Esileht Ilu ja tervis Mida haiglasse kaasa?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Mida haiglasse kaasa?

Postitas:

Lähen mõneks ajaks haiglasse uuringutele elus esimest korda. Loodetavasti on see aeg alla nädala. Mida peaks kaasa võtma, mille peale ise ei tule? Kas seal ollakse oma riietes või haiglakitlis? Kas seal pesema saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 09:43; 11.04 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar öösärki, sokid, mingid mugavad toariided (nt õhukesed dressid, õhuke lohvakas kleit vmt), sussid, piisavalt aluspesu, hügieenitarbed ja saunalina, täidetav veepudel, puuvilju, ravimid (kui midagi igapäevaselt tarvitad), telefon, soovi korral ka läpakas või tahvel, laadija(d).

Seal on koridori peal duširuumid, mida saad kasutada. Sulle antakse sealt ka öösärk, aga see on selline hiiglaslik hõlst, mis on poole seljani lahti. Loomulikult võid ka seda kanda ja selle peale midagi visata. Kõik kannavad tegelikult seda, mis endal mugavam on ja protseduure ei sega.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 10:05; 10.04 11:13; 10.04 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar öösärki, sokid, mingid mugavad toariided (nt õhukesed dressid, õhuke lohvakas kleit vmt), sussid, piisavalt aluspesu, hügieenitarbed ja saunalina, täidetav veepudel, puuvilju, ravimid (kui midagi igapäevaselt tarvitad), telefon, soovi korral ka läpakas või tahvel, laadija(d).

Seal on koridori peal duširuumid, mida saad kasutada. Sulle antakse sealt ka öösärk, aga see on selline hiiglaslik hõlst, mis on poole seljani lahti. Loomulikult võid ka seda kanda ja selle peale midagi visata. Kõik kannavad tegelikult seda, mis endal mugavam on ja protseduure ei sega.

Mina olin sellises haiglas, kus anti normaalne öösärk või pidžaama. Ise valisid. Lisaks veel hommikumantel ja wc-dušš oli palati peale. Kuna teemaalgataja haiglat ei täpsusta, siis on ka raske öelda, kuidas tal olema saab. Mina võtaksin kindlasti näksimist kaasa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 10:55; 11.04 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juhtud Pelgulinna Naistehaiglasse minema, siis võta kindlasti korralikult süüa kaasa. Olen oma elus palju (enamasti lastega seoses) erinevates haiglates olnud ja nii halba toitlustust kui seal, pole mitte kunagi kohanud. Pelgulinnas olen olnud sees kaks korda paariaastase vahega. Ja mõlemal korral oli söögi pool õudus kuubis. Muude asjade (olme ja personal) midagi halba ei ütle.

Viimati olin sees kolm päeva, millest kaks päeva adekvaatses seisundis. Ja tõttöelda oli väga igav. Tegin targasti, et võtsin kaasa läpaka. Vaatasin Jupiterist filme ja saateid. Midagi lugemist võiks ka kaasas olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin sellises haiglas, kus anti normaalne öösärk või pidžaama. Ise valisid. Lisaks veel hommikumantel ja wc-dušš oli palati peale.

Kuna see on asi, mis reeglina selgub kohapeal, siis mina eelistan pigem kaasa võtta ja mitte kasutada kui võtmata jätta ja puudust tunda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 10:05; 10.04 11:13; 10.04 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvi pärast küsin, mis puhul minnakse haiglasse “uuringutele nädalaks”?

Olen aru saanud, et haiglasse satub ikka kas õnnetusega või plaanipärase opiga.

 

Miks and näiteks ei saaks neid uuringuid teha tööpäeval ja õhtul lähed koju jne

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vähe haiglas olnud, aga iga kord on eelnevalt antud info selle kohta, mis on kohapeal olemas ja mis mitte. Näiteks riiete kohta, susside kohta jne. Eks sa pead arvestama ilmselt sellega, et midagi ikka ära unustasid ja keegi peab järele tooma. Kui üksi elad, varusta keegi lähedane oma koduvõtmega, las toovad sulle lisa (pakki peaks ikka alt saata saama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvi pärast küsin, mis puhul minnakse haiglasse “uuringutele nädalaks”?

