Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teeksite, saades teada oma piinlikult väikesest palgast?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Mida teeksite, saades teada oma piinlikult väikesest palgast?

Postitas:

Ma olen oma firmas töötanud 5 aastat. Mul on ametile vastav haridus. Ja kogemused. Kindel palk (pole müügitöö). Olen kolleegidega vesteldes ammu aru saanud, et mu palk on väike.
Täna sain sellele infole must-valge tõestuse, kuna leidsin asutuse ühisfailidest värske okt17 palgalisti. Selle oli sinna tekitanud arvatavasti meie uus ülemus, kes vanem inimene ja IT pole ta tugev külg, loomulikult see pidi olema viga. Ma ei tea, kas keegi peale minu ka sellist asja kogenud on?
Olen rabatud rohkem sellest, mida ma seal failis nägin. Mul on sõna otseses mõttes piinlikult väike palk. Firma kõige väiksem palk, väiksem ka äsja tööle palgatud algajatest, keda mina välja õpetan. Olen viimaste aastate jooksul mitmeid kordi kõrgemat palka küsinud, aga tulemusteta. Tunnen ennast kuradi räbalalt. Armastan muidu oma tööd, aga praegu tunnen, et ei taha homme tööle minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teha pole midagi. Kui su palk on teistest ikka tunduvalt väiksem ja hoolimata palgakõnelustest selle tõstmisest juttu olnud ei ole, siis kardetavasti oled sa järgmiste koondamiste ajal esimeste minejate hulgas.

Mul endal eelmises töökohas sama olukord läbi elatud – juhuslik palgatasemete teadasaamine, tulutu katse palgaläbirääkimist pidada, lõpu poole ka eiramine ülemuse poolt ning kõige tipuks koondamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetaksin töökohta. Aga muidugi, kui kindlalt koondamine tuleb, siis võiks ju selle ära oodata. Muidugi võid veel korra ülemuselt küsida, miks saad sina vähem palka kui need, keda sa välja õpetad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 06:03; 13.10 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teha pole midagi. Kui su palk on teistest ikka tunduvalt väiksem ja hoolimata palgakõnelustest selle tõstmisest juttu olnud ei ole, siis kardetavasti oled sa järgmiste koondamiste ajal esimeste minejate hulgas.

Miks peaks ta esimeste hulgas olema, kõrgema palgaga inimesi oleks ju mõistlikum koondada? 😛

Ma mõtlen, et kui väikese palga põhjuseks pole mitte see, et teemaalgataja olekski nii vähe väärt, kuivõrd see, et ta on selle palgaga nõus (ära pole ju läinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkaksin aktiivselt uut töökohta otsima. Vanas kohas töötaksin seni edasi, aga nagu uus leitud, nii läheks ära ka, poleks enam vahet, kui ka vanas kohas lubataks palka tõsta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

trüki välja ja see palgalist ja mine ülemuse juurde ning pane see lauale – las annab aru, miks selline asi sai avalikuks ja miks su palk nii väike on. võtad seal sellise inimese, kellega on enamvähem sama staaž ja küsid sellist palka. võid ka vihjata ebavõrdsele kohtlemisele. helista igaks juhuks ka tööinspektsiooni juristile – tel oli vist 640 6000 (kontrolli üle) ja uuri kas saad nõuda töövaidluskomisjoni kaudu tööandjalt võrdset kohtlemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud täpselt sarnases situatsioonis. Olin töötaja ühes asutuses. Täpselt sarnaseid asutusi oli üle Eesti 15 tükki. Igas asutuses oli töötaja, kes tegi täpselt sama tööd, mis mina. Siis tehti äkki audit, kus võrreldi erinevates asutustes sama tööd tegevate inimeste palku. Sellest auditist selgus, et minu palk oli 15 täpselt sama tööd tegevast inimesest kõige väiksem, no mõnest peaaegu et kaks korda väiksem. Audit oli muidugi tehtud ülemuste jaoks ja sattusin seda lugema täiesti kogemata. Kuna audit oli dokumendiregistris täiesti avalikult üleval ja mulle täiesti kättesaadav, siis vestlesin sellel teemal ülemusega. Minu palk ei huvitanud loomulikult mitte kedagi. Peale seda vestlust aasta lõpus tõsteti veel meie asutuses palku, ainult mõne inimese palka ei tõstetud, seal hulgas minu palk jäeti tõstmata. Sellest kõigest ma üle ei saanudki ja otsisin uue töö. Siiamaani on mul sellest alandusest okas hinges. Töötan uues asutuses ja seda probleemi enam ei ole. Kuid näen, kuidas mõnel töötajal on ebaproportsionaalselt väike või suur palk, tööle tulemise hetkel on inimest mingil põhjusel üle või alahinnatud ja siis inimene töötabki aastaid sellise palgaga, räägib küll, et palk on väike, kuid see ei huvita kedagi. Suure palgaga inimesed loomulikult ei kurda midagi, ennem ütlevad, et ei tea miks see proua x kogu aeg vingub, kuigi teavad küll, et ise teenivad kaks korda rohkem, kui proua x.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asuksin kohe ja kiirelt uut töökohta otsima. Midagi muud siin teha pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 10:29; 13.10 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vestleks uue ülemusega. palk bu rahulda sind, sest sa oled seni vdit olnud. Mihtsalt teadmie, et teised saavad rohke häirib

