Esileht Kodunurk Mida teha, et käterätid jääksid pehmeks?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Mida teha, et käterätid jääksid pehmeks?

Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Olen proovinud erinevaid asju -tennisepallid, äädikas, kuumaga ja külmaga pesu jne. Ühte asja küll ei saa proovida – on kuivati, kuna seda ei ole ja ei mahu ka kahjuks, kui siis ostan kuivatiga pesumasina tulevikus. Aga mõni muu nipp,  lapsena ei mäleta, et käterätt läheks nii kõvaks. Kasutusel bambusega käterätid. Kusjuures tellisin kogu perele suured rätid + vannituppa  ja WC’sse väiksed – mõni on jäänud pehmeks hoolimata sellest, et on saanud samasuguse pesu, aga enamus on kõvaks läinud. Jälle välja vahetada?</span>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesupulbrijäägid, äkki aitab, kui üritada pespulbri geeli vastu välja vahetada? Aga jah, nii on, et kuivavad kõvaks. Üks võimalus oleks neid kuidagi taguda-kloppida pehmeks pärast ärakuivamist. Juba vanasti ju rulliti ja vaaliti pesu, just sellepärast. Triikimine aitab ka, aga no kes tänapäeval enam froteekäterätte triigib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik oleneb materjalist. Ma ostsin üle 10 aasta tagasi saunalinad ja rätikud Tallinna Kaubamajast. Olid allahinnatud. Need on siiani väga mõnusad ja pehmed. Iga päev kasutuses, sest teisi nii pehmeid rätikuid mul polegi. Kõik ülejäänud ei kõlba kuskile kuigi meil on kuivati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahtlustaks ka pesupulbrijääke. Eriti hullud jäägimoodustajad on need miniriskid jms, mul õnnestus kunagi üks masin lausa rikkuda, niimoodi kittis kinni kõik sellise paksu kivikõva tolmukorraga masina sisemuses. Ei pannud üleliia palju, lihtsalt see moodustaski selliseid sulamatuid jääke. Nüüd pesen aastaid juba sensitive geeliga ja enam seda muret pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitab ainult kuivati.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bambuse rätikuid ei tohi üle 40 kraadi pesta. Muidu pesebki kõvaks. Ma olen ühte 50ga kogemata pesnud ja see rikkus saunalina ära. Teised bambusest rätikud ja saunalina on kõik 40ga pestes oma pehmuse säilitanud. Kasutan pesugeeli ja kord kuus teen masinale spets puhastusprogrammi(masin juba üsna vana).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik oleneb materjalist. Ma ostsin üle 10 aasta tagasi saunalinad ja rätikud Tallinna Kaubamajast. Olid allahinnatud. Need on siiani väga mõnusad ja pehmed. Iga päev kasutuses, sest teisi nii pehmeid rätikuid mul polegi. Kõik ülejäänud ei kõlba kuskile kuigi meil on kuivati.

Mis firma omad need on?

Ei kasutagi pesupulbrit, vaid pesugeeli või siis pesupähkleid. Aga vahet ei ole – kusjuures olen ostnud 2x neid bambusrätte, siis esimesest satsist 2 rätti on pehmed ja 2 kõvad, teisest ehk hiljem ostetutest on 3 kõvaks läinud ja 1 pehme. Ühtemoodi pesen neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen proovinud erinevaid asju -tennisepallid, äädikas, kuumaga ja külmaga pesu jne.

Aga pehmendavat pesuloputusvahendit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen proovinud erinevaid asju -tennisepallid, äädikas, kuumaga ja külmaga pesu jne.

Aga pehmendavat pesuloputusvahendit?

Seda ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bambuse rätikuid ei tohi üle 40 kraadi pesta. Muidu pesebki kõvaks. Ma olen ühte 50ga kogemata pesnud ja see rikkus saunalina ära. Teised bambusest rätikud ja saunalina on kõik 40ga pestes oma pehmuse säilitanud. Kasutan pesugeeli ja kord kuus teen masinale spets puhastusprogrammi(masin juba üsna vana).

