Esileht Pereelu ja suhted Mees purustas mu unistuse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Mees purustas mu unistuse

Postitas:

Olen viimased aastad unistanud, et kui eluolud soodsad, lähen õppima psühholoogiat.
Nüüd aga siis kuulsin mehelt, et tema arvates ma sellele alale ei sobiks, kuna ei ole nö erapooletu. Enda arvates olen sõpru küll piisavalt neutraalselt aidata(kes on abiga minu poole pöördunud).
Ta küll ütles, et on valmis maksma õppemaksu, et saaksin oma sobivust tõestada, aga no krt nüüd ma küll lihtsalt kiuste ei taha! Milleks? Ma ei pea ju ennast tema jaoks tõestama?
Mul on nüüd väga paha meel, et ta lihtsalt ei usu minusse.

+1
-32
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 23:50; 07.12 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on ka paaril korral niimoodi mind maa peale tagasi toonud. Esialgu ajab vihale aga pärast saan aru, et palju parem on kui kõige lähedasem selle välja ütleb ja enne juba, muidu pärast on jama kui palju, kui õpid ja punnitad ja saad poole pealt aru et see pole see.

Ja teisalt – kui sa tõepoolest seda ise niiväga tahad, miks peaks sulle mehe arvamus korda minema?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su mees on vastuvõtukomisjonis või?
Õpi ikka seda, mis ennast huvitab, muidu oled ikka ja ainult ise oma unistuse purustanud. Psühholoogiast huvituv inimene peaks ju teadma, et keegi teine ei saa teda piiritleda, ikka ainult ise. Las maksab õppemaksu, sina mine õpi ja naudi.

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtis on, et sa ise usud endasse. Kui arvad, et see on sinu ala ja sul aega ja võimalust seda õppida, siis lase käia! Unistused ei pea jääma vaid unistusteks. Elame ju vaid korra.

Kui mina autokooli läksin, siis abikaasa rääkis, et mis ma ikka lähen, et vaata mis hull liiklus meil on. Korraks jäin mõtlema, aga ei see mind peatanud. Nüüd on hea, kui peres on kaks autojuhti 🙂

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete mõelnud muud moodi indlemisele, kui nii non-stop teemasid tehes?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te kumbki mehega vist tegelikult ei saa aru, mida psühholoog teeb. Psühholoog ei paku lahendusi, vaid aitab inimesel selgusele jõuda tolle enda tahtmistes. Seega … mis erapooletus? Kuidas see siia puutub? Sa saad olla halb psühholoog, kui ei oska klienti suunavate küsimustega aidata, kuid sa ei saa olla erapoolik.
Mine õppima muidugi. Õppimine on alati hea vaimsele tervisele, isegi kui sinust lõppkokkuvõttes psühholoogi ei saa. Aga ära lase mehel maksta. Maksa ise (ja lase mehel kodukulusid rohkem maksta). Siis pole sitamaitset suus.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su mees üldse on psühholoogi juures käinud, et nii täpselt teab, milline just see HEA psühholoog olema peab? Kindlasti ei tea su mees ka seda, et selliseid inimesi, kellel mitte kellelegi oma muret kurta ei ole ja kes vajavad oma ellu pisutki soojust ja poolehoidu (isegi siis, kui see tuleb n-ö kinnimakstud spetsialisti poolt) on ilmas ikka väga palju.

Mina olen päris mitme psühholoogi juures käinud ja tänu sellele tean ka, et hea psühholoog ongi just see, kes on oma kliendi n-ö poolt. Igasugust soppa, vaenulikkust ja ükskõiksust saan igapäevaelus nagunii rohkemgi, kui kanda jõuan – mis häda mul peaks siis veel olema minna sellise terapeudi juurde, kes minu suhtes ükskõikne on!? Psühholoogi erapooletus mind kohe kindlasti ei motiveeriks temaga head ja usalduslikku kontakti looma ega pingutama selle nimel, et mul parem hakkaks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseseisev naine ei teeks sellist teemat.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda arvates olen sõpru küll piisavalt neutraalselt aidata(kes on abiga minu poole pöördunud).

Sa mõtled neid Delfi kägusid, keda sa seal naistekas “aitasid” või?

