Esileht Kodunurk Mida valite menüüst

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Mida valite menüüst

Postitas:

Käin väljas söömas harva aga kui külastan mõnd restorani siis valin alati sellist rooga mille valmistamine on kodus aeganõudev ja keerukas. Minu valikus on lambalihast road, tuunafilee ja krevetid erinevas variatsioonis. Mida teie eelistate?

+7
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Käin väljas söömas harva aga kui külastan mõnd restorani siis valin alati sellist rooga mille valmistamine on kodus aeganõudev ja keerukas. Minu valikus on lambalihast road, tuunafilee ja krevetid erinevas variatsioonis. Mida teie eelistate?

Iroonilisel kombel ei ole ükski neist aeganõudev, kui sa just lambahautist ei mõtle.

+10
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.08 10:13; 04.08 13:10; 04.08 13:15; 09.08 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iroonilisel kombel ei ole ükski neist aeganõudev, kui sa just lambahautist ei mõtle.

Ilmselt on perekoolikate kokkamistase väga erinev.

Mis selles lambahautises keerulist on? Mul tutvusringkonnas just meestele meeldib seda teha.
Nii “õlle kõrvale” reedeõhtuseks tegevuseks.

+2
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 10:19; 04.08 10:25; 04.08 10:29; 04.08 10:36; 04.08 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iroonilisel kombel ei ole ükski neist aeganõudev, kui sa just lambahautist ei mõtle.

Ilmselt on perekoolikate kokkamistase väga erinev.

Mis selles lambahautises keerulist on? Mul tutvusringkonnas just meestele meeldib seda teha.

Nii “õlle kõrvale” reedeõhtuseks tegevuseks.

Lambahautis võtab aega mõnevõrra siiski, ei ole päris poole tunni roog.

+25
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 10:21; 04.08 10:26; 04.08 10:29; 04.08 10:30; 04.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lambahautis võtab aega mõnevõrra siiski, ei ole päris poole tunni roog.

Mari-Liis Iloveri blogist tsitaat:
Pane potile kaas peale ja lase hästi vaiksel tulel 1,5 tundi haududa. Vahepeal kontrolli, ega vedelik pole päris otsa saanud ja vajadusel lisa seda.
Kui poolteist tundi täis, tükelda porgandid ja lisa needki potti. Hauta veel 20-30 minutit, kuni porgandid on al dente.

Ma ju ütlesingi, et “õlle kõrvale” ajaviite tegevus.
Mille lõpptulemusena saab veel hästi süüa ka.

+1
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 10:19; 04.08 10:25; 04.08 10:29; 04.08 10:36; 04.08 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lambahautis võtab aega mõnevõrra siiski, ei ole päris poole tunni roog.

Mari-Liis Iloveri blogist tsitaat:

Pane potile kaas peale ja lase hästi vaiksel tulel 1,5 tundi haududa. Vahepeal kontrolli, ega vedelik pole päris otsa saanud ja vajadusel lisa seda.

Kui poolteist tundi täis, tükelda porgandid ja lisa needki potti. Hauta veel 20-30 minutit, kuni porgandid on al dente.

Ma ju ütlesingi, et “õlle kõrvale” ajaviite tegevus.

Mille lõpptulemusena saab veel hästi süüa ka.

Sa vastasid enne postitusele, kus oli juttu sellest, et teemaalgataja nimetatud road ei ole aeganõudvad, ja küsisid, et ei tea, mis selles lambahautises peaks KEERULIST olema.
Keerulist ei olegi midagi, aga aega võtab küll.

+37
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 10:21; 04.08 10:26; 04.08 10:29; 04.08 10:30; 04.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keerulist ei olegi midagi, aga aega võtab küll.

Noh, siis ma ju vastasin õigesti, kuna ta on lihtne JA aeganõudev.

Mitte keeruline JA aeganõudev.

+1
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 10:19; 04.08 10:25; 04.08 10:29; 04.08 10:36; 04.08 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemasse, siis ma tellin parti tihti, sest teised peres pardiliha ei armasta eriti.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 10:21; 04.08 10:26; 04.08 10:29; 04.08 10:30; 04.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keerulist ei olegi midagi, aga aega võtab küll.

Noh, siis ma ju vastasin õigesti, kuna ta on lihtne JA aeganõudev.

Mitte keeruline JA aeganõudev.

