Esileht Ilu ja tervis Migreen ja alternatiivmeditsiin (rahvameditsiin)

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Migreen ja alternatiivmeditsiin (rahvameditsiin)

Postitas:

Mul sellest naljast isu täis.
Kas on proovitud nõelravi? Kuidas toimis? Läks paremaks või hullemaks?
Kas on tehtud kõrva vastavasse punkti auk ja kõrvarõngas pandud mõjuma?
Mida veel on proovitud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 16:08; 24.03 15:58; 04.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõelravi ei ei toiminud. Muudesse ei usu, aga toitumise muutusega (piim) olen päris suuri edusamme saanud, on harvem ja kergemalt.
Kui pea hakkab valutama, siis on mul 2 asja, mida teen: närin õhukesteks viiludeks lõigatud ingverit paraja pisisõrme suuruse jupi ja uhan külma veega alla (aga ma olen ingverisõber ja teega ei viitsi lobistada, suudangi seda ilma millegita süüa, paljudele on vastik). Teiseks teen jooki: tassitäis vett, sinna sisse u võrdsetes osades roosat soola, mett ja sidrunimahla, et oleks enam-vähem tasakaalus. Nende asjadega õnnestub vähemalt 50:50 migreenist jagu saada, aga ega mul ka Cinie ja Imigran paremini ei toiminud… alles oli jäle peavalu, lõpuks otsisin välja veel “Väga Mustade Päevade varu” viimase Imigrani välja… ei mõjunud, raip.
Hädapärast mõnikord aitab ka koralik laks Nurofeni või lahustuvat sopladeini (erinevad toimeained).
Kevadel kasvab aias neitsikummel, mille lehtedel on teaduslikult t6estatud migreenivastane toime. Kui m66da käin, siis närin mõne lehekese.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.03 16:44; 03.04 10:39; 03.04 14:41; 06.04 14:03; 07.04 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuttaval m6jus n6elravi. Ise katsetasin gluteeni- ja laktoosivaba elu, muudel p6hjusel küll, aga selle aja jooksul pea ei valutanud kordagi. Ilmselt gluteen see pahalane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 18:59; 04.04 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahvameditsiinist on silma hakanud soovitus kasutada roosa soola ja sidrunimahla lahust kohe peavalu algul. Tundub rõve, aga kui aitaks, oleksin nõus proovima. Teaduspõhistest soovitustest on koensüüm Q10, C-vitamiini ja B2 vitamiini kombineeritud pikaajaline (vähemalt 6 kuud) kasutamine profülaktilisest mõnevõrra suuremates annustes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Migreeni ajal hakkasin järjest erinevaid asju menüüst välja jätma, algul piimatooted ja see juba aitas. Edasi kuni toortoiduni välja ja olin hädast prii. Nüüd söön jälle normaalselt, aga piima tarbin ainult kohvi peal. Piimatoodete tarbimine on peaaegu 0 ning valget jahu ja suhkrut väldin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30-aastane migreeni kogemus – perekonnas tugevalt sees ning mitte üks asi ka ei aita.
Kui hoog käes, siis on külm lapp, pime tuba, oksekauss, kultähe salv ja kättesaadav valuvaigisti.
On küll üks kombo, mis võtnud hoo ära – metoprolol, nošpaa ja paratsetamool i/v – pärast seda oli tunni aja pärast ok olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 19:09; 23.03 14:35; 14.04 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

30-aastane migreeni kogemus – perekonnas tugevalt sees ning mitte üks asi ka ei aita.
Kui hoog käes, siis on külm lapp, pime tuba, oksekauss, kultähe salv ja kättesaadav valuvaigisti.
On küll üks kombo, mis võtnud hoo ära – metoprolol, nošpaa ja paratsetamool i/v – pärast seda oli tunni aja pärast ok olla.

Kas sa migreenitablette siis ei ole proovinud? Ned ikka 90% juhtudest aitavad, kui 50mg ei aita, siis teine 50 veel otsa ja pikali pooleks tunniks.