Kahjuks 40 kraadi ei pese puhtaks rätikuid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bambuse rätikuid ei tohi üle 40 kraadi pesta. Muidu pesebki kõvaks. Ma olen ühte 50ga kogemata pesnud ja see rikkus saunalina ära. Teised bambusest rätikud ja saunalina on kõik 40ga pestes oma pehmuse säilitanud. Kasutan pesugeeli ja kord kuus teen masinale spets puhastusprogrammi(masin juba üsna vana).

Kahjuks 40 kraadi ei pese puhtaks rätikuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina ei kasuta sünteetilisest materjalist pesu, ei rätikuid ega voodipesu. See nn bambus seda paraku on. Tegemist on teatud töötlemisviisiga, kuidas tselluloosist ehk puidust valmistatakse kangast. Millegipärast bambus müüb hästi 😀 Kujutleme nüüd, et reklaamitaks kuusest või lepast tekstiile – ilmselt ei müüks nii hästi. Võib-olla hoopis peletaks.

Mul on puuvillased rätikud ja ei kurda, et läheks kõvaks. Kuivatit ei ole ega tule, ei meeldi. Pesen geeliga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei kasuta sünteetilisest materjalist pesu, ei rätikuid ega voodipesu. See nn bambus seda paraku on. Tegemist on teatud töötlemisviisiga, kuidas tselluloosist ehk puidust valmistatakse kangast. Millegipärast bambus müüb hästi 😀 Kujutleme nüüd, et reklaamitaks kuusest või lepast tekstiile – ilmselt ei müüks nii hästi. Võib-olla hoopis peletaks.

Mul on puuvillased rätikud ja ei kurda, et läheks kõvaks. Kuivatit ei ole ega tule, ei meeldi. Pesen geeliga.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu emal ei ole kuivatit, tema triigib froteerätikuid rohke auruga, see pidi ka pehmeks tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik oleneb materjalist. Ma ostsin üle 10 aasta tagasi saunalinad ja rätikud Tallinna Kaubamajast. Olid allahinnatud. Need on siiani väga mõnusad ja pehmed. Iga päev kasutuses, sest teisi nii pehmeid rätikuid mul polegi. Kõik ülejäänud ei kõlba kuskile kuigi meil on kuivati.

Mis firma omad need on?

Ei kasutagi pesupulbrit, vaid pesugeeli või siis pesupähkleid. Aga vahet ei ole – kusjuures olen ostnud 2x neid bambusrätte, siis esimesest satsist 2 rätti on pehmed ja 2 kõvad, teisest ehk hiljem ostetutest on 3 kõvaks läinud ja 1 pehme. Ühtemoodi pesen neid.

Kahjuks ei oska öelda. Pole silte ka küljes. Aga bambusest need kindlasti pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kuivatit ei ole, siis aitab auruga triikimine. Muidu ikka kuivades lähevad üsna kõvaks ja karedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul Türgist tellitud bambuse käterätikud Sweet Home collection. Silt ütleb, et 100% bamboo. Ja saunalinad ostis ämm kusagilt Rapla poest. Firma on Missalisa. Sildi järgi ka 100% bamboo ja toodetud Türgis. Saunalinad on peale pesu ülipehmemad, käterätikud mitte nii väga. Need rikkusingi kõrgema temperatuuriga pestes ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul Türgist tellitud bambuse käterätikud Sweet Home collection. Silt ütleb, et 100% bamboo. Ja saunalinad ostis ämm kusagilt Rapla poest. Firma on Missalisa. Sildi järgi ka 100% bamboo ja toodetud Türgis. Saunalinad on peale pesu ülipehmemad, käterätikud mitte nii väga.

Aga kas nende ülipehmete rätikutega saab kuivatada ka või on need sellised nagu mikrofiiberrätikud, mille ainus hea omadus ongi pehmus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loputusvahendi sahtlisse törts äädikat teeb pesud pehmemaks ka talvel toas kuivades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul Türgist tellitud bambuse käterätikud Sweet Home collection. Silt ütleb, et 100% bamboo. Ja saunalinad ostis ämm kusagilt Rapla poest. Firma on Missalisa. Sildi järgi ka 100% bamboo ja toodetud Türgis. Saunalinad on peale pesu ülipehmemad, käterätikud mitte nii väga.

Aga kas nende ülipehmete rätikutega saab kuivatada ka või on need sellised nagu mikrofiiberrätikud, mille ainus hea omadus ongi pehmus?

