Esileht Ilu ja tervis Millal hambaarstile?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Millal hambaarstile?

Postitas:
Kägu

Millal Te lähete hambaarstile? Oletame, et varasemalt on asjad korras ja kontrolli all. Kas pöördute arstile kohe, kui midagi muutub? Näiteks kild tuleb hambast või plommist välja? Või ootate, kuni kunagi hammas valu hakkab tegema või hammas täiesti välja kukub?

Küsin sellepärast, et on paar tuttavat, kellel on hambad suust välja kukkunud, aga nad ei näe põhjust arstile pöörduda.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju neil pole lihtsalt raha.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin kontrollis ilma mingi kaebuseta. Olen oma hammastesse panustanud aega, raha ja kannatust, iial ei riskiks sellega, et lasen neil lihtsalt välja kukkuda.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlab nagu teise eesti klassika, ripsmed on üle kulmude ja küüned 10cm, aga hambaid pole suus.

+23
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kontrollis käin korra aastas ja kui midagi kuskilt tunda annab, pöördun esimesel võimalusel.

Ma arvan ka, et su tuttavatel ei ole hambaarsti jaoks raha.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kord aastas kontrollis  või tihedamalt kui vaja midagi parandada.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me perega käime küll iga poole aasta tagant kontrollis. Enamikel juhtudel polegi midagi vaja teha siis tehakse lihtsalt soodapesu

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin iga aasta kontrollis.Arst leidis iga kord ühes ja samas hambas augu.See pole võimalik et iga aasta tekib samasse hambasse auk.Tõenäoliselt on tegemist muuga.Eks teeniti raha lihtsalt.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal Te lähete hambaarstile? Oletame, et varasemalt on asjad korras ja kontrolli all. Kas pöördute arstile kohe, kui midagi muutub? Näiteks kild tuleb hambast või plommist välja? Või ootate, kuni kunagi hammas valu hakkab tegema või hammas täiesti välja kukub?

Küsin sellepärast, et on paar tuttavat, kellel on hambad suust välja kukkunud, aga nad ei näe põhjust arstile pöörduda.

Kui kild tuleb välja siis kohe hambaarstile, sest sellest võib tulla igemepõletik, hammas hakkab loksuma ja siis murrad hamba närvi ära ja hammas hakkab surema, edasi tõmmatakse see välja.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kord aastas käin kontrollis ka siis kui mingeid kaebusi pole. Kaebuse/probleemi korral kohe arstile. Mida kiiremini reageerida, seda valutum ja odavam ravi reeglina.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem usun, et see on suhtumise küsimus, mitte asi pole rahas. Hambaravi on küll väga kallis, aga iga töölkäiv ja endast hooliv inimene saab selle raha kokku, kui tahab.

Minu tutvusringkonnas on 55-aastane meesterahvas, kelle on peaaegu kõik hambad suust välja kukkunud ja ta ei näe selles mitte mingit probleemi. Hambaid pole ta ilmselt elus mitte kordagi pesnud.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem usun, et see on suhtumise küsimus, mitte asi pole rahas. Hambaravi on küll väga kallis, aga iga töölkäiv ja endast hooliv inimene saab selle raha kokku, kui tahab.

Minu tutvusringkonnas on 55-aastane meesterahvas, kelle on peaaegu kõik hambad suust välja kukkunud ja ta ei näe selles mitte mingit probleemi. Hambaid pole ta ilmselt elus mitte kordagi pesnud.

Mina vist tõesti ei suudaks sellise inimesega suhelda, mul läheks süda pahaks.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osadel inimestel on lihtsalt nii suur hirm hambaarsti ees, et korrapäraselt ei käi, lõpuks ongi kogu suu üks suur katastroof. Kõigil polegi asi rahas. Ise käin kord aastas kontrollis, kui vahepeal midagi kuskil tuikab või tõesti kild ära tuleb, siis olen ka aja pannud ja ikkagi kohe kontrolli läinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei ole raha ja sellepärast käin regulaarselt korra aastas kontrollis. Ma ei saaks endale lubada juureravisid, proteese ega implantaate. Iga mõne aasta tagant leitakse väike auk või on mõni vana plomm hakanud äärtest lahti tulema ja vajab asendamist, aga enamik kordi piirdubki vastuvõtt kontrolliga ja parandada midagi ei ole.

Lisan, et minu vanemad on need, kes enne arstile ei lähe kui juba valu enam elada ei lase. Nii astusin minagi täiskasvanuikka täiesti lagunenud hammastega, mida ma siis aja jooksul korda lasin teha (õppisin tasuta kohal ja õppelaenu eest parandasin hambad ära).

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kord aastas ei käi, aga esimese killu peale panen küll aja kinni. Elan Pärnu lähedal ja olen olnud olukorras, kus jooksin valutava hambaga mööda linna ja mitte keegi ei aidanud. (Kusjuures seda valu tegi juba ravitav hammas, aga minu arst töötas vaid kaks päeva nädalas.) Meie kandis on hambaarsti ooteajad paar kuud, elus ei riski sellega, et hammas valutama hakkaks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst leidis iga kord ühes ja samas hambas augu.See pole võimalik et iga aasta tekib samasse hambasse auk.Tõenäoliselt on tegemist muuga.Eks teeniti raha lihtsalt. +2-6 Täname tagasiside eest!