See on väga tavapärane. Osad uuringud kestavad nt kauem kui ööpäeva, lisaks alustatakse enamiku protseduuridega varahommikul.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 10:05; 10.04 11:13; 10.04 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui “haige” oled, võib palatis ka tavalistes riietes (retuusid, t-särk) olla, kuid haiglas on mugavam pidzhaama (mitte öösärk)- saad ekg, kopsu kuulamise jne ajaks pluusi ära võtta vs pead neljases palatis puhta paljaks võtma, kui muidu saaks arst lihtsalt särki kergitada.

Kindlasti oma mobiilile/läpakale laadija ja kõrvaklapid, saad häälega nt filme vaadata ilma teisi segamata. Kuna on palju aega vaja niisama tühja passida, siis raamat, ristsõna, mis iganes, kuna osakonnast välja minna ei tohi. kamm, prillid, proteesid, hügieenitarbed.

Ravimitest ainult väga spetsiifilised võiks omal kaasas olla, nt kui oled diabeetik ja kasutad Tresibat, siis võta oma pen kaasa, kuid lihtsamad vererõhu ja muud rohud on kõik osakonnas olemas ja oma ravimeid kasutada ei tohi. Küll võiks arsti jaoks välja kirjutada täpse skeemi, millist ravimit (mitu mg, mitu tabletti) kas hommikul või õhtul pidevalt tarvitad.

 

 

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 15:58; 10.04 16:04; 11.04 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvi pärast küsin, mis puhul minnakse haiglasse “uuringutele nädalaks”?

Olen aru saanud, et haiglasse satub ikka kas õnnetusega või plaanipärase opiga.

Miks and näiteks ei saaks neid uuringuid teha tööpäeval ja õhtul lähed koju jne

Osadele uuringutele on polikliinikust väga pikad, kuudepikkused järjekorrad. Kui inimesel nt kahtlustatakse kasvajalist haigust, on oluline teha uuringud ära võimalikult kiiresti ja korraga, ning uuringute aegu samaks nädalaks saab broneerida ainult haiglas olevale patsiendile. Ehk siis inimene tuleb haiglasse ja saab enam-vähem nädalaga kõik uuringud tehtud. Kui mõnd uuringut tuleb ekstra nädal oodata, siis saab patsient vahepeal koju minnaja tuleb nädala pärast uuesti sisse. Ambulatoorsed ja statsionaarsed järjekorrad on eraldi. Samuti peab osade uuringute jaoks iga kord ette tegema koroona testi, ka haiglasse tulles. Praegusel ajal mingi tiluliluga haiglasse uuringutele kedagi ei võeta, vähemalt mitte põhja regioonis.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 15:58; 10.04 16:04; 11.04 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin hiljuti haiglas ja kuigi võtsin oma riided kaasa, pidžaama ja igapäevariided, siis keegi oma riietega ei olnud, ma ka siis ei pannud. Oleks nagu valge vares olnud. Mina olin PERH-s. Toit oli väga hea, midagi näksida poleks juurde tahtnud. Ma tavaliselt ei söögi nii palju, kui seal süüa anti. Ainuke asi, et kohvi ei antud ja osakonnast välja ka ei lastud, et ise tooma minna. Igav oli ka, aga kuna ma õpin, siis mul oli tegemist küllaga, läpakas oli ka. Samas nett oli kohati halb. Pesta sai ka, palati peale oli duširuum olemas. Eraldi oli ka puhkeruum, sai telekat vaadata, aga noh, seal oli palju rahvast koos, ega otseselt kanalit valida ei saanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 18:28; 11.04 09:54; 11.04 10:45; 11.04 21:39; 13.04 08:18; 13.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsige netist blogisid haiglakogemuste osas. Minu oma on juba 10a tagused kogemused ja nüüd juba vast paljud asjad  / nõuded muutunud.
Ise sattusin üliraske haigestumisega (komisjoni väljend) kokku ca kolmeks kuuks haiglasse ja kui perekonda või sõpru poleks olnud siis näiteks kust puhast aluspesu saad, hambaharja/pasta? Ise poodi ju ei pääse, sest ei suuda end voodistki väga välja liigutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui uuringutele, siis normaalses haiglas üle 2-3 päeva ei lähe. Tartus küll kunagi arvati, et “ärme üle ühe uuringu päevas tee…”

