Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Meelemürgid triibupüüdjatel?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Meelemürgid triibupüüdjatel?

Postitas:

Ma olen 31a triibupüüdja. Eelmine nv panin ma endale ka üllatuseks sellise peo maha, et magama läksin alles 10 hommikul peale siidri, rummi ja lõpuks terve pudeli vahuveini joomist.
Triibupüüdmist alustades jätsin suitsetamise maha ja õnneks pole murdunud kordagi aga lugesin perekoolist postitust, kus neiu sai teada, et on rase aga oli enne selle teada saamistjoonud puhkuse ajal veini pmt iga õhtu.
Ausalt, kuna mul olid eelmine nv just päevad siis ma tean, et rase ma polnud aga kas kõik triibupüüdjad ongi nii korralikud, et paar klaasi veini on juba tabu, kui rasestuda püüad?
Ma suhtun sellesse nii, et praegu on suvi ja puhkuste aeg ja veel saab, sest juba järgmine kuu äkki ei tohi.
Triibupüüdjad, kuidas on teie suhtumine alkoholi, kui soovite last? Minu eelmise nv näide on muidugi ekstreemne aga peol rummikoksid ja muud alkoholsed joogid ei ole minu jaoks veel tabud. Või peaks?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 kuud enne rasedust ei tohiks ei mees ega naine tervist kahjustavaid asju teha. sel ajal toodab keha seda sugurakku, millest saab laps algus.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideeliselt peaks ema, kes soovib rasestuda, jätma tõesti kõik sellised pahed kõrvale ning keskenduma hoopiski tervislikule eluviisile. Reaalsuses võib pidev alkoholi tabimine mõjutada kindlasti munaraku (aga ka mehe puhul sperma) kvaliteeti ja seega lapse arengut, kuid mõistlikkuse piires tarbimine ei ole midagi hullu. On ju munarakud naisega terve elu kaasas ja kui ühel hetkel otsustad last saada, siis kogu varasem mõju (kui seda on) on nagu nii juba kaasa antud. Ma kujutan ette, et a la pooled lapsed on tegelikult mõne napsusema õhtu tulemus, mis muidugi ei tähenda, et neil lastel peaks midagi viga olema või nad ei ole tahetud. Esimestel rasedusnädalatel pole veel tekkinud lootel ja emal ühist vereringet ja seega sel otseseid tagajärgi ei tohiks olla, kuid loomulikult tuleks koheselt tarvitamine lõpetada, kui oled teadlik rasedusest või kahtlustad rasedust.

Probleemiks võib alkoholi tarvitamine osutuda siiski ning mõjutada rasestumist üleüldiselt. Ehk kui ikka pikalt pole õnnestunud rasestuda, tasuks alkohol täielikult välja jätta nii mehel kui naisel.

Mina isiklikult alustasin samamoodi alkoholi vabalt triipude püüdmist, vahel väga harva mõnel sünnipäeval või istumisel vaid natukene jõin, kuid tänaseks olen juba üle 2 aasta triipe püüdnud ja mingil hetkel tekib paratamatult see tunne, et savi, kaua ma hoian ennast eemal igasugustest asjadest, et ÄKKI ma lõpuks nüüd rasestun. Seega olengi näiteks see suvi vabaks lasknud ja pole endale piiranguid seadnud. Sama ka kohvi ja kõige muuga. Kui ikka tahan, siis võtan ja teen, sest vahel ongi takistuseks just see liigsest kontrollist tekkiv pinge ja kui lõpuks vabaks lastakse, voilaah, triibud käes.

Eks paistab, kuna ja kuidas mul lõpuks õnnestub triibud kätte saada, aga arvan, et mõistlikkuse piires veidi alkoholi pole kindlasti nüüd mingi meeletu tabu, kui veel rase nagunii pole. Suuremas koguses ja tihti on pigem ohumärke tekitav ja suitsetamist ei pea ma samuti õigeks, aga see minu arvamus.

