Esileht Koroonaviirus COVID-19 Miks vaktsineeritud nakatuvad

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Miks vaktsineeritud nakatuvad

Postitas:
Kägu

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94834597/miks-nakatuvad-vaktsineeritud-inimesed-koroonaviirusesse-pohjus-voib-peituda-kehakaalus
No mida!<span style=”caret-color: #212529; color: #212529; font-family: Martel, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”> “Mõned ei ole vaktsineerimisega piisavalt kaitstud, kuna vaktsiini ei ole liigse või ebapiisava lihasmassi, ülekaalulisuse või vale vaktsineerimistehnika tõttu paika pandud. Vaktsiin võis sattuda rasvkoesse või vereringesse,”</span>

Ühesõnaga kui oled liiga paks, liiga lihastes või hoopis liiga vähe lihastes, siis ei pruugi vaktsiin ka selle pärast tõhus olla? See loterii tundub ikka aina suvalisem 😀

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll on raske, kui otud hakkavad maailma avastama. Kõigist avastustest on vaja perekooli teema teha justkui mingist pöördelisest hetkest inimkonna ajaloos. See on elementaarne, et kui vaktsiini valesti süstitakse (muna valesti praetakse; toode valesti kokku pannakse; raamatulehed valesti köidetakse jne jne), siis tulemus ei ole ok. Selleks süstima õpitaksegi. Valesti süstimise vigu on ilmselt siiski ülivähe. Peamine põhjus, miks vaktsineeritud nakatuvad, on siiski deltaviiruse eripärades. Loe tänast Krista Fischeri artiklit Päevalehes.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94863739/paeva-teema-krista-fischer-labipodenute-kaitse-on-vorreldav-vaktsineerimisega-kuid-see-on-ohtlik-loterii

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll on raske, kui otud hakkavad maailma avastama. Kõigist avastustest on vaja perekooli teema teha justkui mingist pöördelisest hetkest inimkonna ajaloos. See on elementaarne, et kui vaktsiini valesti süstitakse (muna valesti praetakse; toode valesti kokku pannakse; raamatulehed valesti köidetakse jne jne), siis tulemus ei ole ok. Selleks süstima õpitaksegi. Valesti süstimise vigu on ilmselt siiski ülivähe. Peamine põhjus, miks vaktsineeritud nakatuvad, on siiski deltaviiruse eripärades. Loe tänast Krista Fischeri artiklit Päevalehes.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94863739/paeva-teema-krista-fischer-labipodenute-kaitse-on-vorreldav-vaktsineerimisega-kuid-see-on-ohtlik-loterii

Ok 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peamised põhjused ei ole siiani kindlaks tehtud.

Oma panuse annab kindlasti ka vaktsineeritusest ja/või maski kandmisest tulenev võlts kindlustunne 🙂

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok ????

Ma ei märganud, et sul mingeid vastupidist tõestavaid fakte lisatud olnuks? Ise võid muliseda ja mina ei või kasutada sõna “ilmselt”? Pole see süstimine nii tuumateadus midagi, et sellega massiliselt hakkama ei saadaks.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok ????

Ma ei märganud, et sul mingeid vastupidist tõestavaid fakte lisatud olnuks? Ise võid muliseda ja mina ei või kasutada sõna “ilmselt”? Pole see süstimine nii tuumateadus midagi, et sellega massiliselt hakkama ei saadaks.

Miskipärast on maailmas varasematest aegadest kasutusel olnud vaktsiinid ikkagi nagu pigem korralikku kaitset pakkunud, ei ole nendega olnud seda häda, et maa külmas ja kärss kärnas ja sada selgitust, mis võib kõik valesti olnud minna, et imerohu toime mõjule ei pääse. Süstimine ei peaks tõesti tuumateadus olema, olen samuti eluaeg eeldanud, et süstlaga inimene teab, mida teeb, aga vaat nüüd selgubki, et nende covidi vaktsiinidega pole asi sugugi nii lihtne!

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miskipärast on maailmas varasematest aegadest kasutusel olnud vaktsiinid ikkagi nagu pigem korralikku kaitset pakkunud, ei ole nendega olnud seda häda, et maa külmas ja kärss kärnas ja sada selgitust, mis võib kõik valesti olnud minna, et imerohu toime mõjule ei pääse.

Ei ole need gripivaktsiinid ka kunagi imet teinud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miskipärast on maailmas varasematest aegadest kasutusel olnud vaktsiinid ikkagi nagu pigem korralikku kaitset pakkunud,

See sõltub ometi viiruse kohanemisvõimest, muteerumisest. Leetrite vaktsiin töötab 80%, sest viirus ei muutu. mRNA vaktsiinid töötaks ka 90%, kui viirus poleks vahepeal teisenenud deltaks. Delta vastu töötab vaktsiin vanemate inimeste hulgas 40-50%, noorte hulgas palju kõrgemalt, nakatub iga kümnes viirusega kokku puutuja. Võrdluseks gripivaktsiin, maailmas varasemast ajast kasutusel, efektiivsus on 50-60%, sest gripivaktsiin ka muutub.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miskipärast on maailmas varasematest aegadest kasutusel olnud vaktsiinid ikkagi nagu pigem korralikku kaitset pakkunud, ei ole nendega olnud seda häda, et maa külmas ja kärss kärnas ja sada selgitust, mis võib kõik valesti olnud minna, et imerohu toime mõjule ei pääse.

Ei ole need gripivaktsiinid ka kunagi imet teinud.

Gripivaktsiinid on selles osas erand. Aga ega juhtub ka nende tite-eas saadud vaktsiinidega, et juhtub läbimurdeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oodake vaid, varsti hakkab valitsus gripihooajal ka vastavaid vaktsiinipasse nõudma 😉

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oodake vaid, varsti hakkab valitsus gripihooajal ka vastavaid vaktsiinipasse nõudma ????

Ei hakka, miks peaks, kui just ei teki mõni gripi tüvi, mis sarnaselt koroonale sedavõrd suure osa haigetest haiglasse ja surma saadab. Senised gripitüved on naljamäng olnud koroona kõrval. Tavaliselt aastas 50-60 gripisurma, nende puhul ka pole keegi nädalaid analüüsinud, et miks suri, kas ikka gripiga või gripist. Kõige hullem gripiaasta Eestis seni, 2018, surmasid kokku 144. Ja talvel kaob gripp teatavasti ära, koroona ei kao.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks vaktsineerimata siis nakatuvad? Miks lapsed nakatuvad? Miks eakad nakatuvad? Miks üldse keegi nakatub?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varasemate vaktsiinide tõhusus tundub oluliselt kõrgem ka seetõttu, et mitte ükski neist haigustest, mille vastu vaktsineeritakse, pole ühiskonnas nii laialdaselt ja hoogsalt levinud. Vaktsineerima peab, sest need haigused on endiselt olemas, aga aastal 2021 on oluliselt keerulisem nakatuda leetritesse kui koroonaviirusesse, sest leetrid (mis on ülinakkavad) ei levi praegu pandeemiliselt.

Ja üleüldse kipuvad inimesed unustama, et meil pole vähemalt 100 aastat olnud sellise ulatuse ja mastaabiga pandeemiat, nagu praegu on, ja sellises olukorras ei saa võrrelda rõugevaktsiini koroonavaktsiiniga. (Ma muidugi ei tea, kas rõugete vastu üldse veel vaktsineeritakse, see haigus õnnestus tänu vaktsiinidele teadupärast ringlusest eemaldada).

 

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94834597/miks-nakatuvad-vaktsineeritud-inimesed-koroonaviirusesse-pohjus-voib-peituda-kehakaalus

No mida!<span style=”caret-color: #212529; color: #212529; font-family: Martel, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%;”> “Mõned ei ole vaktsineerimisega piisavalt kaitstud, kuna vaktsiini ei ole liigse või ebapiisava lihasmassi, ülekaalulisuse või vale vaktsineerimistehnika tõttu paika pandud. Vaktsiin võis sattuda rasvkoesse või vereringesse,”</span>

Ühesõnaga kui oled liiga paks, liiga lihastes või hoopis liiga vähe lihastes, siis ei pruugi vaktsiin ka selle pärast tõhus olla? See loterii tundub ikka aina suvalisem ????

Jah, seda on teadusuuringud kinnitanud, et liigne kõhurasv vähendab vaktsiini efektiivsust. Head isu kõigile “olen paks aga täiesti terve”-tele!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jep, leiame kõik muud asjad üles, mida süüdistada raskes haigestumises, aga hoidkem eemale veresuhkrust ja põletikulisusest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varasemate vaktsiinide tõhusus tundub oluliselt kõrgem ka seetõttu, et mitte ükski neist haigustest, mille vastu vaktsineeritakse, pole ühiskonnas nii laialdaselt ja hoogsalt levinud.

Hea äraspidine loogika 😀

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varasemate vaktsiinide tõhusus tundub oluliselt kõrgem ka seetõttu, et mitte ükski neist haigustest, mille vastu vaktsineeritakse, pole ühiskonnas nii laialdaselt ja hoogsalt levinud.

Hea äraspidine loogika ????

Seleta oma loogika lahti, mis siin äraspidist oli?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varasemate vaktsiinide tõhusus tundub oluliselt kõrgem ka seetõttu, et mitte ükski neist haigustest, mille vastu vaktsineeritakse, pole ühiskonnas nii laialdaselt ja hoogsalt levinud.

Hea äraspidine loogika ????

Seleta oma loogika lahti, mis siin äraspidist oli?

No ta arvab, et kõik muud nakkushaigused on selle pärast nüüdseks nii kadunud, et vaktsiinid on tõhusad olnud, erinevalt koroonast 😀 Seda, et viirused ka võivad oma levikuomadustelt erineda, ta arvata ei oska ja see teebki talle nalja.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varasemate vaktsiinide tõhusus tundub oluliselt kõrgem ka seetõttu, et mitte ükski neist haigustest, mille vastu vaktsineeritakse, pole ühiskonnas nii laialdaselt ja hoogsalt levinud.

Hea äraspidine loogika ????

Seleta oma loogika lahti, mis siin äraspidist oli?

No ta arvab, et kõik muud nakkushaigused on selle pärast nüüdseks nii kadunud, et vaktsiinid on tõhusad olnud, erinevalt koroonast ???? Seda, et viirused ka võivad oma levikuomadustelt erineda, ta arvata ei oska ja see teebki talle nalja.

Mõned haigused on ka ikka päris agressiivsed olnud oma levikult, kõiksugu katke ajaloos olnud. Huvitaval kombel on mõned neist ka täiesti otsa lõppenud ilma vaktsiinideta (kuigi nad viisid üsna märkimisväärse protsendi inimkonnast endaga kaasa).

Võid uskuda, kui soovid, et vaktsiinid on mingit rolli mänginud leviku peatamises… Või siis on lained üldise immuunsusläve tõusuga maha jahtunud… Polio puhul oleks ka nõnda, et kui sul laine jälle tuleb, ja ütleme, et kõik on selle vastu juba vaktsineeritud… AGA kui su seede ja immuunsüsteem on alatoitumisest suht rikkis – siis ega see vaktsiin ei pruugi sind koledast haigusest päästa.

Siin ka mis see ülekaaluliste link toodi kusagil – probleem pole selles, et vaktsiin “ei mõju” ülekaalulisele rasvumise pärast – vaid probleem on selles, et antud inimese tervis on juba mitmes muus aspektis käest ära – vaktsiin ei saa aidata su maksaprobleemi või probleemset veresuhkrut… Ja viiruse jaoks on selline aeglustatud süsteem väga mõnus paik paljuneda.

Inimesed on viinud on kehad seisukorda, kus need enam lihtsalt ei jaksa. Mingid funktsioonid täiesti puuduvad, ja see takistab omakorda teiste organite tööd. Mõnel juhul paistab, et võib, aga on hea šanss, et neid ei päästa vaktsiin ka.

Jaaa nüüd saab vastuseks ainult pahast vingu!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaaa nüüd saab vastuseks ainult pahast vingu!

Ei, miks. Su jutt on ju õige. Aga selles on üks suur loogikaviga – vaktsiin justnimelt ongi nende inimeste jaoks viimane õlekõrs. Vaktsiin on see lisaabi, mis neil aitab toime tulla sellega, millega organism ei tule. Sinu arust on nii vale, nagu ma aru saan? Et need, kelle tervis on nõrgem, peaksidki ära surema? No mina nii ei arva.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu arust on nii vale, nagu ma aru saan? Et need, kelle tervis on nõrgem, peaksidki ära surema? No mina nii ei arva.

Miks sa minust nii halvasti arvad? 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu arust on nii vale, nagu ma aru saan? Et need, kelle tervis on nõrgem, peaksidki ära surema? No mina nii ei arva.

Miks sa minust nii halvasti arvad? ????

No võib olla seepärast, et sa arvasid, et vastuseks ainult pahast vingu tuleb. Et kui kardad reaktsiooni, järelikult pole südametunnistus puhas 🙂 Sorri.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin ka mis see ülekaaluliste link toodi kusagil – probleem pole selles, et vaktsiin “ei mõju” ülekaalulisele rasvumise pärast – vaid probleem on selles, et antud inimese tervis on juba mitmes muus aspektis käest ära – vaktsiin ei saa aidata su maksaprobleemi või probleemset veresuhkrut… Ja viiruse jaoks on selline aeglustatud süsteem väga mõnus paik paljuneda.

Inimesed on viinud on kehad seisukorda, kus need enam lihtsalt ei jaksa. Mingid funktsioonid täiesti puuduvad, ja see takistab omakorda teiste organite tööd. Mõnel juhul paistab, et võib, aga on hea šanss, et neid ei päästa vaktsiin ka.

Perekooli paksud, googeldage “metabolic health and covid” ja lõpetage unistamine, et ise midagi tegema ei pea enda tervise hoidmise heaks.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu arust on nii vale, nagu ma aru saan? Et need, kelle tervis on nõrgem, peaksidki ära surema? No mina nii ei arva.

Miks sa minust nii halvasti arvad? ????

No võib olla seepärast, et sa arvasid, et vastuseks ainult pahast vingu tuleb. Et kui kardad reaktsiooni, järelikult pole südametunnistus puhas ???? Sorri.

Et siin mõtisklustele pidevalt sappi pritsitakse, põhjustaks sinus mõtted a la et nõrgemad peavadki ära surema? Et prooviks seda kuidagi eugeeniliseks tõmmata?

Kui sul siin päris wackod antivaxxerid foorumis oleks, see koht ammu upuks muuseas sõnavõttudest, kus Gatesid-Faucid vägagi eugeenilisi mõtteid oma intervjuudes avaldavad.

Ära isegi proovi seda s**ta siin kellelegi kaela ajada. St seal internetis on saasta, mida sa ette ka ei kujuta, mis uskumatuid lugusi tuleb. See höö höö 5G jura, millega ka kõik asjasse puutumatud “kõhklejad” on nüüd kokku määritud, on veel väga süütuke lugu. Ei ole vandenõuteooria jne, kui see lugu sind püksi s***uma ei pane.

Igatahes, samm tagasi… Ma ei näe, et seal mingit loogikaviga oli.

Vaktsiin ei pruugi kaugeltki olla ainuke ja parim õlekõrs seede ja immuunprobleemidega inimestele. Aga tõesti, kui haigus tuleb nagu välk taevast ning muid vahendeid lihtsalt ei ole saadaval (mis iganes põhjusel siis, kas bürokraatlikult blokitud, supply probleemid või lihtsalt, kujutame siis ette, et efektiivset ravimit lihtsalt ei eksisteeri), siis võib ju mõelda, et see vaktsiin oli kõik, mis me selle inimese jaoks teha saime.

Kohati jääb nagu mulje, et tahetakse jube lihtsalt läbi saada…

Loogikaviga see ei ole. Kui midagi saab puududa, siis peaks see olema midagi faktuaalset. Võid selle faktuaalse elemendi ka viitega välja tuua, kui sul midagi on, mis su… Enda loogikat või lugu siis nagu toetama peaks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul siin päris wackod antivaxxerid foorumis oleks,

Mulle hakkab üha enam tunduma, et siin foorumis annavad tooni wackod vaxxerid. Päriselt ei saa ju nii palju nii ullikesi olla.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul siin päris wackod antivaxxerid foorumis oleks,

Mulle hakkab üha enam tunduma, et siin foorumis annavad tooni wackod vaxxerid. Päriselt ei saa ju nii palju nii ullikesi olla.

