Esileht Koolilaps Magamisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Magamisest

Postitas:

Kui kaua teie teismelised magavad nüüd suvel vaheajal? Minu 14 aastane tütar magab poole päevani. Kell saab peaaegu 13, aga ütles, et tahab veel magada. Mu meelest pole eriti normaalne enam. Ei tea kas on alust arsti juurde viia, et äkki on tervisega midagi valesti?

+2
-32
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 12:49; 31.07 13:06; 31.07 13:30; 31.07 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis kell teismeline magama läks? Alustame sellest.

Mul endal on puhkus, kella kümneni magada pole mingi probleem. Magama lähen südaöö paiku.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 13:04; 31.07 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis kell teismeline magama läks? Alustame sellest.

Mul endal on puhkus, kella kümneni magada pole mingi probleem. Magama lähen südaöö paiku.

Küsisin, et kas oli terve öö telefonis. Ei olevat olnud. Muidu voodisse läks kell 00 ajal. Mul ei ole ka 10-ni magada probleem kui väiksem laps laseks, aga 13-ni ei jaksaks magada küll.

+1
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 12:49; 31.07 13:06; 31.07 13:30; 31.07 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis kell teismeline magama läks? Alustame sellest.

Mul endal on puhkus, kella kümneni magada pole mingi probleem. Magama lähen südaöö paiku.

Küsisin, et kas oli terve öö telefonis. Ei olevat olnud. Muidu voodisse läks kell 00 ajal. Mul ei ole ka 10-ni magada probleem kui väiksem laps laseks, aga 13-ni ei jaksaks magada küll.

Tervet ööd ilmselt polnudki. Formuleerisid küsimuse valesti.
Aga kolme-neljani tiksuda – vabalt.
Meie pere elab võrdlemisi kitsastes oludes, privaatsust ja omaette olemise ruumi on kõigil vähevõitu. Aga see sunnib meid reaalselt teineteisega koos viibima ja suhtlema (mitte nii, et igaüks sulgub oma tuppa) ja mul on boonusena päris hea ülevaade oma laste telefonikasutuse kellaaegadest.

+13
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 13:04; 31.07 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis kell teismeline magama läks? Alustame sellest.

Mul endal on puhkus, kella kümneni magada pole mingi probleem. Magama lähen südaöö paiku.

Küsisin, et kas oli terve öö telefonis. Ei olevat olnud. Muidu voodisse läks kell 00 ajal. Mul ei ole ka 10-ni magada probleem kui väiksem laps laseks, aga 13-ni ei jaksaks magada küll.

Tervet ööd ilmselt polnudki. Formuleerisid küsimuse valesti.

Aga kolme-neljani tiksuda – vabalt.

Meie pere elab võrdlemisi kitsastes oludes, privaatsust ja omaette olemise ruumi on kõigil vähevõitu. Aga see sunnib meid reaalselt teineteisega koos viibima ja suhtlema (mitte nii, et igaüks sulgub oma tuppa) ja mul on boonusena päris hea ülevaade oma laste telefonikasutuse kellaaegadest.

Meil ka üsna kitsad olud ja hea ülevaade, aga sellegi poolest mina, mees ja väiksem laps öösel magame ja meist keegi ei pane selleks äratust, et minna 14 aastast kontrollima, et ega ta salaja teki all telefonis ei ole. Telefoni käest ära võtta ka ei tundu normaalne variant. Ehk tõesti oli öösel üleval, kuigi ta eelnevalt on ausalt ka tunnistanud, et oligi ja, et mis kellani. Seekord ütleb, et ei olnud.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 12:49; 31.07 13:06; 31.07 13:30; 31.07 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsimeeli arvad, et 14a magab kaua? Kella üheni? Mul on 3 last vanuses 12-17, kõik magavad praegu suvel vabalt kella 14-15. Vahel kauemgi. Nii on see juba aastaid koolivaheaegadel. Magama jäämise kellaaeg tõusmist ei mõjuta, võivad magada juba ka 23 ja 24 ajal. Lase laps magab!