Igaühel muidugi oma arvamus ja kes soovib olla 100% alkovaba terve see aeg, kui juba proovitakse rasestuda või suisa enne seda, siis see on igaühe vaba valik ja otsus. 🙂

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore uus teema, aitäh!
Olen ise ka mõelnud korduvalt kahe aasta triibupüüdmisel antud teemal 🙂

Ise väga alkoholilembene (õnneks) pole, aga kui ikka on tulnud tuju peale, siis olen tarbinud selle aja jooksul erinevaid jooke 2% õllest kuni kange alkoholi/kokteilini välja. Minu “viga” on muidugi see ka, et kui juba, siis juba 🙂 Tunnistan, et ühe-kahe veiniklaasi päevas/nädalas/kuus inimene pole, pigem saan siis juba pudeli veiniga kord aastas hakkama.

Kõige raskem on olnud see aeg CD20+ paiku. Enamasti olen võtnud siiski otsuse, et vot nüüd ei joo tilkagi ja kõik. Olen läbinud nende aastate jooksul erinevaid etappe, näiteks tundnud süümekaid ka ema sünnipäeval joodud kahe vahuveinilonksu pärast. Oma mõistuse vastu ikka ei saa.

Nüüdki tulemas sõbranna suur juubel kui mul CD26 ja üldse ei tea, mida teha. Tahaks ju ka selles osas “vabalt võtta” ja minna selles suunas, kuhub tuul puhub, aga..
Sõpruskond õnneks harjunud, et ma ei joo ja olen kaine rool, hea lihtne ja küsimisi pole.
Lähimad sõbrad teavad niikuinii, et oleme pikalt triipe püüdnud.

Mees joob õlut ning kangemat ei puutu üldse. Piiranguid pole selles valdkonnas üldse ei mina ega ta ise endale seadnud, sest ta 100x sportlikum kui mina ning kõik näitajad korras.

Õnneks mehega kumbki ei suitseta, selles valdkonnas olnud lihtne.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pooldan ka pigem seda mõtteviisi, et ei tasu piirata midagi, mis meeldib, ja ennast piirata ja stressata asja pärast, mida ei pruugi üldse juhtudagi (karm, aga nii on). Ja ma ei räägi siin ekstreemsustest, nagu nt ahelsuitsetamine või räige alkoholism, vaid lihtsalt mõni hea koks või vein aeg-ajalt, kui tuju ja tahtmine tuleb 🙂 Mida vähem stressi, seda edukam rasestumine.

Enda puhul oligi nii, et nautisime mehega elu, olime just värskelt kokku kolinud ja nii armunud. Nautisime elu, sõpru, pidutsesime, matkasime… Lubasime endale nädalavahetuseti mõnusad koksid ja snäkid filmi kõrvale. Ja tuli ka “ups” rasedus ja maailma kõige rahulikum, heatahtlikum ja leplikum laps 🙂 Nüüd teist püüdes olen mässanud OV-testidega ja tsükli jälgimisega jms ja rasedust ei paista kuskilt. Iga kord päevade saabudes olen jälle lihtsalt nii vihane, kurb ja frustreerunud. Kumma elustiili juures tundub tõenäolisem rasestuda? Aga kuidagi ei saa seda mitterasestumise stressi enda pealt maha ka. Nii et ei tea, mis seda rasestumist tegelikult lõpuks mõjutab, neid faktoreid võib olla mitmeid, nii füüsilisi kui vaimseid. Kosmoseteadus.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätsin pillid ära, aga elasin nii nagu ikka, mõnel vabal õhtul veinitasin, kui tahtsin ja kui oligi pidu, siis ka võtsin. Nagu näha, siis rasestumist see ei mõjutanud, sest jäin kohe järgmine kuu rasedaks ja beebi on ka tiptop. Nõustun eelnevatega, et mõistuse piires võib kõike teha. Karsklaseks ei pea küll hakkama. Suitsetanud ma pole kunagi..

