Esileht Koolilaps Millal peab I klassi minnes eliit- või erakooli valiku kinnitama?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Millal peab I klassi minnes eliit- või erakooli valiku kinnitama?

Postitas:

Minu laps katsetab mitmesse kohta, tulemused selguvad, nagu ma aru saan, umbes 20. veebruari paiku. Mõni kool (näiteks RAM) pole teada andnud täpset päeva, mil tulemused välja pannakse.
Kui juhtub, et mõni laps saab mitmesse kooli sisse, siis kui kaua on tema perel aega mõelda? Mis kuupäevaks peab valik olema tehtud? Mulle tundub, et juba veeruari lõpuks, seega aega otsustada on vaid mõni päev?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 10:30; 01.02 11:20; 01.02 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

iga kool annab oma kuupäeva. Minu meelest on need kõik olnud ikka enne 1. märtsi, kui algab koolimääramise avalduste vastuvõtt. Meil jäi aega ligi nädal omal ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et jääb ikka ka sellist aega, mil kõigi koolide info on käes. Mitte nii, et üks teatab tulemused 21. veebruar, teisele tuleb samal päeval juba avaldus esitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 10:30; 01.02 11:20; 01.02 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et juba veeruari lõpuks, seega aega otsustada on vaid mõni päev?

Sul on juba enne katseid ju võimalik nende koolide kohta lähemalt uurida ning tegelikult ma ei saa üldse aru, miks peaks minema katsetama kooli, kuhu kindlasti last panna ei tahaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 11:24; 01.02 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks koolid tahavad tegelikult ikka üsna kiirelt vastust saada. Loogiline oleks, et kui juba katsetama lähed, siis peaks olema eeltöö tehtud, et just sinna kooli tahad last panna. Ja alati saad ju esimesest koha ära öelda, kui teisest katsetega koolist tuleb ka kohapakkumine ja rõõmustada pingereas järgmist peret.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli küll juba mõned aastad tagasi, kuid Prantsuse Lütseumist helistati juba katsetepäeva õhtul, et laps sai maksimumpunktidega nende kooli sisse. Vastasin, et ütlen lõpliku “jah” või “ei” järgmisel päeval. Järgmise päeva hommikul oli laps juba varunimekirjas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et juba veeruari lõpuks, seega aega otsustada on vaid mõni päev?

Sul on juba enne katseid ju võimalik nende koolide kohta lähemalt uurida ning tegelikult ma ei saa üldse aru, miks peaks minema katsetama kooli, kuhu kindlasti last panna ei tahaks.

Ei katsetagi koolidesse, kuhu saada ei taha. Katsetasime neisse era- ja süvaõppekoolidesse, mis oleks vastuvõetavad, aga pingeritta ei ole neid veel tõesti suutnud panna. Kuna koolid on erinevad, ideaalkooli pole teadagi olemas ja üks meeldib ühe, teine teise aspekti poolest, siis mõtlesingi, et kui laps saab mitmesse, siis vaagime põhjalikumalt just nende koolide plusse ja miinuseid. Tundus kilplaslik koolidest juba varem nii läbimõeldud pingerida teha, et tulemuste selgudes on hoobilt teada iga koolipaari kohta, kumb on kõiki üksikasju arvesse võttes meile parem. Ega koole ju ei tunne, enne kui seal ei käi, seega adekvaatset infot (mis ei ole kuulujutud) on kõigi koolide kohta päris ajamahukas saada.
Kui nüüd aga selgub, et otsustada tuleb kiiresti, peame tõesti vist juba enne tulemuste saamist pingerea ära tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 10:30; 01.02 11:20; 01.02 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei tea, mis seal valida. Mul on ammu juba pingerida selge kuhu last tahaks panna. Selge on see, et andekamad saavad ilmselt kõikidesse koolidesse sisse ja varus mõned kohad ikka liiguvad. Ja ka varunimekirja lapsed tahavad teada, kuidas edasi tegutseda. Arvestades, et päris paljudest saavad katsete ajaks “linnalapsed”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 14:05; 01.02 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei tea, mis seal valida. Mul on ammu juba pingerida selge kuhu last tahaks panna. Selge on see, et andekamad saavad ilmselt kõikidesse koolidesse sisse ja varus mõned kohad ikka liiguvad. Ja ka varunimekirja lapsed tahavad teada, kuidas edasi tegutseda. Arvestades, et päris paljudest saavad katsete ajaks “linnalapsed”.

