Esileht Pereelu ja suhted Ma käitun tütrega nagu Mari Pilvede alt

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Ma käitun tütrega nagu Mari Pilvede alt

Postitas:

Tunnen sealt seriaalist Mari vaadates täpselt iseennast ära.
Kontrolliv, uuriv, võitlev jne, aga mitte paha pärast, vaid hoolimisest.
Ei oska olla selline kõrvalseisja, kes ei osale hoiab eemale.
Teismeline tunneb end loomulikult ahistatuna.
Pean õppima vabaks laskma.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata vähem jampsi

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niimoodi püüavad kontrollivad-urgitsejad-ahistajad jah oma eba-adekvaatset käitumist õilistada… nemad “hoolivad”…. paraku pole see hoolimine, vaid käitumisprobleem.

On võimalik lapsi kasvatada ka neid austades, olles neile autoriteet oma eeskujuga, õigel ajal õigeid asju öelda ilma lapsi ahistamata, et nad ise tahavad oma elu jagada ja ise võtavad vastutuse oma tegude eest ilma pidevalt kontrollimata. Selline on tegelikult hooliv kasvatus ja niimoodi ei distantseeri sa lapsi endast ära.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.12 09:03; 20.12 18:15; 20.12 18:17; 20.12 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niimoodi püüavad kontrollivad-urgitsejad-ahistajad jah oma eba-adekvaatset käitumist õilistada… nemad “hoolivad”…. paraku pole see hoolimine, vaid käitumisprobleem.

On võimalik lapsi kasvatada ka neid austades, olles neile autoriteet oma eeskujuga, õigel ajal õigeid asju öelda ilma lapsi ahistamata, et nad ise tahavad oma elu jagada ja ise võtavad vastutuse oma tegude eest ilma pidevalt kontrollimata. Selline on tegelikult hooliv kasvatus ja niimoodi ei distantseeri sa lapsi endast ära.

Sa sina tead täpselt, et teemaalgataja ei hooli?!

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ilmselt Mari küll ei ole. Aga samas, ta on neist õdedest kõikse talutavam tegelaskuju mu meelest. Kuidagi…hästi elus ja toimiv ja üsna adekvaatne siiski. See günekoloogist uhuu-Piret ja puunäo-Kertu on ikka eriulmetegelased. Sama haigelt on teisele poole võimendatud Riinat.
Kertu n.ö. tütar, see “Liisake,” mängis eile päris hästi. Tubli tüdruk. : )

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Niimoodi püüavad kontrollivad-urgitsejad-ahistajad jah oma eba-adekvaatset käitumist õilistada… nemad “hoolivad”…. paraku pole see hoolimine, vaid käitumisprobleem.

On võimalik lapsi kasvatada ka neid austades, olles neile autoriteet oma eeskujuga, õigel ajal õigeid asju öelda ilma lapsi ahistamata, et nad ise tahavad oma elu jagada ja ise võtavad vastutuse oma tegude eest ilma pidevalt kontrollimata. Selline on tegelikult hooliv kasvatus ja niimoodi ei distantseeri sa lapsi endast ära.

Teoorias oleme me kõik tugevad!

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niimoodi püüavad kontrollivad-urgitsejad-ahistajad jah oma eba-adekvaatset käitumist õilistada… nemad “hoolivad”…. paraku pole see hoolimine, vaid käitumisprobleem.

On võimalik lapsi kasvatada ka neid austades, olles neile autoriteet oma eeskujuga, õigel ajal õigeid asju öelda ilma lapsi ahistamata, et nad ise tahavad oma elu jagada ja ise võtavad vastutuse oma tegude eest ilma pidevalt kontrollimata. Selline on tegelikult hooliv kasvatus ja niimoodi ei distantseeri sa lapsi endast ära.

Sa sina tead täpselt, et teemaalgataja ei hooli?!

See on tal pigem egoistlik suhtumine… kui ta hooliks, siis ta austaks oma lapsi juba pisikesest peale ja tal puuduks igasugune vajadus neid pidevalt endale allutada-ahistada. Tal oleks loodud selline baas, kus peres oleksid soojad ja lugupidavad suhted ja lapsed ilma sundimata tahaksid olla head, tublid ja usaldusväärsed.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.12 09:03; 20.12 18:15; 20.12 18:17; 20.12 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niimoodi püüavad kontrollivad-urgitsejad-ahistajad jah oma eba-adekvaatset käitumist õilistada… nemad “hoolivad”…. paraku pole see hoolimine, vaid käitumisprobleem.

On võimalik lapsi kasvatada ka neid austades, olles neile autoriteet oma eeskujuga, õigel ajal õigeid asju öelda ilma lapsi ahistamata, et nad ise tahavad oma elu jagada ja ise võtavad vastutuse oma tegude eest ilma pidevalt kontrollimata. Selline on tegelikult hooliv kasvatus ja niimoodi ei distantseeri sa lapsi endast ära.

Teoorias oleme me kõik tugevad!

