Esileht Kodunurk Meriinovillast tooted ja nende hooldus

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Meriinovillast tooted ja nende hooldus

Postitas:

Kas kasutate meriinovillast tooteid ja kuidas neid hooldate? Mina olen mitu eset masipesuga ära rikkunud – tulemuseks mitmed-mitmed augud ja muidu vähekantud esemed on tulnud lihtsalt prügikasti visata. Ma ei saa kuidagi ka tootjaid süüdistada, sest ei ole ise päris juhendite järgi neid pesnud. Nõutav on päris käsitsipesu 30 kraadi juures. Mina olen pesnud kas villaprogrammiga 30 kraadi juures või nüüd viimati kiire pesuprogrammiga (kestus 30 min) ka 30 kraadi juures vähendades tsentrifuugi kiirust 400le (esemed olid pandud eelnevalt pesukoti sisse). Mulle nimelt ei meeldi käsipesust tulnud täiesti tilkuvad riided. Kas see isegi väga vähene tsentrifuug ongi see, mis teeb augud sisse? Isegi pesukotis? Kas kasutate alati käsipesuprogrammi? Mul millegipärast ei ole usku enam isegi sellesse, et nad selle programmigagi masinast tervetena välja tuleksid. Nt villapesu programm ka ju õrn (ja meriinovill ka ju vill – tookord kasutasin veel spets. pesuvahendit ka), aga ikka augud sees. Selline tunne, et ei osta enam meriinovillast tooteid, kuigi muidu need mõnusad. Nõuavad kuidagi liiga erilist tähelepanu ja on liiga kergesti rikutavad ning siis on kahju, sest hind on neil tavaliselt päris korralik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 22:24; 07.01 08:37; 08.01 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soe pesu on tihedama koega, see ei lähe masinas katki, aga kui on lõdvea koega kampsunid jms, siis need küll käsitsi. Ja kuivatan horisontaalsel pinnal käteräti peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul omal meriinost asju pole, on ainult lapse omad. Need on väikesed ja pesen käsitsi villapesugeeliga, mis sisaldab lanoliini. Üldiselt neid väga tihti pesta ei soovitata, vaid õhutada, vill pidavat isepuhastuma. Höhöh… Ei puhastu ta midagi, kui väike paharet sinna plekid peale plägastab. Üldiselt tirin need tal õuest tulles ahvikiirusel seljast, aga vahel ta ikkagi suudab.
Pesumasinas villase pesemine on minu jaoks täiesti müstika. Vbl mul on kehv masin. Olen proovinud, aga seal ei toimu midagi. Tänapäeva masinad on nii energiasäästlikud ja muidu ökomökod, et ei kuumuta vett tegelikult nii tuliseks kui nr näitab. 30 on niigi lahja, pmst on see pesu külma veega. Ja masin teeb solks, siis seisab. Jälle üks solks, seisab. Pärast mõningast külmas vees leotamist saab vettinud hilbud kätte. Aga need ei ole ju puhtad. Mehel on mõned villased kampsunid, mis ta on suutnud higihaisuseks muuta, välja tulles haisevad ikka edasi.
Seepärast pesengi käsitsi, nii kuuma veega kui kraanist tuleb, loputan palju kordi ja, täiesti kriminaalselt, väänan kuivaks ka veel. Siis sikutan jälle vormi ja kuivama. Käsitsi mul midagi kuumas vees kokku tõmmanud ei ole. Endal on mul paar kašmiirkampsunit, neid pesen ka käsitsi.
Minu kogemus ütleb, et villase puhtaks saamiseks on vaja ikka kõrgemat temperatuuri, aga samas nii palju rappida pole vaja kui pesumasin teeb. Ja pesuvahendis peab olema lanoliini, see teeb villakiud pehmeks. Mul on lapsele talveks ostetud õudkallis villafroteest pidžaama, sest tema tekki ei salli ja sipleb paljaks end öösel. Olime vanaema juures, kui ta haigeks jäi ja pidžaama täis oksendas, pidin siis tavalise pulbriga puhtaks pesema ja ikka palju kõvem ja karedam jäi kui enne. Loodan, et järgmise pesuga õige vahendiga läheb jälle pehmeks, muidu on pmst rikutud.
Aga selline pesu on mul võimalik, sest asjad on väikesed ja pesen harva. Kui on ikka täiskasvanu pikk spordipesu vms, mida veel tihti pesta ka vaja, siis läheb käsitsi suht vaevarikkaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, aitäh vastajatele! Siis tean, et kui midagi meriinovillast veel ostan, ja parem ainult beebile ja väikelapsele :D, siis tähendabki see KÄSITSIpesu (ei julge ka masina käsipesuprogrammi vist kasutada). Masina villapesuprogramm + lanoliini sisaldav pesuvahend igatahes ükskord ei töötanud ja see viimati valitud programm + mini risk oli ilmselgelt liiga jõhker neile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 22:24; 07.01 08:37; 08.01 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 aastat olen kasutanud ise ja lapsed meriinovillast pesu. Pesnud oleme masinas 30 kraadi villapesu. Vahest on juhtunud, et lähevad tavalise pesuga ja veel kuivati otsa, aga ei ole sest midagi katki. Kanname igapäevaselt ja kvaliteet on ikka aastaid väga hea enne kui mõni auk kuhugi sisse juhtub tulema. Enamasti ostame Devold tooteid, sekka natuke Ulvangi asju. Lastele ka Joha riideid.
Ühe korra ostsin midagi odavamat ja tõesti – peale pesu prügikasti. Läks topiliseks, mis kole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 09:51; 11.01 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Auke mul ei ole küll kunagi sisse tulnud. Nn sooja pesu tüüpi esemeid olen ka masinas villaprogrammiga pesnud, nõrga tsentrifuugiga ja pesupähkliga, midagi ei juhtu. On küll tulnud ette, et kui uljalt olen mõne lõdvemas koes või käsitsi kootud asja hulka pannud, siis see on lootusetult ära vanunud.
Ilmselt on asi materjali kvaliteedis. Mina olen nii endale kui lapsele ostnud meriinovillast sooja pesu kasutatud asjade poodidest, tean mõnda, kus on sageli saada Põhjamaade kvaliteetset kraami.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa siis käsitsi ei pese?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa siis käsitsi ei pese?

