Esileht Erivajadustega laps Menstruatsioon autistlikul tüdrukul

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Menstruatsioon autistlikul tüdrukul

Postitas:
Kägu

Peaks varsti hakkama. Tüdruk on 12-aastane, kevadel saab 13. Ta on kõnehäirega, aru saab igapäevastest asjadest. Tegelikult ei oska tema teadmisi hinnata. Ta on minu päevade ajal näinud et vahetan sidet. Eks ma närveerin kuidas see meil kujuneb. Kas on nõus, et side on all ja saab aru et seda tuleb vahetada ja millal vahetada. Kuidas teil on see läinud? On küll olemas nüüd ka püksid, mis pm on nagu mähkmed. Esialgu prooviks ikka sidemetega. Olen väga tänulik kui kirjutate, kuidas teil läinud sellega.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vt fb-gruppi Autism Inclusivity, seal on taolisi teemasi sageli. Suurem probleem on autistidel selles, et ei tajuta, et päevad hakkavad…

kuidas tüdruk meditsiini ja arstidesse suhtub, hambaarsti laseb ligi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui need menstruatsioonipüksikud on olemas, siis miks mitte neid kasutada? Miks teha oma elu keerulisemaks, kui see just peab olema.
Kui ta sinu pealt on näinud, kuidas sideme vahetamine käib, kas ta küsinud ei ole, mida sa teed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui need menstruatsioonipüksikud on olemas, siis miks mitte neid kasutada? Miks teha oma elu keerulisemaks, kui see just peab olema.

Kui ta sinu pealt on näinud, kuidas sideme vahetamine käib, kas ta küsinud ei ole, mida sa teed?

Ta kahjuks ei räägi nii palju. Ei ole mul midagi veel olemas. Tulebki valmis osta midagi. On olemas lekkekindlad pesupüksid ka tüdrukutele, need näevad kenad välja,  nagu pesupüksid. Seda mähkme moodi olen ise proovinud naiste omasid, rohke verejooksu korral. Need on küll jubedad isegi talvel, mis siis veel suvel palavaga. Ma siin nüüd pigem nõustan teisi.. Ootan ehk kellegil on ikka kogemusi.

 

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas tal muu hügieeniga on? Meil autistlik poiss on alati väga vee ja pesemise sõber olnud, aga eneseteeninduse arenemisega läks tal ikkagi pikalt. Kandis ka mähet veel 3.selt ja alles 6.selt hakkas ise tagumikku pühkima… tüdruku osas kahjuks aidata ei oska, aga head lugemist leiab SIIT

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas tal muu hügieeniga on? Meil autistlik poiss on alati väga vee ja pesemise sõber olnud, aga eneseteeninduse arenemisega läks tal ikkagi pikalt. Kandis ka mähet veel 3.selt ja alles 6.selt hakkas ise tagumikku pühkima… tüdruku osas kahjuks aidata ei oska, aga head lugemist leiab SIIT

Aitäh! Hügieeniga on korras. Potil hakkas kenasti ja kiiresti käima, vannitamised nii beebi eas kui hiljem, on meeldinud. Spa-des meeldib. Ühesõnaga vees meeldib. Pühib vetsus ise lasteaiast saadik. Õhtuti küll peseme üle, käime duši all, peseb hambad. Muidu ka kõik riietumine, enda järelt koristamine, oskab ise võileiba jms teha. Ta on üldse osav nii käeliselt ja muidu ka aktiivne normaalsuse piires. Selline peenike väle ja rõõmus. Pole mingeid eelistusi riiete suhtes, ei häiri sildid ega erinevad materjalid. Ilusasti meeldib riides käia. Pole probleemi kuskil käia, muuseumites,  kontserditel,  teatris. Tore on temaga. Mure pigem ongi kõnes. Kuna see on vähene, siis ma ei tea tema teadmisi. Tundub et on nutikam kui ise arvame. Eks meil ei jäägi muud üle kui katsetada kuidas sobib.

 

 

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sarnane tüdruk, aga kõvasti noorem veel, nii et paar aastat saame ehk veel armuaega nende teemadega… Termaalgataja, millises koolis su tüdruk käib? Kas tavakoolis või erikoolis ja mis õppekava? Milles see kõnehäire täpsemalt väljendub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna tütar võtab antibeebipille päevade reguleerimiseks. Günekoloog ütles, et pille võttes ei ole regulaarne veritsemine tegelikult vajalik, see tekib ainult kunstlikult pillidega nädalane paus teha. Seega võtab igapäevaselt ja pause ei tee ning päevi ei ole. Tegemist sügava puudega autistiga, kes on sisuliselt 1-2-aastase lapse tasemel ja mitteverbaalne.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps Menstruatsioon autistlikul tüdrukul