Esileht Beebi ja mitmikud Ma olen nii paks

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Ma olen nii paks

Postitas:

Beebi saab kohe 4-kuuseks. Toidan teda rinnaga, aga kaal ei kao kohe üldse. Ma ei söö palju, käin iga päev jalutamas beebiga. Aga ei midagi. Enne rasedust kaalusin 56kg ja nyyd 69. Mõtlesin jooksmas hakata käima, aga rinnad on rasked ja ei taha neid raputada.Dieeti pidada ei saa ka rinnaga toites. Vastik on olla, ykski riie varasemast selga ei lähe. Käin dressipykste ja lotakate kampsunitega ringi. Ei taha suuri teksaseid jm ka osta, kuna ikka loodan loodan veel alla võtta. Kuidas teil kaalu langetada õnnestus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on suur vahe, kas peada mingit näljutusdieeti või sööd mõistlikult.

Imetamine ei tähenda, et kaalu ei saaks jälgida, samuti et pead valimatult KOGU AEG midagi sööma.

Jah, mingit kiirdieeti ei tohi pidada. Aga mõtle oma toitumine ikka läbi. Eismene asi – maiustused? kui palju sööd? sh kas sööd valget saia või leiba? kui tihti teed toidukordade vahepalaks võileiba või on vahepalaks õun/pirn vmt. Banaan igapäevasekls vaheüpalaks ei ole parim valik, kui tahad kaalu kaotada.

Siis mida sa sööd igapäevaselt. KAs on makaronid koorekastmega? kartul ja hakkliha? aga köögivilju kui palju? suurenda kõikides toitudes köögivilja koguseid. Näiteks – ära tee kala kõrvale lihtsalt lagedat riisi, vaid tee riiisi köögiviljadega, nii et 50% moodustavad köögiviljad.

Ära tõsta teist portsu, ära tee/osta magustoite jne. Tegelikuotl saab imetamise kõrvalt väga edukalt dieeti pidada, kui sa teed seda mõistlikult. Ära võta eesmärgiks kuu ajaga 5 kilo kaotada, vaid võta eesmärguks kaal langusesse saada.