No mida sa ikka aitasid, mingi loll jutt käis seal ainult.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 05:32; 07.12 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viimased aastad unistanud, et kui eluolud soodsad, lähen õppima psühholoogiat.
Nüüd aga siis kuulsin mehelt, et tema arvates ma sellele alale ei sobiks, kuna ei ole nö erapooletu. Enda arvates olen sõpru küll piisavalt neutraalselt aidata(kes on abiga minu poole pöördunud).
Ta küll ütles, et on valmis maksma õppemaksu, et saaksin oma sobivust tõestada, aga no krt nüüd ma küll lihtsalt kiuste ei taha! Milleks? Ma ei pea ju ennast tema jaoks tõestama?

Tulevase psühholoogi kohta oled sa kuidagi kergelt manipuleeritav. Sul on aastaid unistus, mees ütleb ühe lause ja kõik on läbi. Ja mis tõestamisest sa räägid? Mõtle natuke aega, mida sa tahad, ära mõtle teiste peale kogu aeg. Mõtle, mida sul on võita ja mida kaotada. Ma näiteks ei näe üldse probleemi praegu. Sa tahad õppida psühholoogiat, mees on nõus õppemaksu maksma, kus on probleem?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihti just lähedased tõmbavadki inimest tagasi, et ta ei areneks. Puhas egoism. Sa ei pea midagi oma mehele tõestama,aga püüa saada tasuta õppekoht.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida su mees üldse psühholoogiast teab? Mitte midagi, otsustades tema erapooliku arvamuse üle sinu erapoolikusse. Keegi ei keela ka psühholoogil sõpradele nõu anda täpselt nii erapoolikult kui tahab, konsultatsioon on teine asi.
Kõigepealt saa sinna sisse, siis vaatame edasi. Tegu on ju suurima konkurentsiga alaga (tegelt lihtsalt sellepärast, et kursus on väike).
TEMA maksab õppemaksu? Kes maksab, tellib ka muusika, st tema otsustab oma “investeeringu” mõttekuse üle. No siis ta lihtsalt ei taha, et tema raha raisku läheks, kui sa sel alal tööle kunagi ei hakka ja oma lõbuks õpid. Maksaks ehk ise, siis oleks ka parem tunne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 08:42; 07.12 08:59; 07.12 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis õppemaksu su mees maksab kui kõrgharidus on tasuta? Kui sa isegi seda ei tea, pole sul tõesti mõtet ülikooli minna.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis üks tasuta kõrgharidus tal juba on. Või läheb kohe tasulisele kohale õppima. Kui sa isegi seda ei tea, et teine kõrgharidus on tasuline, pole sul tõesti mõtet kommenteerida.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 08:42; 07.12 08:59; 07.12 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka neid oma tuttavaid naisi näinud, kes unistavad psühholoogia õppimisest. Ise on sellised tüüpilise blondiini sorti inimesed, kes kujutavad ette, et on jube head murede kuulajad ja mõistjad. Tegelikult on täiesti pinnapealsed kitsa silmaringiga inimesed ja ma ei saa aru, kust neil tuleb selline mõte üldse psühholoogiat õppima minna. Selle peaks ikka väga läbi mõtlema ja püüdma aru saada, kas sa oled selleks sobiv inimene. Kui sind psühholoogia huvitab väga siis loe vastavaid raamatuid, neid on kirjutatud miljoneid.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean tunnistama, et eelmisel on oma iva jutus sees, selliseid olen näinud ka tasulises õppes päris palju, kes “oma unistust” realiseerivad, kuid kellest näed juba kaugelt, et mingit psühholoogi materjali tas pole. Kuid eks keegi pidas ülikoolis vast ka nt K.-E. Kalaust kunagi mõttetuks blondiiniks (Sensuse asutaja). Sisu selgub hiljem.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 08:42; 07.12 08:59; 07.12 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mis plaanid sul psühholoogia õppimisega on? Kas soovid seda niisama kõrghariduse saamiseks õppida või plaanid psühholoogiks hakata? On sul üldse aimu, milline psühholoogitöö välja näeb? Psühholoogide palgad üsna nadid, kliinilises psühholoogias on need veidi paremad. Kas sa vene keelt räägid? Samuti oluline punkt, kui plaanid suuremates linnades töötada.

