Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks naised tangivad 25 euro eest?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 82 )

Teema: Miks naised tangivad 25 euro eest?

Postitas:

Palgapäeval ju ometi teed mingid kalkulatsioonid ja tead ju, kui palju peaks kuus bensiinirahaks hoida.

Jube elu.

Miks see jube on? Ega mingi kalkulatsiooni tegemine ei tähenda seda, et ma peost suhu elan. Lihtsalt hea on ära arvestada ja planeerida kogu kuu kulutused, et siis ülejäänud raha ära paigutada.

Aga sinu juttu, kuidas sa oled perekooli kõige rikkam kägu, oleme me siin oksendamiseni lugenud. Nii et palun ära hakka jälle… Me usume, et oled püstirikas!

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sinu juttu, kuidas sa oled perekooli kõige rikkam kägu, oleme me siin oksendamiseni lugenud. Nii et palun ära hakka jälle… Me usume, et oled püstirikas!

On sul luulud või milleks sellist jama ajada?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parandage mind, aga kas (Neste) tanklas ei ole mitte 25 eurot automaatse valiku sees? Praegu ei ole silme ees, aga mu meelest on seal tablool kuskil kirjas 25 eurot. Või oli siis kuidagi viipamisega automaatselt 25 eurot?

Ma ise sõidan alati paagi tühjaks ja siis võtan kurguni täis. Tean, et kondentsi pärast ei ole nii hea. Aga lihtsalt ei viitsi tihti tanklasse minna. Püüan kahe-kolme korraga kuus hakkama saada.

Aga sellest aru ei saa, miks paaki ei saa täis võtta sellepärast, et polegi nii palju raha. Palgapäeval ju ometi teed mingid kalkulatsioonid ja tead ju, kui palju peaks kuus bensiinirahaks hoida. Ega tilgutades ju lõppkokkuvõttes vähem ei maksa. Lõpuks käid ju ikka sama summa välja.

Issand, mis vahemaid te sõidate või kui väike on teie auto paak, et ühe kuu sees kolm korda paagi täis võtma peab? Minu jaoks ulme. Minu auto paak on 110 liitrit, tangin poole paagi kaupa üle kuu.

0
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parandage mind, aga kas (Neste) tanklas ei ole mitte 25 eurot automaatse valiku sees? Praegu ei ole silme ees, aga mu meelest on seal tablool kuskil kirjas 25 eurot. Või oli siis kuidagi viipamisega automaatselt 25 eurot?

Ma ise sõidan alati paagi tühjaks ja siis võtan kurguni täis. Tean, et kondentsi pärast ei ole nii hea. Aga lihtsalt ei viitsi tihti tanklasse minna. Püüan kahe-kolme korraga kuus hakkama saada.

Aga sellest aru ei saa, miks paaki ei saa täis võtta sellepärast, et polegi nii palju raha. Palgapäeval ju ometi teed mingid kalkulatsioonid ja tead ju, kui palju peaks kuus bensiinirahaks hoida. Ega tilgutades ju lõppkokkuvõttes vähem ei maksa. Lõpuks käid ju ikka sama summa välja.

Issand, mis vahemaid te sõidate või kui väike on teie auto paak, et ühe kuu sees kolm korda paagi täis võtma peab? Minu jaoks ulme. Minu auto paak on 110 liitrit, tangin poole paagi kaupa üle kuu.

Mul on 50 liitrit. Jah, mul ei ole maastur, vaid täiesti tavaline keskklassi sõiduauto. Sõidan iga päev. Kolm korda kuus tangin pigem suvel, kui suvila vahet sõidan. Ja siis, kui mingeid pikemaid Eesti trette sõidan.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parandage mind, aga kas (Neste) tanklas ei ole mitte 25 eurot automaatse valiku sees? Praegu ei ole silme ees, aga mu meelest on seal tablool kuskil kirjas 25 eurot. Või oli siis kuidagi viipamisega automaatselt 25 eurot?

Ma ise sõidan alati paagi tühjaks ja siis võtan kurguni täis. Tean, et kondentsi pärast ei ole nii hea. Aga lihtsalt ei viitsi tihti tanklasse minna. Püüan kahe-kolme korraga kuus hakkama saada.