Nüüd hakkan pesema 🙂
Auklikuks on läinud masinas nii Bredeni, MiniBeebi kui ka Pomp de Luxi meriinovillased riided – nii et erinevate tootjate omad. Võib-olla on mul mingi eriti jõhker pesumasin. Igatahes edaspidi enam masinasse ei pane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 22:24; 07.01 08:37; 08.01 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen käsitsi Orto villašampooniga. Kuivatan riidepuule asetatult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on viga masinas? Äkki pesed koos trukkide-krõpsude-lukkude-nööpidega asjadega, et kisub katki või trummel ise kakub? Äkki on suvega koid söönud ja nt pesupesemisega hargnesid väikesed märkamatud augud suureks?
Olen pesnud küll masinas, pole auke tulnud, ega nüüd ühekordse pesuga, isegi kui kasutad tavalist pesuvahendit ei tule auke ka korrapealt. Paljud pesevad koos muu pesuga, mida materjali pikaealisuse huvides ei maksaks teha.
Pesen käsitsi (ei isepuhastu söögiplekid jne küll kuskile 😛 ) villavahendiga, ei vääna vaid pigistan vee välja ja panen vannitoa põrandale käteräti peale, kui ära tahenenud, siis tõstan mujale kuivama. seda teen kõikide villaste asjadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lapsele osta soodukaga bredeni mütsi, hea et veel ei jõudnud…No mis siis saab kui ta porise kindaga mütsi kohendab ja vaja pesta rohkem kui korra aastas, ega ma ühe mütsi pärast veel masinat tööle pane. Villaseid asju mul väga vähe ja pesengi neid hooaja lõpus alles. Meriinovillased beebisokid läksid pärast kahepäevast “ringijooksmist” (loe; siputamist) kandadest väga topiliseks, polnud ka just odavad sokid…Hea, et suuremale lapsele selliseid ei ostnud.
Ehh..nägin ühes lasteriiete e-poes müügil meriinost alukaid…huvitav kas need on ühekordseks kasutamiseks või kantaksegi neid mitu kuud jutti, kui sellist erikohtlemist nõuavad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lapsele osta soodukaga bredeni mütsi, hea et veel ei jõudnud…No mis siis saab kui ta porise kindaga mütsi kohendab ja vaja pesta rohkem kui korra aastas, ega ma ühe mütsi pärast veel masinat tööle pane. Villaseid asju mul väga vähe ja pesengi neid hooaja lõpus alles. Meriinovillased beebisokid läksid pärast kahepäevast “ringijooksmist” (loe; siputamist) kandadest väga topiliseks, polnud ka just odavad sokid…Hea, et suuremale lapsele selliseid ei ostnud.

