Esileht Ilu ja tervis Marcus Gunn pupill

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Marcus Gunn pupill

Postitas:
Kägu

Marcus Gunn pupill ehk RAPD…

Käisin eile silmauuringul ja paremas silmas sai see positiivse kinnituse, mille pärast üldse arstile pöördusin. Parem silm järjest kehvemini näeb ja paar korda on ka täitsa mustaks läinud vaateväli.

Kellel sellega kokkupuude, ehk oskaye aimu anda mis mind ees ootab?

 

Sain veel teisele uuringule saatekirja ja kolme nädala pärast on pea MRT.

Liskas mainin et on olemas ka autoimmuunhaigus SLE.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitab kes seda uuringut teeb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitab kes seda uuringut teeb?

Silmaarst tegi minul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et silmaarst aga kui saladus pole mis tema nimi on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et silmaarst aga kui saladus pole mis tema nimi on?

 

Ma ei ela üldse Eestis. Elan Soomes. Oma reumatoloogi poolt sain saatekirja. Niiet kasu pole sulle sellest miskit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst otsib MRT uuringul, ega sul hulgiskleroosi ei ole (ehk sclerosis multiplexi). Enne MRT uuringu vastust poelgi midagi teha peale ootamise. Midagi kuskil peas on sul kahjuks valesti, sest niisama nägemine ei kao. See Marcus Gunn pupill on ainult sümptom ehk tagajärg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst otsib MRT uuringul, ega sul hulgiskleroosi ei ole (ehk sclerosis multiplexi). Enne MRT uuringu vastust poelgi midagi teha peale ootamise. Midagi kuskil peas on sul kahjuks valesti, sest niisama nägemine ei kao. See Marcus Gunn pupill on ainult sümptom ehk tagajärg.

Olen TA, seda ma kartsingi. Mul Luupus juba on. Ca 5 aastat. Ühest võiks juba piisata äkki ☹️.
Kas MS tõesti on ajupildilt tuvastav?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst otsib MRT uuringul, ega sul hulgiskleroosi ei ole (ehk sclerosis multiplexi). Enne MRT uuringu vastust poelgi midagi teha peale ootamise. Midagi kuskil peas on sul kahjuks valesti, sest niisama nägemine ei kao. See Marcus Gunn pupill on ainult sümptom ehk tagajärg.

Olen TA, seda ma kartsingi. Mul Luupus juba on. Ca 5 aastat. Ühest võiks juba piisata äkki ☹️.

Kas MS tõesti on ajupildilt tuvastav?

MS ongi AINULT nn. ajupildilt tuvastav. Sümptomid on liiga mittespetsiifilised. Üks spetsiifilisem sümptom ongi mööduvad nägemiskao episoodid. MRT uuringul on näha iseloomulikud kolded ajus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Marcus Gunn pupill