Aga sa vastasid postitusele, kus polnud väidet, et lambahautis oleks keeruline, ja rääkisid keerukusest 😉

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 10:21; 04.08 10:26; 04.08 10:29; 04.08 10:30; 04.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lambahautis on tõepoolest aeganõudev, kuigi mitte keerukas. Mina hautan lammast üle kahe tunni.
Aga teemasse ka. Sarnaselt teemaalgatajale, tellin mina ka tihti neid toite, mis mul kodus välja ei tule. Minul ei taha kala kuidagi õnnestuda. Muidu pean ennast üle keskmise kokaks, aga vaat kala ei tule välja. Võib-olla on asi ka tooraines, et mul pole tuttavat kalameest ja kalaturul ma ka ei käi, ja poest ostetud kala tõenäoliselt pole just samal hommikul merest püütud.
Kindlasti nüüd keegi kommenteerib, et mis kala tegemises keerulist, see ju nii lihtne jne. Minu jaoks on ka mõned asjad lihtsad, mis teistele on pigem keerulised. Aga väga tihti ma tellin kala. Pigem valget kala, eelistatult kodumaist: siig, koha. Aga ka mitte kodumaine kala võib keele alla viia. Parim kala, mida kunagi olen saanud, oli Art Prioris kuldmerikoger.
Päris tihti me mehega tellime eelroa ja põhiroa asemel hoopis kaks eelrooga, sest eelroogade valik tundub kuidagi isuäratavam ja huvitavam. Lihtsalt ei suuda valida, samas põhiroad on ikka tavalised lammas, veis, kala …
Fine dining restoranides võtame tavaliselt maitsemenüü koos sobitatud jookidega.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 10:33; 06.08 00:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa vastasid postitusele, kus polnud väidet, et lambahautis oleks keeruline, ja rääkisid keerukusest ????

Hea küll, vahet pole.

Aga kumb on sinu jaoks keerukam teha, kas loomarinnak ahjus VÕI krõbekana magushapus kastmes?

Esimesele kulub ca 4 tundi kokku, aga tööd vähe, teisele max 1h, aga kogu aeg tegeled..?

+1
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 10:19; 04.08 10:25; 04.08 10:29; 04.08 10:36; 04.08 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa vastasid postitusele, kus polnud väidet, et lambahautis oleks keeruline, ja rääkisid keerukusest ????

Hea küll, vahet pole.

Aga kumb on sinu jaoks keerukam teha, kas loomarinnak ahjus VÕI krõbekana magushapus kastmes?

Esimesele kulub 4 tundi kokku, aga tööd vähe, teisele max 1h, aga kogu aeg tegeled..?

Kuule, mul pole mingit vahet, ma ei vali restoranis toite selle järgi, kas seda on kodus aeganõudev valmistada, ma juhtisin su tähelepanu sellele, et sa said valesti aru inimesest, keda tsiteerisid.

Ma tellin selle järgi, nagu ka teemasse vastasin, mis mulle maitseb, aga mida kodused ei söö eriti hea meelega ja mida seetõttu ka kodus eriti ei valmista.

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 10:21; 04.08 10:26; 04.08 10:29; 04.08 10:30; 04.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veisefilee võtan tavaliselt. See enamasti restode tipproog. Eriti kaifin Tuljaku “Aberdeen Anguse” marmorsteiki, see nii mõnusalt kaetud. Mitte kunagi ei võta mereande ega kala, sest need on mulle igapäevaselt kättesaadavad.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 10:41; 04.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keerulist ei olegi midagi, aga aega võtab küll.

Noh, siis ma ju vastasin õigesti, kuna ta on lihtne JA aeganõudev.

Mitte keeruline JA aeganõudev.

Tegid vea selles, et tsiteerisid valet postitust kui vastasid sellele, kes viitas ainult, et lambahautis võtab aega. Oleksid pidanud tsiteerima teemaalgatajat, kes lisaks viitas, et see kuulub ajanõudlike JA keerukate alla. Sinu bad ikkagi, mitte selle, kellega vaidled!

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma vastaks vahepeal teema küsimusele ka, et valin seda, mis menüü järgi hetkel kõige apetiitsem tundub

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga sageli on söögikohtades menüüs ainult üks või kaks rooga, kus pole surnud looma sees, seega valida väga midagi polegi.

+11
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma söön tihti suppe, sest kodus neid keegi väga ei taha.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön üldiselt väljas lihavaba rooga, nt kala või taimetoitu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga huvitav lugeda, kuidas suurem osa vastajatest nüüd sellesse lambahautisse kinni jäävad:) Teemaalgataja tõi selle lihtsalt näitena, et tema jaoks tundub see keeruline või aeganõudev.

Mina tõtt öelda ei ole lambahautist iialgi elus teinud. Esiteks on lambaliha harvemini saada (turud jms jäävad minu käiguradadest kõrvale ja peab ekstra varuma aega ning sinna sõitma et just lambaliha osta), teiseks on tõesti vaja pisut oskust, et lihale kasukamekk külge ei jääks, ja kolmandaks on lambaliha kallim.