Aga sellest aru ei saa, miks paaki ei saa täis võtta sellepärast, et polegi nii palju raha. Palgapäeval ju ometi teed mingid kalkulatsioonid ja tead ju, kui palju peaks kuus bensiinirahaks hoida. Ega tilgutades ju lõppkokkuvõttes vähem ei maksa. Lõpuks käid ju ikka sama summa välja.

Issand, mis vahemaid te sõidate või kui väike on teie auto paak, et ühe kuu sees kolm korda paagi täis võtma peab? Minu jaoks ulme. Minu auto paak on 110 liitrit, tangin poole paagi kaupa üle kuu.

Ise tõid just ühe põhjuse välja, sul tavaliselt suurem paak ka.

Minu autol 80L paak, tangin kord-kaks kuus täis.

Nendest väikestest sutsakatest ei saa üldse aru. Oleks rohkem aru saanud, kui tanklates oleks erinev kütusehind, et ühes tangid veits odavamalt  paagi täis, kuigi sul paak kolmveerand täis nagunii. Aga Eesti tanklates on suht sama hind igal pool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi üldistus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ulme. Minu auto paak on 110 liitrit, tangin poole paagi kaupa üle kuu.

Annan nõu. Kui sa tangiksid paagi täis, siis peaksid seda tegema kolme nelja kuu takka. Ajaline kokkuhoid missugune. Kaalu seda varianti tõsiselt. Kui su rahakott muidugi seda lubab teha.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sõiduato, sõidan iga päev kesmiselt 80-100km ja tangin 3x kuus kindlasti

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palgapäeval ju ometi teed mingid kalkulatsioonid ja tead ju, kui palju peaks kuus bensiinirahaks hoida.

Jube elu.

Olen nõus. See on jube elu, mingi närune sentide ja eurode lugemine. Miks peaks keegi palgapäeval tegema mingeid kalkulatsioone, kui palju kuus millekski HOIDA? Kui vähe te teenite, et selline asi vajalik on? Minu jaoks täiesti mõistetamatu. Palun selgitust.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu auto paak on 110 liitrit, tangin poole paagi kaupa üle kuu.

Ahah, siis järelikult tangid 55l üle kuu. Seega u 25-30l kuus. Seega sa siis ilmselt ei sõida pmst üldse.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palgapäeval ju ometi teed mingid kalkulatsioonid ja tead ju, kui palju peaks kuus bensiinirahaks hoida.

Jube elu.

Olen nõus. See on jube elu, mingi närune sentide ja eurode lugemine. Miks peaks keegi palgapäeval tegema mingeid kalkulatsioone, kui palju kuus millekski HOIDA? Kui vähe te teenite, et selline asi vajalik on? Minu jaoks täiesti mõistetamatu. Palun selgitust.

Väga suur osa inimesi elabki nii või on kunagi elanud. Siin pole imestamise kohta. Pigem on imestamise koht  see, et üks inimene, kes pole kogenud vaesust ega palgast palgani elamist, vaid on olnud alati heal järjel ja oskab raha teenida, pole siiani aru saanud, kuidas suurem osa inimesi elab ja millised on tööliste palgad.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga suur osa inimesi elabki nii või on kunagi elanud. Siin pole imestamise kohta. Pigem on imestamise koht  see, et üks inimene, kes pole kogenud vaesust ega palgast palgani elamist, vaid on olnud alati heal järjel ja oskab raha teenida, pole siiani aru saanud, kuidas suurem osa inimesi elab ja millised on tööliste palgad.

Selge. Ma ei vaidle. Kas need vaesed inimesed ei ole tahtnud/viitsinud omandada mingit normaalset haridust, mis neid toidaks? Miks need inimesed on vaesed? Äkki viitsid sellele ka vastata.

+2
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole siiani aru saanud, kuidas suurem osa inimesi elab ja millised on tööliste palgad.

Kui suured on siis meie riigis tööliste palgad? Tehasetööliste, vabrikutööliste?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need inimesed on vaesed? Äkki viitsid sellele ka vastata.