😀 Teine Eesti oled sina või arst või mõlemad? Nii loll jutt.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem usun, et see on suhtumise küsimus, mitte asi pole rahas. Hambaravi on küll väga kallis, aga iga töölkäiv ja endast hooliv inimene saab selle raha kokku, kui tahab.

Minu tutvusringkonnas on 55-aastane meesterahvas, kelle on peaaegu kõik hambad suust välja kukkunud ja ta ei näe selles mitte mingit probleemi. Hambaid pole ta ilmselt elus mitte kordagi pesnud.

Mina vist tõesti ei suudaks sellise inimesega suhelda, mul läheks süda pahaks.

Kõiki tuttavaid ei saa ise valida.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin iga aasta kontrollis.Arst leidis iga kord ühes ja samas hambas augu.See pole võimalik et iga aasta tekib samasse hambasse auk.Tõenäoliselt on tegemist muuga.Eks teeniti raha lihtsalt.

Totakas.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käin 5-6a tagant. Õnneks ei ole midagi hullu siiani olnud

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kord aastas ei käi, aga esimese killu peale panen küll aja kinni. Elan Pärnu lähedal ja olen olnud olukorras, kus jooksin valutava hambaga mööda linna ja mitte keegi ei aidanud. (Kusjuures seda valu tegi juba ravitav hammas, aga minu arst töötas vaid kaks päeva nädalas.) Meie kandis on hambaarsti ooteajad paar kuud, elus ei riski sellega, et hammas valutama hakkaks.

Teil siis erakorralist seal pole?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli jällegi just selline probleem kus vana plomm kukkus välja ja ma tahtsin kohe arsti juurde saada. No mitte nüüd kohe, aga kartsin, et ümber murdub õhuke hammas ära või hakkab valutama vms. Helistasin kliinikusse, kus tavaliselt käin, öeldi, et vaba aeg 1,5 kuu pärast. Ja nii muudkui helistasingi linnas arste läbi, ikka järjekorrad kuu. Lõpuks võtsin sellise arsti juurde, kuhu sai kõige ennem: nädala pärast juhtunut. Sellega tekkis mul jälle küsimus, kui midagi ootamatut juhtub, hammas hakkab valutama vms, mis siis tehakse? Ja kuidas ma üldse oma arsti juurde saan?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei ole raha ja sellepärast käin regulaarselt korra aastas kontrollis. Ma ei saaks endale lubada juureravisid, proteese ega implantaate. Iga mõne aasta tagant leitakse väike auk või on mõni vana plomm hakanud äärtest lahti tulema ja vajab asendamist, aga enamik kordi piirdubki vastuvõtt kontrolliga ja parandada midagi ei ole.

Lisan, et minu vanemad on need, kes enne arstile ei lähe kui juba valu enam elada ei lase. Nii astusin minagi täiskasvanuikka täiesti lagunenud hammastega, mida ma siis aja jooksul korda lasin teha (õppisin tasuta kohal ja õppelaenu eest parandasin hambad ära).

Uskumatu, mis getost inimesed tulevad…

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka minul on paar tuttavat, kes pole hambaid korda teinud ning puuduvaid hambaid asendanud. Alguses mõistsin, et hirm ja pole raha, kuid ausalt öeldes ikka paneb imestama, sest hambad on selline asi, mis on inimese üks visiitkaart.

Mul on oma hammaste peale terve varandus läinud, sest ikka väga kehvakesed teised ning seega on ka implantaate ja kroone pandud. Ja minu arvates on see väga hea investeering olnud. Inimene peab enda eest hoolitsema, seega peavad ka hambad korras olema. Elus ongi mõnikord keeruline, kuid siis tuleks ikka katsuda pingutada, et saaks hambad korda. Punkt!!!

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule on arusaamatu, et oma hammaste eest ei hoolitseta. Ma kurtsin tööl ühele kolleegile, et pidin panema 4 implantaati ja kaks aastat on selle jama peale läinud, pluss 8000 eurot ja tema ütles, et issand, kas sinna taha ka siis lasid panna hambad. Et temal seitse hammast suust puudu ja ei sega kuidagi, sest esihambad ju korras. Minul on need neli hammast nõukaaegse hambaravi ohvrid, kõik on need hambad, mida sel ajal parandati. Vahepeal on tehtud neile mitu korda juureravi, sest kunagi selgus, et selle vanaaegse plommi vahelt on läinud põletik sisse. Alguses parandati, siis opereeriti juuri, aga nüüd 50 aastasena pidin tõdema, et ikka kööga nende hammastega ja tuleb panna implantaadid. Kõik ülejäänud hambad on täiesti korras, olen need lasknud ka ilusti kujundada ja valgendanud, seega mul on selline Hollywoodi naeratus täiesti olemas. Nüüd ongi teisi inimesi suhteliselt imelik vaadata, kelle hambad on koledad, puseriti, kollased, osadel pole üldse mingeid hambaid suus.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me perega käime küll iga poole aasta tagant kontrollis. Enamikel juhtudel polegi midagi vaja teha siis tehakse lihtsalt soodapesu

