Esileht Kodunurk Mida teha liiga vedela maasikamoosiga?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Mida teha liiga vedela maasikamoosiga?

Postitas:

Paar kuud tagasi keetsin mõned purgid maasikamoosi, poest ostetud maasikatest. Maasikad olid suured ja mahlased. Kuna olen varem moose üle keetnud, siis seekord keetsin õige lühikest aega, praktiliselt kõik maasikad jäid terveks ja siirupit tekkis palju. Panin moosi purkidesse lootuses, et läheb seismisega paksemaks. Paraku ei ole läinud. Ongi maasikad siirupis.
Kas mul on veel võimalust moosi paksemaks saada? Kui ma uuesti läbi keedaksin ja ikka korralikult keedaksin, nii et marjad purud ja siis uuesti purkidesse? Või pärast mõnekuist purkides seismist sealt midagi head ei tuleks?
Suhkrut panin enda arvates täiesti normaalse koguse, maasikamoosile nõutavast miinimumkogusest veidi rohkem. Või äkki olidki moosi jaoks kõlbmaud maasikad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeda uuesti läbi ja lisa moosipaksendajat (looduslik pektiin), niisama keetes ei muutu eriti paksemaks…peaksid pikka aega n ö vett välja keetma ja suur oht põhja kõrvetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 07:20; 10.10 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis suhkrut? Maasikamoosi saab normaalse paksusega ainult moosisuhkruga, u 2kg marjade kohta 1 kg moosisuhkrut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Moosisuhkrus ongi see pektiin sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselgelt ta ei keetnud moosisuhkruga või pani seda liiga vähe kui vedel jäi.

Kui on niigi magus, siis uuesti keetes moosisuhkrut enam ei paneks vaid panekski eraldi müügil olevat paksendajat lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 07:20; 10.10 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vala siirup ära ja kuumuta eraldi. Saad moosi ja siirupist saad morssi. Ära sega vaid raputa potti. Meie perele ei meeldi sodimoos

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 22:16; 11.10 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid need purgitäied ka lihtsalt maasika-mannavahuks keeta. Mul jäi eelmisel aastal ka üks ports liiga vedelaks, nüüd olengi sealt purgikaupa mannavahtu teinud. Lapsed kiidavad taevani ja limpsivad poti ka puhtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paksema moosi saamiseks tuleb maasikad enne puruks keeta ja siis suhkur lisada. Kui korraga keema panna, siis tulebki selline “maasikad siirupis”. Mina teen ikka mõlemat sorti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju seda siis on? Kui on ka paksemat moosi talvevaruks, siis jätaksingi “kompotiks”, morsitegemiseks, mannavahuks jms. Kui tõesti tahaks ainult paksemat moosi, siis teeksin nii nagu soovitati, keema ja lisaksin moosipaksendajat. Kui moos on juba tavalise suhkruga tehtud, siis moosisuhkur teeb asja ikka liiaks läilaks, siis on teistpidi s66miskõlbmatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paksema moosi saamiseks tuleb maasikad enne puruks keeta ja siis suhkur lisada. Kui korraga keema panna, siis tulebki selline “maasikad siirupis”. Mina teen ikka mõlemat sorti.

Just, ongi 2 erinevat tehnoloogiat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks on vaja sada tundi keeta? jumala eest, kasutage pudrunuia, et need maasikad puruks saada :d ma ei viitsiks küll tundide viisi keeta 😀

Ag amuidu mulle selline vedelam moso meeldibki, aga marjad ikak enamuses peavad puruks olema.

Sa võid ka enne kasutamist ju lasta moos saumikseriga puruks või jälle pudrunuiaga. Niimoodi ühe purgi kaupa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te püreerite head asja. Maasikad pannakse suhkruga kihiti seisma. Öö otsa seisab, siis valad siirupi ära ja kuumutad maasikaid ja siirupit eraldi. Maasikaid ei sega vaid raputad potti ja riisud vahu. Meil on hambad suus keegi ei taha püreed

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 22:16; 11.10 16:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Mida teha liiga vedela maasikamoosiga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.