Esileht Sünnitus millal on teie lapsed pööranud peaseisu?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: millal on teie lapsed pööranud peaseisu?

Postitas:

Küsin just sünnituse, mitte lapse ootamise alt, sest siin on juba kogemusega täiskantud rasedustega naised ilmselt.

Mul on 30 nädalat täis, aga laps on ikkagi pepu all ja pea üleval. Eelmine laps oli looteanatoomiast alates alati peaseisus.

1) Kas on lootust, et ta veel keerab? mis ajal teil kõige hiljem keeranud on?
2) kas keegi on käinud välisel pööramisel ja kuidas läks?
3) kas keegi on kasutanud ise joogaasendeid pööramiseks? (spinning babies) oskate mõnd head nõu anda ka ses osas, mis asend aitas?
4) kas keegi on sünnitanud vabatahtlikult tuharseisus lapse? mul on tüdruk ja teoreetiliselt ju saaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 11:54; 26.02 09:21; 14.03 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 32.nädal ja pole veel keeranud. 36 ndl UH ja kui siis ei ole keeranud, siis väline pööramine. Tean et see ei õnnestu alati. Mul ka tüdruk. Jälgin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 12:04; 13.03 15:07; 13.03 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pööras alles 36+0 🙂 Seega lootust on, et beebi keerab sul ikka ise peaseisu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see muidu asja puutub, et tüdruk on? Mis seal tuharseisu puhul erinevat on?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see muidu asja puutub, et tüdruk on? Mis seal tuharseisu puhul erinevat on?

Tüdruku võib sünnitada ka tuharad ees. Poisi puhul on see riskantne, sest see pressimine ei mõju munanditele hästi. Võib pressida poisile kubemesonga või hullemal juhul munandeid nii vigastada, et poisi tulevikus viljatuks jätta. Seega poistega seda tuharsünnitust arenenud riikides ei tehta.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 11:54; 26.02 09:21; 14.03 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olnud ka mõlemad lapsed looteanatoomias peaseisus.
Sõbrannal oli juhus kus laps oli UH-s alati ilusti peaseisus ja sünnitama minnes tuli välja, et laps risti kõhus. See võibolla paha näide aga lootust on küll, et laps keerab ennast õigesse asendisse 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see muidu asja puutub, et tüdruk on? Mis seal tuharseisu puhul erinevat on?

Tüdruku võib sünnitada ka tuharad ees. Poisi puhul on see riskantne, sest see pressimine ei mõju munanditele hästi. Võib pressida poisile kubemesonga või hullemal juhul munandeid nii vigastada, et poisi tulevikus viljatuks jätta. Seega poistega seda tuharsünnitust arenenud riikides ei tehta.

Mis jutt ? Tean kahte inimest,kes äsja tuharseisus poisi sünnitasid. Täiesti terved ja tublid lapsed.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see muidu asja puutub, et tüdruk on? Mis seal tuharseisu puhul erinevat on?

Tüdruku võib sünnitada ka tuharad ees. Poisi puhul on see riskantne, sest see pressimine ei mõju munanditele hästi. Võib pressida poisile kubemesonga või hullemal juhul munandeid nii vigastada, et poisi tulevikus viljatuks jätta. Seega poistega seda tuharsünnitust arenenud riikides ei tehta.

Mis jutt ? Tean kahte inimest,kes äsja tuharseisus poisi sünnitasid. Täiesti terved ja tublid lapsed.

Ilmselt oleneb arstist ja vigastus pole reegel vaid teatud risk.

Minule TÜKis ei lubatud. Keisri näidustuseks oligi kirjas et loote tuharseis ja poiss.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 12:04; 13.03 15:07; 13.03 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale: nüüd mul 34.ndl ja laps juba ilusti peaseisus. Seekord ilmselt pean ise sünnitama 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 12:04; 13.03 15:07; 13.03 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalagataja olen. MInul endiselt pea püsti lapsel 🙁 Täna 32+3. Teen nüüd joogaharjutusi ja igasugu asendeid, mida soovitatakse. 25.03 vaadatakse taas üle ja 8.04, kui pole pööranud tehakse otsus.