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.08 17:11; 22.08 20:28; 24.08 08:43; 26.08 16:52; 29.08 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sama. Kuna esimese lapse tegemine võttis aega aasta, siis samuti ei olnud padukarsklane ja aegajalt sai ikka natuke alkoholi joodud. Praegu püüan samuti triipe ja võtan vabamalt.Joon nagunii väga harva ja vahepeal ikka shampuse ja veiniga patustan 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma püüdsin triipe kaks aastat, iga kord kui pidi ovulatsioon olema siis hoidsin end alkoga tagasi, tegelt jumala lollus ju ja enda alateadvuse hävitamine. Koroona ajal lõin lapse saamisele käega ja iga õhtu jõime veini ja nii ma rasedaks jäingi

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usun pigem stressivabadusse, kui on soov rasestuda. Püüdsime triipe 1,5 aastat, selle aja sisse jäi emakaväline ja mitu katkemist. Lõpuks otsustasime ovulatsioonitestidest ja näpuga kalendris järje ajamisest loobuda ja panime aja viljatusravikliinikusse konsultatsioonile. Enne seda olime ka ennast piiranud, mina ei tarbinud kogu triibupüüdmise aja tilkagi alkoholi ja abikaasa jõi ka kuu jooksul võib-olla 2-3 pudelit õlut.
Aga enne viljatusravikliinikusse pöördumist mõtlesime, et mis seal ikka – võtame viimast enne, kui peab võib-olla mingeid ravimeid võtma ja süstima jms ning tarbisime ühe õhtuga vist nii palju alkoholi, kui kogu eelneva elu jooksul kokku, aga sealt meie igati terve ja rõõmus beebi tuli. Ma ei tea, kas põhjus oligi selles “minnalaskmises” ja stressivabaduses või oli tol hetkel lihtsalt õige aeg. Ma kindlasti ei propageeri alkoholi tarbimist, aga pigem ütlen, et enda liigne piiramine ei ole ka hea.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tähistasin korralikult päev enne stimulatsiooni alustamist oma sõbra sünnipäeva. Ma ei olnud mitte kunagi nii täis olnud kui tollel korral. Üldse pole ma ei eriline veinitaja ega muud säärast. Tollel korral ma tundsin, et mul lihtsalt on seda vaja. Eks süümepiinad hiljem piinasid natukene aga samas ma sain oma pinged maha mida oli 1.5 aastat edutut triibupüüdmist tekitanud. Sama stimulatsiooniga õnnestus siiski rasestuda ja raseduse kandsin ilusti lõpuni. Ma arvan, et naine ei peaks end väga karmilt triibupüüdmise ajal piitsutama.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et a la pooled lapsed on tegelikult mõne napsusema õhtu tulemus

Pooled lapsed? Päriselt kujutad nii ette? Pooled tähendab 50%. Et pooled rasedad on rasestunud purjuspäi?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et a la pooled lapsed on tegelikult mõne napsusema õhtu tulemus

Pooled lapsed? Päriselt kujutad nii ette? Pooled tähendab 50%. Et pooled rasedad on rasestunud purjuspäi?

No selles teemas tundub, et 95%…

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et a la pooled lapsed on tegelikult mõne napsusema õhtu tulemus

Pooled lapsed? Päriselt kujutad nii ette? Pooled tähendab 50%. Et pooled rasedad on rasestunud purjuspäi?

No selles teemas tundub, et 95%…

???? Vaevalt, et mõni pokaal veini kohe purjuspäi tähendab. Ja mis sel vahet on, mis seisus keegi rasestus? Oluline, kuidas raseduse ajal ikka ollakse ja sellest hetkest, kui platsenta tööle hakkab ja reaalselt ühenduses on niiöelda ema verega. Mõni naine suitsetab nii et halb hakkab ja isegi rasedana veel, ma ei leia, et rasestumine napsusema peaga nüüd kuidagi hullem oleks.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.08 17:11; 22.08 20:28; 24.08 08:43; 26.08 16:52; 29.08 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et a la pooled lapsed on tegelikult mõne napsusema õhtu tulemus

Pooled lapsed? Päriselt kujutad nii ette? Pooled tähendab 50%. Et pooled rasedad on rasestunud purjuspäi?

No selles teemas tundub, et 95%…

???? Vaevalt, et mõni pokaal veini kohe purjuspäi tähendab. Ja mis sel vahet on, mis seisus keegi rasestus? Oluline, kuidas raseduse ajal ikka ollakse ja sellest hetkest, kui platsenta tööle hakkab ja reaalselt ühenduses on niiöelda ema verega. Mõni naine suitsetab nii et halb hakkab ja isegi rasedana veel, ma ei leia, et rasestumine napsusema peaga nüüd kuidagi hullem oleks.