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaksin kõigepealt puhkuse ja hakkaksin ka samal ajal aktiivselt tööd otsima. Kellelegi teisele ma sellest ei räägiks. Ülemusega samuti vestlema ei läheks. Kui uus töö oleks leitud ja keegi lahkumisavalduse peale küsiks, et mis juhtus, siis ehk räägiksin, et sai kõrini lollimängimisest. Palka sai küsitud juurde, ei antud. Samas kui uued töötajad võetakse kohe tööle kõrgema palgaga.

Paljudes kohtades on nii, et kui soovid kõrgemat palka, siis pigem aitab töö vahetamine. Mul on üks tuttav, kes on ühes kohas töötanud 20 aastat, ka on aastate vältel käinud palka juurde küsimas. palka juurde on ta saanud paaril korral vaid selle arvelt, et suurendati ka töökoormust (lisaprojektid). Aga muidu on palk enamvähem 2000. aasta tasemel. Toona, noorena, sai ta väga head palka. Aga nüüd ei arva enam keegi, et ta kuskile ära läheks, inimene on juba üle 40-aastane, terve elu samas kohas töötanud – sisuliselt sunnismaine.

Mina olen tööd vahetanud 3-5 aasta tagant. Olen ka ise üle 40. Ega see minugi taktika eriti hea ei ole, kui tahaks kõik töökohad kirja panna, siis ei mahuks ühele lehele ära ja kuigi valdkond on kogu aeg sama olnud, siis minu probleem on see, et minu asemel eelistatakse nooremaid, kes on valmis tegema odavama palgaga. Samas ma ikkagi tahaksin umbes 5 aasta tagant tööd vahetada, sest mind tüütab ära üks koht liiga kaua, ma tahan seda uut sisseelamist ja algusaastate rutiinivaba entusiasmi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

trüki välja ja see palgalist ja mine ülemuse juurde ning pane see lauale – las annab aru, miks selline asi sai avalikuks ja miks su palk nii väike on. võtad seal sellise inimese, kellega on enamvähem sama staaž ja küsid sellist palka. võid ka vihjata ebavõrdsele kohtlemisele. helista igaks juhuks ka tööinspektsiooni juristile – tel oli vist 640 6000 (kontrolli üle) ja uuri kas saad nõuda töövaidluskomisjoni kaudu tööandjalt võrdset kohtlemist.

palk on poolte kokkuleppel ning sõltub inimesest. ei saa nõuda suuremat palka vaid seetõttu, et teised saavad rohkem. teemaalgataja on sellise palgaga kord nõustunud ja lepingu allkirjastanud, seega tingimustega rahul.
ebavõrdne kohtlemine on nt siis, kui mehel ja naisel on täpselt samad tööülesanded, nad teevad täpselt sama koguse täpselt sama tööd, aga mees saab sama asja eest rohkem kui naine. siis on sooliselt ebavõrdne kohtlemine.
p.s riigiasutuste, sh tööinspektsiooni palgad on netis avalikud. ka sealsete inspektorite endi palgad on erinevad 😀
http://www.avalikteenistus.ee/index.php?id=41596

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 17:41; 14.10 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palk on poolte kokkuleppel ning sõltub inimesest. ei saa nõuda suuremat palka vaid seetõttu, et teised saavad rohkem. teemaalgataja on sellise palgaga kord nõustunud ja lepingu allkirjastanud, seega tingimustega rahul.
ebavõrdne kohtlemine on nt siis, kui mehel ja naisel on täpselt samad tööülesanded, nad teevad täpselt sama koguse täpselt sama tööd, aga mees saab sama asja eest rohkem kui naine. siis on sooliselt ebavõrdne kohtlemine.