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambahari ja – pasta, pesemisvahendid. Käterätikud on seal olemas. Oma sussid. Neist asjadest tundsin mina puudust aga mind viidi ka erakorraliselt haiglasse. Telefon ja akulaadija soovitati kiirabibrigaadi poolt kaasa võtta. Need olid mul olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu tasub arvestada sellega, et haigla sees ei pruugi lasta liikuda koroonaohu tõttu, nii ei saa ka minna kuhugi automaadi juurde näkse ostma või kohvikusse vmt. Nii et võta igaks juhuks näksivaru kaasa. Ise olin mõni nädal tagasi haiglas, siis oli küll selline olukord veel, et tuli oma palatis püsida. Muidu aga tavalised asjad: hügieenitarbed, sussid, mugavad riided.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest, sain mõndagi kõrvataha pandud. Haiglaks PERHi pulmonoloogia. Selgituseks, et olen juba saatekirjaga emos olnud mitu korda ja üle 2 kuu on uuritud erinevates haiglates väga palju aga jälile pole saadud. Palatid on pigem soojad? Laadija on iga voodi juures? Juua saab lasta kraanivett? Kas laupäevad ja pühapäevad on haiglates hoogsad tööpäevad või siis pigem vaiksemad/aeglasemad? Pean nüüd mõtlema rätiku ja hommikumantli kohta-paariks päevaks ei võtaks aga keegi ei tea kaua läheb… Wifi ma saan aru et töötab, kuigi mul vist ka piisav pakett. Et siis midagi näksimist kindlasti….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 09:43; 11.04 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PERH-is pole vaja hommikumantlit ega rätikuid võtta, seal on korralikud haiglariided ja rätikuid saada juurde küsida. Vett saab võtta veeautomaadist. Laadija pead ise võtma, pistikud on olemas. Palat on muidu soe, aga seal osakonnas, kus mina olin, oli pidev tuulutamine, siis oli vahepeal väga külm. Näksimine pole probleem, süüa anti palju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 18:28; 11.04 09:54; 11.04 10:45; 11.04 21:39; 13.04 08:18; 13.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näksimine pole probleem, süüa anti palju.

Kas on toitlustaja muutunud või lihtsalt erinevatel inimestel erinev kogemus. Minu mõne aasta taha jääv kogemus PERH’i toiduga küll nii hea pole. Õhtusöök oli minu jaoks väga vara ja hommikusöögini ilma oma varudeta poleks ma vastu pidanud. Lisaks veel muidugi ei saa võrrelda haigla toitu kodutoiduga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 10:55; 11.04 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on toitlustaja muutunud või lihtsalt erinevatel inimestel erinev kogemus. Minu mõne aasta taha jääv kogemus PERH’i toiduga küll nii hea pole. Õhtusöök oli minu jaoks väga vara ja hommikusöögini ilma oma varudeta poleks ma vastu pidanud. Lisaks veel muidugi ei saa võrrelda haigla toitu kodutoiduga.

No seal on jah hoopis teistsugune päevakava, kui inimestel kodus on. Kell kaheksa aetakse voodisse, kell üheksa magama, umbes kell kuus klopitakse üles. Seal siis pead kaheksani passima, kui tuleb arstide ringkäik. Siis öeldi, et tehke nüüd ruttu palat korda, pange asjad ära, nutitelefonis ei tohi istuda, juhatajale ei meeldi. Nagu lasteaed. Eks see oleneb jah, millal keegi sööma on harjunud, minul on kell kuus paras õhtusöök ja minu jaoks oli toit igati korralik. Olin haiglas eelmisel kuul. Kunagi olin ITK-s, seal oli küll väga halb söök.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 18:28; 11.04 09:54; 11.04 10:45; 11.04 21:39; 13.04 08:18; 13.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest, sain mõndagi kõrvataha pandud. Haiglaks PERHi pulmonoloogia. Selgituseks, et olen juba saatekirjaga emos olnud mitu korda ja üle 2 kuu on uuritud erinevates haiglates väga palju aga jälile pole saadud. Palatid on pigem soojad? Laadija on iga voodi juures? Juua saab lasta kraanivett? Kas laupäevad ja pühapäevad on haiglates hoogsad tööpäevad või siis pigem vaiksemad/aeglasemad? Pean nüüd mõtlema rätiku ja hommikumantli kohta-paariks päevaks ei võtaks aga keegi ei tea kaua läheb… Wifi ma saan aru et töötab, kuigi mul vist ka piisav pakett. Et siis midagi näksimist kindlasti….