Milline su pingerida on, kui tohib teada?
Mina saan teemaalgatajast aru, sest ka mina tunnen, et ei tea koolidest veel nii palju, et teaks, mida eelistada. Vanematele oli tutvumistund vaid väikeses kristlikus erakoolis Kaarli koolis, seal sai tõesti selge pildi, milline kool on, kuni selleni välja, et tutvustati tulevast klassijuhatajat. Teistes koolides ei käi enne katseid majaski sees ja infot kooli sisekliima kohta saab vaid “naised saunas” tasemel. Kas või siit perekoolist saab vastuolulist infot (RAM kui väga heal tasemel, haridusuuenduslik lapsesõbralik kool vm mõttetu tõusikute tilu-lilu; VHK kui kiusamisest vaba, süvakultuuri väärtustav, erialaspetsialistidest õpetajatega kool vs paremäärmuslik, kitsarinnaline metaliteet; lütseum kui süsteemset sisukat õpet pakkuv kool, kust tulevad viisakad mitmekülgsed noored vs inimvaenulik elukauge tuupimiskool)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niipalju kui on inimesi, niipalju on ka arvamusi. Sellepärast pole tõesti mõtet külajutte kuulata.
Alustasin ikka sellest, et lugesin läbi koolide kodulehtedel oleva informatsiooni. Mis on kooli jaoks oluline, mis nendest põhimõtetest sobib meie perele jne. Kui palju olen ma valmis lisaks lapse õppetööle panustama aja ja rahaga. Kui pikad ja pingelised on koolipäevad. Kas koolis on huviringe. Kui mugav on lapsele kooli asukoht.
Teiseks on väga oluline õppesuund. Milline sinu laps on: on ta rohkem reaalile kalduv, keeltele või hoopiski kunstile/muusikale. Mis talle meeldib? Mis keeli ma tahaks, et laps omandaks? Õppeprogrammi järgi on juba ühtteist võimalik otsustada.
Sisekliimast niikuinii ennem aimu ei saa, kui mõnda aega koolis käidud.
Esimene valik oleks meil ikka kool, kus laps eelkoolis käib 🙂 Kui sealt jaatav vastus tuleks, poleks midagi mõelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 14:05; 01.02 15:11;
To report this post you need to login first.

Eelmisel aastal sai minu laps sisse kolme kooli (TIK, GAG, TPL). Täna enam ei mäleta, mis järjekorras sellest teatati, aga see oli see nii, et korraga olid kõik kolm varianti õhus ja sai valida. Muretsemiseks pole põhjust. Peale katseid teate ise ka kindlalt, kuhu tegelikult minna soovite.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsetasime neisse era- ja süvaõppekoolidesse, mis oleks vastuvõetavad, aga pingeritta ei ole neid veel tõesti suutnud panna. Kuna koolid on erinevad, ideaalkooli pole teadagi olemas ja üks meeldib ühe, teine teise aspekti poolest, siis mõtlesingi, et kui laps saab mitmesse, siis vaagime põhjalikumalt just nende koolide plusse ja miinuseid. Tundus kilplaslik koolidest juba varem nii läbimõeldud pingerida teha, et tulemuste selgudes on hoobilt teada iga koolipaari kohta, kumb on kõiki üksikasju arvesse võttes meile parem. Ega koole ju ei tunne, enne kui seal ei käi, seega adekvaatset infot (mis ei ole kuulujutud) on kõigi koolide kohta päris ajamahukas saada.

Tegelikult oled sa neid koole juba lähemalt uurinud ja selgeks teinud, millised on vastuvõetavad. Edasi vaatakski kooli asukohta, kuidas laps kooli ja koju/trenni saab, vaataks huviringe ja kuidas on koolipäev korraldatud jm. Kõik sellised asjad, mida saab kooli kodulehelt teada. Ja kui on mõni tuttav, kelle laps käib mõnes neist koolidest, siis mina räägiks temaga ka. Foorumite arvamused on seinast-seina ja kuna pole teada, milline inimene millise arvamuse taga on, siis on ka raske hinnata kui adekvaatne. Isiklikku tuttavat tead inimesena ja saad paremini hinnata tema hinnangut koolile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 11:24; 01.02 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prantsuse Lütseumist helistati juba katsetepäeva õhtul, et laps sai maksimumpunktidega nende kooli sisse. Vastasin, et ütlen lõpliku “jah” või “ei” järgmisel päeval. Järgmise päeva hommikul oli laps juba varunimekirjas.