Alati on neid, kes tegid hullemini. Mõni süstib narkootikume ka raseduse ajal. On siis vaja võrrelda ennast nende kõigiga?

Lapse tervise jaoks on väga oluline, kui palju vanemad ennast raseduse ajal ja enne tema eostamist mürgitasid.
Raseduse ajal joomisest võib saada alkoholisündroomi, enne rasedust joomisest downi sündroomi. Kui isa joob, siis südamerikke.
Hea uudis on muidugi, et kui tublisti napsutada, siis rasedus katkeb lihtsalt ära ja pole vaja lapse tervisehädade pärast muretseda.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ema opetas juba lapsena, et enda keha tuleb hoida, sest munarakud ei uuene (erinevalt sprmast). Koik see jama, mida oleme sisse söönud, hinganud ja peale määrinud on meid mojutanud ning seda enam välja ei saa. Sellepärast ei soovitata ka väga hilises eas lapsi saada, kui voimalik, sest geenimutatsiooni oht suur (mürgijääke kehas nii palju).

Noore täiskasvanuna tarbisin alkoholi umbes kord kuus. Hiljem kord kvartalis. Nüüd kui soovime teist last saada, lopetasin kohe igasuguse tarbimise, et mitte riskida. Sellega, et kogemata, rasedusest ise teadmata, midagi ei tarbiks.

Mina usun, et tegelikult need “kahjustused” mis nt alkoholitarbimisest raseduse ajal tekivad, ei ole silmaga märgatavad. Näiteks on laps muul moel igati terve, aga tal ilmnevad koolieas keskendumishäired. See konkreetne näide on tõestatud rasedusaegse suitsetamise kohta, kuid samal ajal voib olla pohjustatud ka paljudest teistest asjadest.

Selle koige juures ei pea ma valeks mõnd pokaali nädalas endale lubada, kes seda soovib. Olulisem on olla roomus ja rahul oma eluga, kui hullult punnitada end tagasi hoida ja selle pärast stressata. Stress ei lase rasedusel püsima jääda. Sellisel juhul tasuks lihtsalt rohkem jälgida oma tsüklit, et voimalusel rasestumisel kohe lopetada tarbimised.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et a la pooled lapsed on tegelikult mõne napsusema õhtu tulemus

Pooled lapsed? Päriselt kujutad nii ette? Pooled tähendab 50%. Et pooled rasedad on rasestunud purjuspäi?

No selles teemas tundub, et 95%…

???? Vaevalt, et mõni pokaal veini kohe purjuspäi tähendab. Ja mis sel vahet on, mis seisus keegi rasestus? Oluline, kuidas raseduse ajal ikka ollakse ja sellest hetkest, kui platsenta tööle hakkab ja reaalselt ühenduses on niiöelda ema verega. Mõni naine suitsetab nii et halb hakkab ja isegi rasedana veel, ma ei leia, et rasestumine napsusema peaga nüüd kuidagi hullem oleks.

Alati on neid, kes tegid hullemini. Mõni süstib narkootikume ka raseduse ajal. On siis vaja võrrelda ennast nende kõigiga?

Lapse tervise jaoks on väga oluline, kui palju vanemad ennast raseduse ajal ja enne tema eostamist mürgitasid.

Raseduse ajal joomisest võib saada alkoholisündroomi, enne rasedust joomisest downi sündroomi. Kui isa joob, siis südamerikke.

Hea uudis on muidugi, et kui tublisti napsutada, siis rasedus katkeb lihtsalt ära ja pole vaja lapse tervisehädade pärast muretseda.

Võrrelda sellepärast, et rasestumine sellel ajal, kui oled alkoholijoobes, ei tähenda kohe seda, et lapsel nüüd midagi viga oleks. Või et need vanemad on nüüd oioi kui vastutustundetud, ise püüavad triipe jne. So what? Kui keegi pole otseselt padujoodik, siis see mõningane alkohol ei tee halba, kui tahad rasestuda. Olen enam kui kindel, et ka siin foorumites need triibupüüdjad, kes paaniliselt tahavad lapsi saada, on välistanud alko 100%, aga keegi ei anna garantiid, et sa selle eest rasestuda ja terve lapse saad.
Ei pea kohe nii äärmusesse minema, et mitte midagi enam tarbida ei või, kui rasestuda tahta. Õhk on ka suht mürgine, ma ei tea, ei hingaks äkki enam v? ????

