Esileht Ilu ja tervis Miinus nägemise korrigeerimine opiga

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Miinus nägemise korrigeerimine opiga

Postitas:
Kägu

Mind huvitaks, kes need inimesed on, kes igas silmaopi teemas selle eest hoiatavad ja hirmutavad? Kas te olete silmaarstid?

Enamasti on need inimesed need, kellel ongi tüsistused käes., aga inimestel on soovmõtlemine, et “tahan saada nägijaks” ja hoiatajate häält ei võeta kuulda. Oli ka sellel infopäeval, kui mina kuulamas käisin, üks hoiataja, kes rääkis hõljumitest ja hägusest nägemisest, aga mitte keegi ei teinud välja ega uskunud.

Tegelikult on silmaarstide kabinetid täis inimesi, kes aastaid tagasi lõikusid oma silmi, nüüd, vananedes, on probleemid, mida ei ravi millegagi. Aga ega keegi ei kuula, enne kui endal häda käes.

Ja mina ei tea ühtki silmaarsti, kes enda silmi oleks lõiganud, just miinuse korrigeerimist teinud (ja ma olen oma lõigatud silmadega väga palju väga paljude arstide vahet käinud). Seda ei tee ükski silmaarst ka oma lastele ega pereliikmetele. Hoopis iseasi on kaelõikused, kui need on hädavajalikud, aga neidki ei tehta ju liiga vara, vaid siis, kui on tõesti vaja.

Enamasti on need inimesed need, kellel ongi tüsistused käes – kust sa võtad seda? Kus need inimesed siis on, nende lood? Arvestades kui kaua ja kui palju on neid oppe Eestis tehtud…

Neid hoiatajaid on alati ka laseroppide infopäevadel – mis infopäevadel? Mõtled neid mida näiteks KSA harva korraldab (olen reklaami näinud)? Kuidas see täpselt välja näeb, silmaopihuvilised tulevad KSA promo kuulama ja siis kuskilt hüppavad välja mingid hoiatajad?

 

Tegelikult on silmaarstide kabinetid täis inimesi, kes aastaid tagasi lõikusid oma silmi – jällegi, kust sa seda võtad? Kui palju aastaid tagasi?

 

Ja mina ei tea ühtki silmaarsti, kes enda silmi oleks lõiganud – kuidas sa saad sellist asja teada? Aga palun väga, võta siis Refocuse koduleht lahti ja sealt leiad sealse kirurgi enda peal tehtud Lasiku loo.

 

Ma ei ürita midagi ilustada, ma veetsin nädalaid uurides-lugedes kõike mis võimalik laseroppide kohta, kõik eestikeelsel maastikul, aga enamus välismaistest kanalitest, kus on lihtsalt palju rohkem infot. See hirmutav jutt siin foorumis on nii ümmargune ja ilma tõendusteta, palun tutvusta siis ennast ka – kas sa oled silmaarst , silmaarsti pereliige või hoopis prillimüüja?

 

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ürita midagi ilustada, ma veetsin nädalaid uurides-lugedes kõike mis võimalik laseroppide kohta, kõik eestikeelsel maastikul, aga enamus välismaistest kanalitest, kus on lihtsalt palju rohkem infot. See hirmutav jutt siin foorumis on nii ümmargune ja ilma tõendusteta, palun tutvusta siis ennast ka – kas sa oled silmaarst , silmaarsti pereliige või hoopis prillimüüja?

Mina pole see vastaja, aga miks ta peaks ennast tutvustama?! TA küsis, meie vastasime. Oma otsuse teeb ta ikka ise ja vastutab ise ka tagajärgede eest. Mis TA lõpuks teeb või ei tee, on meil siin sügavalt ükskõik.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise teinud operatsiooni üle 20 aasta tagasi, kõik ideaalne, välja arvatud see, et silmad on nüüd vanemana kuivad. Samas on minuvanustel silmad kuivad ka ilma igasuguse operatsioonita. Teiseks on siin juttu sellest, et viiekümnene peab siin erinevaid prille ja läätsesid lisaks panema, kui on opereeritud, see ka tõele ei vasta, ka ilma opereerimata sama vanad inimesed peavad erinevaid variante proovima ja mõnel on häda, et ei näe ideaalselt lähedale, teine kaugele, mõnel on mõlemad hädad. Mul on väga palju tuttavaid, kes on operatsiooni teinud ja keegi ei kahetse, kuigi mõnel on ka tüsistusi olnud. Ühel on need hõljumid, aga ta ütleb ikka, et see, et vahel silmade ees virvendab, on palju väiksem häda, et ta enne oli miinus kaheksaga prillideta poolpime. Ka ilma operatsioonita on vanemast peast silmadega erinevaid hädasid ja nägemine ei ole enam ideaalne. Ja tean mitmeid arste, kes on ise teinud selle operatsiooni, seega see küll tõsi ei ole, et nad ise seda teha ei julge. Lisaks tuli siin ühes eelmises teemas välja, et need suurte tüsistuste käes vaevlejad vanemad inimesed ei olegi teinud laseroperatsiooni, vaid noalõikusi, mis olid enne laserit, seega ka sellesse väitesse, et neid vussiläinud operatsioone oleks massiliselt, tegelikult on see ikka täielik jama.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei keela kedagi lõikamast, lõikuge end kuipalju soovite, räägin enda kogemustest, mida erinevaid silmaarste mööda joostes olen kuulnud neist operatsiooni teinutest, kel hiljem probleemid algavad.