Kui rinnad rapuvad, kasuta korralikku spordirinnahoidjat 😀 ilma tugikaarteta muidugi (neil vist polegi)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tavaliselt räägitakse, et imetades kaal langeb hästi, sest energiakulu on suurem kui harilikult, siis minu puhul see paika pidanud ei ole. Mul on kaks last, mõlemad saanud rinda aasta ja paar kuud peale. Ja mõlemal korral oli nii, et imetamise ajal ei langenud kaal mitte grammigi. Ja kui imetamise lõpetasin, langes kaal kolinal iseenesest, mitte midagi ei pidanud selleks tegema. Ma arvan, et keha on targem kui kõik moe- ja ilunormid kokku ja hoiab imetamise ajaks teatud varusid, et oleks, kust vajadusel võtta. Ehk läheb sinul ka nii, et kaal hakkab peale imetamise lõppu langema. Loodan, et saad oma beebit veel kaua rinnaga toita, aga ehk lohutab pisut ja annab lootust teadmine, et kui see aeg ükskord läbi, võib ka kehakaal kiiresti normaliseeruda. Ehk oled sa ka just seda tüüpi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti võimalik, et söödki normaalselt ja isegi vähem kui peaks, lihtsalt hormoonid on paigast ära – madal östrogeeni- ja progestroonitase. Keha hoiabki lihtsalt rasva kinni, ainevahetus on aeglustunud. Igaks juhuks võib lasta üle kontrollida ka kilpnäärmehormoonid.
Mul on peale iga lapse sündi olnud sama probleem, aga kaalunumber on kõrgunud pea 90kg-ni. Algkaal on olnud peaaegu sama. Olen siiski kõiki lapsi 2a imetanud ning peale seda vaikselt alla võtnud. Enne algkaaluni jõudmist ei ole uut rasedust planeerinud, kuna tean juba milleks valmistuma pean. Kaal on siiski üsna teisejärguline, eriti kui kaal nii väike on. Sinu puhul ei pruugi mingit probleemi ollagi, lihtsalt nii vähese ajaga ei peagi olema algkaalus. 9 kuud kosud, 9 kuud kaotad ja päris sama vormi ei saa kunagi tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 11:31; 02.05 21:00; 03.05 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin imetamise ajal fitlapi abiga 10 kilo kolme kuuga alla (74 ->64 kg). Neil on ka sobiv variant just imetavatele emadele. Päris 100 protsenti ei järginud, aga suuremalt jaolt küll. Imetamisele se ekuidagi halvasti ei mõjunud, laps sai rinda üle aasta. Lisaks kärutasin üsna palju. Ikka vähemalt 10 km korraga ja vähemalt 5 päeval nädalas. Toimis kokku väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ennast väga piina. Pigem osta omale paar komplekti õiges suuruses normaalseid riideid ja harjuta end mõttega, et see võib sul aega võtta. Võid proovida fitalapi vms kavaga liituda, aga võid kaaluda ka mõtet, et vb su kehal on imetades kordades rohkem kaalu langetada, kui tavalises situatsioonis. Minu keha kogus rasedana nii, mis kole ja imetades hoiab kõike kinni. Esimese lapsega olin päris õnnetu, aga pärast imetamist läks kaal iseenesest paika. Natuke jooksin, sõin kontrollitult (ei maiustanud, köögiviljad jne) ja paari kuuga läksin kenasti oma vanadesse riietesse tagasi. Minu kaalu vahe oli pigem 6-7 kg. Ülal räägitu on õige, et proovi kuu aega niimoodi, et ära lisasuhkurt üldse kasuta ja söö mõtetsatult. Vaata, kas saad asja väiksesse langusesse. Minul on ka 4 kuune beebi. Alustasin 57 kg pealt ja praegu kaalun 63 kg. Olen ikka sujuvas languses. Iga kuu kaob ca 500 g. See juba tõstab oluliselt tuju. Ilmade soojenedes katsun õhtul jõu koguda ja jooksma minna, aga no tittede kõrvalt pole mõtet end piitsutada, kui ei jõua. See naise kega kalla näägutamine ja võidu salenemine on päris nõme, aga mõtle nii, et sa saad lapsi ehk 1-3 korda oma elus. Sul on terve elu võimalus sale olla, aga see beebiaeg on nii püha ja õnnis. See rasvavoldike on nii ajutine ja mööduv. Ära lase sellel varjutada beebirõõmu. Paki need vanad riided kotti ja leia omale riided, kus end ilusana tunned! Ma olen koguaeg selline kõrendik olnud ja täitsa äge on vahel peegli ees olla kõrge värvliga teksades ja rinnahoidjas. Pole kunagi sellist püsti ja vormi olnud. Abikaasa on mu tagumikust vaimustuses. Päriselt ka! Proovi see asi kõigepealt oma peas vähe rõõmsamaks saada. Stress ja vastikustunne oma keha pihta ka langetada ei aita. Dressides ei näinud ma ka kõhnana hea välja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küll dieeditasin.
tervislik toitumine pole dieet. kaalujälgimist tegin, ja fitlapi. mõlemis toitumine ka imetavatele emadele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on alles 4-kuune, siis minu meelest on sünnitusest möödas ikka vähe aega… Minul endal (ei dieeditanud) läks kehakaal raseduseelsele tasemele 9 kuuga ja minu meelest oli see täiesti hea tulemus.

Mõtlesin jooksmas hakata käima, aga rinnad on rasked ja ei taha neid raputada.

Jah, ka mul oli seesama, et kuigi ma olen staažikas jooksja, poleks kujutanud ennast ette piimast raskete rindadega jooksmas. Lisaks oli mulle imetamise ajal omane liigne higistamine – ma oleks ennast mistahes intensiivsemas trennis ogaraks higistanud. Jalutasin küll (2 tundi vankriga iga päev), aga midagi jalutamisest intensiivsemat küll tegema ei kiskunud.