Ainult bakakraadiga psühholoogias läbi ei löö, seal on ka magistrit vaja. Lisaks veel koolitusi, praktikaid, mille eest tavaliselt midagi ei maksta. Kas mees on valmis sind 5+ aastat ülal pidama? Kas sa ise oled valmis õppimisele pühenduma? Kuidas sa siis hakkama saad, kui mehega peaks midagi juhtuma või te lahku lähete? Kuidas sa õppemaksu ja elamiskulude eest makstud saad? Kõik need on olulised asjad, mis tuleb enne põhjalikult läbi mõelda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees vaatab jah kainemalt ja ratsionaalsemalt seda asja. Tema jutus on ehk iva ka. See liiga “erapoolik” võibki tähendada, et oled liialt hinnanguline ja (eel)arvamuslik. Vähemalt mina seda nii ette kujutan, kui erapoolikuses süüdistatakse. Et ehk omistadki liiga kergelt hinnanguid/silte inimestele ja arvad igaühest midagi. Sealt ka mehe arvamus, et ei sobi.
Minu meelest ka hea psühholoog peaks olema selline hästi mõistev ja mittehinnanguline/arvustaja inimene, kes võtab inimesi lihtsalt sellisena nagu on, mitte ei jaga (kas või oma peas) hinnanguid.

Olen ka käinud erinevate terapeutide juures ja paraku kõik selleks ikka ei sobi.
Olen paraku kokku puutunud sellise kurja hinnangulise tädiga, kellega õnnestus isegi sõnavahetuseks minna?! See juba on miskit, kui lähed oma arust paariteraapiasse ja seal on terapeut, kes jagab hinnanguid ning teeb põhjapanevaid järeldusi, pelgalt paari lause järel. Ja siis hakkab veel isiklikult ründama.
Ei taha ausalt öeldes meenutadagi seda.

Nii et jah, terapeut peaks selline hästi kannatlik ja mõistev inimesearmastaja olema. Kui juba mõttes hakkavad patsientide kohta negatiivsed hinnagud tulema, siis ka hoiak muutub vaenulikuks ja ründavaks. Mis kasu sellisest psühholoogist?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 11:57; 07.12 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS! Selliseid naisi olen ka alati kadestanud, kellel mees on nõus õppe kinni maksma.
Tahaks ka sellist meest, kes maksab mul õppimise kinni ja saaksin veel osalise koormusega töötada ka ning kodutöid peaks ka vähem tegema.
Hea mees ikka. Aga ka selline võib mingi hetk selle 5 aasta jooksul minema kõndida ja siis pead ise hakkama saama selle õppega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 11:57; 07.12 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su käitumine selles olukorras on passiiv-agressiivne. Kui oleksid iseenda klient, siis mis nõu sa endale annaksid?
Väike kondiproov sulle 🙂

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su käitumine selles olukorras on passiiv-agressiivne. Kui oleksid iseenda klient, siis mis nõu sa endale annaksid?

Väike kondiproov sulle ????

See libataja pole veel ühelgi korral oma libateemasse teist korda postitatud.
Lihtsalt infoks sulle.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 05:32; 07.12 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ei saa sinu unistust purustada, kui sa oled oma soovides ja otsustes piisavalt kindel, et mitte lasta tema arvamusel enda omadest üle sõita.

Teiseks, Eestis on tasuta kõrgharidus ja peale kahekordse nominaalaja möödumist on võimalik uuesti tasuta õppida. Aga enne peab sisse saama.