Mul on 3 last ja ma räägin ainult isiklikest kogemustest. Minu ema oli samasugune ebakindel, egoistlik türann, nagu teema algataja. Kasvatasin omi lapsi nii, nagu oleksin soovinud et mind kasvatataks. Ja tulemus ongi täpselt see, nagu ma kirjeldasin. Minu lapsed tahavad olla tublid, edukad. Nad on armastavad, hoolivad minu, üksteise ja teiste suhtes, enesekindlad ja ambitsioonikad. Tunnen suurt uhkust ja rõõmu nende üle ja juba näen suuremate pealt (25 ja 22a), et nad saavad elus väga hästi hakkama.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.12 09:03; 20.12 18:15; 20.12 18:17; 20.12 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last ja ma räägin ainult isiklikest kogemustest. Minu ema oli samasugune ebakindel, egoistlik türann, nagu teema algataja. Kasvatasin omi lapsi nii, nagu oleksin soovinud et mind kasvatataks. Ja tulemus ongi täpselt see, nagu ma kirjeldasin. Minu lapsed tahavad olla tublid, edukad. Nad on armastavad, hoolivad minu, üksteise ja teiste suhtes, enesekindlad ja ambitsioonikad. Tunnen suurt uhkust ja rõõmu nende üle ja juba näen suuremate pealt (25 ja 22a), et nad saavad elus väga hästi hakkama.

Sina siis ei saanud elus nii hästi hakkama?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last ja ma räägin ainult isiklikest kogemustest. Minu ema oli samasugune ebakindel, egoistlik türann, nagu teema algataja. Kasvatasin omi lapsi nii, nagu oleksin soovinud et mind kasvatataks. Ja tulemus ongi täpselt see, nagu ma kirjeldasin. Minu lapsed tahavad olla tublid, edukad. Nad on armastavad, hoolivad minu, üksteise ja teiste suhtes, enesekindlad ja ambitsioonikad. Tunnen suurt uhkust ja rõõmu nende üle ja juba näen suuremate pealt (25 ja 22a), et nad saavad elus väga hästi hakkama.

Sina siis ei saanud elus nii hästi hakkama?

Sain lõpuks normaalsele järjele kui olin üle saanud ja selja taha jätnud emapoolsest türanniast tulenenud ebakindluse ja eneseusu puuduse. See võttis ikka aastaid aega….

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.12 09:03; 20.12 18:15; 20.12 18:17; 20.12 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teemaalgataja saab nii käituda, siis ta tütar võimaldab talle seda. mõni teine laps saadaks ema kuupeale. ega emal midagi teha ka pole peale muretsemise kui laps koju ei tule, kooli ei lähe või ei käitu nii nagu ema õigeks peab või kahjustab end oma eluviisiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvatan oma tütart nii, nagu olen soovinud, et mind oleks kasvatatud. Just nii nagu siin enamjaolt käod pahaks panevad. Oleksin soovinud lähedust, võib-olla isegi veidi pealetükkivust. Tähelepanu. Armastusega peale loetud hoiatus- ja õpetussõnu. Mulle oleks väga meeldinud, kui mu ema oleks minuga õrnas eas kasvõi sõnagi päevas vahetanud, paraku see õnn langes mulle osaks mõnel üksikul korral nädalas ja ikka halvustavas toonis. Ja ega ma hea teismeline olnudki, sest polnud nagu olla kellelegi hea.

Oma tütrega (13) oleme lähedased, kuigi ta vahel ütleb, et olen kuri ema. Ma siis ikka küsin üle, et ehk olen lihtsalt range? Kuri ma temaga kindlasti ei ole. Teinekord ta räägib oma sõbrannadest ja nende emadest ja siis avaldab heameelt, et minuga on lihtne ja hea rääkida, minuga võib pahurdada ja ma olen talle ikka kallis. Kallistabki ja ütleb, et armastab. Väga tihti. Ja mina täidan emana oma kohust talle alati välja minnes meelde tuletades, et müts ja kindad kaasa! Või urgitsen tema hinges, et aru saada, kuidas on tema suhted klassis ja teiste sõpradega. Pinnin, kelleks ta kord saada tahaks ja pahandan, kui on lohakas või unustab kontrolltööks õppida.

Ma annan endale aru, et oleme tegelikult erinevad inimesed, aga praegu, paraku, sõltub ta väga palju minust. Ma ei sunni teda olema iseseisev ja piiran teadlikult tema iseseisvumispüüdeid, kui need on selgelt toored ja läbi mõtlemata.
Südames olen leppinud, et ta on varsti täiskasvanu ja siis me ei saa olla enam nii lähedased. Ja ma ei saa teda enam nii palju mõjutada kui praegu. Aga ma annan talle praegu nii palju tähelepanu ja hoolt kui see võimalik on, pingutan, et anda veel enam. Et meie vahel oleks alati see side, mis võimaldab temal tulla minu juurde, jagada oma rõõme ja muresid ka siis kui ta on juba minust sõltumatu.

Emad peavadki tütardega olema vahel karmimad kui isad ja ma usun, et vähemalt minu tütar oskab hiljem selle eest tänulik olla. Võib-olla on temal sellise kasvatuse tõttu lihtsam teha tulevikus elu muutvaid otsuseid ja säilitada positiivne ellusuhtumine ka ootamatuste puhul.

Tema on aidanud mul üles leida minu lapsepõlves kaduma läinud enesekindluse ja rõõmsa meele. Ma olen talle selle eest väga tänulik ja kohtlen teda nii, nagu olen soovinud, et mind oleks koheldud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin egoistlik ja kontrolliv türann, nagu käod siin suvatsevad väljenduda. Nüüd on lapsed suured, saavad hästi hakkama ja meil on head suhted.
Mis nüüd saab?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes see Mari Pilvede on ja miks peaks tema all olema?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on Mari suurepärane näide sellest, milline üks lapsevanem olla ei tohi. Õnneks ta tihti end parandab seal, aga üldiselt ikka paha vaadata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted Ma käitun tütrega nagu Mari Pilvede alt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.