Jah, ma saan aru, et kõik filmistaarid, kes juba nädalaid pärast sünnitust demonstreerivad “suurepärast bikiinivormi”, ajavad paljud naised mõtlema, et mina tahan ka hästi ruttu sale olla!!!

Isiklikult arvan siiski, et inimene ei pea ennast piinama. Kui ikka kaalu langemine võtab kauem aega ja trenn imetamise ajal on ebamugav – siis pole vaja neid kiire kaalulangetamise eesmärke endale tingimata seada. Mina võtsin rahulikult – mõtlesin, et imetamise ajal kannan lihtsalt suuremaid riideid ja kui pärast imetamist ei peaks olema kaal endine – siis, juba nn. “tavalises olekus” (kui mul piimatootmise kooormust enam peal ei ole) hakkan rahulikult tegelema toitumise ja trenniga. Tegelikult oli 9 kuuga kaal endisel tasemel ning mingit eritoitumist polnud vajagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 16:21; 28.04 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha suuri teksaseid jm ka osta, kuna ikka loodan loodan veel alla võtta.

Mina, vastupidi, ostsin 2 numbrit suuremad teksased rahuliku südamega ära. Kuna mul on 2 last, siis kanda olen neid teksaseid saanud 2 korda – esimest korda esimest last imetades ja teist korda teist last imetades.

Peale 3. last, kui kehakaal taas tagasi läheb, võib suured teksad jm. suured riided loodetavasti uuskasutusse anda 🙂

Ära käsitle suuremate riiete ostmist halva märgina, et “oi õudust, kui ma juba suuremaid riideid ostan, siis ma ei saagi iialgi endisesse kaalu tagasi”. Lihtsalt – senikaua, kui oled suuremas kaalus, on vaja ka ennast normaalselt tunda ja see on võimalik parajates riietes. Pärast võid uuskasutusse anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 16:21; 28.04 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2x see tee läbi tegud ja kolmandale ringile kohe.
Esimese rasedusega kosusin 25kg, liikusin väga palju sōin nagu enne ja kaal lihtslat tuli. Imetades grammigi ei kadunud, keha hoidis kinni kogu imetamise aja pm. Lõpetasin imetamise kadus 2n 10kg iseenesest sain sellest nii palju indu ja motti, et hakkasin usinalt trenni tegema ja kaotasin veel kg ja sain elu parima vormi, ka lihastes trimmis kõhu.
Teise rasedusega kordus 1-1 sama muster. Ka peale imetamist sain tagasi oma superkeha. Vaadati ja imestati vaid, et kuidas kahe lapse emal selline kõht veel olla saab.
Käisin hormooniuuringutel kuna oli ka teisi märke kehas, et hormooniga miskit viga ja sain kinnitust, et ongi ja ma ei saagi midagi teha. Selle diegnoosiga mis sain ongi nii, et nii pillid kui emahormoon rasedana ja imetades teeb mulle korraliku kompoti kehas ja sealt see kaal tulebki, samas ka palju imelisi plusse veel naha ja kehaga mida kahjuks pole normaalsena olles, tugev akne üle kere millest jagu pole saanud ükski nahaarst ja ka kinnitanud, et hormoonidest. Nokk kinni saba lahti seis. Olen paks, kas siis pillidest v rasedus/imetamine siis ideaalse nahaga ja kui pole neid siis kohutava aknega keskealine naine ????
Kolmandat ootama jäädes lasin aga oma personaltreeneril kohe kavad teha nii toitumis kui trenni, et ehk siis pääsen +25kg, aga oh ei kus sa sellega. Kolinal tuli nagu eelnevategagi 12n oli +12kg kava järgi toitudes ja 3-4x nädalas trenni tehes. Ja ega imetamise ajakski lootust ei pannud kg kadumisele, kui mu keha on selline mis teha. Tean ju mida söön ja tervislikus ennekõike elus, aga ju kehal miski oma teema selle kaaluga raseduse ja imetamise ajal.
Tekitab ka see kaal masendust aegajalt, kuigi tean, et ma ei saa midagi teha. Lohutavad ikusad riided jah ma olen HETKEL paks, aga mul on ikkagi väga ikusad riided igapäevaseks kandmiseks ja pidustusteks milles saan end tunda hetkel nii hästi kui see võimalik on. Ja tean ka seda, et kui imetamine lõppeb saan tagasi ka oma superkeha ja siis juba veel erilisem see mu endagi jaoks, 3 last kandnud ja ikka ilus vormis.