Kaks korda aastas soodapesu on karuteene hammastele.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin regulaarselt korra aastas kontrollis. Hambavalu ei ole iial kogenud, meeletuid summasid hambaravisse pole paigutanud, suus on kõik oma hambad, sh 2 piimahammast, mis tõesti lahunevad kiiremini kui teised, aga parandatud nad on ja püüan säilitada nii kaua kui võimalik.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teemaalgataja paneb kokku 2 täiesti erinevat asja: plomm/kild ja puuduv hammas. Sest puuduva hamba asendamiseks ei piisa alati raha olemasolust.

mina panen küll iga äratulnud killu või plommi jupi puhul kohe arvutis aja hambaarstile ja lähen neid esimesel võimalusel korda tegema.
AGA mul on suus üks puuduv hammast (õnneks mitte ees, vaid tagapool), kuid see pole ise välja kukkunud, vaid välja tõmmatud, sest mingil perioodil käisin ühe sellise hambaarsti juures, kes esindas koolkonda (ja neid on kahjuks VÄGA palju), mille esindajad eelistasid juureravi mitte teha ja hamba suht kohe välja tõmmata. Ma olin tollal veel noor ja loll ega julgenud hambaarstile vastu ka vaielda.
Ma olen nüüd, 50+ vanuses käinud mitme proteesija juures konsultatsioonis. puuduva hamba kõrval olevad hamba on juba natuke viltu vajunud. olen aru saanud, on vaja panna selline kroon, et see kinnitud ühele kõrvalolevale, aga täidab 2 kohta. Ühe arsti juurde oli ligi aasta järjekord,  hakkas seda tegema, aga… siis läks puhkusele, siis ei olnud talle aega ja siis selgus, et ta läks hoopis teise kliinikusse. uus arst aga vaatas suhu ja teatas, et tõmbame mõlemd kõrvalolevad ka välja ja paneme 3 implanaati. no tere talv. pool aastat ilma 3hambata on minu töö puhul (töö seisneb rääkimises) liig. keeldusin. otsin uut varianti. minu meelest tuleks osa nn hambaarste ja ortodonte suunata hoopis kuhugi tootvale tööle, sest nad nimme tahavad välja tõmmata hambaid, mida tegelikult saaks ravida.

muide 1990ndatel käisin ühe murdunud esihambaga kokku konsultatsioonis vist 7-8 erakliinikus (hull summa läks tookord nende nn konsultatsioonide peale). kuni lõpuks leidus 1 arst, kes nõustus suure mangumise peale selle esihamba juure sisse kruvi panema ja uuesti üles ehitama (kõik teised tahtsid välja tõmmata). see lapitud esihammas on mul nüüd vastu pidanud juba ligi 30a!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kord aastas kontrollis ja soodapesus.

Tihedamini kui mõni probleem on. Hambavalu oli viimati 15 aastat tagasi. Olen 50+ja suus kõik hambad, üks neist krooniga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu meelest tuleks osa nn hambaarste ja ortodonte suunata hoopis kuhugi tootvale tööle, sest nad nimme tahavad välja tõmmata hambaid, mida tegelikult saaks ravida.

See on tõsi, et paljud arstid tegelikult oma tööd väga hästi ei oska. Ma käisin enne kolme arsti juurde, kui leidsin arsti, kes mu kaks esihammast oli võimeline implantaadiga asendama. Ka kõik need eelnevad kolm olid ka kõik soovituse peale valitud head arstid. Üks ütles, et pole võimalik, teine kadus lihtsalt ära, sest ka tundus üle pea töö talle ja kolmas ütles samuti, et võimatu, ta võib panna silla, mis rikub ka kõrvalolevad hambad. Töömeetodites oli juba algusest peale meeletu vahe, isegi ajutised hambad olid ühe hambaarsti poolt ebamugavad ja koledasti paigaldatud, kukkusid pidevalt ära, teise puhul ilusad, nii et kogu protsessi jooksul oli elukvaliteet hea. Häid arste on Eestis tegelikult vähe, kes vähegi keerulisemate juhtumite ka hakkama saaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin regulaarselt korra aastas kontrollis. Hambavalu ei ole iial kogenud, meeletuid summasid hambaravisse pole paigutanud, suus on kõik oma hambad, sh 2 piimahammast, mis tõesti lahunevad kiiremini kui teised, aga parandatud nad on ja püüan säilitada nii kaua kui võimalik.

Mis täpsemalt miinustamist väärt oli? Et korra aastas hambaarstil? Või et kunagi valutanud pole või mis?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Ilu ja tervis Millal hambaarstile?