Pulmonoloogias on palatis wc/dush, palatid on 2- ja 4-kohalised. Kahesed on üliväikesed. Kõigil on oma öökapp, kohtvalgus ja seinakontakt. Kõige mugavam on võtta haigla pidzhaama ja hommikumantel. Iga 3p tagant on koroonatest, samuti enne bronhoskoopiat peab olema värske test tehtud (test kehtib 2 päeva). Nädalavahetusel/öösiti on ainult valvearst ehk üks pulmonoloog terve maja peale, siis ei toimu midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 15:58; 10.04 16:04; 11.04 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvaklapid

kõrvatropid

mugavad riided,haigla omad on õudukad.

Sularaha, võiks ka münte olla, kui on kiusatus kohvimasinat ntx kasutada.

Laadija, nutiseadmed. piisav varu netti. Haigla wifid on suht ülekoormatud. Pikendusjuhe ei tee paha.

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 21:28; 11.04 21:34; 13.04 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Pakkide saatmine on lubatud. Palume pakid jätta haigla infolauda, pakile tuleb märkida patsiendi nimi ja osakond. “

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 21:28; 11.04 21:34; 13.04 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sularaha, võiks ka münte olla, kui on kiusatus kohvimasinat ntx kasutada.

Kust seda kohvimasinat saab? Kas mõnes osakonnas on need olemas? Välja ei lasta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 18:28; 11.04 09:54; 11.04 10:45; 11.04 21:39; 13.04 08:18; 13.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle haiglatoidu peale ei saa kindel olla ning ka soovituste peale mitte. Kui kunagi sünnitama läksin, siis oli küll kiitvaid hinnanguid Keskhaigla toidu kohta, aga minu jaoks oli see küll täiesti söödamatu. Muidugi on jumala ok mõned päevad pooltühja kõhuga mööda saata, sellest ei juhtu midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus, haigla toit on kehva ja soe toit on alati täiesti külm. Samas on ka portsjonid väikesed.Aga igas haiglas on ka toidu kioskid kus päevasel ajal saab toitu osta.Valik ei ole suur kuid nälga ikka ei jää. Teine asi kas osakonnast välja lubatakse. Näiteks Psühhiaatria haiglas ei lubata osakonnast välja. On vaja eriluba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus, haigla toit on kehva ja soe toit on alati täiesti külm. Samas on ka portsjonid väikesed.Aga igas haiglas on ka toidu kioskid kus päevasel ajal saab toitu osta.Valik ei ole suur kuid nälga ikka ei jää. Teine asi kas osakonnast välja lubatakse. Näiteks Psühhiaatria haiglas ei lubata osakonnast välja. On vaja eriluba.

Elad vist kuskil teisel planeedil. Haiglas ei lubata juba aasta otsa kuskilt osakonnast välja koroona pärast. Oma toidukioskid unusta ära.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 18:28; 11.04 09:54; 11.04 10:45; 11.04 21:39; 13.04 08:18; 13.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga osakonna hooldajad saavad  välja? neid võiks ju siis paluda.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 21:28; 11.04 21:34; 13.04 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga osakonna hooldajad saavad  välja? neid võiks ju siis paluda.

Arvad, et neil on vähe tööd või, et peaks kõikidele patsientidele hakkama mingit snäkivedamise teenust pakkuma? Kui haiglas olin, siis igatahes sai hooldaja õiendada selle eest, et ühele patsiendile kohvi tõi. Minu kogemus igatahes on hiljutisest PERH-s viibimisest positiivne, toit oli piisav, ei olnud väiksed portsud, ei olnud jahtunud. Kohvi, šokolaadi ja kartulikrõpse tõesti ei pakutud. Ja olid ka riided korralikud, mitte mingid aukudega veneaegsed pidžaamad, mis kunagi 10 aastat tagasi ITK-s anti. Kindlasti on haiglad erinevad, aga minu kogemus on igatahes positiivne olme osas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.04 18:28; 11.04 09:54; 11.04 10:45; 11.04 21:39; 13.04 08:18; 13.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Mida haiglasse kaasa?