+30
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsimeeli arvad, et 14a magab kaua? Kella üheni? Mul on 3 last vanuses 12-17, kõik magavad praegu suvel vabalt kella 14-15. Vahel kauemgi. Nii on see juba aastaid koolivaheaegadel. Magama jäämise kellaaeg tõusmist ei mõjuta, võivad magada juba ka 23 ja 24 ajal. Lase laps magab!

Jah, las magab ja ma ei muretse praegu enam. Lihtsalt mul endal oli pubekaeas vahepeal sügav depressioon ja magasin nii, et ühe päeva õhtul läksin, järgmise päeva õhtul käisin vaid korra söömas, vahepeal vetsus ja magasin edasi ja nii magasin 2 ööpäeva jutti. Lisaks oli kilpnäärme alatalitlus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 12:49; 31.07 13:06; 31.07 13:30; 31.07 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuli pool tundi tagasu maalt ja ajasin lapse lõunasöögiks üles. Ise magasin ka kella 12-13 vabalt, olenemata, mis kell magama läksin, armastasin kohutavalt hommikul kaua magada.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 13:52; 11.08 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks läheb magama 2-3 paiku ja ärkab 10-11.
Teine käib hommikuti tööl, läheb magama kella 1 paiku ja ärkab kell 5.30. Aga tema magab lisaks päeval ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igs öö läheb kell 5 magama?
No ühelt poolt, kui une täis saab, võiks ju ok olla. Samas on emake loodus asju ette näinyd teistpidi ja sellisest rütmist tekivadki tervisehädad.
Kui aga iga öö magataksegi 15 t järjest, on ilmselgelt midagi valesti.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 15:30; 10.08 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 14a käis tööl ja teda 6.30 äratada oli päris piin. Õnneks saab kuu aega puhata ja siis magab lõunani, nagu kooliajal nädalavahetustel. Teismelistel pidigi suur unevajadus olema.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 16:11; 02.08 12:42;
To report this post you need to login first.

kas sa pole ise iial teismeline olnud? mul polnud siis mingi probleem minna kell 1 magama ja ärgata kell 15:00.
õnnetu laps, kelle vanemad võtavad vaid oma mõõdupuu järgi. millal see inimene siis ometi peaks magada saama? kasvueas las magab. tuleb ülikool, töö ja lapsed. katsu siis magada.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 23:28; 10.08 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelised pojad ja äratan nad hiljemalt pool kümme üles. Suvel magada terve päev maha on erakordselt tobe.
Kuna nad soovivad tulevikus õppida eriala, mis vajab tugevat distsipliini, siis on neil mõistlik juba praegu asjadega harjuda.

+4
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil lapsed kooli ajal úles saavad ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelistel ongi unevajadus suurem kui algkoolilastel. Minu oma võib vabalt üheni öösel üleval olla ja siis ka kolmeni magada aga üldiselt üritame kella 23:00 paiku voodisse suunata, siis saab varem üles ka. Ta mul selline öökulli tüüp ka. Ma ise olin veel 25 aasta vanuselt võimeline puhkepäevadel kell üheni päevas magama.
Kooliajal on äratus kell 06:50, ega ta seda ei naudi aga surmav ka pole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis kell teismeline magama läks? Alustame sellest.

Mul endal on puhkus, kella kümneni magada pole mingi probleem. Magama lähen südaöö paiku.

Küsisin, et kas oli terve öö telefonis. Ei olevat olnud. Muidu voodisse läks kell 00 ajal. Mul ei ole ka 10-ni magada probleem kui väiksem laps laseks, aga 13-ni ei jaksaks magada küll.

Tervet ööd ilmselt polnudki. Formuleerisid küsimuse valesti.

Aga kolme-neljani tiksuda – vabalt.

Meie pere elab võrdlemisi kitsastes oludes, privaatsust ja omaette olemise ruumi on kõigil vähevõitu. Aga see sunnib meid reaalselt teineteisega koos viibima ja suhtlema (mitte nii, et igaüks sulgub oma tuppa) ja mul on boonusena päris hea ülevaade oma laste telefonikasutuse kellaaegadest.

Pane parem lapsele telefoni kasutus ajad peale, kõiki valdkondi saab täiesti eraldi seadistada ja see kõik on täiesti tasuta.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil lapsed kooli ajal úles saavad ?

