Esileht Pereelu ja suhted Mehest nii tüdinud….

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Mehest nii tüdinud….

Postitas:

.

Tahate, et mehed pereelus ja majapidamises osaleks ja initsiatiivi näitaks, siis märgake ja tunnustage neid selle eest, mida nad teevad, mitte ärge kamandage tegema seda, mida teie arvates teha oleks vaja. Ise niigi majapidamises osalev mees leiab sellise kamandamise peale üsna varsti, et tema peab tegema topelt tööd ja mille arvelt ta teie arust siis tagasi tõmbab?

Ah jäta see loll jutt. Ei pea naine kummardama oma meest nagu mingit imeinimest kui see kodutöödes panustab. Kas sinu mees sind kummardab iga nädal et sa nt wc poti puhtaks küürid? Need loodrid tekivadki sellest et peredes ei võeta iseenesest mõistetavalt seda,et kõik panustavad. Meil peres lapsed ka vahel viskavad vastuseks, et mina ei ajanud seda maha, mina üles ka ei tõsta. Ma siis alati vastan, et ma jätan ka siis sinu sokid pesemata ja sinu püksid kuivama riputamata. Nii ju ei saa. Meie peres oodatakse kõigilt märkamist ja tegemist..

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:08; 17.10 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui mees on alati laisk olnud, siis ta ongi selline ja naise enda süü, et ta sellise mehe valis, aga kui mees on hiljem laisaks muutunud, siis tal on depressioon ja ainult jube fuuria ootaks depressiooniga mehelt mingeid koduseid töid? Et ikka ja alati on mees süüdimatu ning naine kõiges süüdi ning peaks kõik tööd ise kaebamata ära tegema? Rõve mõtteviis.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni mees on üles kasvanud arusaamisega, et kodutööd on naise HOBI ja ta siisralt arvabki, et naine tegeleb oma HOBIGA ja ta ei sekku sellesse. Äkki TA mees on ka selline?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kolmandaks – päike tõuseb esmaspäeval ka siis, kui teemaalgataja kohe terve nädalavahetuse kodus lillegi ei liiguta ja teeb ainult miinimumi mis vaja – vaatad, et lapsed nälga ei sureks – kallad hommikul krõbinad kaussi ja kallad piima peale, lõunaks keedad purgisuppi, õhtul keedad paki pelmeene – ja ülejäänud päeva logeled niisama – lapsed lõbustagu end ise (nii 3+ aastastega täita õnnestub nii), karjatad neid diivanilt lesides.

Vabalt võib olla, et teemalgataja mees ongi just sellesama avastanud. Et kui seni on tema tegemisi ja osalust mittemiskiks peetud ning naine arvab, et kuni tema pole tehtut teha käskinud, seni polegi midagi tehtud, siis mingil hetkel kaob motivatsioon panustada. Ei ole ainult raske töö see, mis depressiooni põhjustab. Võib ka teemaalgataja olla. Nii ongi mees ennast-säästvale miinimumprogrammile lülitunud. Teeb ainult niipalju kui tõesti hädapärast vaja.

Ja mis rumal arusaam see on, et meest tuleb panna lastega tegelema? Teha mingeid korraldusi ja ettekirjutusi. Kui tahate, et mees lastega tegeleks ja tegeleda tahaks, siis ei tohi teda selles takistada oma “õigeid” tegevusjuhiseid andes. Naiste ettekirjutuste tegemine on kõige efektiivsem meetod igasuguse initsiatiivi tapmiseks.

Tahate, et mehed pereelus ja majapidamises osaleks ja initsiatiivi näitaks, siis märgake ja tunnustage neid selle eest, mida nad teevad, mitte ärge kamandage tegema seda, mida teie arvates teha oleks vaja. Ise niigi majapidamises osalev mees leiab sellise kamandamise peale üsna varsti, et tema peab tegema topelt tööd ja mille arvelt ta teie arust siis tagasi tõmbab?

Misasja? Kas mees märkab ja tunnustab naist, et see pereelus ja majapidamises initsiatiivi näitab? Ei, ta peab seda enesestmõistetavaks. Aga mehe osalemine on millegipärast tähelepanu ja kiitust vääriv?

