Esileht Koolilaps Miks ei luba lapse sõpru kūlla?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Miks ei luba lapse sõpru kūlla?

Postitas:

Meil on üsna pisike kodu. Ja kaks last. Üks kutsuks koguaeg külalisi, teine tahab kodus rahulikult olla ja puhata. Nii ongi kompromiss, et kord nädalas võib külalisi kutsuda ja mitte rohkem, kui kaks korraga. Aga minu meelest on sellegagi keeruline, kuna trennipäevadel lapsed üldiselt külas ei käi. Ja enamikel lastel on 2-3 korda nädalas trenn. Lisaks sünnipäevad jms. Nii et jube klapitamine on neil omavahel, et kes mis päeval saab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned siin kirjutavad, et lastel pole aega külalisi kutsuda, aga kuidas on praeguse ajaga, vaheaegadega, suvega? Kas siis 3 kuud ei käi lapsel keegi külas ja ta ise ka ei käi külas? Mida need lapsed siis teevad terve suve?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned siin kirjutavad, et lastel pole aega külalisi kutsuda, aga kuidas on praeguse ajaga, vaheaegadega, suvega? Kas siis 3 kuud ei käi lapsel keegi külas ja ta ise ka ei käi külas? Mida need lapsed siis teevad terve suve?

Tekkisid samad mõtted. Meil on laps suvel peaaegu igapäevaselt sõpradega koos, külas, hoovis või lähedal pargis/skatepargis. Kui perega muid plaane pole ei keela küll sõpradega koos olla. Kooliajal on muid kohustusi niigi palju ja sõpradega koos olemiseks aega vähem, praegu ongi aeg nautida.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 21:46; 20.07 19:45; 26.07 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on oluline, kas vanemate maailmavaade klapib minu omaga ja mis inimesed nad on. Teiseks vaatan selle lapse sõbra käitumist ja sõnavara minu lapse suhtes ja kas on ka täiskasvanute suhtes viisakas. Kui tundub okei, siis kolmandaks vaatan oma lapse käitumist kui ta on koos sõbraga. Kui kõik kolm kriteeriumit on täidetud, võib see laps külla tulla minu lapsele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiani veel keelanud ei ole sõpru külla tulla, aga ütlen ausalt, et osad sõbrad mulle lihtsalt ei meeldi ja ma ei talu nende kohalolekut. Minu lapsel on näiteks üks sõber (9a tüdruk), keda ma eriti oma kodus näha ei taha. Ta on lärmakas, kasvatamatu, pidurdamatu, viriseb pakutava toidu kallal, arvab, et on ok ronida diivanile pizzatükk käes (sest neil kodus nii tehakse), kritiseerib meie kodu jne. Ei oska absoluutselt käituda ühesõnaga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned siin kirjutavad, et lastel pole aega külalisi kutsuda, aga kuidas on praeguse ajaga, vaheaegadega, suvega? Kas siis 3 kuud ei käi lapsel keegi külas ja ta ise ka ei käi külas? Mida need lapsed siis teevad terve suve?

Suvel oleme suvilas või sõidame mööda Eestit, linnas oleme vähe. Suhtleme sel perioodil rohkem sugulastega ja peretuttavatega, kellel on ka lapsed. Teistel klassikaaslastel samamoodi. Nii et jah, suveperioodil pole üldse klassikaaslaste omaalgatuslikku külaskäimist olnud. Eelmisel suvel veidi siiski oli augusti viimastel nädalatel.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 12:30; 01.08 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned siin kirjutavad, et lastel pole aega külalisi kutsuda, aga kuidas on praeguse ajaga, vaheaegadega, suvega? Kas siis 3 kuud ei käi lapsel keegi külas ja ta ise ka ei käi külas? Mida need lapsed siis teevad terve suve?

Jutt käis ju peale kooli külla minemisest. Siis on keeruline leida aega, mis sobiks nii sõbrale kui lapsele. Suvi hoopis teine teema. Ehkki ka suvel on omad hädad – kõik ära. Suvelapse sünnipäeva nt väga keeruline tähistada. Aga mida lapsed terve suve teevad? Meil on suureks abiks see, et lapsi on 3 ja kaks neist väikese vanusevahega. On üksteisele seltsiks. Loevad, mängivad õues naabrilastega, hüppavad batuudil, kokkavad jne jne. Muidugi käivad suvel ka koolisõbrad vahel külas. Käivad ka laagris, vanaemal külas, perega puhkamas. Suvi pigem ikka alati liiga lühike 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 16:39; 02.08 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned siin kirjutavad, et lastel pole aega külalisi kutsuda, aga kuidas on praeguse ajaga, vaheaegadega, suvega? Kas siis 3 kuud ei käi lapsel keegi külas ja ta ise ka ei käi külas? Mida need lapsed siis teevad terve suve?

Suvel puhkame ise ka ning veedame (veel endiselt) vähemalt osa aega ühiselt ringi sõites, midagi huvitavat tehes, sugulaste ja sõpradega (kel ka lapsed ja lapsed omavahel sõbrad) suheldes jne Lisaks on laps endiselt ka lihtsalt vanavanematega (ammu mitte enam tema järelvalve pärast) kas omaette või koos samaelise sugulasest sõbraga (mõlemal maal annab sellise võimaluse tekitada) või meiega.
Kuna lapse sõbrad tunduvad olema sarnased (kas on perel maakodu või käiakse vanavanemate juures ehk suvel mitte väga kodused), siis ühel ajal suvel linnas olemine on pigem harvem. Kuna lapsed ise suhtlevad ja annavad teada, millal tahaks olla linnas, siis võimalusel teeme ka plaanidesse väikeseid muudatusi, et õnnestuks neil mõnikord suvel ka koos toimetada. Oleme isegi perega mõnda lapse sõbra, kelle vanematega ka ise rohkem suhtleme, maakodu külastanud või leppinud kokku lapse 1-2 päeva külas kokkusaamise jne.
Seega linnas suvist igapäevast nädalate ja kuude kaupa lapse sõprade küllatulekut pole oodata ja pole lapse poolt ka igavuse kurtmist. Pigem tahabki vahel ka lihtsalt omaette olla ja oma äranägemise järgi toimetada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 14:08; 04.08 10:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps Miks ei luba lapse sõpru kūlla?