Ma võin ise vastata. Inimesed on kõik erinevad, mõned on lahtisema peaga, teised mitte. Mõned viitsivad koolis rohkem teadmisi omandada, teised mitte. Nüüd edasi mõtle pisut ise ja saadki oma küsimusele vastuse.

Irvitada ja naerda vaeste inimeste üle ei ole aga ilus ja seda pole tarvis teha. Igaüks elab nagu saab ja oskab.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palgapäeval ju ometi teed mingid kalkulatsioonid ja tead ju, kui palju peaks kuus bensiinirahaks hoida.

Jube elu.

Olen nõus. See on jube elu, mingi närune sentide ja eurode lugemine. Miks peaks keegi palgapäeval tegema mingeid kalkulatsioone, kui palju kuus millekski HOIDA? Kui vähe te teenite, et selline asi vajalik on? Minu jaoks täiesti mõistetamatu. Palun selgitust.

Ei viitsi!

Sinu arvates on ju nagunii kõik pere eelarve pidajad rotid.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga suur osa inimesi elabki nii või on kunagi elanud. Siin pole imestamise kohta. Pigem on imestamise koht see, et üks inimene, kes pole kogenud vaesust ega palgast palgani elamist, vaid on olnud alati heal järjel ja oskab raha teenida, pole siiani aru saanud, kuidas suurem osa inimesi elab ja millised on tööliste palgad.

Selge. Ma ei vaidle. Kas need vaesed inimesed ei ole tahtnud/viitsinud omandada mingit normaalset haridust, mis neid toidaks? Miks need inimesed on vaesed? Äkki viitsid sellele ka vastata.

Mina ei ole vaene (miljonär ka mitte), aga alati olen oma sissetulekuid hoolega kalkuleerinud, oma oste ja raha paigutust põhjalikult läbi mõelnud.

Palgapäevast palgapäevani elamist – selles mõttes, mida selle all silmas peetakse, pole ma mitte kunagi harrastanud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga suur osa inimesi elabki nii või on kunagi elanud. Siin pole imestamise kohta. Pigem on imestamise koht see, et üks inimene, kes pole kogenud vaesust ega palgast palgani elamist, vaid on olnud alati heal järjel ja oskab raha teenida, pole siiani aru saanud, kuidas suurem osa inimesi elab ja millised on tööliste palgad.

Selge. Ma ei vaidle. Kas need vaesed inimesed ei ole tahtnud/viitsinud omandada mingit normaalset haridust, mis neid toidaks? Miks need inimesed on vaesed? Äkki viitsid sellele ka vastata.

Viitsiks, aga see oleks liiga pikk ja pole aega. Ja olen nõus, kui sa nimetad maailmas ühe riigi või paiga, kus on kõik rikkad ja on omandanud väga hea hariduse, kus on kõigil head võimed ja oskavad seda haridust kasutada nii, et see toob raha hästi sisse. Peale selle on olemas ka neid ,kes on omandanud ühe või ka mitu kh, aga sellest olenemata ei too see rikkust ja on isegi neid, kes ei oska omandatud haridusega midagi peale hakata ja töötavad ikka lihttööl, sadu variante.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks keegi palgapäeval tegema mingeid kalkulatsioone, kui palju kuus millekski HOIDA?

Üks asi meenus veel. Olerame, et sa pead autoga iga tööpäev tööle sõitma näiteks 60 km kaugusele. Ehk siis kaks otsa 120 km kokku. Palka saad kätte 1300. Kütusele võib kuluda ühes kuus kuni 300. See on üpris suur osa palgast. Sellisel juhul kalkuleerid tõesti, et jätkuks raha kõikide asjade jaoks, ka kütuse jaoks.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiendan statistikat. Tangin alati 5 või 6 liitrit bensiini.
Õiges tanklas lisaks veel kuni  20kg CNGd  ka. 😝

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi meenus veel. Olerame, et sa pead autoga iga tööpäev tööle sõitma näiteks 60 km kaugusele. Ehk siis kaks otsa 120 km kokku. Palka saad kätte 1300. Kütusele võib kuluda ühes kuus kuni 300. See on üpris suur osa palgast. Sellisel juhul kalkuleerid tõesti, et jätkuks raha kõikide asjade jaoks, ka kütuse jaoks.

