Esileht Väikelaps Mida teie oleksite teinud

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Mida teie oleksite teinud

Postitas:

Ja mina palusin oma lastelt (kes nüüd on juba suuremad) alati pärast andeks, sest ägestumine-tutistamine oli minu viga ja minu läbikukkumine emana, MINU läbikukkumine enesekontrollis.

Kui tundsid, et pead vabandama, siis oli järelikult põhjust. Seda ei olnud siin teemas siiani kuskil mainitud ja see minu point oligi. Seni on siin lihtsalt tõdetud fakti – (van)emad ägestuvad, sakutavad jõuga last, see on norm.
Miks pahandad, kui tuuakse välja, et päris nii ei tohiks olla, liiatigi kui isegi nüüd nõustud, et tegu oli vale?
Argielus juhtub paljutki, aga kui korrakski ei peatu enda tegude hindamiseks, siis midagi ei saagi muutuda. See enesekontroll iseenesest kuskilt ei teki, kui endaga tööd ei tee. Sinul ei tekkinud kolme lapsega ja paistab, et oled siiani tundlik oma käitumisele mõeldes.
See on tegelikult hea. Sellest muutused algavadki.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 09:51; 27.06 11:15; 03.07 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorim laps läheb sügisel kooli, ei ole enam väga väikesed.
Saan aru, kui haarad lapsest, sest ta on ohus, aga millist ohtu kujutab endast 5aastasele rahulikult lükatav poekäru, et seda last on vaja kaelast rebida, sakutada ja temaga tõreleda?

Kui laps ootamatult poekäru ette jookseb nii, et käru lükkaja regeerida ei jõua, siis võib see laps traumapuntkis lõpetada. On ikka üsna suur kolakas küll see käru ja võib lapse kuskile nurga või riiuli vastu hooga lükata. Just selline mulje mulle teemast jäi, et lapse isa tõmbas lapse viimasel hetkel ära poekäru eest selleks, et laps viga ei saaks. Hiljem teemalgataja täpsustas, et tegelikult sel tõmbamise ajal ei olnud laps enam ohus, sest mees oli suutnud käru juba peatada.

Sinu arvates ei saa laps viga, kui talle poekäruga otsa lükata? Minu arvates võib üsna kõvasti saada ja siis on täiesti normaalne see, et selle vigasaamise ärahoidmiseks see laps järsult sealt käru eest ära tõmmatakse. Ja lapsega tõrelemine on sel juhul ka täiesi omal kohal, laps siiski peaks poes oma vanema juures püsima mitte arutult kaupade ja kärude vahel ringi tormama. Jah, vägivald ei oleks õige, kindalsti mitte. Aga pahandamine ja selgitamine kohe kindlasti on õige ja hädavajalik.

Veelkord, mu esimene postitus oli kirjutatud sel hetkel, kui algsest postist jäi mulje, et laps tormas ootamatult käru ette ja isa reageeris, et vigastusi ära hoida. Sel juhul on järsk lapse eest äratõmbamine täiesti mõistetav – saab sest sakutamisest võibolla haiget, aga see on palju vähem valus, kui siis kui tal traumapunktis haavu õmmeldaks või ta luid murrab.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 15:32; 26.06 10:48; 27.06 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandage, aga kas ma olen ainuke kes jäi praegu mõtlema, deem ega see meie ei olnud 😀
Tead… sa võid kõrvalt vaadates näha valesti. Selles suhtes, et kui sul on kaks väikest last, kes ei lase sul normaalselt magada ega elada, siis võid vahepeal täiega stressis olla omadega ja vihastada KA avalikus kohas, sest olgem ausad kõigil pole rauast närve. Jah ma saan aru, et nii ei tohiks jnejnejne, aga mida sul jääb muud veel üle, kui sõna ei kuulata absoluutselt? Ja palun stiilis kommentaare ” tuleb lapsi kasvatada” endale jätta. Ka kõigi paremini kasvatatud laps on siiski LAPS, kes jookseb, karjub jne. Kui kunagi sinu tita on selles eas kus sa pool aastat elad igapäev “MA EI TAHA” siis usu mind, sind ei huvita kuidas sind inimesed kõrvalt vaatavad. Kui sind huvitab, siis lahe, aga mind ei huvita. See kui keegi peksab oma lapsi on teine asi. Minu meelest asjatu postitus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sind huvitab, siis lahe, aga mind ei huvita. See kui keegi peksab oma lapsi on teine asi. Minu meelest asjatu postitus.

Aga sellepärast ju teemaalgatus tehtud ongi, et inimene märkas, huvitus, tekkis kahtlus. Kui kõik on OK ja oli lihtsalt närvis lapsevanem kiirelt reageerimas, siis ongi OK, aga see on ometi HEA, et märgatakse.
Ei ole asjatu, õige on märgata, näha, kaasa mõelda, vajadusel tegutseda. Teemaalgataja ju ei teinud ebaõigalselt liiga sellele vanemale kohapeal, lihtsalt algatas siin arutelu ja see ON õige tegu, peabki mõtlema ja arutlema neil teemadel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 09:51; 27.06 11:15; 03.07 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihkan, kui mõni võõras tuleb sekkuma! Kui on kriitiline situatsioon ja laps ei käitu ootuspäraselt, siis on arvatavasti iga vanema närvid niigi viimseni pingul, vahet siis pole kas ta paistab välja (veel) tasane või enam mitte. Nii et võõrad mutid, tegelege oma asjadega ja ärge ajage oma sekkumisega asja hullemaks.

Kommentaar eemaldatud.

Vauu, mis leebe hiireke sina oled. Minu teema on rohkem see, et kui laps jonnib, siis võtan ta sülle ja püüan võimalikult kiiresti asjad aetud ja koju minna. Ise olen tavaliselt rahulik, enamasti täisa vait. Aga… siis tuleb mingi tädi, kes peab vajalikuks öelda, et nojumalissand ema ei saa hakkama, laps karjub nagu pöörane ja ema on vait, RÄÄÄÄGI OMETI lapsega!!! Daaaa, ma ei hakka lapsele seal moraali lugema ega kurjustama, ma tahan kähku välja saada, uudishimulike, hukkamõistvate pilkude eest. Aga mind ajavad sellised kommentaarid nii. väga. vihaseks. Aga sinul on küll veider fantaasia.. miks sa selliseid asju üldse mõtled..ja kirjutad..hirmus inimene

Eks su kõnepruugist on juba näha, et lapsega rääkimine sulle meelepärane tegevus ei ole. Verbaalne võimekus on vähene, käed käivad ilmselt kiiremini kui aju liigub.
Laps on nagu vanur- jonnakas, ei jaga veel või enam hästi maailma asju ja käitub veidralt. Ühel päeval, kui sa oled selline jonnakas ja pisut dementne vanur oled, oma ööpoti sisu voodisse kallad, avalikus kohas lolli juttu ajad, suvalises suunas minema rändad, eks siis su lapsed kasutavad sinu peal samu kasvatusvõtteid. Su lastel on ka närvid pingul su kantseldamisest ja eks tuleb ära ka mõni võmm kuklasse või kõrist haaramine. Teemaalgatuses kirjeldatud teguviisi sa ju kiidad ja käsed teistel mitte sekkuda. Ega me sekkugi, kui sina ühel päeval see nõrgem pool oled.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 19:36; 04.07 21:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Väikelaps Mida teie oleksite teinud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.