Lisaks on inimestel tihti üsna eksklikud ettekujutused psühholoogia õppimisest – nagu õpitaks seda, kuidas inimesi aidata. Tegelikult on psühholoogia baka programm üsna teoreetiline ja tehniline, palju on akadeemilist lugemist ja kirjutamist, andmeanalüüsi, bioloogiat, füsioloogiat, erinevate psühholoogiavaldkondade teooriat.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See postitus on nagu pirtsaka teismelise sulest, aga kuna postitajal on mees ka, peab ta ju täiskasvanu olema.
Mingi mehe kulul elav naiska otsib elu mõtet ja tahab hakata teisi aitama ehk psühholoogiks. Esialgu saa ikka iseseisvaks. Psühholoogi töö ei ole nagu sõbrannade argimurede ja suhteprobleemide kuulamine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, milline sa iseloomult oled, ei pea sinu karjääri kuidagi mõjutama. Töö- ja eraelu lahushoidmine on täiesti võimalik. Oma sobivusest saad teada alles siis, kui järgi proovid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ei purustanud sinu unistust. Mees avaldas mõtlematul ja kohmakal viisil oma arvamust. Kui sina nüüd ühe hooletu vestluse pärast kangekaelsusest oma plaanidest loobud, purustad ikkag oma unistuse ise.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Ei ole liba teema. Ma lihtsalt ei käi iga sekund siin.
Mind ehmatas see ära seepärast, et senimaani on ta mind toetanud ja pole nagu kordagi maininud seda mõttet. Ta ongi küsinud mu käest, et mis mu tulevikuplaanid on, et kas tahaksin midagi õppida vms.
Õpingute kinni maksmist ma ei ei ole ta käest iial küsinud ega oodanud. Käin ise tööl ja elatan end ise. Suuremad asjad ostab tema ja mina siis jooksvalt muu pudi-padi. Oma auto eest hoolitseb ka igaüks ise.
Vb ta siis eile sai julgust selle välja öelda alkost, kuna käsime küla peal ja seal sai võetud. Vestlus tekkis koju jõudes.
Eks ma ole ise ka nüüd rahunenud ja saan aru, et ega ma ei peagi tõestama miskit talle. Ikka endale.
Ja selle ühe konkreetse sõbranna osas nõu andes erapooletu olemises on tõetera sees, sest kuna tegu on ju minu sõbrannaga, hoian ma ikka rohkem tema poole.
Me ei ela Eestis.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 23:50; 07.12 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tunned, et see on ikka sinu kutsumus, siis kogu raha ja mine enda raha eest õppima. Või tööta ja õpi. Ja muidugi tasub hästi läbi mõelda, kas sa kavatsed ka hiljem psühholoogina tööle hakata või on see lihtsalt midagi, mis niisama põnev tundub. Tuttavate probleeme lahata ja tööna seda teha on ikka väga erinev asi, nt kas kujutad ette, et sinu juurde tuleb vastuvõtule omadega ummikus noor, kes end lõigub ja enesetapule mõtleb, suudad tal aidata endas selgusele jõuda? Või ema, kes on lapse kaotanud, või inimene, kes põeb rasket haigust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hea psühholoog ongi just see, kes on oma kliendi n-ö poolt. Igasugust soppa, vaenulikkust ja ükskõiksust saan igapäevaelus nagunii rohkemgi, kui kanda jõuan – mis häda mul peaks siis veel olema minna sellise terapeudi juurde, kes minu suhtes ükskõikne on!?

Psühholoogi ülesanne on leida üles sinu elu probleemkohad. Näiteks aidata sul näha, kuidas see, et su ema terve elu on isa kallal näägutanud, põhjustab seda, et sa ise kipud mehe kallal näägutama, sest see on sinu jaoks õpitud peremudel. Ja sealt edasi hakatakse olukorda lahendama ja koos õppima võimalusi, mida negatiivse käitumise asemel võiks ja saaks teha.

Sõbranna ülesanne on kaasa noogutada, et on jah m.nn mees. Psühholoog ei ole aga sõbranna.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka neid oma tuttavaid naisi näinud, kes unistavad psühholoogia õppimisest. Ise on sellised tüüpilise blondiini sorti inimesed, kes kujutavad ette, et on jube head murede kuulajad ja mõistjad. Tegelikult on täiesti pinnapealsed kitsa silmaringiga inimesed ja ma ei saa aru, kust neil tuleb selline mõte üldse psühholoogiat õppima minna. Selle peaks ikka väga läbi mõtlema ja püüdma aru saada, kas sa oled selleks sobiv inimene. Kui sind psühholoogia huvitab väga siis loe vastavaid raamatuid, neid on kirjutatud miljoneid.

Miks ei võiks need pinnapealsed blondiinid psühholoogiat õppida? Võibolla arendaks see neid nii, et tegu polegi enam pinnapealsete tibinatega? Rahva raha eest sellise hariduse andmine on muidugi kaheldava väärtusega, aga no kui sisse saab ja võibolla areneb kuhugi, siis ehk tasub isegi ära.

Bakakraadiga psühholoogina tööle hakata ei saa. Ja muide, enamus psühholoogia õppijad on isiklike või lähikondsete probleemide pärast selle eriala valinud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mees ütles, et ma ei sobiks vist autot juhtima, et tema ei kujuta ette ja tema kogu aeg muretseks kui ma roolis olen. Kooli ja koolieksami tegin tema kiuste läbi, et tõestada et vabalt suudan…aga sõita ei taha kuidagi ega ei sõida ka, tema sõnad jäid kuidagi kummitama

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees purustas mu unistuse