Aga kui noorem saab sama töö eest või kergema töö eest rohkem, siis ei ole ebavõrdne kohtlemine või, vanuseline diskrimineerimine on ka olemas. Lisaks, kui 10 aasta tagasi oled palgaga nõustunud, siis see ei tähenda, et oledki nõus igavesti sama palgaga töötama, inflatsioon on ju, mõistlik on ikka teatud perioodi järel palka tõsta, kui tahetakse töötajat hoida ja tema tööindu säilitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 06:03; 13.10 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palk on poolte kokkuleppel ning sõltub inimesest. ei saa nõuda suuremat palka vaid seetõttu, et teised saavad rohkem. teemaalgataja on sellise palgaga kord nõustunud ja lepingu allkirjastanud, seega tingimustega rahul.
ebavõrdne kohtlemine on nt siis, kui mehel ja naisel on täpselt samad tööülesanded, nad teevad täpselt sama koguse täpselt sama tööd, aga mees saab sama asja eest rohkem kui naine. siis on sooliselt ebavõrdne kohtlemine.

Aga kui noorem saab sama töö eest või kergema töö eest rohkem, siis ei ole ebavõrdne kohtlemine või, vanuseline diskrimineerimine on ka olemas. Lisaks, kui 10 aasta tagasi oled palgaga nõustunud, siis see ei tähenda, et oledki nõus igavesti sama palgaga töötama, inflatsioon on ju, mõistlik on ikka teatud perioodi järel palka tõsta, kui tahetakse töötajat hoida ja tema tööindu säilitada.

Loomulikult on olukord ebaõiglane ja lepingu allkirjastamine 10 aastat tagasi ei tähenda, et inimene peab lõpmatult sama palgaga rahul olema. Aga nõuda pole siin tõesti midagi. Lihtsalt tuleb otsida uus töökoht, muud ei jäägi üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 10:29; 13.10 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nende palkade suure salastamise mõte ongi, et keegi ei teaks teiste palkasid ja siis saab rahus mõnele madalamat palka maksta. Suht nõme, ma ütleks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palk on poolte kokkuleppel ning sõltub inimesest. ei saa nõuda suuremat palka vaid seetõttu, et teised saavad rohkem. teemaalgataja on sellise palgaga kord nõustunud ja lepingu allkirjastanud, seega tingimustega rahul.
ebavõrdne kohtlemine on nt siis, kui mehel ja naisel on täpselt samad tööülesanded, nad teevad täpselt sama koguse täpselt sama tööd, aga mees saab sama asja eest rohkem kui naine. siis on sooliselt ebavõrdne kohtlemine.

Aga kui noorem saab sama töö eest või kergema töö eest rohkem, siis ei ole ebavõrdne kohtlemine või, vanuseline diskrimineerimine on ka olemas. Lisaks, kui 10 aasta tagasi oled palgaga nõustunud, siis see ei tähenda, et oledki nõus igavesti sama palgaga töötama, inflatsioon on ju, mõistlik on ikka teatud perioodi järel palka tõsta, kui tahetakse töötajat hoida ja tema tööindu säilitada.