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.08 17:11; 22.08 20:28; 24.08 08:43; 26.08 16:52; 29.08 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et a la pooled lapsed on tegelikult mõne napsusema õhtu tulemus

Pooled lapsed? Päriselt kujutad nii ette? Pooled tähendab 50%. Et pooled rasedad on rasestunud purjuspäi?

No selles teemas tundub, et 95%…

???? Vaevalt, et mõni pokaal veini kohe purjuspäi tähendab. Ja mis sel vahet on, mis seisus keegi rasestus? Oluline, kuidas raseduse ajal ikka ollakse ja sellest hetkest, kui platsenta tööle hakkab ja reaalselt ühenduses on niiöelda ema verega. Mõni naine suitsetab nii et halb hakkab ja isegi rasedana veel, ma ei leia, et rasestumine napsusema peaga nüüd kuidagi hullem oleks.

Alati on neid, kes tegid hullemini. Mõni süstib narkootikume ka raseduse ajal. On siis vaja võrrelda ennast nende kõigiga?

Lapse tervise jaoks on väga oluline, kui palju vanemad ennast raseduse ajal ja enne tema eostamist mürgitasid.

Raseduse ajal joomisest võib saada alkoholisündroomi, enne rasedust joomisest downi sündroomi. Kui isa joob, siis südamerikke.

Hea uudis on muidugi, et kui tublisti napsutada, siis rasedus katkeb lihtsalt ära ja pole vaja lapse tervisehädade pärast muretseda.

Võrrelda sellepärast, et rasestumine sellel ajal, kui oled alkoholijoobes, ei tähenda kohe seda, et lapsel nüüd midagi viga oleks. Või et need vanemad on nüüd oioi kui vastutustundetud, ise püüavad triipe jne. So what? Kui keegi pole otseselt padujoodik, siis see mõningane alkohol ei tee halba, kui tahad rasestuda. Olen enam kui kindel, et ka siin foorumites need triibupüüdjad, kes paaniliselt tahavad lapsi saada, on välistanud alko 100%, aga keegi ei anna garantiid, et sa selle eest rasestuda ja terve lapse saad.

Ei pea kohe nii äärmusesse minema, et mitte midagi enam tarbida ei või, kui rasestuda tahta. Õhk on ka suht mürgine, ma ei tea, ei hingaks äkki enam v? ????

Kurb realistlik läbilõige Eesti elust.
Inimesed peavad paar kuud mitte joomist ületamatuks stressiallikaks.
Inimesed arvavad, et enamus rasedused tulevad purjuspäi (juhu?)vahekordadest ja see ongi normaalne.
Kui kolm inimest julgevad öelda, et tegelikult on alkohol kahjulik, tehakse nad verbaalselt maatasa.

Tegelikult on väga otsene seos vanemate alkoholilembuse ja raseduste katkemise ja laste terviserikete vahel ja ohutut alkoholikogust ei ole olemas. Meditsiiniliselt ja teaduslikult tõestatud, statistiliselt oluline seos. See, et alkohol on seaduslik meelemürk, ei tee seda ohutuks.
Samal ajal vaktsineerimata jätavad paljud oma lapsed, sest üks kord üks pseudoteadlane avaldas artikli, mille tulemusi pole keegi 40 aasta jooksul suutnud korrata. Sest see sobitub teie maailmapilti.
Aga käibetõde, mida on korduvalt ja korduvalt uuesti teaduslikult tõestatud, ei suudeta omaks võtta, sest see on ületamatu stressiallikas olla mõned kuud joomata.
Ja nii ongi. Kõigepealt juuakse rasedust oodates, sest veel ei olda rase. Siis juuakse raseduse ajal, sest mis see natuke teeb, siis võõrutatakse laps 3kuuselt rinnast, et saaks peol käia.
Aga vaktsiinid on kahjulikud ja minu laps küll mitteorgaanilist banaanipüreed ei söö!

võibolla just sinu günekoloog

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole väga hullult oma elu piiranud. Kuna mul pole varasemate rasedustega probleeme olnud, siis olen lähtunud ka loogikast, et kuni eeldatava ovulatsioonini elan tavapäraselt ja peale seda arvestan võimalusega, et võin olla rase.

kes siin alguses kirjutas, et keha toodab 3 kuud enne sugurakku – naistel ei tooda küll enam midagi 😀 Ja meeste puhul ka nii palju ette ei tooda, ma ei tea, kust see teadmine küll pärineb.