Raskelt, väga raskelt. Sageli läheb õhtul kl kuuest-seitsmest magama ja ikka nö peksan üles. Tuttav räägib, et tema lapsed ärkavad ise kella peale, minu laps ei kuuleks kahuripaukugi.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 16:11; 02.08 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma magasin ka pubekana pool päeva maha. Magama võisin normaalsel ajal, kella 22 paiku, aga enne kella 12-13 üles ei saanud. Teismelistel ongi suurem unevajadus ja see on täiesti normaalne 🙂

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelised pojad ja äratan nad hiljemalt pool kümme üles. Suvel magada terve päev maha on erakordselt tobe.

Lihtsalt teadmiseks.
Uurimused on näidanud, et uni on aeg, mil aju töötab täie võimsusega ja võtab vastu elektroneuroloogilisi ja hormoonvõnkeid. Neil protsessidel on oluline toime tervisele/heaolule immuunsüsteemi ja kasvu jaoks. Ajurakke suudab uuendada ainult uni.

Uuringutega on näidatud, et paremate tulemustega õpilased magavad regulaarselt kauem kui keskmiste näitajatega õpilased.

Laste närvisüsteem on eriti tundlik unepuudusele. Arvatakse, et vähene uni viib teismelised riskikäitumisele, tekitab hüperaktiivsust, jonnimist, halvendab mälu ja reaktsioonikiirust ning õpitulemusi.

Noorukieas nihkub unefaas füsioloogiliselt umbes kaks tundi hilisemale ajale võrreldes keskmise koolieaga. See on põhjustatud puberteediea hormonaalsetest mõjudest ööpäevarütmidele ja unehormoon melatoniini nõristumisele.

On väga tavaline, et teismelised püsivad hilisõhtul virged ning tahavad hommikul kauem magada.

Suurenenud päevane unevajadus või ka uinumisraskused on tihti teismelistel. Alati pole see seotud psüühikahäirega, vaid seetõttu, et puberteedi läbimine on mitte ainult kehaliselt, vaid ka psühholoogiliselt kurnav.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa iseennast noorena ei mäleta siis?
Mina magasin teismelisena kasvõi kogu päeva maha, siis ärkasin, olin paar tunnikest üleval ja magasin jälle, nagu poleks iialgi magada lastud 🙂

Mu hilis-teismeline poiss magab ka praegu, suvel, umbes kahe-kolmeni päeval. Magama läheb hiljemalt keskööl. Ja und jagub.
Las magab.
Sellel suvel ta ei läinud tööle ka, sest tahtis viimase suve enne ülikooli tõeliselt puhata. Lõpuklass oli pingeline ja ta on selle laiskleva suve täiesti ära teeninud.
Enam iialgi ei ole tal võimalik elus sedasi ennastunustavalt magada.
Ülikool, töö, perekond, oma kodu, lapsed, mured, kohustused … ei siis enam lasta.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on terve suguvõsa seda tüüpi, et vabamal ajal ollakse üleval 3-4-ni ja ärgatakse 13-15 ajal. Kooliajal minnakse voodisse 22 ajal, kuid magama jäädakse 23-24 ajal, varem lihtsalt uni ei tule. Hommikuti ärkamisega erilisi raskusi ei ole, nüüd suvevaheaja lõpus on vaja küll koolirežiimi natuke enne harjutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teismelised pojad ja äratan nad hiljemalt pool kümme üles. Suvel magada terve päev maha on erakordselt tobe.

Kuna nad soovivad tulevikus õppida eriala, mis vajab tugevat distsipliini, siis on neil mõistlik juba praegu asjadega harjuda.

Aga kuidas nad sellele erialale õppima pääsevad kui praegu ajul areneda ei lasta?
või on tegu erialaga, kus mõistust pole vaja ning lihtsalt oskust kannatada?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 23:28; 10.08 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mida pühjendusi. No tulevad jee geeniudesd sest poole päevani magamisest.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 15:30; 10.08 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelised pojad ja äratan nad hiljemalt pool kümme üles. Suvel magada terve päev maha on erakordselt tobe.

Kuna nad soovivad tulevikus õppida eriala, mis vajab tugevat distsipliini, siis on neil mõistlik juba praegu asjadega harjuda.

