Esileht Koolilaps Matemaatika JWGs

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Matemaatika JWGs

Postitas:

Olge head, kinnitage mulle, et Westholmis saab ikka ka humanitaarsuunas ju laia matemaatika võtta? Kooli kodulehelt ei ole seda võimalik välja lugeda.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 16:42; 25.06 17:09; 27.06 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laia matti peaks saama võtta kõikides eesti koolides.

kitsas matt on see, mida mõni üksik kool võtta ei luba (nt reaalkool)

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 16:50; 25.06 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riikliku õppekava järgi peaks laia või kitsa mati valimine olema õpilase õigus. Reaalset kogemust Westholmiga ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laia matti peaks saama võtta kõikides eesti koolides.

No veel mõni aasta tagasi oli küll koole, kus pakuti hum v sotsiaalsuuna õpilastele ainult kitsast matemaatikat, sellest ka minu küsimus.

Riikliku õppekava järgi peaks laia või kitsa mati valimine olema õpilase õigus.

Kas see õigus mitte eksami valimise kohta ei käi?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 16:42; 25.06 17:09; 27.06 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riikliku õppekava järgi peaks laia või kitsa mati valimine olema õpilase õigus. Kas see õigus mitte eksami valimise kohta ei käi?

mitte päris.

eksami valikul on oluline gümnaasiumis läbitud matemaatikakursuste arv:

Kitsa kursuse läbinu ei saa kindlasti võtta laia eksamit, sest tal on osa õppe mahust läbimata.

Laia kursuse läbinu saab valida, kas kitsas või lai eksam.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 16:50; 25.06 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riikliku õppekava järgi peaks laia või kitsa mati valimine olema õpilase õigus. Kas see õigus mitte eksami valimise kohta ei käi?

mitte päris.

eksami valikul on oluline gümnaasiumis läbitud matemaatikakursuste arv:

Kitsa kursuse läbinu ei saa kindlasti võtta laia eksamit, sest tal on osa õppe mahust läbimata.

Laia kursuse läbinu saab valida, kas kitsas või lai eksam.

Seda juttu ma nüüd küll ei usu.  https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/riigieksamid/riigieksamite-valimine/

Aga teemasse vastates – olen 100% kindel, et JWG humanitaarsuunal saab teha matemaatika riigieksami laia varianti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kitsas matt on see, mida mõni üksik kool võtta ei luba (nt reaalkool)

Reaalkool ei keela kitsast matemaatikat valida, lihtsalt soovitatakse lai valida (mul ühele lapsele öeldi hea tahte protokolli kätte andes “õige vastus on lai matemaatika”), samas ma arvan et kui juba hea tahte protokoll antakse, siis kitsa matemaatika valimise pärast seda küll tagasi võtma ei hakata. iseasi kuidas seda korraldada, kui üks õpilane lennust soovib kitsast matemaatikat õppida.

Teemaalgatajal soovitaks koolist otse küsida, praeguseks peaks ilmselt  enamus koolikohti kinnitatud olema ja enamus õpetajaid juba suvepuhkusel, aga mõni õppealajuhataja vast ikka kättesaadav on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab votta. Lapsel kysiti vestlusel kumma ta votaks, kas laia v kitsa. Laps vastas, et laia ja see tundus opetajatele vaga meeldivat. Tegemist humanitaarsuunaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastajatele, avaldus kooli saadetud (tuli edastada eilseks, seepärast ka küsimus perekoolis, mitte koolile esitatud).

Saab votta. Lapsel kysiti vestlusel kumma ta votaks, kas laia v kitsa. Laps vastas, et laia ja see tundus opetajatele vaga meeldivat. Tegemist humanitaarsuunaga.

Minu oma ka humanitaarsuunas ja mäletasin nagu, et talt küsiti vestlusel, kumma võtaks, aga polnud 100% kindel. Neid vestlusi erinevates koolides oli nii palju, et hakkasid juba segamini minema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 16:42; 25.06 17:09; 27.06 15:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Matemaatika JWGs