei saa aru,kannan abikaasale oma kasutamata mahaarvamised tuludeklaratsioonis