Sellisel puhul lähed tööandja juurde, istud maha ning leiad mingi lahenduse. Üldiselt kompenseeritakse kas kõik või vähemalt paagitäis kuus.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tankisin täna 64 euro ja 8 sendi eest, st võtsin paagi täis. Ei ole kunagi täpselt 25 euro eest tankinud.

Aga kust sina tead, et keegi just täpselt 25 euro eest tangib? Ja et see just naine on? Kui tead sellist naist, siis mine küsi ometi ta käest, miks just täpselt 25 eest tangib.

BSH oma stooris ütles et naised tangivad 25 euro eest mingil väga heal põhjusel. Tahakski teada, mis põhjus see on

BSH on loll nagu lauajalg ja kõigi naiste eest ta nüüd küll sõna võtma ei peaks.

Panen alati paagi täis. Mees samuti. Aga kunagi kui ta vaene oli, siis tankis 10 euro kaupa.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga suur osa inimesi elabki nii või on kunagi elanud. Siin pole imestamise kohta. Pigem on imestamise koht see, et üks inimene, kes pole kogenud vaesust ega palgast palgani elamist, vaid on olnud alati heal järjel ja oskab raha teenida, pole siiani aru saanud, kuidas suurem osa inimesi elab ja millised on tööliste palgad.

Selge. Ma ei vaidle. Kas need vaesed inimesed ei ole tahtnud/viitsinud omandada mingit normaalset haridust, mis neid toidaks? Miks need inimesed on vaesed? Äkki viitsid sellele ka vastata.

Mulle ema juba ammu ütles, et lolliga pole mõtet vaielda, aga ma ühe korra siiski proovin. Haiglas õde ja koolis õpetaja – nad on viitsinud omandada märksa korralikuma hariduse kui sinul on. Ometi ei saa kumbki neist suurt palka. Tegelikult arstid, kes õpivad palju rohkem, ka ei saa.

Aga kui kumbagi ametisse enam ühtegi inimest tööle ei leiaks – kas sa arvad, et see sinu elu ei mõjutaks?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ometi ei saa kumbki neist suurt palka. Tegelikult arstid, kes õpivad palju rohkem, ka ei saa.

Kuna “suur” on suhteline mõiste, siis kui suur on sinu arvates Eestis teenitav suur palk? Numbrilises väljenduses kuus kätte.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstide mediaankuupalk koos kõigi lisatasudega oli 2022. aasta märtsis 3681 eurot, õdedel ja ämmaemandatel 2048 eurot – see on bruto. Maksud maha, nii palju küll järgi ei jää, et kodulaenu kõrvalt vabalt priisata võiks või et puuduks vajadus kulutusi kontrolli all hoida. Praeguseks on summa muidugi kasvanud, ent elukallidus on sellel kasvul eest ära jooksnud.

 

Õpetajate mediaanid 2022: Vaadeldud õpetajaametitest kõige kõrgem mediaantöötasu on gümnaasiumiõpetajatel – 1730 eurot bruto. Põhikooliõpetajate mediaantöötasu on 1598 ja lasteaiaõpetajatel 1255 eurot bruto

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ulme. Minu auto paak on 110 liitrit, tangin poole paagi kaupa üle kuu.

Annan nõu. Kui sa tangiksid paagi täis, siis peaksid seda tegema kolme nelja kuu takka. Ajaline kokkuhoid missugune. Kaalu seda varianti tõsiselt. Kui su rahakott muidugi seda lubab teha.

Rahakott lubab seda teha küll, aga tanklakett, kust alati tangin, asub täpselt suure poe kõrval, kust toidukraami soetan, seega ei sõida spetsiaalselt tanklasse. Pealegi auto raskuses on küsimus. Miks ma seda kütust kuude viisi ringi kärutan, kui pole vaja? Mida raskem objekt, seda rohkem kulub kütust selle liigutamiseks.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ulme. Minu auto paak on 110 liitrit, tangin poole paagi kaupa üle kuu.

