Esileht Koolilaps Miks ei tohi vanu silmatilkasid kasutada

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Miks ei tohi vanu silmatilkasid kasutada

Postitas:

kas siis ravimtoime kadunud,enamus tilkadel kirjas et ainult 28 päeva aga meil eelmisest aasta lõpust üle poole pudeli järgi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal võivad tekkida igasugused sellised mikroskoopilised mutukad, keda ei ole vaja silma toppida. Teisisõnu – toimub saastumine ja vanad silmatilgad võivad kasu asemel hoopis kahju teha, saad silmapõletiku.

Võib juhtuda, et ei saa, aga silmade puhul kehtib küll reegel, et parem karta kui kahetseda.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 18:09; 01.06 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmaarstid ütlevad, et see rohkem ravimifirmade enesekaitse, kui keegi peaks nende peale kaebama. Eks kaua kasutatud tilkadesse on võib-olla tõesti juba midagi sisse sattunud, aga ise olen 16 aastat kasutanud silmarõhutilku ikka seni, kuni pudel tühjaks saab (kaks kuud). Silmaarst on sellest teadlik.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel tilkadel on säilitusaine sees, nendega ei juhtu muud, kui võivad bakterid sisse sattuda (enamasti vastu midagi puutudes otsaga). Millel säilitusainet sees pole, võib ka halvaks minna.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 14:21; 31.05 17:06; 01.06 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmatilkasi on erinevate aegadega, on 30päevased ja 90 päevased, enamasti hinnavahe vaid 1-2eurot, seega ise olen alati 90päevaseid ostnud.

Üleaja pole mõtet kasutada, kuna toime väheneb ja seal võib alati nö uuselu. Keegi ei keela seda teha, aga siis lihtsalt ei vastuta enam tootja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 15:18; 01.06 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmatilkasi on erinevate aegadega, on 30päevased ja 90 päevased, enamasti hinnavahe vaid 1-2eurot, seega ise olen alati 90päevaseid ostnud.

Pikema säilivusajaga tilgad sisaldavad säilitusaineid, mida silmadele ei soovitata.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 14:21; 31.05 17:06; 01.06 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel tilkadel on säilitusaine sees, nendega ei juhtu muud, kui võivad bakterid sisse sattuda (enamasti vastu midagi puutudes otsaga).

olen alati mõelnud, kuidas võiksid bakterid sattuda silmatilkade pudelisse, mis mitte kuskile vastu ei puutu? mingi salv, mida näpuga tuubist võtad – arusaadav, aga silmatilgad?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 17:31; 01.06 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silmatilkasi on erinevate aegadega, on 30päevased ja 90 päevased, enamasti hinnavahe vaid 1-2eurot, seega ise olen alati 90päevaseid ostnud.

Pikema säilivusajaga tilgad sisaldavad säilitusaineid, mida silmadele ei soovitata.

Ei ole kõik säsilitusaineid täis. Mul kehtivad 3 kuud ja täitsa vabad säilitusainetest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ainult see üks uus Thealoz (vms)duo on ju, mis 3 kuud seisab ilma säilitusaineteta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 14:21; 31.05 17:06; 01.06 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel tilkadel on säilitusaine sees, nendega ei juhtu muud, kui võivad bakterid sisse sattuda (enamasti vastu midagi puutudes otsaga).

olen alati mõelnud, kuidas võiksid bakterid sattuda silmatilkade pudelisse, mis mitte kuskile vastu ei puutu? mingi salv, mida näpuga tuubist võtad – arusaadav, aga silmatilgad?

Samamoodi nägu kinnine piimapakk, konserv jne läheb vanaks ja hakkab uus elu seal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 15:18; 01.06 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel tilkadel on säilitusaine sees, nendega ei juhtu muud, kui võivad bakterid sisse sattuda (enamasti vastu midagi puutudes otsaga).

olen alati mõelnud, kuidas võiksid bakterid sattuda silmatilkade pudelisse, mis mitte kuskile vastu ei puutu? mingi salv, mida näpuga tuubist võtad – arusaadav, aga silmatilgad?

Samamoodi nägu kinnine piimapakk, konserv jne läheb vanaks ja hakkab uus elu seal.

Oot, mida, kinnised silmatilgad säilivad 30 p või? Veel hullem ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 17:31; 01.06 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, mida, kinnised silmatilgad säilivad 30 p või? Veel hullem ju.

Kinnised silmatilgad peaksid säilima siiski senikaua, kui on pakile märgitud säilivustähtaeg. samamoodi on ka säilivus märgitud piimapakile ja konservile, aga neil on erinev säilivusaeg.

Säilivusaeg alati lüheneb pärast avamist. Näiteks kui võrrelda toiduainetega, siis mahlapakkidel on peale kirjutatud, kui kaua need pärast avamist säilivad, mis aja jooksul peaks ära tarbima. Näiteks 3 päeva jooksul. See ei tähenda, et kinnises, avamata pakis mahl 3 päevaga pahaks läheks.

Aga ilma kokkupuuteta võivad silmatilgad siiski saastuda, sest kui sa selle pakendi avad, siis sa ei viibi steriilses keskkonnas. Õhus on ka igasuguseid peenosakesi ja õhust need sinna silmatilkade sisse sattuda ka võivad. Tehases pakendamisel on kõik tingimused kordades steriilsemad kui sul kodus.

Ja ma kordan, et võib juhtuda, et ei juhtu midagi, aga igal juhul kui sul on silmatilgad, mis on avatud eelmisel aastal ja need on sul kuskil seisnud viis kuud, siis iga juhul soovitaks uued osta, mitte katsetada, kas kõlbavad või tuleb silmapõletik.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 18:09; 01.06 17:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Miks ei tohi vanu silmatilkasid kasutada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.