Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Maa ostmine

Postitas:
Kägu

Kui teil on veidi vaba raha, ütleme 20000 eurot, kas ostaksite maad? Inflatsioon on päris suur ja pole mõtet raha niisama hoida.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ostaksin, mõne aasta eest otsisin ja kuulutasin, et soovin osta  maad, umbes 5 hektarit, mis tahes maad. Välistasin vaid väga hinnalsised mereäärsed krundid ja metsamaad. Mitte ühtegi pakkumist ei saanud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks metsamaa välistasid? Ma arvasin, et see on just kasulik. Ei plaani maja ehitada, sooviks lihtsalt raha paigutada ja kunagi maha müüa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ostaksin, mõne aasta eest otsisin ja kuulutasin, et soovin osta maad, umbes 5 hektarit, mis tahes maad. Välistasin vaid väga hinnalsised mereäärsed krundid ja metsamaad. Mitte ühtegi pakkumist ei saanud.

Vaata valdade müüke/enapakkumisi nt https://www.osta.ee/uldkasutatav-maa-18-78-ha-unametsa-kula-viljandi-vald-175384693.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellise raha eest midagi head ei saa ilmselt. vähegi normaalses kohas odavamatel kruntidel on tihtilugu mingi oluline puudus, jookseb sealt siis elektriliin üle või kaitstakse mingeid lillekesi vms. aga kui leiad normaalse maatüki ilma piiranguteta ja sinna tohib veel ehitada ka ning ei pea olema tallinna kesklinnas-mere ääres-metsa sees, siis miks mitte osta. no maamaksu peab ka hakkama siis maksma, aga see praegu veel väga hull ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks metsamaa välistasid? Ma arvasin, et see on just kasulik. Ei plaani maja ehitada, sooviks lihtsalt raha paigutada ja kunagi maha müüa.

Sest see on kallis, ja sellele on tahtjaid rohkem ja suureks aetakse hind metsafirmade ja muidu ärikate pärast. Pigem soovisin sellist maad, mis ehk isegi põllumaa, väheväärtslik maa vms. Ei soovinud kalleid ja turul hinnatuid maatükke.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põllumaad ostaksin iga kell juhul kui tükk/tükid oleksid nii suured, et neid tänapäevase tehnikaga harida saab või võimalus liita suurema massiiviga. Ainult – keegi ei müü.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ostaksin. Aga mitte igat suvalist maatükki, vaid sellist, millel oleks perspektiivi kas isikliku kasutuse seisukohast (lastele ja/või suvilaks näiteks) või muul moel. Noor mets, hea ligipääsetavusega viljakas põllumaa, hea ligipääsetavusega looduskaunis koht mõne liiklussõlme ja/või mitte väljasuremas asula läheduses. Piirangud teeks enne ostmist muidugi selgeks.

sellise raha eest midagi head ei saa ilmselt.

Saab ikka, aga suurtest linnadest eemal. Saab ka metsamaad ja põllumaad, kuid mitte suurt maa-ala ja raieküpset metsa ma ei ostaks (selle hind hetkel liiga kõrge valdkondlike teadmisteta eraisikule selle summa eest).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just ostsingi. Suvilaks/maakoduks. Saab näpud mulda ja rahus suvitada, ilma, et koguaeg vaja mõelda, et kuhu linnast ära minna ja kõik maksab. Enamus kohad on ka juba läbi käidud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teil on veidi vaba raha, ütleme 20000 eurot, kas ostaksite maad? Inflatsioon on päris suur ja pole mõtet raha niisama hoida.

Kui selle maa ostad lihtsalt seismiseks ja endal pole midagi sellega teha, siis arvesta ka hoolduskuluga, kui see asub nt asulas. Nagu siin ennegi kirjutati – hea on jupp põllumaad, mis on suurema põllumaaga liidetav ja saad kergelt välja rentida. Looduskaunis ja ligipääsetavas kohas oleks ka muidugi tore.
Ma nii väikese summa panin lihtsalt kullakangi seisma.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teil on veidi vaba raha, ütleme 20000 eurot, kas ostaksite maad? Inflatsioon on päris suur ja pole mõtet raha niisama hoida.

Kui selle maa ostad lihtsalt seismiseks ja endal pole midagi sellega teha, siis arvesta ka hoolduskuluga, kui see asub nt asulas. Nagu siin ennegi kirjutati – hea on jupp põllumaad, mis on suurema põllumaaga liidetav ja saad kergelt välja rentida. Looduskaunis ja ligipääsetavas kohas oleks ka muidugi tore.

Ma nii väikese summa panin lihtsalt kullakangi seisma.

Jah, kullakang on teine variant, millele ma mõtlesin.

Mis hoolduskulu seal asulas on? Tuleb niita?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hoolduskulu seal asulas on? Tuleb niita?

Jah, meie KOV nõudis  niitmist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )