Esileht Ilu ja tervis Miks on alati peale trenni külm?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Miks on alati peale trenni külm?

Postitas:
Kägu

Inimestel on harilikult peale trenni tundide viisi palav, rasv põleb. Miks minul on külm? Alati, nii kaua kui mäletan? Mida see tähendab?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul samuti. Alati jube külm nii umbes tunni pärast ja paar tundi jutti. Kuigi kõik lihased-liigesed soojad. Aga kehal ikka külm. Aastaid nii olnud ja alati olen tundnud, et ju siis trenn asja ette läks. V-o vererõhk langeb?
Kui külm pole, siis olengi tegelikult palju lõdvemalt teinud. Keha eripära, arvan.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et kilpnääre. Teil võib olla kerge alatalitus.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka! Mitte küll peale iga trenni, aga aeg-ajalt ikka. Justnagu kehas on külm sees, mis siis, et tuba iseenesest on soe. See hakkab kuskil tunnike peale trenni lõppu ja kestab paar tundi. Siis saan jälle sooja ja elan normaalselt edasi.

Ma olen ise arvanud, et võibolla lihtsalt energiataseme langus, ma olen suht alakaalu piiril (ei treeni kaalu langetamiseks!). Aga samas ei tekkinud mul seda muret kordagi siis, kui treenisin maratoniks ja tegin kolmetunniseid jooksutrenne, sest samal ajal oli suvi ja kuumalaine. See on ikkagi pigem talvise aastaaja teema mul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on suvaliselt külm siis, kui kehast on n.ö. energia otsas. Üks kord elus on ka vappekülm olnud, peale üle ööpäeva kestnud sünnitust. Vot see (vappekülm) oli ebameeldiv kogemus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ikkagi pigem talvise aastaaja teema mul.

Jah, mul ka. Ja kilpnääret on mul millalgi uuritud, siis polnud sel viga midagi.

Kui külm pole, siis olengi tegelikult palju lõdvemalt teinud.

Täpselt, mul sama – selle järgi saab trenni tõhusust hinnata, kas on külm või mitte. Eriti hull oli mõned aastad tagasi, kui suusatamas käisin, peale seda oli ikka väga jube ja külm olla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et see on ikka energiavaruga seotud. Minul on alati väga külm, kui olen näiteks magamata või väsinud. Energiatase on nullis ja siis tundub jube külm.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul samuti. Alati jube külm nii umbes tunni pärast ja paar tundi jutti. Kuigi kõik lihased-liigesed soojad. Aga kehal ikka külm. Aastaid nii olnud ja alati olen tundnud, et ju siis trenn asja ette läks. V-o vererõhk langeb?

Kui külm pole, siis olengi tegelikult palju lõdvemalt teinud. Keha eripära, arvan.

Miks te seda teete? Mõtlen enda keha viimase piirini piitsutamist, millest energiapuudus märku annab.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te peale trenni saunas ei käi?

Peale sauna ka külm?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka peale trenni külm. Kohati kohe nii et näpud tõmbuvad valgeks. Tavaliselt aitab külmast üle saada soe tee, kuid ilma selleta tõesti on 2h umbes külmavärinad. Kehakaal on pigem normaalkaalu ülemises otsas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul samuti. Alati jube külm nii umbes tunni pärast ja paar tundi jutti. Kuigi kõik lihased-liigesed soojad. Aga kehal ikka külm. Aastaid nii olnud ja alati olen tundnud, et ju siis trenn asja ette läks. V-o vererõhk langeb?

Kui külm pole, siis olengi tegelikult palju lõdvemalt teinud. Keha eripära, arvan.

Miks te seda teete? Mõtlen enda keha viimase piirini piitsutamist, millest energiapuudus märku annab.

No ma ei usu, et siin energiapuudulikkusega pistmist on. Ma ei piitsuta oma keha üldse julmalt, ikka nii, et väga mõnus on nii trenni tehes kui ka pärast seda. Toredasti väsinud vaid. Ja kui pool tunnikest möödas, on nii ülihea tunne külmale vaatamata.. Olen vägagi energiline päev otsa, tahaks muudkui kõike teha ja teha. Isegi majast tolmu imemine või ükskõik, milline tegevus tundub täitsa ok, peaasi, et liigutada saab.
Oli periood, kui ma üldse ennast ei liigutanud, rääkimata trennist. Siis tundsin end kogu aeg väsinuna. No mitte midagi ei jõudnud.  Kui jälle trenniga alustasin, tuli vaatamata energia kulutamisele energiat hoopis  juurde. Ja palju! Ja see on väga hea tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te peale trenni saunas ei käi?

Peale sauna ka külm?

Kui klubis jõusaalis/rühmatrennides käisin, siis pärast trenni oli nii palav, et sauna eriti ei tahtnud, 5 minutit ja sellest küll. Külm hakkas ikka koju tagasi jõudes, mitte enne.
Nüüd treenin kodus  toas ja õues, ei viitsi iga päev ometi sauna kütta. Rääkimata veel selleks ajaks, kui ise trenni lõpetan.
Tegelikult on see külmatunne mu jaoks täiesti hea tunne, üldse ei kurda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te seda teete? Mõtlen enda keha viimase piirini piitsutamist, millest energiapuudus märku annab.

Minul küll mingit viimase piirini piitsutamist ei toimu.

Kas te peale trenni saunas ei käi? Peale sauna ka külm?

Klubis, kus treenin, pole mingit sauna, ainult dušš. Kodus ka ei viitsi nii tihti sauna teha, kord nädalas on piisav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt sööte täiesti suvaliselt

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal vererohk?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külmetan päev läbi ja ainus aeg, mil sooja sisse saan, on trennijärgne aeg. Saun ka enamasti peale trenni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te seda teete? Mõtlen enda keha viimase piirini piitsutamist, millest energiapuudus märku annab.

need külmavärinad võivad vist ka muudel põhjustel olla.

nt mul on praegu ka, tulin just töölt, teepeal tulin ka poest läbi. jalgsi-buss-jalgsi-buss-jalgsi, kõik ühe linnaosa piirides ja viisaka vanema daami kiirusega, aga ometi tekkisid koju jõudes külmavärinad tunnike peale kojujõudmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal vererohk?

Ma arvan samuti, et trenni ajal mu vererõhk tõuseb kenasti ja pärast siis langeb veidi alla mu tavalist normaalset piiri, sellest ka külmatunne.
Enenrgiakadu küll põhjuseks olla ei saa. Samuti pole külmavärinaid, lihtsalt keha on justkui seest külm.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan samuti, et trenni ajal mu vererõhk tõuseb kenasti ja pärast siis langeb veidi alla mu tavalist normaalset piiri, sellest ka külmatunne.

Minul ei ole see küll vererõhust. Ja pulss on mul ka pigem liiga kiire kui aeglane. Ning tavaolukorras ma ei külmeta üldse, olen pigem see, kellel on teistega võrreldes palav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei ole see küll vererõhust. Ja pulss on mul ka pigem liiga kiire kui aeglane.

Oled mõõtnud vererõhku selle külmatunde ajal?  Mul küll madalam tavalisest. Pulss on ka ammuilma taastunud, rahuolekus ikka üsna madal juba. Miks ta sinul veel kiire on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled mõõtnud vererõhku selle külmatunde ajal? Mul küll madalam tavalisest. Pulss on ka ammuilma taastunud, rahuolekus ikka üsna madal juba. Miks ta sinul veel kiire on?

Jah, olen mõõtnud. Ja pulss on mul kogu aeg keskmisest kõrgem, isegi tablette söön selle pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et see on ikka energiavaruga seotud. Minul on alati väga külm, kui olen näiteks magamata või väsinud.

TA – kas suuremat unevajadust pole tekkinud?

Mulle annab ka kehatemperatuuri langemine märku, et keha vajab puhkust ja on aeg magama minna. Võiks võtta trennitamise intensiivsust vähemaks, eriti praegu talvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Miks on alati peale trenni külm?