Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal alustada ettevõtlusega

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Millal alustada ettevõtlusega

Postitas:
Kägu

Mul on vaikselt tekkinud mõte alustada oma ettevõtlusega. Mitte müües tarbekaupa vaid pakkudes teenust. Olen nüüd paaril korral ka seda teha saanud ning järjest enam mõtlen oma ettevõtte loomise peale. Olen uurinud nii OÜ kui ka Fie kohta kuid ikkagi on peas nii palju küsimusi. Kaldun ise OÜ poole just maksude koha pealt ning olles vaid ainuke töötaja ja iseenda tööandja siis ei tundu see paberimajandus ka nii keeruline.

Tahaks vastuseid just neilt kes ise selle alguse tee läbi on käinud.

Kas praeguses majanduslikus (ja ka koroona) olukorras on mõistlik kohe alguses OÜ ära teha? Mõtlen just et ma ju ei tea ette kas ja kui kaua ma saan sellega üldse tegeleda ja kui palju ma reaalselt teeniksin.

Kui hetkel selle paari korra pealt on “sissetulek”  ca 100 eurot kuus. Arvatavasti jääb see nii ka pikemaks perioodiks kuna ma ei oska endale turundust teha ja teenuse hind ise ei ole teab mis kallis. Siis kas on mõtet üldse OÜ teha?

Või on mõistlikum olla ja proovida. Vaadata kuidas ja kas asi üldse käima läheb ja siis kui tekivad kliendid ja kindlam sissetulek siis alles teha OÜ?

Ma lihtsalt kardan et lõpuks maksan endale hoopis ise selle OÜ pidamisega peale või kaotan maksudena ikkaig nii palju et 100 euri eest kuus ei ole mõtet…

Näiteks, kui müüte kindaid või villaseid sokke ja teenite mingi väikese summa iga kuu mis kuuti on täiesti erinev ja mõni kuu täiesti olematu, kas siis on OÜ loomine kohe alguses ikkagi mõistlik?

Ehk siis pika jutu põhiküsimus on selles, et millal olete teie alustanud oma ettevõtte loomisega, kas siis kui juba asi on toimiv ja kindel või kohe? Millised on riskid ja kas olete pidanud kahetsema?

Aitäh juba ette!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas soovid praeguselt töölt ära tulla ja ettevõtlus jääks ainsaks sissetulekuallikaks? Või teeksid seda põhitöö kõrvalt hobi korras ja lisaraha saamiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise selle läbi teinud. Mulle sobib ja meeldib ning saan ise raamatupidamisega hakkama küll. Kui teenid vaid 100 kuus, siis pead arvestama, et ravikindlustust selle rahaga ei kata. Ainus kindel asi, mida sa pead maksma, on sotsiaalmaks, mis on ligi 200 eurot miinimum. Selle peaksid maksma ka siis, kui sul palka pole mingil kuul. Ps. Kui sul muidugi ravikindlustusega muid plaane pole või keegi mujal seda sinu eest ei maksa juba. Ise palka teenides pead arvestama lisaks nendele maksudele, mida oma palgast oled harjunud maksma, ka nende maksudega, mida tasub tööandja. Palgakalkulaatorid aitavad selgust tuua. Proovi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasin veel soovitada, et uuri LHV ettevõtluskontot. Väiksele tegijale ehk mõistlikum lahendus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OÜ -l on raamatupidamine ja seda ju ei saa teha inimene, kes sellest ei tea. Sest ega see pole vaid tulude ja kulude tabelisse panek.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtte loomine ja enda sinna tööle vormistamine on kaks väga erinevat asja. 100 eurot kuus käivet ei anna mingit põhjust ennast sinna tööle võtta. Oled juhatuse liige, ettevõte pakub teenust, esitab arve, töötajaid ei ole. Aga teenuse osutamisega on kindlasti seotud ka mingid kulud, mida saad katta siis ettevõtte vahenditest. Ja kui peaks tekkima olukord, et ettevõttele tekib kasum, siis selle saad dividendidena välja võtta, makstes selle pealt tulumaksu. Aga eeldades, et käive on 1200 eurot aastas, siis nii palju kulusid sa ikka välja mõtled… Väike spikker, millised on maksuvabad kulud.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Jääksin ikka põhitööle samuti, seega ettevõtlus ei oleks ainuke sissetulek. Ravikindlustus oleks põhitöö järgi olemas. Ettevõtlusega tegeleks just nö hobikorras väikese lisasissetulekuna.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan OÜ. Kogemus nii FIE-na kui OÜ.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui peaks tekkima olukord, et ettevõttele tekib kasum, siis selle saad dividendidena välja võtta, makstes selle pealt tulumaksu.

Kui selles olukorras mitte palka maksta ja kõik dividendidena välja võtta, on oht, et Maksuamet arvab asjast midagi. Kas nad nii väiksega viitsivad tegeleda, ei tea. Aga kirju ilmselt hakkad ikka saama – need tulevad automaatselt.

Sõltub tegevusest. Kas LHV ettevõtluskonto ei sobiks? See sobib pigem sellise teenuse puhul, kus kulusid ei ole, teenus põhineb inimese töötundidel.