Keegi siin imestas, et miks poisse ei või ise sünnitada. mina andsin vaid info, mida mulle haiglas (ITK) öeldi, ma ei ole ka mingi spets ise 🙂 Lihtsalt minule öeldi, et see, et tütar, jätab laiema mänguruumi, et poissi ei lastaks sel viisil sündida ja tehtaks pigem keiser.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 11:54; 26.02 09:21; 14.03 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli 36. nädalal ämmaemanda külastuseks peaseisu keeranud – kui ei oleks selleks hetkeks, oleks proovitud välist keeramist.
Kuna oli poisslaps, siis oli arutuse all juba ka plaaniline keiser.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse kolmandal trimestril loode võib ennast ise keerata peaseisu. Kui seda ei juhtu võib teostada loote välist pööret. Seda soovitatakse teha 35.-36. rasedusnädalal, siis on suurem tõenäosus, et antud protseduur jääb efektiivseks. Kuid see ei anna 100%-list tulemust. Protseduur on enamasti ohutu ja selle ajal tehakse kardiotokogramm, et jälgida loode südametegevust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esialgu võib laps olla väga erinevas asendis-pea all ja risti või jalad all.Liigutab laps sellepärast,et ruumi on palju.Raseduse lõpupoole jääb ruumi vähemaks ja umbes 35-ndaks rasedusnädalaks on laps sünniasendis.Harva toimub asendimuurus hiljem-näiteks,kui on palju lootevett.Minu sõbrannal keeras laps tuharseisust peaseisu veel 33-ndal rasedusnädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

34/35 nädalal keeras end peaseisu. Suurt kasvu tita oli ja oligi kuni selle ajani pidevalt pea üleval pool. Ühel ööl läbi une korra tundsin nagu midagi, aga võibolla ka kujutasin ette, aga muidu mingit arusaadavat muutust keeramisega seoses ei tulnud. Lihtsalt arsti juures selgus, et õnneks keeras tita end ikka õiget pidi. Ja nii ta ka jäi.
Lootevett ei olnud palju, 3. rasedus, suur loode. Lootust, et ise õiget pidi keerab, enam väga palju polnud, aga keeras ikka.

Minu puhul ka räägiti juba välisest keeramisest, aga pika googeldamisega leidsin, et ma vist ikkagi ei julgeks seda teha lasta ja valiksin keisri, mis on emale ohtlikum. Keiser oleks tulnud, sest see suur tita oli poiss. Sündis täpselt tähtajal, õiget pidi ja ise, pisut alla 4,5 kg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida väiksem rasedus, seda suurema tõenäosusega esineb tuharseisu. 28 nädalal võib veel 25% lastest olla tuharseisus. Täiskantud raseduse puhul esineb tuharseisu 3-4%. Tavaliselt pöörab laps 34 – 36 nädalal ennast ise peaseisu.

Lapse väliseks pööramiseks on parim aeg 35-37 nädal. Pööramine õnnestub siis kõige suurema tõenäosusega, keskmiselt 63% juhtudest. Enne protseduuri toimub emaka lõõgastamine. Loodet jälgitakse KTG ja ultraheli abil. Loote pead ja tuharaid suunatakse käte abil ja pööramine toimub 5 minuti jooksul. Iga meditsiinilise protseduuriga kaasnevad riskid. Väga harvadel juhtudel võib pööramise tõttu esineda looteveepõie rebendit, hapnikuvarustuse halvenemist, vähest verekaotust seega võib protseduur kaasa tuua enneaegse sünnituse või erakorralise keisrilõike. Ohutuseks teostab protseduuri arst ja toimub pidev seisundi jälgimine. Pööramine võib ka mitte õnnestuda.