noor, kes saab suuremat palka, võib olla äsja seda ala koolis õppinud oma ala spetsialist, kes teab valdkonna uusimaid nüansse ja erinevalt teemaalgatajast pole oma teadmisi väiksema raha eest nõus müüma.
jah, teemaalgatajal on ka vastav haridus, aga see on saadud aastaid tagasi ning käibki oma sissetallatud rada, noor aga tuleb ettevõttesse uute mõtete ja teadmistega.
kui töötaja on ettevõttele vajalik, siis hoitakse teda seal kümne küünega kinni ning tõstetakse ka palka. samas on igas ettevõttes alati ka selliseid, kes ise arvavad, et nad on jube targad ja tegijad, staažikusest rääkimata, aga samas nende tegelik väärtus ettevõtte jaoks ongi olla pigem nö augutäide, kes teeb küll vajamineva ära, aga mingit lisaboonust ei anna ning seetõttu poleks ettevõttele ka eriline kaotus, kui ta läheb mujale ja tema asemele saab uue inimese võtta. koondamine on ju kulukas ja vaidlustatav, kui tema asemele keegi teine võtta. lihtsam on tal lasta väikse palga eest töö ära teha ja loota, et ehk läheb ise minema.
kui teemaalgataja on oma ala nii suur spetsialist, nagu ta ise arvab, siis poleks tal ju keeruline konkurendi juurde suurema palga eest tööle minna, kuna valdkonna praegu värvatavate inimeste palgatase on ju märksa kõrgem kui temal

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 17:41; 14.10 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleks normaalne see, kui asutuses on kõikidel sama positsiooni inimestel võrdne põhipalk ja siis eraldi lisatasud, mille saamise tingimused on sisekorras määratud. Nt erialane haridus, läbitud koolitused, lisaülesanded, projektide juhtimine, staaž, boonus müügitulemustelt jne. Sel juhul kõik aus ja läbipaistev ja igaüks teab, kuhu tuleks püüelda, et omal ka palka tõsta.
Loomulikult ei peagi maksma ühepalju erineva panusega töötajatele, aga nii nõme, kui inimesi lihtsalt ära kasutatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lahkusin ka. Olid ka muud põhjused, aga eelkõige solvaski see, et minu alluv, keda koolitasin, küsis suuremat põhipalka (oldi valmis ka maksma) ja see mulle ei meeldinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli tööl pikalt sarnane olukord. Olin üks nö vanemaid olijaid, teised sama ametikoha inimesed olid tööle võetud mitu aastat pärast mind ja tunduvalt kõrgema palgaga. Minu palk aga püsis ikka sama, nagu oli siis, kui ma tööle tulin, arenguvestlustel ja palgaläbirääkimistel laiutati käsi, et pole võimalik palka tõsta. Siis sain teada, palju vähem töötanud ja väiksema kogemusega kolleegid saavad, ausalt, olin ettevõtte juhtkonna peale ikka väga marus. Hakkasin uut tööd otsima, ütlesin seda otse ka juhatajale, et sellise palgaga ma ei näe põhjust seal firmas jätkata, kuna palk on jäänud sama hästi kui eelmisesse sajandisse ja teised uustulnukad saavad tunduvalt rohkem. Veidi aja pärast, kui olin juba saanud esimesed pakkumised teistest ettevõtetest, siis hakkas tööl ülemusel kiire, tõsteti palka, hakkasin saama ka igakuist tulemustasu. Kuna palgatõus oli märkimisväärne ja see tõusnud palk koos tulemustasuga ületas uute tööpakkumiste palga, siis jäin vanasse kohta tagasi. Ja nüüd on tõesti iga aasta arenguvestlusel ka palgaküsimus olnud ja iga aasta olen veidi ka juurde saanud.

Arvan, et teemaalgatajal on midagi sarnast, kuni tööandja pole sundseisus, ta palka ei tõsta. Bluffima ma muidugi ei hakkaks ega niisama ähvardama, et lähen ära. Hakkaksingi tõesti uut tööd otsima, kaotada pole ju midagi, võib saada väga häid pakkumisi. Kõigepealt muidugi käiks veel ülemustega rääkimas, ütleks, et pole palgaga rahul, et kogemus ja seal töötatud aastad ei peegeldu kuidagi palgas ja ütleks ka ausalt, et firma palgapoliitika on ebavõrdne, kuna pikemaaegse kogemusega töötaja saab vähem kui uued töötajad. Kui selle peale midagi ei juhtu, siis ütleks, et oled valmis muutusteks elus ja hakkad uute võimaluste järgi ringi vaatama.

Kahjuks on sama situatsioon olnud ka mu mitmel tuttaval ja ega palka enne ei tõstetagi, kui inimene on juba lahkumisest teatanud, siis hakkab kiire. Kuna jõuab kohale, et uue inimese otsimine, välja õpetamine jne on kulukam ja vaevarikkam kui olemasolevate hoidmine ja palga tõstmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teeksite, saades teada oma piinlikult väikesest palgast?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.