Kui tahad tulevikus suuremalt tegutsema hakata, siis OÜ. Ei ole see raamatupidamine nii väikese käibe puhul midagi müstilist. Aga 100 eurot kuus on selline summa, mille jaoks ma ei viitsiks OÜ siiski pidada, teatud tegevused tuleb ikka teha.

Kellele sa seda teenust osutad ja mille alusel seni on see toimunud?

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui peaks tekkima olukord, et ettevõttele tekib kasum, siis selle saad dividendidena välja võtta, makstes selle pealt tulumaksu.

Kui selles olukorras mitte palka maksta ja kõik dividendidena välja võtta, on oht, et Maksuamet arvab asjast midagi. Kas nad nii väiksega viitsivad tegeleda, ei tea. Aga kirju ilmselt hakkad ikka saama – need tulevad automaatselt.

Sõltub tegevusest. Kas LHV ettevõtluskonto ei sobiks? See sobib pigem sellise teenuse puhul, kus kulusid ei ole, teenus põhineb inimese töötundidel.

Kui tahad tulevikus suuremalt tegutsema hakata, siis OÜ. Ei ole see raamatupidamine nii väikese käibe puhul midagi müstilist. Aga 100 eurot kuus on selline summa, mille jaoks ma ei viitsiks OÜ siiski pidada, teatud tegevused tuleb ikka teha.

Kellele sa seda teenust osutad ja mille alusel seni on see toimunud?

Olen teemaalgataja.

Aitäh kõikidele vastuste eest! Kuid hetkel on siiani sama segadus sees, et kas on mõtet siis üldse mingi ettevõtlusvormiga alustada või lihtsalt olen ja pakun teenust selle väikese kasumi eest ning vaatan kas ja millal ajas kasum suureneb ning teen siis OÜ kui asjal on rohkem jumet?

LHV ettevõtluskonto on minujaoks täiesti uus mõte, pean seda uurima. Kas see ei nõua eraldi FIEks või astumist või OÜ asutamist? Sel juhul oleks tõesti ehk see alguses kõige mõistlikum.

Eelmisele kommenteerijale – elan väikekohas ja tegutsen nö hobikorras fotograafiaga. Paaril korral olen pakkunud pildistamisteenust tutvuse kaudu ka teistele ning teeninud sellega ka väikest kasumit. Kuna küsitav summa väikekohas oleks niiehknaa alla igasuguse pealinna keskmise, siis praegu ongi nende paari korra pealt kokku tulnud umbkaudselt arvestades 100 eurot kuus. Hetkel ei näe ka et see kasum lähikuudel kuidagi kasvamas oleks, kuigi mõte on peas olemas ja miks mitte asjaga suuremalt tegelema hakata. Viimase pärast olen ka mõelnud OÜ peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teenitav on käive, kasum on see mis  käibest järele jääb kui lahutada kulud, käive (see 100 eurot)-transpordikulud, riigimaksud jm kulud.

Kas need eraisikud nõuavad sinult tsekke/vormistamist?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teenitav on käive, kasum on see mis käibest järele jääb kui lahutada kulud, käive (see 100 eurot)-transpordikulud, riigimaksud jm kulud.

Kas need eraisikud nõuavad sinult tsekke/vormistamist?

Selge, aitäh täpsustamast! Ei ole keegi midagi nõudnud. Aga nagu mainisin olen seda teinud vaid paaril korral ja ei tea mis ja kuidas edaspidi hakkaks olema. Sellepärast mõlgutangi mõtteid ja uurin edaspidise tegutsemisviisi kohta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan OÜ. Kogemus nii FIE-na kui OÜ.

Oleneb, mis tegevusvaldkond on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fotograafia mõttetu ala, sellega ei teeni mitte kui midagi. Probleem on riistvaras, kaamerad ja tehnika on kallimad kui teenusest saadav tulu, aga tellijate nõudmised on väga suured. Okei, fotograafiaga saab teenida raha, kui on annet, näiteks pildistada eesti loodust, panna oma pilte müüki fotopankadesse nagu gettyimage jt, aga sealt teenida raha on väga suur õnn. Aga siiski on veel võimalik selle alaga teenida raha, näiteks teha pildistamine üldse reality tegevuseks. Teed Twitch konto ja siis kaameraga online filmid end kuidas käid kusagil rabas pildistama ja võid teenida donodega raha. Aga kummagi ettevõtluse jaoks ei ole sul vaja ettevõtlust, saad teha lihtsalt eraisikuna.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui hetkel selle paari korra pealt on “sissetulek”  ca 100 eurot kuus.

Jääksin ikka põhitööle samuti, seega ettevõtlus ei oleks ainuke sissetulek.

See on nii väike lisaraha, et ma teeniks seda lihtsalt haltuurana. Sularahas ja oma lõbuks. Ma ise teen juba 15 aastat põhitöö kõrvalt haltuurat, nii 400-500 eurot kuus keskmiselt. Ma ei ole kunagi mõelnud selle pisikese raha pärast mingit OÜ-d teha. Põhitöökoht on korralik, maksab üle vabariigi keskmise palka, maksab riigile ausalt makse, haigekassa on olemas.

Teine asi, kui teeniksid üle 1500 kuus, siis tasuks mõelda vast mingi OÜ peale, aga 100 eurot kuus ei ole seda väärt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal alustada ettevõtlusega