Esileht Kodunurk Magamistoa valgustus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Magamistoa valgustus

Postitas:
Kägu

Kas keegi elektrik äkki oskab vastata. Sooviksin laelambist üldse loobuda ja asemele tshsksin led-valgust. Need led-lindid, mida meetrites müüakse, kas neid saab ühendada nii, et kui seinalülitist panen lambi peale, siis mu ledid süttivad? Led-lindid sooviksin panna põranda liistude kohale. Vist täiesti utoopia, aga nii ma tahaksin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elektrik ei ole, aga sellega asjaga kodus ja ikka saab. Kui võtad RGB siis saad erinevaid värve ja reziime ka valida, saad neid juhtida nii puldist (sisse/välja/värv/reziimid jne) kui võid seina näiteks dimmeri vahele panna (saab ka heledust reguleerida).

Ainus asi, millele mõelda
a) enamus ribad on hiinakad, st seda, et kui sul sealt ribast mingid pirnid lakkavad töötamast (kas end häirib) siis vahetamine on paras porr. Neil on muidu spetsiaalsed vahed, mille kaudu võib lõikeid teha, st et ideeliselt peaks nii suurt riba siis saama vahetada ka jupi välja võttes ja jupiga asendades.
b) minu jaoks ledriba, isegi kui ringis ümber toa, ei asendaks valgustust. Ledi puhul on tegu rohkem meeleoli valgusega ja selles osas on täiesti omal kohal. Küll aga peaks olema muu valgustuse võimalus. Kui paned need põranda liistude kohale (st jala kõrgusele) siis ei anna nad ilmselt kindlalt seda valgust, mis ideaalis oleks vahepeal vajalik. Eriti kui langeb nurga alt siis näiteks kui mõni riidekapp/kummut on magamistoas siis sealt asjade leidmine on paras peavalu, aitab siis muidugi ehk mõni seina- või kohtvalgusti.

Ma ise lülitisse ei veaks, ühendaks pistikupessa ja kasutaks puldiga.
Led riba, toiteplokk, kontroller(värvide vahetamiseks), dimmer(valguse reguleerimiseks), pult. Kui pistikut ei taha ühendada siis oomipoest suudetakse sulle see õige komplekt kätte anda, vaid pane kokku ja vea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Led-lindid sooviksin panna põranda liistude kohale. Vist täiesti utoopia, aga nii ma tahaksin.

Kindel, et tegu on ikka tavalise magamistoaga?

Valgustus o küll selline nagu sel aparaadil, millega Marsile saab homme minna…:)

Aga ühendada ja teha saab täpselt nii nagu tahad, mõtle plaan välja ja mine küsi LED ribade poest. Pigem on ühendusvõimalusi isegi rohkem kui ise selle peale tulekski.

Eks neid on igasuguses hinnaklassis, on hiinakaid ja on neid, mida Tallinnas vabaduse platsis 10a järjest kasutatakse ja ei põle maha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sooviksin laelambist üldse loobuda ja asemele tshsksin led-valgust.

Kõik on ilus, aga alates mingist septembrist juba on üle poole päeva meil Eestis stabiilselt pime.

Sesmõttes mingid väiksed (aga võinmsad prozed, kasvõi) võiks laes või kuskil olla, kui ntx koristada tahad. Või kukub kasvõi kommikarp põrandale, siis mine otsi taskulampi.

Mina paneks ukse juurest hoopis lugemislambi põlema. Nii, et voodist saab ka seda kustutada. Ja jälle põlema panna. Ja kui toast lahkud, siis taas ukse juurest kustutada.
Usas kasutatakse pea igas majas seda süsteemi, seal nad ka laelampe ei armasta. Ja selle lüliti nimi on veksellüliti, meil on ka igas poes letikaup.

VANEMAS majas.
Praegu on hoopis mingid iPadid neil uste kõrval seina sees kogu asja juhtimiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Leedi ribad on mõnusad küll, aga kui sul juba laelamp on, siis maha võtta kindlasti ei tasu. Ära pane põlema, kui tahad romantikat teha 🙂
Meie magamistuba on üsna suur, 35 ruutmeetrit ja seal pole laelampi kunagi olnudki. On hämar valgustus, mida saab reguleerida.
Aga on ka mõlemal pool voodit kohtvalgustus lugemiseks ja kohtvalgustused ka mujal vajalikes paikades. St saan siiski terve toa eradalt ära valgustada, kui vaja. Nt koristada pimedal ajal. Või mõnda kappi vaadata. Kõik eraldi lülitatavad.
Ja on ka üldvalgusti, mida saan nii alumiselt kui ka ülemiselt korruselt sisse-välja lülitada, kuidas just vaja on.
Nendele lisaks oleks leediribad päris toredad, aga ainult nendega mina küll elada ei saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võibolla minu isiklik kiiks, aga leed-ribad on kõige kohutavam sisustuselement sel sajandil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nendele lisaks oleks leediribad päris toredad, aga ainult nendega mina küll elada ei saaks.

Eks neid annab igat moodi panna, vaata osad ju polegi väga kosmos: http://healthyfamily20.me/ultimate-guide-to-gardening/

Need, mis voodi alla käivad, need pannakse vist enamuses ikka automaatselt lülituma, et kui jala maha paned, siis juba põleb. Lisaks viivisereleed, et kohe ei kustuks, valgustundlikkus, millal ta üldse tööle hakkab jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

võibolla minu isiklik kiiks, aga leed-ribad on kõige kohutavam sisustuselement sel sajandil.

Miks kohutav? Väga tore leiutis minu arust. Mul on WC-s kapi ääre all ja vannitoas peegliraami ääre all. Välja ei paista, ainult hubane valgus kumab. Põleb ööd ja päevad ja seni juba 4 aastat vastu pidanud. Mõnus, kui lähen kempsu öösel, ei pea suurt tuld põlema klõpsima (silmad ei talu unise peaga), ka päeval saab käsi pesemas nii käia, kogu aeg väike valgus olemas.
Köögikappide ääre all on samuti, valgustab hästi tööpinda. Õhtuti põlevadki kogu aeg, hea hubane üldmulje ja käin korteris ringi, ilma et pean kogu aeg tulesid klõpsima. Ja voolu võtab pea olematult.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Magamistoa valgustus