Kokkan muidu iga päev, mitmeid kordi päevas. Iga päev mingeid kulinaarseid kunstisaavutusi taotleda küll ei jõua, muidu jääks palgatöö ja muu elu unarusse, sestap jah, kiired või isevalmivad road, mis rahakotti auku ei tee, on au sees. Harva väljas süües tellin seega minagi selliseid toite, mida ma tavaliselt kodus ei tee. Samuti ei võta ma väljas süües mitte kunagi porgandisalatit ega õunamahla – kuna meil on neist kodus uputus.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtan roa, mille puhul tean, et see mulle kindlasti maitseb, uusi asju proovin harva ning tavaliselt olen pidanud pettuma.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga huvitav lugeda, kuidas suurem osa vastajatest nüüd sellesse lambahautisse kinni jäävad:)

Muidugi, see oli minu bad. Las ta jääda.

Loeme nüüd põnevusega edasi VEEL huvitavamid kägude arvamusi sellest, mida nad omale restoranis süües tellivad.

See teadmine, mida teised inimesed restos omale söögiks tellivad, on kindlasti väga hariv ja maailmapilti avardav.
Millest on igaühel väga palju õppida.

0
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 10:19; 04.08 10:25; 04.08 10:29; 04.08 10:36; 04.08 11:21;
To report this post you need to login first.

tellin neid asju, mida kodused ei söö või mida kodus hästi teha ei oska. kitsejuust ja seened näiteks. falafelid.
loomi, linde ma ei söö ja neid ei telli.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalusel valin vegan toite, kuigi pole ise vegan, just selle eesmärgiga, et proovida asju, mida ma kodus ei valmista. Viimane positiivne üllatus oli näiteks jakast tehtud “rebitud liha” burger, mis oli parem, kui mu mehe veiseliha burger.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga huvitav lugeda, kuidas suurem osa vastajatest nüüd sellesse lambahautisse kinni jäävad:)

Muidugi, see oli minu bad. Las ta jääda.

Loeme nüüd põnevusega edasi VEEL huvitavamid kägude arvamusi sellest, mida nad omale restoranis süües tellivad.

See teadmine, mida teised inimesed restos omale söögiks tellivad, on kindlasti väga hariv ja maailmapilti avardav.

Millest on igaühel väga palju õppida.

Sa oled ikka teadlik, et back nupp lubab kenasti tagasi minna ja Sind huvitavaid teemasid lugeda? Sa päriselt ei pea seda teemat isegi avama, kohe täitsa päriselt.

Teemasse ka. Ma tellin alati neid asju, mida ma varem söönud pole. Kahjuks pole selliseid toite ülearu palju, nii et ma eelistan veidi klassikalisema menüü puhul toite metsaseentest, pardilihast (minu kõige nõrgem tooraine, üldse ei taha õnnestuda) ja kalast (eriti kui pakutakse kohalikku kala, mida niisama poest kergelt ei saa).

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal olen ka ainult vegantoite tellinud. Küll mitte suvalist vegantoitu, vaid ikka, kus mingi potentsiaalselt hea toiduainete kombo näha on. Nt seened, vürts, midagi kreemist, kartul, tomat.. Enamikku neist mu kodused (mees on küll vegan 😀 ) ei söö, nii et kuigi lemmikud, siis väga tihti seeni jms ei tee. Neid toite ei viitsi tellida, mida ise teinud olen, kuna enamasti on väljas süües kehvem.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kus ma söön – eelistan n.ö. rahvuskööki – eestis lammast, lihaveist, Itaalias pastaroogasid, mereande söön seal, kus on neid ka püütud.
Vapustavalt head borši sõin Moskvas, väga head ja värsket tuuni Balil.
Ise olen kehv kokk, õigemini ei viitsi eriti kokata, v.a. naabrimehe värskelt püütud kala oskan nii soolata, teha äkist, kui suitsutada. Loeb värske tooraine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu valikus on lambalihast road, tuunafilee ja krevetid erinevas variatsioonis. M

Misasi on tuunafilee?

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma valin selle järgi, mis mulle maitseb. Siga, veis, lammas ja muud suured loomad on kohe välistatud, valiku teen kala, mereandide või linnuliha hulgast.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 12:28; 05.08 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hee, kui ma mingis lihtsamas söögikohas olen (mitte restoranis), siis võtan tihtipeale hernesuppi (mees ei kannata lõhnagi) või makarone juustuga (kodus kunagi ei tee).

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

valiku teen kala, mereandide või linnuliha hulgast

Millised restoranid pakuvad meil rohkes valikus erinevaid roogi mereandidest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 12:44; 06.08 11:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Kodunurk Mida valite menüüst