Esileht Kodunurk Mida teete tikritest?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Mida teete tikritest?

Postitas:

Moosi peres keegi eriti ei söö. Kas tikritest mahla saaks aurutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka saab, väga hea tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu just aurutan, tikrid, mustsõstrad ja mustikad-segumahl.
Ja proovisin tikri tšatnit teha-vürtsimoosi liha juurde, päris hea tuli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tšatni on hea jah, aga tikrimoos on kõige parem moos nt saiavormi vahele. Muidu on ta suht vänge ja siis veel need suured seemned, aga vaat sinna sobib väga hästi. Kui nüüd üldse keegi sellist vanaaegset magustoitu sööb ja teha viitsib 🙂
Muidu võiks proovida moosi teha nt koos kõrvitsaga – üks annab massi, aga on muidu suht tuim, teine annab särtsakat maitset ja kui on punased tikrid, siis ka värvi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin sügavkülma toormoosi. Parajalt hapu, et kuhugi koogi vahele panna näiteks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle pole tikker sissetehtuna ja põhikomponendina kunagi maitsenud, ei mahl, ei moos. Ema ja vanaema kodudes oli palju põõsaid, iga mari taheti säilitada. Lõpuks visati enamus ikka ära, raisatud suhkur, töö ja vaev.
Mul endal on 3 põõsast, mis on alati paksult marju täis, kõik valmivad eri ajal. Sööme, palju tahame, mõned sõbrad korjavad ka topsitäie ja ülejäänud lähevad kõige kaduva teed.
Plaanin paar-kolm põõsast juurde ka istutada, eri maitse pärast ja hilja valmivaid. Aga sisse ei tee midagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tikri-porgandi moosi teen. Hea hapu jääb

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie toppisime lapsena neud mägitikreid (väiksed) otse põõsast pudelise, vanaema kallas kuuma vee peale ning seisid imehästi ja väga head tikrikisselli tehti sellest. Seda teemat lugedes tuli meelde, talvel sai vahest ka pudelist välja kallatud ja suhkrut juurde pannes süüa – oli tekkis selline kompott.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 07:55; 11.08 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

toormoosi teen, mikseriga ja sügavkülma. sellega saab nt küpsisetorti teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise armastan neid ainult toorena. Aga pereliige teeb neist kompotti. Kompotina süües ei ole eriti maitsev – liiga vänge. Aga tema paneb talvel koogi vahele. Kevadel teeb täpselt sama kooki rabarberitega (klassikaline rabarberikook). Talvel siis tikritega. Kõigile maitseb väga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühel aastal kuivatasin “rosinateks”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tikris säilivad vees. Otsi karusmarja vesihoidis kui huvi on, saad õpetuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Porgandi-tikrimoos. Porgand võtab selle liigse vänguse ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Moosi peres keegi eriti ei söö. Kas tikritest mahla saaks aurutada?

Kõike ei pea purki toppima, sööge värskelt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Porgandi-tikrimoos. Porgand võtab selle liigse vänguse ära.

Meie peres ei läinud see moos kaubaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 07:55; 11.08 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin tervena sügavkülma. Laps sööb neid talvel jäätise asemel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tervena või suuremate tikrite puhul pooleks lõigatuna sügavkülma on ülihea variant (ja minu meelest ainus väärt säilitusviis). kergelt lased sulada ja lihtsalt sööd!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen moosi teinud, see aasta sai veini ka tehtud (eks näis, mis välja tuleb). Kuna üks põõsas on hilisem ja varjus, siis sealt ilmselt jääb ka sügavkülma panemiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tikrivein oleks väga hea mõte, kui selle pruukijaid oleks. Olen isegi mõelnud, mida nende lõputute sõstardega teha, aga vein tuleks väga hästi kõne alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem, kui meil oli tikripõõsaid rohkem, tegin moosi. Mõnikord tegin moosi koos piparmündilehtedega, andis mõnusat aksenti juurde. Minule moos sobib ka pudru peale või pannkoogile. Lemmikmari. Nüüd majaehitusega seoses võeti kahjuks paljud põõsad välja, nüüd nopin hoolega iga tikri ja panen sügavkülma. Talvel väga hea poolsulanult krõbistada, laps ka tahab. Peabki uusi põõsaid istutama järgmisel kevadel. Lisan, et tikrivein on ka ülihea, mul isa oskas teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsepõlves tehti tikritest moosi apelsiniga. Tikrid korjasime enne, kui päris pehmed. Puhastad, siis hakklihamasinast läbi ja potti. Ja siis keedad. Mulle väga meeldis see apelsiniga variant. Ma ei mäleta nüüd, kas apelsin läks koos koorega hakklihamasinast läbi … no igatahes, mingil moel sinna sai ikkagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsepõlves tehti tikritest moosi apelsiniga. Tikrid korjasime enne, kui päris pehmed. Puhastad, siis hakklihamasinast läbi ja potti. Ja siis keedad. Mulle väga meeldis see apelsiniga variant. Ma ei mäleta nüüd, kas apelsin läks koos koorega hakklihamasinast läbi … no igatahes, mingil moel sinna sai ikkagi.

Tõenäoliselt siiski ilma, koorega tuleb liiga vänge maitse juurde. Sellepärast ei saa mina juua poe apelsinimahla ja kõrvetised kui siiski mõne lonksu võtan, on garanteeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin mahla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen rohelistest pirni-karusmarja moosi ja punastest mahla. Moosi jaoks panen tikrid sügavkülma ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Mida teete tikritest?