Aga mõnikord on küll selline tunne, et tõesti miski ei aita. Mul just valutas vahelduva eduga 2 nädalat järjest – natukeseks vaibus ja hakkas uuesti. Ei saanudki aru, mis seda põhjustas.
Füsioterapeut soovitas veel teipimist proovida kohe, kui tunned, et hakkab tulema (kaela pealt mööda õlga kleebid jupi). See oli päris mõnus ja vähemalt need 5 päeva oli küll vaikus majas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kadusid migreenid pärast lõhkenud pimesoolt. Täielik selgus peas pärast operatsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30-aastane migreeni kogemus – perekonnas tugevalt sees ning mitte üks asi ka ei aita.
Kui hoog käes, siis on külm lapp, pime tuba, oksekauss, kultähe salv ja kättesaadav valuvaigisti.
On küll üks kombo, mis võtnud hoo ära – metoprolol, nošpaa ja paratsetamool i/v – pärast seda oli tunni aja pärast ok olla.

Kas sa migreenitablette siis ei ole proovinud? Ned ikka 90% juhtudest aitavad, kui 50mg ei aita, siis teine 50 veel otsa ja pikali pooleks tunniks.

Aga mõnikord on küll selline tunne, et tõesti miski ei aita. Mul just valutas vahelduva eduga 2 nädalat järjest – natukeseks vaibus ja hakkas uuesti. Ei saanudki aru, mis seda põhjustas.
Füsioterapeut soovitas veel teipimist proovida kohe, kui tunned, et hakkab tulema (kaela pealt mööda õlga kleebid jupi). See oli päris mõnus ja vähemalt need 5 päeva oli küll vaikus majas.

Proovisin, aga need hakkasid hirmsasti maole peale ning seetõttu polnud kasu midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 19:09; 23.03 14:35; 14.04 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Gluteenivaba elu (mitte täielik, peidetud kujul ikka söön) olen elanud alates novembrist. Muutust ei ole.

Tablakad leevendavad, kuid ideaalne oleks, kui hoogu üldse ei tuleks.

Selle soola-mee-sidruni lahuse kohta ka olen kuulnud, kuid kas see sool liiga ei tee?

Ma pole kusjuures aru saanud, mis hoogu esile kutsub. Neuroloog ütles, et ärrituse peale suht kiiresti tuleb hoog. Olen jälginud, kus olen ja mida teen enne seda. No mitte ei saa pihta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 16:08; 24.03 15:58; 04.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel migreen, 13 aastane. Kuna on täiskasvanu mõõtu, siis määrati migreeni rohud lõpuks. Valuravist võtab 1g paracetamoli iga 6h järel, 50 mg dolmeni koos paracetamoliga aga 2-3x ööpäevas. Vahest on rohkem abi diclofenacist 100 mg x2…aga võib maole hakata. Kuna kipub tabletid välja oksendama, siis läheb kogu kombo iv (välja arvatud diclo), lisaks kofeiini tilk. Kofeiin võib olla suureks abiks… lisaks õigele cinie või zomiq….Selline asi toimub umbes 3x aastas nädal jutti. Olen ka kuulnud, et no-spa võib aidata. Järgm,ine kord katsetan. Olen ka metoprololi heast mõjust kuulnud, aga kardan, et lööb rõhu liiga alla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkab šokolaadist pea valutama järgmisel päeval. Peale seda kui selle seose avastasin ja šokolaadi väldin, pole pea enam valutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see sool roosa peab olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