Mees ju ei pea naist majapidamistöödes ja lapse eest hoolitsemises kamandama, sest naine teeb ise, mida vaja. Täiskasvanu ju! Miks mees ise ei tee? Kujutlegem, et naine saab ühel päeval surma. Mees peab ju ise täiesti omal initsiatiivil ja kiitmiseta lapse ja kodu eest hoolitsema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks teemaalgataja ei saa kordki terve päev puhata ja magada? Puhka ja maga see päev ning vaata, mis juhtub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tohi väsinud olla, siis saan sõimata, et julgen puhata. Kodused emad peavad ju jõudma üksi kõik asjad ära teha. Laps ärkab kella 7 ajal vahest pool 8 hommikul. Lõuna ajal vahest saab tund kaks puhata, kui laps magab. Keegi peab ju last ka valvama. Mees tuleb töölt, on väsinud, siis ta praktiliselt läheb kohe magama.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.10 00:27; 11.10 12:50; 11.10 15:13; 11.10 19:56; 18.10 22:09; 19.10 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nii paha seda öelda, aga ma olen mehes nii pettunud ja tüdinud.

Ka mul on väga-väga paha seda sulle öelda, aga sa ise oled oma elu selliseks elanud.
Kahjuks.

– liiga vara said emaks, omal haridustee alles pooleli (no oled sa näinud kuskil uksel silti “puhke päevadel”? jne)
– vale mehe oled valinud, pole tal mingeid hobisid, pole muid huvisid, edasipüüdlikkus null, laisk ka veel. Noor mees.
Aga ilmselt on ka tema praegu pettunud selles elus, kuhu ta äkitselt on samuti, nagu sinagi, ülepeakaela “sattunud”.
– oleksite võinud ju niisama kahekesi hängida, AGA ma saan aru küll, miks te seda ei teinud – sest te mõlemad olete ühesugused tobukesed. Ja te lihtsalt ei osanud isegi koos hängida mitte.
Ja siis tunduski, et ainuke tee on hakata kodu mängima.

Aga mis edasi? Edasi polegi midagi.
On vaid taas Eesti Vabariigis juures üks üksikema ja üks isa, kes on kahe lapse elatisvõlglane.
KUI mees võtab end pärast lahkuminekut ja elatisnõuet kokku ja leiab omale normaalse töökoha (sellised lähevad teadagi kuhu tööle); ja KUI SINA võtad end kokku laste kõrvalt, õpid edasi, lõpetad, misiganes kool sul seal pooleli on ja pärast VH-d leiad omale töö, hakkad saama mingit palka, siis võibolla saab teist kahest veel asja. Eraldi muidugi.
Ja teie lastest.

Aga praegu samamoodi edasi tiksuda pole teil kah mõtet. Elus pole ju mingit rõõmu.

PS: Elamine on teil ikka korralik, tundub, kui üks saab kahe tite kõrvalt 10h järjest, rahus ja vaikuses magada?
Kelle oma see elamine on?

.

+4
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Effektiivsed rasestumisvastased vahendid meestele:
1) kondoomid;
2) vasektoomia, kui vanust ja/või lapsi piisavalt ;
3) PK kägude meeste vastaste vihakõnede lugemine. Igasugune tahtmine naistega lävida läheb ära.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 16:22; 19.10 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tohi väsinud olla, siis saan sõimata, et julgen puhata. Kodused emad peavad ju jõudma üksi kõik asjad ära teha. Laps ärkab kella 7 ajal vahest pool 8 hommikul. Lõuna ajal vahest saab tund kaks puhata, kui laps magab. Keegi peab ju last ka valvama. Mees tuleb töölt, on väsinud, siis ta praktiliselt läheb kohe magama.

Elu nagu tuhkatriinul kurja võõrasemaga. Kui mees sind tõesti käsutab ja sõimab kodutööde tegemata jätmise eest ja ei luba puhata ja mõni päev lõdvemalt võtta, siis see on koduvägivald – sa ei ole mehe ori.

Teiselt , ikka ei saa ma hästi aru, et mis tohutud kodutööd need on, mida ei jõua ega jõua ära teha ka üksinda.  Jah, on igati võrdõiguslik ja aus jagada mehega kodutöid ja laste kantseldamist, aga no oleme ausad, tegelikult saab selle kõigega naine siiski ka täiesti üksi hakkama. Kui sellest jube laisast ja türannist mehest lahku lähed, siis ega need kodutööd ja lapsed su elust kusagile kao, ikka jäävad alles ja ikka pead need ära tegema.  Nii et jättes mehe  üldse mängust välja tuleks teema-algatajalt rahulikult läbi mõelda ka enda päevakavad ja nädalakavad.  Jah väikese lapsega/ lastega peab see olema muidugi paindlik ja valmis tuleb olla üllatusteks, aga no laias laastus jõuab nö 8-tunnise tööpäevaga nii mõndagi korda saata ja jõuab ikka õhtul vedeleda ka.