Ullike peaks tähendama seda, et keegi on sulle kärbsed pähe ajanud ja sa usud mingit juttu, mida sul ei ole väga kasulik tegelikult uskuda.

Sellega ei saaks öelda, et ullikesi kõhklejate seas ei ole, aga oma idee poolest on kõhklus midagi, mis on ullikeste jaoks talumatu seisund. Ta klammerdub kellegi külge selleks, et tunda stabiilsust ja turvalisust.

Kõhklus on oma olemuselt stabiilsuse ja turvalisuse vastand.

Kuidas sa saad öelda, et ullike on sama, mis kõhkleja või “isemõtleja.” Need on vastanduvad asjad.

Kui ma kuulaks mida Delfi ja ERR kuulaks ja usuks igat sõna, mida nad raporteerivad, oleks ma ullike. Nende süsteemne mitteuskumine ei tee ka kedagi isemõtlejaks, selline automaatne vastandumine autoriteedile on omaette psühhologiline hoiak või isegi isiksusehäire – aga kui sa ei tea, siis selliseid inimesi on väga väike %.

See lora ja peavoolumeedias näitab ainult seda, et ikka ei saada aru küll, MIKS inimesed “kõhklevad.” Ja ei paista nagu tegelt huvitavat ka. Küsimustele ei vastata, halvustatakse ja alandatakse ainult.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul siin päris wackod antivaxxerid foorumis oleks,

Mulle hakkab üha enam tunduma, et siin foorumis annavad tooni wackod vaxxerid. Päriselt ei saa ju nii palju nii ullikesi olla.

Ullike peaks tähendama seda, et keegi on sulle kärbsed pähe ajanud ja sa usud mingit juttu, mida sul ei ole väga kasulik tegelikult uskuda.

Sellega ei saaks öelda, et ullikesi kõhklejate seas ei ole, aga oma idee poolest on kõhklus midagi, mis on ullikeste jaoks talumatu seisund. Ta klammerdub kellegi külge selleks, et tunda stabiilsust ja turvalisust.

Kõhklus on oma olemuselt stabiilsuse ja turvalisuse vastand.

Kuidas sa saad öelda, et ullike on sama, mis kõhkleja või “isemõtleja.” Need on vastanduvad asjad.

Kui ma kuulaks mida Delfi ja ERR kuulaks ja usuks igat sõna, mida nad raporteerivad, oleks ma ullike. Nende süsteemne mitteuskumine ei tee ka kedagi isemõtlejaks, selline automaatne vastandumine autoriteedile on omaette psühhologiline hoiak või isegi isiksusehäire – aga kui sa ei tea, siis selliseid inimesi on väga väike %.

See lora ja peavoolumeedias näitab ainult seda, et ikka ei saada aru küll, MIKS inimesed “kõhklevad.” Ja ei paista nagu tegelt huvitavat ka. Küsimustele ei vastata, halvustatakse ja alandatakse ainult.

Palju õnne, sa ei saanud üldse aru kommentaarist, millele vastasid.
Aga vastan sinu küsimusele – jah, ullike tähendab seda, et keegi on sulle kärbsed pähe ajanud ja sa usud mingit juttu, mida sul ei ole väga kasulik tegelikult uskuda.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne, sa ei saanud üldse aru kommentaarist, millele vastasid.

Aga vastan sinu küsimusele – jah, ullike tähendab seda, et keegi on sulle kärbsed pähe ajanud ja sa usud mingit juttu, mida sul ei ole väga kasulik tegelikult uskuda.

Tead… Sa tahad mulle väga peenete sõnadega öelda lihtsalt seda, et sina oled tark ja mina olen loll, muud siin pole midagi. Tee mida heaks pead.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne, sa ei saanud üldse aru kommentaarist, millele vastasid.

Aga vastan sinu küsimusele – jah, ullike tähendab seda, et keegi on sulle kärbsed pähe ajanud ja sa usud mingit juttu, mida sul ei ole väga kasulik tegelikult uskuda.

Tead… Sa tahad mulle väga peenete sõnadega öelda lihtsalt seda, et sina oled tark ja mina olen loll, muud siin pole midagi. Tee mida heaks pead.

Mulle jäi mulje, et püüdsid vastu vaielda kellelegi, kes Sinuga nõustus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Miks vaktsineeritud nakatuvad