Ma maadlen sama probleemi käes. Samuti kolmas ring hetkel käimas, ainult et hullemana kui eales varem.
Kas sa saaksid öelda, millise diagnoosiga tegu? Millised uuringud tehti jne? Mul on endokrinoloog olemas, kelle juures käin (Dr. Rooks), ta hea meelega teeb mulle need uuringud kui ma tean, mida küsida. Kas sellele on mingit ravi või ongi ainus “ravi” imetamise lõpetamine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 11:31; 02.05 21:00; 03.05 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2x see tee läbi tegud ja kolmandale ringile kohe.
Esimese rasedusega kosusin 25kg, liikusin väga palju sōin nagu enne ja kaal lihtslat tuli. Imetades grammigi ei kadunud, keha hoidis kinni kogu imetamise aja pm. Lõpetasin imetamise kadus 2n 10kg iseenesest sain sellest nii palju indu ja motti, et hakkasin usinalt trenni tegema ja kaotasin veel kg ja sain elu parima vormi, ka lihastes trimmis kõhu.
Teise rasedusega kordus 1-1 sama muster. Ka peale imetamist sain tagasi oma superkeha. Vaadati ja imestati vaid, et kuidas kahe lapse emal selline kõht veel olla saab.
Käisin hormooniuuringutel kuna oli ka teisi märke kehas, et hormooniga miskit viga ja sain kinnitust, et ongi ja ma ei saagi midagi teha. Selle diegnoosiga mis sain ongi nii, et nii pillid kui emahormoon rasedana ja imetades teeb mulle korraliku kompoti kehas ja sealt see kaal tulebki, samas ka palju imelisi plusse veel naha ja kehaga mida kahjuks pole normaalsena olles, tugev akne üle kere millest jagu pole saanud ükski nahaarst ja ka kinnitanud, et hormoonidest. Nokk kinni saba lahti seis. Olen paks, kas siis pillidest v rasedus/imetamine siis ideaalse nahaga ja kui pole neid siis kohutava aknega keskealine naine ????
Kolmandat ootama jäädes lasin aga oma personaltreeneril kohe kavad teha nii toitumis kui trenni, et ehk siis pääsen +25kg, aga oh ei kus sa sellega. Kolinal tuli nagu eelnevategagi 12n oli +12kg kava järgi toitudes ja 3-4x nädalas trenni tehes. Ja ega imetamise ajakski lootust ei pannud kg kadumisele, kui mu keha on selline mis teha. Tean ju mida söön ja tervislikus ennekõike elus, aga ju kehal miski oma teema selle kaaluga raseduse ja imetamise ajal.
Tekitab ka see kaal masendust aegajalt, kuigi tean, et ma ei saa midagi teha. Lohutavad ikusad riided jah ma olen HETKEL paks, aga mul on ikkagi väga ikusad riided igapäevaseks kandmiseks ja pidustusteks milles saan end tunda hetkel nii hästi kui see võimalik on. Ja tean ka seda, et kui imetamine lõppeb saan tagasi ka oma superkeha ja siis juba veel erilisem see mu endagi jaoks, 3 last kandnud ja ikka ilus vormis.