Loomuliku sünnituse võimalikkus tuharseisus sõltub lapse täpsest kehaasendist. Esineb suurenenud riskid ema ja loote tervisele. Lapsel on suurem oht õhupuuduse tekkeks ja sünnitraumadeks. Seetõttu valitakse tänapäeval rohkem keisrilõike tegemise kasuks ning teaduslikke uuringuid tuharseisus sünnituste kohta on aina vähem. Andmed riikidest, kus tuharseisus sünnitusi on endiselt palju kinnitavad suuremat ohtu lapse elule, õhupuuduseks ja traumadeks. Samas on nendes riikides ka teistsugused võimalused ja tingimused. Samuti on andmeid selle kohta, et tuharseisus sünnitus võib tõesti lapse genitaale vigastada. Sellist tüsistust esineb harva, kuid seda võib esineda nii poiste kui ka tüdrukute väliste suguorganitega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg sündis keisrilõikega kuna oli tuharseisus. Pööramist ei pakutud, sest arsti hinnangul selleks ruumi ei olnud. Mulle arstid ütlesid, et kui ma väga tahan ise sünnitada, siis nemad mind keelata ei saa, aga nende hinnangul on keiser antud olukorras ohutum. Jumal tänatud, et oman sügavat austust arstide ja nende elukutse suhtes – nagu peale keisrit selgus, ei oleks laps mitte kunagi ise välja saanud ning halvimal juhul oleks lapse tervis/elu võinud sünnituse käigus ohtu sattuda.
Mind pani see kõik niipidi asjale vaatama, et kõigisse lastesse on looduse poolt sisse kodeeritud ennast enne sündi ümber keerata ning kui nad seda ei tee, siis on selleks mingi põhjus. Ehk mina olen enda jaoks välja mõelnud, et kui peaksin uuesti selles olukorras olema, ei mingit välist sekkumist lapse poolt tehtud valikusse ja tuleb keiser, mis on selles olukorras igal juhul ohutum.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 25 nädalal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul keeras täpselt nö konsiiliumi päevaks ehk siis kui arstivisiit oli keisri plaabiks. See oli 37+4. Eelnevalt oli terve aja peaseisus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti väline pööramine, see läks hästi. Siis ta nihverdas end tagasi tuharseisu, ma ei saanud kusjuures arugi. Tehti veel üks väline pööramine, oli juba raskem pöörata ja öeldi et ega ta enam ise nüüd ei pööra ära, ei mahu enam ja nii oligi, sündis 4300 poiss 41+3.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 4 last:
1. Keeras juba LA peaseisu ja jäigi nii
2. Keeras 32+ peaseisu ja jäi
3. Keeras 35+ peaseisu ja jäi
4. Oli terve aja risti, põiki, vahepeal tuharseisus ja sünnitegevuse alguseks 35. nädalal oli risti. Prooviti loote välist pööret, mis kahjuks ei õnnestunud, kuna laps oli nabanööri keerutanud nii pahasti ümber kaela, et ei liikunud sentimeetritki ja oli täiesti risti. Kuna sünnitegevus oli peal ja emakakael täiesti avatud tehti erakorraline keiser.
Iseenesest loote väline pööre ei endale ega lapsele midagi halba ei tee, kui on pädev arst, kes seda teostab ja monitoorib iga liigutuse järgselt ultraheliga. Igal juhul soovitaksin proovida, sest ise sünnitades pole seda 2- kuulist tõstmise keeldu, haava valu ja armi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

32. nädalal oli põiki, 36.nädalal jalgseisus, 38.nädala uh-s peaseisus. Peale 36 nädala uh-d pandi igaks juhuks plaanilise keisri aeg, sest välimist keeramist ma ei soovinud, aga see nüüd tühistatud. Loodetavasti laps enam peaseisust kuskile ei keera end.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seekord täpselt 28+0 oli peaseisus juba. Suht hirmutav olu kuna 3-s rasedus. Aga sündis ilusti 39+0 nädalal. Kuigi alarmi tegi küll juba 32+0.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Sünnitus millal on teie lapsed pööranud peaseisu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.