roosa ehk kivisool on mineraaliderikas, sobib ka hea meresool, aga mitte puhas nacl “s66gisool”.
Ega see lahus ei pea mingi tulisoolane olema, suht füsioloogilise lahuse soolasusega, see on põhimõtteliselt rehüdratsioonilahus, kuna paljude peavalude/migreenihoogude osaline põhjus võib olla vedelikupuudus. Olen palju kohanud, et esimese asjana, kui pea hakkab valutama, joo klaasitäis vett.
Igal migreenikul on oma päästikuasjad, mis (üksi või kombinatsioonis) hoo vallandavad (vein, sokolaad, suitsutatud kalad vms).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.03 16:44; 03.04 10:39; 03.04 14:41; 06.04 14:03; 07.04 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta kõik piimatooted menüüst välja ja vaata, kas on tulemust. Nii hapendatud kui värsked. Või kui täitsa ära ei saa jätta, siis kahanda miinimumumini (kohvipiim ja viil juustu päevas vms).
Googelda: opioidsed peptiidid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui piimatoodete täielik ärajätmine ei tundu võimalik, siis kasuta võimalikult väikese valgusisaldusega asju (nt või ja vahukoor, taimepiimad), sest just piimavalk võib põhjustada migreeni (seega mitte kohupiima ega juustu, mis on kontsentreeritud kaseiin). Proovida tasub, mul t66tab. Kui olen korralik (lehmapiima ei tarbi mingis olekus, ainult kitsepiima, kuna ka nende kaseiinid on veidi erinevad), siis on peavalusid palju vähem isegi hormoonide kõikumise ajal.
Gluteenivaba dieeti tuleb ikka üsna rangelt pidada, niimoodi poole vinnaga ei t66ta ja pole mõtet, pealegi kuluvat paar nädalat juba sellele, et gluteeni ainevahetuse jäägid kehast kaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.03 16:44; 03.04 10:39; 03.04 14:41; 06.04 14:03; 07.04 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Gluteenivaba elu (mitte täielik, peidetud kujul ikka söön) olen elanud alates novembrist. Muutust ei ole.

Tablakad leevendavad, kuid ideaalne oleks, kui hoogu üldse ei tuleks.

Selle soola-mee-sidruni lahuse kohta ka olen kuulnud, kuid kas see sool liiga ei tee?

Ma pole kusjuures aru saanud, mis hoogu esile kutsub. Neuroloog ütles, et ärrituse peale suht kiiresti tuleb hoog. Olen jälginud, kus olen ja mida teen enne seda. No mitte ei saa pihta.

Sekundeerin eelmisele – kui vaba, siis vaba. Peidetud kujul gluteen on ikkagi gluteen. Ma jälgisin ikka 100% ja kasu oli silmnähtav. Muidugi ma ei tea, kas see oli laktoosi või gluteeni vältimise pärast, aga millegipärast arvan, et gluteeni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 18:59; 04.04 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 48aastane migreenik teismeeast saati. Hiljuti avastasin, et mulle mõjub kiiresti ja tõhusalt õigel ajal (kui hakkan tundma juba kerget survet peas) üks pudelike lihtlabasemat coca-colat. Muul ajal ei võta seda suu sissegi, aga hoian varuks kodus ja tööl, õnneks liiga tihti vajadust pole. Ibu ja paracetamol tekitavad juba peavalu kohalolles vastiku iiveldustunde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Neuroloog ütles, et migreen on kesknärvisüsteemi haigus. Migreeni tekitab ajukoort ümbritsevate veresoonte laienemine. Migreenirohud on välja töötatud selliselt, et need mõjutavad, või peaksid mõjutama, ajukoort ümbritsevaid veresooni. Ka on migreenikutel pidem madalam vererõhk.

Viimasel ajal olen täheldanud, et hoo alguses lisaks tablettidele teen ühe musta ja kangema kohvi, ning valu läheb kergemini üle. Ainult kohviga, ilma tablettideta ei ole julgenud proovida, sest tööl olles seda valu kannatada ei jaksa. Tööd tuleb ju ka teha.

Nii nagu kohvi, sisaldab coka ka kofeiini. Siis peaksid ju ka energia joogid abiks olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 16:08; 24.03 15:58; 04.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Migreen kui peavalu on pea energiaringluse ja hapniku varustamise häiritus, mis takistab vere liikumist veresoontes. Põhjuseks on stress, küürus seljaga istumine, silmade ülepinge, viha, ärevus, pidev muretsemine jne. Punktmassaazh teatud kohtades aitab nendest lihaspingetest lahti saada ja sellist massaazi on pereliikmel väga lihtne ära õppida. Masseerige õrnalt neid punkte otsa ees juuste piiril, meelekohtades, kõrvalestasid, kulmusid, randmel ja nimetissõrmel. Võite teha ka jalatalla massaazhi. Tabletid ei aita põhjustest lahti saada.