Võibolla on teema pigem asjakohane nendele, kes tõesti väga kõvasti joovad, igapäevaselt suitsetavad jne. Aga selline nädalavahetusel paar pokaali veini ja 2x aastas suurem sünnipäev või pulmaskäik, see ei ole küll selline asi, millele peab kohe kriipsu peale tõmbama, kui on plaan rasestuda.

Kui rasestumisega on probleeme, siis see on hoopis teine asi. Rääkimata sellest, kui rasestumiseks peab nt ravimeid tarbima ja alkohol on juba seetõttu keelatud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka asja oleksite uurinud, siis teaksite, et keha tõesti “toodab” 2+ kuud seemnerakke ja naisel 3 kuud munarakke. Ei viitsi seletada, keda huvitab siis paar linki https://thebirdandthebee.co/home/2017/5/3/the-90-day-commitment-to-your-eggs ja https://natural-fertility-info.com/increase-egg-health Ja mehe https://www.healthline.com/health/mens-health/how-long-does-it-take-for-sperm-to-regenerate#sperm-production-cycle

Ise usun, et igaüks tehku nii nagu temale mugav on. Liigne stress ei aita midagi ja lõpuks läheb niikuinii nii nagu minema peab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et a la pooled lapsed on tegelikult mõne napsusema õhtu tulemus

Pooled lapsed? Päriselt kujutad nii ette? Pooled tähendab 50%. Et pooled rasedad on rasestunud purjuspäi?

No selles teemas tundub, et 95%…

???? Vaevalt, et mõni pokaal veini kohe purjuspäi tähendab. Ja mis sel vahet on, mis seisus keegi rasestus? Oluline, kuidas raseduse ajal ikka ollakse ja sellest hetkest, kui platsenta tööle hakkab ja reaalselt ühenduses on niiöelda ema verega. Mõni naine suitsetab nii et halb hakkab ja isegi rasedana veel, ma ei leia, et rasestumine napsusema peaga nüüd kuidagi hullem oleks.

Alati on neid, kes tegid hullemini. Mõni süstib narkootikume ka raseduse ajal. On siis vaja võrrelda ennast nende kõigiga?

Lapse tervise jaoks on väga oluline, kui palju vanemad ennast raseduse ajal ja enne tema eostamist mürgitasid.

Raseduse ajal joomisest võib saada alkoholisündroomi, enne rasedust joomisest downi sündroomi. Kui isa joob, siis südamerikke.

Hea uudis on muidugi, et kui tublisti napsutada, siis rasedus katkeb lihtsalt ära ja pole vaja lapse tervisehädade pärast muretseda.

Võrrelda sellepärast, et rasestumine sellel ajal, kui oled alkoholijoobes, ei tähenda kohe seda, et lapsel nüüd midagi viga oleks. Või et need vanemad on nüüd oioi kui vastutustundetud, ise püüavad triipe jne. So what? Kui keegi pole otseselt padujoodik, siis see mõningane alkohol ei tee halba, kui tahad rasestuda. Olen enam kui kindel, et ka siin foorumites need triibupüüdjad, kes paaniliselt tahavad lapsi saada, on välistanud alko 100%, aga keegi ei anna garantiid, et sa selle eest rasestuda ja terve lapse saad.

Ei pea kohe nii äärmusesse minema, et mitte midagi enam tarbida ei või, kui rasestuda tahta. Õhk on ka suht mürgine, ma ei tea, ei hingaks äkki enam v? ????

Kurb realistlik läbilõige Eesti elust.

Inimesed peavad paar kuud mitte joomist ületamatuks stressiallikaks.

Inimesed arvavad, et enamus rasedused tulevad purjuspäi (juhu?)vahekordadest ja see ongi normaalne.