Väga hästi saab. Imavad paremini kui tavaline frotee. Sellepärast ma kõik saunalinad just bambuste omade vastu vahetanud olen. Ei meenuta mingist otsast mikrofiibrit. Mikrofiiberrätik on minu jaoks kare ja halb naha vastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käterätikuid tasuks pesta pigem kuumema veega (puuvillaseid 60 kraadiga), aga vähema pesuvahendiga. Pesupulbrijääkidega pole mul endal kogemusi, sest pesen pesugeeliga ja rätikutele panen kolmandiku vähem kui muule pesule, aga kasutan pikka ja kuuma pesutsüklit. Rätikud kuivavad kõvaks toas kuivatamisel. Kuivatis jäävad pehmeks ja samuti ka õues, kui on tuult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loputusvahendi sahtlisse törts äädikat teeb pesud pehmemaks ka talvel toas kuivades.

Mis kangusega äädikat kasutad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen – nagu juba teemaalgatuses ütlesin, siis äädikast ei olnud kasu. Huvi pärast proovin auruga triikimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas äädikas jätab haisu ka juurde?
Ma ei kannata seda lõhna üldse- ajab iiveldama. Üldse lõhnade suhtes ülitundlik.
Meil kuivati olemas, aga sellega teine häda on see, et tekitab metsikult tolmu. Püüan vältida selle kasutust, aga rätikuid teisiti pehmeks ei saa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kuivati olemas, aga sellega teine häda on see, et tekitab metsikult tolmu. Püüan vältida selle kasutust, aga rätikuid teisiti pehmeks ei saa

kuivati peaks just tolmu kokku koguma ju. kuidas see seda tekitab?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kuivati olemas, aga sellega teine häda on see, et tekitab metsikult tolmu. Püüan vältida selle kasutust, aga rätikuid teisiti pehmeks ei saa

kuivati peaks just tolmu kokku koguma ju. kuidas see seda tekitab?

Masin töötades tekitab. Te pole märganud?
Seespoolt olevatelt asjadelt klopib välja ja see tolm koguneb spets kohta, aga see soe õhk, mis mootorist välja tuleb on tolmune. Ma ei oska paremini seletada. Nii kui kuivati töötab, on pärast vaja majapidamisruumist riiulitelt tolmu võtta. Kui kuivatit ei kasuta, siis tolmu tekib ruumi vähem. Mul 9 aastat vana masin, võibolla seetõttu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kuivati olemas, aga sellega teine häda on see, et tekitab metsikult tolmu. Püüan vältida selle kasutust, aga rätikuid teisiti pehmeks ei saa

kuivati peaks just tolmu kokku koguma ju. kuidas see seda tekitab?

Masin töötades tekitab. Te pole märganud?

Seespoolt olevatelt asjadelt klopib välja ja see tolm koguneb spets kohta, aga see soe õhk, mis mootorist välja tuleb on tolmune. Ma ei oska paremini seletada. Nii kui kuivati töötab, on pärast vaja majapidamisruumist riiulitelt tolmu võtta. Kui kuivatit ei kasuta, siis tolmu tekib ruumi vähem. Mul 9 aastat vana masin, võibolla seetõttu ka.

Ilmselt on viga tõesti sinu masinas, pole ise märganud midagi sellist ning ka keegi tuttavatest pole kunagi kurtnud, alati on kuivatit just kiidetud. Kui veel üürikorteris elasime siis seal meil kuivatit ei olnud ning kuivatasime pesu pesurestil, siis tekkis tõesti tuppa väga kiiresti tolm aga võimalik, et see oli ka lihtsalt selle korteri eripära ning millestki muust tingitud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas äädikas jätab haisu ka juurde?

Ma ei kannata seda lõhna üldse- ajab iiveldama. Üldse lõhnade suhtes ülitundlik.

Meil kuivati olemas, aga sellega teine häda on see, et tekitab metsikult tolmu. Püüan vältida selle kasutust, aga rätikuid teisiti pehmeks ei saa

Ei jää mingit äädikalõhna juurde ja panen tavalist 30% söögiäädikat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Kodunurk Mida teha, et käterätid jääksid pehmeks?