Nii rumal jutt, et ajab naerma lausa. Migreen on sageli hoopis hormonaalne häire ja kaob enamasti kliimaksijärgselt sootuks. Stress, viha ja küürus seljaga istumine, no anna kannatust.
Gluteenivaba tähendab gluteenivaba, s.o. mitte mingil kujul gluteeni mitte üks milligrammgi. siis on sellest dieedist kasu. Kui sööd purgisuppi või viinerit, kus on gluteen, siis pole sellest muust vältimisest eriti mingit kasu.
Mina ei suuda seda dieeti pidada, liiga ränk. Aga mulle aitab Mirena (osad tabletid ka aitasid kunagi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pillide võtmisega see hormonaalne migreen kunagi hoo sisse saigi (emaliinist pärit), kui peavalud järjest suurenesid, siis jätsin pillid ära, aga migreenid jäid ov ajal ja enne päevi, ei kadunudki enam. Rasedus ja imetamine oli õnnis aeg, ei ühtegi peavalu mitu aastat 🙂 nagu taastus tsükkel (hirmkaua, imetasin 1,2a ja peale seda veel päevi polnud pool aastat), taastusid järgmise tsükliga ka peavalud.
Kohvi joongi ma ainult migreeni ajal, mõnikord on külma s66mine (jäätis ja külmutatud marju võin otse külmast krõbinaga süüa), külmakott otsaette. Mõnele on just sooja vaja, tean inimesi, kes migreeniga magavad müts peas, sest pea vajab sooja, minul vajab külma ja värske õhk on abiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.03 16:44; 03.04 10:39; 03.04 14:41; 06.04 14:03; 07.04 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi 2 nädalat ilma piimata (sh kõik piimatooted, või, piimapulbriga asjad, nt 100% taimsed margariinid on nii tumesinine Keiju kui Ramal mingi uus, taimepiimad ja koored (Alpro sojapiim ja sojakoor on kõige piimasarnasemad, ma sojat ei kasuta väga meelsasti, aga alguseks harjumiseks on need sobivad), kaotada ei ole midagi.
Ma olen just enda peale tige- oli mul vaja süüa eile õhtul kausitäis koorejäätist, no oli! Täna ärkasin peavaluga, selle rõveduse vastu tavalised valuvaigistid ei aita ka! Krdi krt, ma ütlen. Niiet minu puhul on kindlalt piim suurem süüdlane kui gluteen.

https://www.migrainekey.com/migraine-trigger/milk-products/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.03 16:44; 03.04 10:39; 03.04 14:41; 06.04 14:03; 07.04 10:46;
To report this post you need to login first.

olen ka proovinud igasugu menüümuutusi, nõelravi jms. Kõige efektiivsem migreeni eemale hoidja on REGULAARNE füüsiline koormus. 3-4x nädalas kas käis jooksmas, 8-10km kõndimist vms. Kui jätan pikema vahe sisse, siis kohe peavalud platsis..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Migreen kui peavalu on pea energiaringluse ja hapniku varustamise häiritus, mis takistab vere liikumist veresoontes. Põhjuseks on stress, küürus seljaga istumine, silmade ülepinge, viha, ärevus, pidev muretsemine jne. Punktmassaazh teatud kohtades aitab nendest lihaspingetest lahti saada ja sellist massaazi on pereliikmel väga lihtne ära õppida. Masseerige õrnalt neid punkte otsa ees juuste piiril, meelekohtades, kõrvalestasid, kulmusid, randmel ja nimetissõrmel. Võite teha ka jalatalla massaazhi. Tabletid ei aita põhjustest lahti saada.

http://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/migreen-670

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 19:09; 23.03 14:35; 14.04 18:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis Migreen ja alternatiivmeditsiin (rahvameditsiin)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.