Kui kolm inimest julgevad öelda, et tegelikult on alkohol kahjulik, tehakse nad verbaalselt maatasa.

Tegelikult on väga otsene seos vanemate alkoholilembuse ja raseduste katkemise ja laste terviserikete vahel ja ohutut alkoholikogust ei ole olemas. Meditsiiniliselt ja teaduslikult tõestatud, statistiliselt oluline seos. See, et alkohol on seaduslik meelemürk, ei tee seda ohutuks.

Samal ajal vaktsineerimata jätavad paljud oma lapsed, sest üks kord üks pseudoteadlane avaldas artikli, mille tulemusi pole keegi 40 aasta jooksul suutnud korrata. Sest see sobitub teie maailmapilti.

Aga käibetõde, mida on korduvalt ja korduvalt uuesti teaduslikult tõestatud, ei suudeta omaks võtta, sest see on ületamatu stressiallikas olla mõned kuud joomata.

Ja nii ongi. Kõigepealt juuakse rasedust oodates, sest veel ei olda rase. Siis juuakse raseduse ajal, sest mis see natuke teeb, siis võõrutatakse laps 3kuuselt rinnast, et saaks peol käia.

Aga vaktsiinid on kahjulikud ja minu laps küll mitteorgaanilist banaanipüreed ei söö!

võibolla just sinu günekoloog

Rasestusin esimesel pillivabal kuul, jõin veini mõned õhtud, kui tahtsin, nädalavahetusel rummikoks polnud ka keelatud. Rasedus kulges ilusti, sünnitus kulges ilusti, laps sai 10/10 apgari, 3-kuune kohe ja rinnapiimaga on kosunud 3.5 kilo. Mida sa üritad selgeks teha, kullakene? 🙂

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.08 17:11; 22.08 20:28; 24.08 08:43; 26.08 16:52; 29.08 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et a la pooled lapsed on tegelikult mõne napsusema õhtu tulemus

Pooled lapsed? Päriselt kujutad nii ette? Pooled tähendab 50%. Et pooled rasedad on rasestunud purjuspäi?

No selles teemas tundub, et 95%…

???? Vaevalt, et mõni pokaal veini kohe purjuspäi tähendab. Ja mis sel vahet on, mis seisus keegi rasestus? Oluline, kuidas raseduse ajal ikka ollakse ja sellest hetkest, kui platsenta tööle hakkab ja reaalselt ühenduses on niiöelda ema verega. Mõni naine suitsetab nii et halb hakkab ja isegi rasedana veel, ma ei leia, et rasestumine napsusema peaga nüüd kuidagi hullem oleks.

Alati on neid, kes tegid hullemini. Mõni süstib narkootikume ka raseduse ajal. On siis vaja võrrelda ennast nende kõigiga?

Lapse tervise jaoks on väga oluline, kui palju vanemad ennast raseduse ajal ja enne tema eostamist mürgitasid.

Raseduse ajal joomisest võib saada alkoholisündroomi, enne rasedust joomisest downi sündroomi. Kui isa joob, siis südamerikke.

Hea uudis on muidugi, et kui tublisti napsutada, siis rasedus katkeb lihtsalt ära ja pole vaja lapse tervisehädade pärast muretseda.

Võrrelda sellepärast, et rasestumine sellel ajal, kui oled alkoholijoobes, ei tähenda kohe seda, et lapsel nüüd midagi viga oleks. Või et need vanemad on nüüd oioi kui vastutustundetud, ise püüavad triipe jne. So what? Kui keegi pole otseselt padujoodik, siis see mõningane alkohol ei tee halba, kui tahad rasestuda. Olen enam kui kindel, et ka siin foorumites need triibupüüdjad, kes paaniliselt tahavad lapsi saada, on välistanud alko 100%, aga keegi ei anna garantiid, et sa selle eest rasestuda ja terve lapse saad.

Ei pea kohe nii äärmusesse minema, et mitte midagi enam tarbida ei või, kui rasestuda tahta. Õhk on ka suht mürgine, ma ei tea, ei hingaks äkki enam v? ????

Kurb realistlik läbilõige Eesti elust.