Kuskilt põõsast hoiatajad ei hüppa, aga ka infopäeval, kus mina käisin, oli kohal inimene, kes kirjeldas oma laseropi tulemusena saadud tüsistusi, arst kehitas õlgu ja ütles, et tulge vastuvõtule, mees kinnitas, et on ju käinud korduvalt, midagi teha ei anna. Kohale tuli ta ainult sellepärast, et teistele näidata klantspildist erinevat tulemust. Kliinikut ei hakka nimetama, et keegi ei saaks kuhugi kaevata.

Silmaarste olen väga palju näinud ja nende juures käinud, abi ei saa paraku, aga kõik kinnitavad, et on jah tüsistusi ja jah, sarvkest on ju kahjustatud ja tulevikus võib kõigil tekkida probleeme, jah, kaelõikus on raskendatud tulevikus. Aga muidugi ei räägi seda need arstid, kes ise nägemist “korrigeerivad”.

Aga, kordan veel, kes soovib, see lõikab, igaühe enda asi, mis ta oma tervisega teeb. Aga pole vaja siis hiljem kedagi süüdistada,  sest “kes tegi, ise tegi”. Info on olemas, kui mõlemad pooled, nii sandistatud kui ka reklaamijad saavad rääkida. Siin saavad.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Info on olemas, kui mõlemad pooled, nii sandistatud kui ka reklaamijad saavad rääkida.

Hoiatad ja hoiatad, aga milles see sandistamine siis seisneb? Mis operatsiooni tagajärjel mis konkreetselt juhtus? Kui vana oled, millal operatsioon tehti? Mis sul siis juhtus ja mis viga on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 2 klassiõde silmaarstid. Kui olime nii 40 ringis, tuli klassi kokkutulekul jutuks lühinägevuse opereerimine. Mõlemad ütlesid, et üldse ei soovita, sest enamasti hakkavad pealt 40 silmas toimuma ealised muutused.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 2 klassiõde silmaarstid. Kui olime nii 40 ringis, tuli klassi kokkutulekul jutuks lühinägevuse opereerimine. Mõlemad ütlesid, et üldse ei soovita, sest enamasti hakkavad pealt 40 silmas toimuma ealised muutused.

40 ringis tõesti juba silmaarstid ültevad, et pole mõtet miinust korrigeerida, sest see hakkab ise tagasi tõmbuma seoses ealiste muutustega. Samas see pole sugugi mitte alati nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sarvkesta moonutused hakkavad 40+ rolli mängima, nägemist segama. Nägemine muutub, silm vananeb, tekivad hõljumid, kergemini (rohkem lõigatutel kui mittelõigatutel) ja varem hallkae. Ka prillidega ei näe paljud lõigatud lähedale (kaugemale nägemine vajab vähem pingutust).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sarvkesta moonutused hakkavad 40+ rolli mängima, nägemist segama. Nägemine muutub, silm vananeb, tekivad hõljumid, kergemini (rohkem lõigatutel kui mittelõigatutel) ja varem hallkae. Ka prillidega ei näe paljud lõigatud lähedale (kaugemale nägemine vajab vähem pingutust).

Ma olen 50 ja lõigatud. Ei ole mingeid sellised probleeme. Igale poole näen väga hästi, nii kaugele kui lähedale.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ma ise, kui mu sõbrad on teinud selle opi 40+ vanuses. No ei ole kellegil hädasid tekkinud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Ilu ja tervis Miinus nägemise korrigeerimine opiga