Ehh..nägin ühes lasteriiete e-poes müügil meriinost alukaid…huvitav kas need on ühekordseks kasutamiseks või kantaksegi neid mitu kuud jutti, kui sellist erikohtlemist nõuavad…

Minu lapsel on Joha meriino alukad. Kannab teist aastat. Ei ole topilised ega midagi. Külmal ajal ikka väga head asjad. Kuna ma niikuinii pea kõiki asju pesen 30 kraadi villapesuga, siis ei vaja meriino asjad mul mingit erikohtlemist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 09:51; 11.01 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lapsele osta soodukaga bredeni mütsi, hea et veel ei jõudnud…No mis siis saab kui ta porise kindaga mütsi kohendab ja vaja pesta rohkem kui korra aastas, ega ma ühe mütsi pärast veel masinat tööle pane. Villaseid asju mul väga vähe ja pesengi neid hooaja lõpus alles. Meriinovillased beebisokid läksid pärast kahepäevast “ringijooksmist” (loe; siputamist) kandadest väga topiliseks, polnud ka just odavad sokid…Hea, et suuremale lapsele selliseid ei ostnud.

Ehh..nägin ühes lasteriiete e-poes müügil meriinost alukaid…huvitav kas need on ühekordseks kasutamiseks või kantaksegi neid mitu kuud jutti, kui sellist erikohtlemist nõuavad…

Minu poisil Bredeni meriinomüts kolmandat hooaega käigus. Kuna kohendab mütsi märja ja sopase kindaga õues siis käib müts iganädalaselt masinas pesus (30 kraadiga, tavapesu muude riietega koos). Ei ole veel koledaks läinud. Pigem vast teemaalgataja pesumasinas häda…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lapsele osta soodukaga bredeni mütsi, hea et veel ei jõudnud…No mis siis saab kui ta porise kindaga mütsi kohendab ja vaja pesta rohkem kui korra aastas, ega ma ühe mütsi pärast veel masinat tööle pane.

Loomulikult ei pane. Pesed käsitsi puhtaks spets vahendiga, vajutad rätiku sees vee välja ja hommikuks on kuiv. Kuidas saab nii abitu olla?
Mul on väga palju meriinovillaseid asju, lisaks harilik vill, kašmiir, siid – miski ei ole pesus kannatada saanud. Millel on masinpesu lubatud, pesen masinas (loomulikult villaprogrammi ja -vahendiga), muud käsitsi (aga selliseid asju tuleb harva ette).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Auklikuks teevad tõesti lukud, isegi kui pesu on pesukotis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuks ka, et teemaalgatajal on masinaga või mingi imeliku lukuga riideesemega probleem, mis asju lõhub.

Meil on kodus VÄGA palju meriinoriideid ja ma ei viitsi neid iialgi käsitsi või spetsiaalse villaprogrammiga pesta. Lähevad masinasse 40 kraadise tavapesuprogrammiga, teiste riietega läbisegi ja tsentrifuug 800 pööret. On ette tulnud üksikuid esemeid, mis lähevad auklikuks isegi siis, kui toas tuuletõmbus on – ütleksin, et tegemist on olnud praagiga. Enamasti on kõigi tootjate kõik asjad väga hästi vastu pidanud. Kui üldse neid miski kahjustab, siis vale pesuvahend, sest mingid tavalised ensüümid kahjustavad villast riiet ja teevad niidi hapraks.

Korra juhtus ka nii, et panin kõik meriinoasjad korraga masinasse ja villapesuga. Elekter käis korra ära, mees pani masina ise vaikselt käima ja läks 90 kraadi ja puuvillarežiimiga, 1200 pööret. Tervest masinatäiest läksid hukka vaid ühed paksemad meriinopüksid, mis tõmbusid 2 numbrit väiksemaks. Õhukesed meriinoriided jäid kõik terveks ja säilitasid oma kuju ja suuruse (firmad Janus, Po.P, Reflex, Pierre Roberts jt). Seega paksemad riided lähevad küll raskemini katki, kui ei kannata eriti viltimisprogramme. Õhemad lähevad kergemini katki, sest niit on väga peenike, aga nende hooldamine on suhteliselt lollikindel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Meriinovillast tooted ja nende hooldus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.