Inimesed peavad paar kuud mitte joomist ületamatuks stressiallikaks.

Inimesed arvavad, et enamus rasedused tulevad purjuspäi (juhu?)vahekordadest ja see ongi normaalne.

Kui kolm inimest julgevad öelda, et tegelikult on alkohol kahjulik, tehakse nad verbaalselt maatasa.

Tegelikult on väga otsene seos vanemate alkoholilembuse ja raseduste katkemise ja laste terviserikete vahel ja ohutut alkoholikogust ei ole olemas. Meditsiiniliselt ja teaduslikult tõestatud, statistiliselt oluline seos. See, et alkohol on seaduslik meelemürk, ei tee seda ohutuks.

Samal ajal vaktsineerimata jätavad paljud oma lapsed, sest üks kord üks pseudoteadlane avaldas artikli, mille tulemusi pole keegi 40 aasta jooksul suutnud korrata. Sest see sobitub teie maailmapilti.

Aga käibetõde, mida on korduvalt ja korduvalt uuesti teaduslikult tõestatud, ei suudeta omaks võtta, sest see on ületamatu stressiallikas olla mõned kuud joomata.

Ja nii ongi. Kõigepealt juuakse rasedust oodates, sest veel ei olda rase. Siis juuakse raseduse ajal, sest mis see natuke teeb, siis võõrutatakse laps 3kuuselt rinnast, et saaks peol käia.

Aga vaktsiinid on kahjulikud ja minu laps küll mitteorgaanilist banaanipüreed ei söö!

võibolla just sinu günekoloog

Rasestusin esimesel pillivabal kuul, jõin veini mõned õhtud, kui tahtsin, nädalavahetusel rummikoks polnud ka keelatud. Rasedus kulges ilusti, sünnitus kulges ilusti, laps sai 10/10 apgari, 3-kuune kohe ja rinnapiimaga on kosunud 3.5 kilo. Mida sa üritad selgeks teha, kullakene? ????

Mina küsiksin hoopis niipidi: millest sinul elus küll on vajaka jäänud, kullakene, et sa pead selliseid asju tarbima? Kas su elul siis polegi ilma kõige selle veini ja koksita mingit mõtet, värvi, rõõmu?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks pean? Sest tahan? ???????? Mis küsimused. Rõõm tulebki sellest, et teen seda, mida tahan ????
Vähemalt pole nii kibestunud nagu need käod, kes endale kõike keelavad, ei saa lapsi ja on depressioonis.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.08 17:11; 22.08 20:28; 24.08 08:43; 26.08 16:52; 29.08 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et a la pooled lapsed on tegelikult mõne napsusema õhtu tulemus

Pooled lapsed? Päriselt kujutad nii ette? Pooled tähendab 50%. Et pooled rasedad on rasestunud purjuspäi?

Tundub jah ikka kuidagi väga väike see protsent.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema.

Mina enam ei teagi, mida uskuda – ilmselt sisetunnet ja lihtsalt elada. Mida vähem stressi, seda lihtsam endale.

Esimene laps oli “uups” ja olin siis veel 20ndate alguses. Üks hetk selgus, et olen juba kolmas nädalavahetus pidu pannud rasedana. Täna on laps 11 aastane, koolis tubli, üleüldiselt sportlik jne.
Nüüd aga … olen 30ndates, püüame teist last juba 2 aastat ja mis kõige parem >>> olen karsklane ning aktiivse eluviisiga olnud mitu aastat.

Seega, tundub, et õiget vastust pole olemas.

I.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 4 last, kõli rasedused on 1-2 proovimiskuul õnnestunud- dieeti (toitun mõistlikult ja mõnikord luban rämpsu ka) ja akoholitarbimist (paar klaasi veini nädalas) pole kordagi triipe püüdes muutnud????‍♀️ Samas on mul sõbranna kes muutis oma dieedi triibu püüdmisele “soodsaks” ja otsustas täiskarsklaseks hakata, ja ootas oma triipe peaaegu 2 aastat ????‍♀️ (Tubli muidugi, et nii enesekindlalt oma dieeti jälgis!)
Pigem mõjutab rasestumist mehe ja naise sobivus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Meelemürgid triibupüüdjatel?