Aga kuidas nad sellele erialale õppima pääsevad kui praegu ajul areneda ei lasta?

või on tegu erialaga, kus mõistust pole vaja ning lihtsalt oskust kannatada?

Kuidas aju sellepärast areneda ei saa, et 9.30 üles aetakse? Kõlad nagu kl 4 hommikul pekstaks vaesed lapsed maast lahti iga jumala hommik.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülemagamise sündroom on reaalne asi. Telefoni korjaks ööseks ära ja vaataks, kas siis on sama tulemus.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid lähevad ju kaitseväkke (va kui tervisega probleeme ei ole) – siis saavad distsipliini selgeks.
Kooli ajal ärkamisega ei ole kunagi probleeme olnud – üles, dushi alla, sööma ja kooli. Vaheajal põõnatakse ikka pikalt ja magusalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 13:52; 11.08 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just mõtlesin ükspäev oma teismeea peale tagasi. Mulle meeldis umbes kella üheni raamatut lugeda (netti tol ajal veel ei olnud) ja hommikul magasin täiesti rahulikult 12ni, aga vahel ka kauem. Kui öösel sai peol käidud (teismeea lõpus) ja vastu hommikut magama mindud, magasin vabalt joonelt õhtuni välja.

Aga nüüd, kus mul on lapsed, ärkan iga krõpsu peale. Keegi niuksub kõrvaltoas läbi une ja mul juba kõrv kikitab. Tuleb pissihäda, käin vetsus ära ja läheb tund aega enne kui magama jään. Hommikul läheb hiljemalt üheksast uni ära, seda ka siis kui mingi ürituse raames sai peaaegu hommikuni üleval oldud. Kohutavalt tüütu!

Ma sain väikese venna kui ise teismeline olin. Mäletan, et mõtlesin, et kui mul endal kunagi beebi on, siis mina küll ei ärkaks kui ta kõrval nutab. Nüüd võib kolm tänavat eemal nutta ja juba ärkan! 😀

Krt, igatsen teismeiga ja seda paksu-paksu und. Lase oma lapsel magada, see aeg ei tule enam kunagi tagasi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei ole teismelistel unevajadus nagu väikelastel 13 tundi ööpäevas. Kes lõunani magab, on unevõlas. Üks magamata öö võib nädal aega tunda anda. Ma põõnasin ka pubekana lõunani, aga sel juhul olin öösel lugenud, Radio Luxemburgi kuulanud (jah, nii vana olen) või hoopis öösel välja hiilinud ja enne hommikut alles laekunud. Oma laste pealt olen kah näinud, et kui mõistlikul ajal voodisse kupatada, nutiseadmed ära korjata, öösel lugeda mitte lasta ja nädal aega mingit ööhulkumist kah pole olnud, siis ei jätku und kohe kuidagi lõunani.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma laste pealt olen kah näinud, et kui mõistlikul ajal voodisse kupatada, nutiseadmed ära korjata, öösel lugeda mitte lasta ja nädal aega mingit ööhulkumist kah pole olnud, siis ei jätku und kohe kuidagi lõunani.

Milleks siis vaheaeg üldse on?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on terve suguvõsa seda tüüpi, et vabamal ajal ollakse üleval 3-4-ni ja ärgatakse 13-15 ajal. Kooliajal minnakse voodisse 22 ajal, kuid magama jäädakse 23-24 ajal, varem lihtsalt uni ei tule. Hommikuti ärkamisega erilisi raskusi ei ole, nüüd suvevaheaja lõpus on vaja küll koolirežiimi natuke enne harjutada.

Meil sama. Ma ise ärkan puhkuse ajal keskmiselt kell 12-14. Vahel hiljemgi. Lapsed magavad enamasti veel kauem. Mees võib vabadel päevadel täiesti vabalt kell 16-17 alles voodist välja ronida, sinnani norskabki nii et maja väriseb ja ei kuuleks kahuripauke ka mitte.
Laske inimestel ometi rahus puhata 🙂
Ülehomme pean pojaga arsti juurde minema, kell 11. Ebanormaalne aeg, aga kahjuks hiljem vabu aegu polnud. See tähendab, et tuleb kell 10 äratus tirisema panna…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Magamisest