Mul endal on kolm last.  Jah, mul on tore ja abivalmis ja töökas mees, aga näiteks pärast teise lapse sündi ostsime vanema maja, mida hakkasime otsast remontima – kui mees palgatöölt koju jõudis, siis tegeles ta ikka vajaminevate remonditöödega, samuti enamus nädalavahetusi – muidugi tegelesin mina siis majapidamistöödega, tegin süüa ja hoolitsesin rohkem laste eest ja lõin ka remondis kaasa – no ja ei olnud mingit surmväsimust ja ei hakanud midagi tervisele. Tuleb lihtsalt oma aega planeerida, vaadata mis on hädavajalikud tööd ja toimetused, mida saab edasi lükata, mida äkki ei pea üldse tegema ja vahepeal tuleb ka puhata – koos perega logeleda, leida aega üksi logelemiseks.  Väikeste lastega kodus olles olen näiteks alati püüdnud õhtusöögi teha valmis selleks ajaks kui mees töölt tuleb  – pärast väike sööginõude puhastus ja sellega kodu koristustööd enamasti selleks päevaks lõppenud. Küll olen süüa teinud rahutu beebi linas kõhul jorisemas, püsti ajav laps jalge ümber tatsumas jne jne – ei ole ju midagi ületamatut – pärast nii mõnus mehe tulles ühiselt õhtust süüa ja edasi niisama olla.  Koristasin  tavaliselt hommikuti, enne lapsega õue minekut jne jne. Nädalavahetuseks mingeid suuri töid eriti ei jätnudki – tavapärased söögi tegemised, hädapärased purude tõmbamised põrandalt jne.. Väikese lapsega kodus olles oli mul alati rohkem aega, kui näiteks praegu, kui käin täiskohaga tööl (lapsed koolis ja lasteaias)- vot praegu on küll tunne, et ei saa kõik, mida tahaks teha, tehtud – õhtune aeg kaob kui muti auku.

Sõbrannaga ka ükskord arutasime väikelaste emade abikaasas pettumise teemat – ta ütles, et elu sai värvid tagasi, kui ta enam kramplikult ei lootnud mehele – et päev läbi oli  suur helesinine unistuse mull, et mees tuleb õhtul töölt ja siis annad talle selle tite ja majapidamise ja ei tee midagi – ja sageli mehe koju jõudes see mull plaksuga jälle lõhkes – mehel oli ka plaanitud õhtul midagi muud teha – oli lubanud kusagile veel minna, plaanis maja minna remontima (nemad ka remontisid maja).  Ta võttis vastu otsuse, et ta ei unista sellest, et kõik õhtud tegeleb mees lapsega – ja tema meeleolu paranes sellest otsusest – ta ei tundnud end reedetuna ja õnnetuna, kui mehel oli vaja muud toimetada ja oli siiralt rõõmus, kui mehel oli aega perega olla ja naist aidata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 13:37; 19.10 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen lihtsalt sellest elust nii tohutult väsinud, oleks soovinud, et mees lööks ka pereelus kaasa, tegeleks lastega, aitaks vahest kodustes toimetustes, laseks ka mind kord kuus, ilma lasteta korra välja, et hinge tõmmata. Aga ei. Tullakse töölt ja minnakse magama, ei ole normaalsete armastavat meest kõrval, kellega suhelda jne. Elame koos, kui võõrad. Parema meelega elaks tõesti lastega üksi, kui sellise mehega, kes ei hooli ei minust ega lastest, meie jaoks aega pole.Tema ei saavat aru, miks meil nii palju raha kuus läheb ja tema peab pool raha elamiseks andma. Tema arvates peaks mees, naine ja mitu last kuus ära elama 200€ eest. Selle eest peaksin siis maksud maksma, kuu aega perele süüa ostma ja vahest lastele vajaminevad asjad. Ma ei saa aru, et kuidas saab inimesel kahju olla, oma peret toetada. Kogu aeg peab meelde tuletama, et ei saa tasuta kuskil elada.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.10 00:27; 11.10 12:50; 11.10 15:13; 11.10 19:56; 18.10 22:09; 19.10 22:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehest nii tüdinud….