Annan nõu. Kui sa tangiksid paagi täis, siis peaksid seda tegema kolme nelja kuu takka. Ajaline kokkuhoid missugune. Kaalu seda varianti tõsiselt. Kui su rahakott muidugi seda lubab teha.

Rahakott lubab seda teha küll, aga tanklakett, kust alati tangin, asub täpselt suure poe kõrval, kust toidukraami soetan, seega ei sõida spetsiaalselt tanklasse. Pealegi auto raskuses on küsimus. Miks ma seda kütust kuude viisi ringi kärutan, kui pole vaja? Mida raskem objekt, seda rohkem kulub kütust selle liigutamiseks.

milleks küll osta suur uhke auto ja see siis maja kõrvale seisma unustada? kui on auto, siis võiks ta ikka liikuda ka 😀 tavaliselt on ka nii, et mida suurem auto, seda suurem kütusekulu ja kui sa vaid 25-30 liitri eest kuus sõidad, siis oleks seda mõistlikum teha boldiga

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, mis vahemaid te sõidate või kui väike on teie auto paak, et ühe kuu sees kolm korda paagi täis võtma peab? Minu jaoks ulme. Minu auto paak on 110 liitrit, tangin poole paagi kaupa üle kuu.

Ulme on hoopis nii rumal olla! Kuidas on võimalik arvata, et kõikide autode paagid on 110 liitrit?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealegi auto raskuses on küsimus. Miks ma seda kütust kuude viisi ringi kärutan, kui pole vaja? Mida raskem objekt, seda rohkem kulub kütust selle liigutamiseks.

See 50 lisaliitrit ei tee suurt ja rasket autot oluliselt raskemaks. Kütusekulu tõuseb noo 0,1 liitrit sajale. See on mingid sendid tegelikult. Sul raha pidi ju olema:)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks keegi palgapäeval tegema mingeid kalkulatsioone, kui palju kuus millekski HOIDA?

Üks asi meenus veel. Olerame, et sa pead autoga iga tööpäev tööle sõitma näiteks 60 km kaugusele. Ehk siis kaks otsa 120 km kokku. Palka saad kätte 1300. Kütusele võib kuluda ühes kuus kuni 300. See on üpris suur osa palgast. Sellisel juhul kalkuleerid tõesti, et jätkuks raha kõikide asjade jaoks, ka kütuse jaoks.

Siis ilmselgelt sellisel töökohal ma ei käikski. Üks asi on raha, teine asi on ajakulu ja igapäevane oht maanteedel.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ulme. Minu auto paak on 110 liitrit, tangin poole paagi kaupa üle kuu.

Annan nõu. Kui sa tangiksid paagi täis, siis peaksid seda tegema kolme nelja kuu takka. Ajaline kokkuhoid missugune. Kaalu seda varianti tõsiselt. Kui su rahakott muidugi seda lubab teha.

Rahakott lubab seda teha küll, aga tanklakett, kust alati tangin, asub täpselt suure poe kõrval, kust toidukraami soetan, seega ei sõida spetsiaalselt tanklasse. Pealegi auto raskuses on küsimus. Miks ma seda kütust kuude viisi ringi kärutan, kui pole vaja? Mida raskem objekt, seda rohkem kulub kütust selle liigutamiseks.

milleks küll osta suur uhke auto ja see siis maja kõrvale seisma unustada? kui on auto, siis võiks ta ikka liikuda ka 😀 tavaliselt on ka nii, et mida suurem auto, seda suurem kütusekulu ja kui sa vaid 25-30 liitri eest kuus sõidad, siis oleks seda mõistlikum teha boldiga

Luba ma ostan oma raha eest seda, mida soovin. Mulle meeldib, et tank on trepis, mitte et ma hakkan mingit bolti kuskilt otsima ja selleni läbi hangede vantsima:) samamoodi võiks ju öelda, et milleks elada majas, võta 2-toaline korter.  Aga nii kaua, kui kulutan oma raha, ei tohiks kellelgi probleemi olla.

PS. Minu suur maastur, hübriid, on linnasõidul keskmise kuluga 6,7 l/100-le. Ei ütleks, et jube kuluka asja olen garaaži soetanud.

 

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 82 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks naised tangivad 25 euro eest?