Ma maadlen sama probleemi käes. Samuti kolmas ring hetkel käimas, ainult et hullemana kui eales varem.
Kas sa saaksid öelda, millise diagnoosiga tegu? Millised uuringud tehti jne? Mul on endokrinoloog olemas, kelle juures käin (Dr. Rooks), ta hea meelega teeb mulle need uuringud kui ma tean, mida küsida. Kas sellele on mingit ravi või ongi ainus “ravi” imetamise lõpetamine?

Mul ajus just seal hormoonikeskuses/käbikehas tsüst mis ilmselt kurja juur. Kõik mu probleemid tekkisid selle tsüsti tekkimisega.
Selle nurga alt vaadates, elu ilus, võiks palju hakvemini olla ???? paks aga elus ja saan oma lapsi rinnaga toita, peale seda sale ja ikus aga aknega, aga ikkagi saan oma lastega olla ja nendel mu aknest suva (tõsi kül endal väga raske leppida nii paksuse kui aknega)

Seda küll, alati võiks hullem olla. Mul tegelikult ongi hullem – mitu kroonilist haigust juba on. Tsüst käbikehas kõlab loogiliselt ja võib olla tingitud ühest teisest haigusest, mida juba aastaid põen.
Aitäh Sulle ja tahan Sulle au anda, et hoolimata sellest oma lapsi edasi imetad. Väga paljud naised annavad palju väiksemate takistuste ilmnemisel alla. Isegi siis kui takistusi tegelikult polegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 11:31; 02.05 21:00; 03.05 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu keha reageeris ka imetamisele hoopis teisiti. 10 kuud peale sünnitust olin samas kaalus nagu sünnitama minnes (+13 kg algkaalust). Imetamise lõppedes hakkas ka kaal vaikselt langema. Jäin üsna ruttu uuesti rasedaks ja teisega oli samamoodi – imetamise ajal võtsin pigem juurde. Kaalusin teise lapse imetamise lõppedes 20 kg rohkem kui enne rasedusi.
Praeguseks, 6 aastat peale teise lapse imetamise lõpetamist kaalun 4 kg vähem kui esimest last ootama jäädes. Peab muidugi tõdema, et kõht pole kindlasti see, mis enne rasedusi. Hoolimata kenast kaalunumbrist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dieeti pidada ei saa ka rinnaga toites.

Miks sa ei saa?
Pole varem kuulnudki, et dieet imetamist segaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, sa oled veel täitsa sale. Ma kaalun 92 kg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, sa oled veel täitsa sale. Ma kaalun 92 kg

Tüüpiline Perekooli “lohutus”, mõni kaalub ka üle saja kilo, aga see pole küll põhjus, et ennast rasva süüa.

Erinevalt mõnest eelnevast soovitan suuri riideid mitte osta. Need hakkavad nii meeldima, et lõpuks on “titekilod” ka veel siis küljes, kui laps kooli läheb. Pigem jäta endale üks paar dressipükse ja pane selga mõni liibuvam särk- see pilt, mida sa peeglist näed, motiveerib päris kenasti vähem sööma. Kõik lotakad riided viska juba praegu minema.
Imetamine ei sega tervislikku toitumist, spordi tegemine on teisejärguline, sest nii palju joosta ei suuda ükski inimene, et üleliigseid sissesöödud kaloreid kulutada ja lisaks veel kaloridefitsiit tekitada, et alla võtta. Poolmaratoni ei ole keegi võimeline iga päev jooksma. Ammugi ei avalda kaalule mõju jalutamine- on küll tore värskes õhus viibida, aga muud kasu sellest ei ole.

Siin on juba toodud välja, et imetavatele emadele on omad kaalujälgimise programmid, soovitan proovida, tõesti toimivad. Tervislik toitumine on kasulik nii sulle kui lapsele, see pole mingi piinamine. Paksude meelest on muidugi elu mõte läinud, kui iga päev magusat ja rämpsu süüa ei saa, aga see pole üldse nii. Enda välimusega rahulolu, parem meeleolu ja tervis kaaluvad üles kõik kreemikoogid ja pizzad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ma olen nii paks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.