Esileht Koolilaps Mida peaks teadma 5-6- aastane laps

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Mida peaks teadma 5-6- aastane laps

Postitas:

Palun kirjuta siia, mida sinu 5-6- aastane laps teab, teadma peaks v6i teada v6iks.
N@ited:
1.) Maakera on ymmargune.
2.) Teab paremat ja vasakut k@tt.
3.) Oskab 100ni lugeda ja kuni 20ni liita-lahutada.
Kas on midagi ette tulnud, et avastasite, et teie laps ei tea, aga v6iks teada. Mida pikem nimekiri, seda parem. Aitäh.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-6-aastane ei pea oskama 100ni lugeda ega 20 piires liita ja lahutada.
Riikliku õppekava järgi peaks koolieelik (7-aastane) oskama vähemalt 12-ni loendada ja 5(!) piires liita ja lahutada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.riigiteataja.ee/akt/12970917?leiaKehtiv

ja

https://oppekava.innove.ee/wp-content/uploads/2015/07/Oppevaldkonnad_Alusharidus.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. oma vanemate (ja ka vanavanemate) nime
2. oma aadressi
3. enda sünnipäeva ja -aastat
4. oma kodumaa ja kodulinna/küla nime
5. aastaaegu ja kalendrikuid
6. oskama (kinga)paelu siduda
7. teadma, kust tuleb toit (nt piim, munad, liha, köögiviljad)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5. oskama (kinga)paelu siduda

Üks kehalise õpetaja rääkis vist viienda klassi kohta, et uisutamistunnis jääb jube vähe aega uisutamiseks, sest ta peab umbes pooltel lastel aitama uisupaelu siduda.

Minu seitsmene ei oska veel, aga harjutame. Õpetaja ütles nüüd ka, et nad esimeses klassis kindlasti hakkavad harjutama paeltesidumist. Nii et loodetavasti päris viienda klassini selles osas saamatuks ei jää. Aga lasteaias on küll praktiliselt kõik jalanõud olnud krõpsudega, nii et selles osas olen jah ise seda õpitud abitust soodustanud.

Muidu näiteks minu kolmeaastane laps teadis peaaegu kõikide automarkide märke ja nimesid – mitte et üks laps minu arust tingimata peaks selliseid asju teadma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-6-aastane ei pea oskama 100ni lugeda ega 20 piires liita ja lahutada.

Riikliku õppekava järgi peaks koolieelik (7-aastane) oskama vähemalt 12-ni loendada ja 5(!) piires liita ja lahutada.

See on ikka nii miinimum kui üldse olla saab ning näitab seda, et kas laps on õppimisvõimetu või vanemad ei ole üldse tegelenud lapsega.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu näiteks minu kolmeaastane laps teadis peaaegu kõikide automarkide märke ja nimesid – mitte et üks laps minu arust tingimata peaks selliseid asju teadma.

Mu kolmene lapselaps teab ka 🙂 Sellised asjad lihtsalt jäävad talle ülihästi meelde. Kuigi ta mõnda nime õigesti hääldada veel ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Mida peaks teadma 5-6- aastane laps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.