See on ikka väga imelik samm kooli poolt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 22:15; 03.02 10:49; 04.02 11:10; 04.02 13:24; 08.02 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIS ON ELIITKOOL?? Kus asub Eestis Eliitkool?

jobu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 23:21; 03.02 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIS ON ELIITKOOL?? Kus asub Eestis Eliitkool?

jobu

https://tallinn.postimees.ee/3987131/tallinna-eliitkoolid-alustavad-vastuvotuga

Lisa võib lugeda ka pedagoogikaajakirjast Haridus: Lauri, T.; Põder, K. (2011). Mis on eliitkool? Haridus, 2, 36−40.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 22:15; 03.02 10:49; 04.02 11:10; 04.02 13:24; 08.02 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti on nii konnatiik, et tegelikult pole eliitkooli. Eliitkool on kovt, kus hindeid saadakse vastavalt vanemate maksmisele.

Tallinna GAG i ma enam oma last ei paneks. Olen ise selle kooli õpilane.
Prantsuse lütseum on mingi friikide kogukond. Aga ka ülejäänud G5 koolid ei ole eliitkoolid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 23:21; 03.02 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prantsuse Lütseumist helistati juba katsetepäeva õhtul, et laps sai maksimumpunktidega nende kooli sisse. Vastasin, et ütlen lõpliku “jah” või “ei” järgmisel päeval. Järgmise päeva hommikul oli laps juba varunimekirjas.

See on ikka väga imelik samm kooli poolt.

minu meelest väga loogiline samm, sest iga kool tahab endale õpilasi, kes eelkõige just nende juures õppida tahab. punktivahed on seal konkursil ju väikesed ning loomulikult võiks koolikoha saada laps, kes sai ehk vaid 0,5 või 1 punkti vähem ning on tegelikult ju sama tark, aga kelle jaoks on TPL esimene valik ilma mingi kahtluseta, mitte käo laps, kes pole üldse kindel, kas ta tahaks last panna lütseumi või hoopis kuhugi mujale. see vastus näitab koolile, et vanem kahtleb, kas nende kool on ikka tema lapsele parim ning koht antakse mittekahtlejale. TPL ju rõhutab suhtumist, et nemad peaksid olema pere ainuvalik, kui sinna üldse katsetama minna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prantsuse Lütseumist helistati juba katsetepäeva õhtul, et laps sai maksimumpunktidega nende kooli sisse. Vastasin, et ütlen lõpliku “jah” või “ei” järgmisel päeval. Järgmise päeva hommikul oli laps juba varunimekirjas.

See on ikka väga imelik samm kooli poolt.

minu meelest väga loogiline samm, sest iga kool tahab endale õpilasi, kes eelkõige just nende juures õppida tahab. punktivahed on seal konkursil ju väikesed ning loomulikult võiks koolikoha saada laps, kes sai ehk vaid 0,5 või 1 punkti vähem ning on tegelikult ju sama tark, aga kelle jaoks on TPL esimene valik ilma mingi kahtluseta, mitte käo laps, kes pole üldse kindel, kas ta tahaks last panna lütseumi või hoopis kuhugi mujale. see vastus näitab koolile, et vanem kahtleb, kas nende kool on ikka tema lapsele parim ning koht antakse mittekahtlejale. TPL ju rõhutab suhtumist, et nemad peaksid olema pere ainuvalik, kui sinna üldse katsetama minna

Just nimelt. Kui käiakse igas koolis katsetamas, peaasi, et ikka eliitkooli saaks, siis ei näita see sügavat soovi just prantsuse keelt ja kultuuri õppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 09:56; 04.02 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prantsuse Lütseumist helistati juba katsetepäeva õhtul, et laps sai maksimumpunktidega nende kooli sisse. Vastasin, et ütlen lõpliku “jah” või “ei” järgmisel päeval. Järgmise päeva hommikul oli laps juba varunimekirjas.

See on ikka väga imelik samm kooli poolt.

minu meelest väga loogiline samm, sest iga kool tahab endale õpilasi, kes eelkõige just nende juures õppida tahab. punktivahed on seal konkursil ju väikesed ning loomulikult võiks koolikoha saada laps, kes sai ehk vaid 0,5 või 1 punkti vähem ning on tegelikult ju sama tark, aga kelle jaoks on TPL esimene valik ilma mingi kahtluseta, mitte käo laps, kes pole üldse kindel, kas ta tahaks last panna lütseumi või hoopis kuhugi mujale. see vastus näitab koolile, et vanem kahtleb, kas nende kool on ikka tema lapsele parim ning koht antakse mittekahtlejale. TPL ju rõhutab suhtumist, et nemad peaksid olema pere ainuvalik, kui sinna üldse katsetama minna

Ma saan mõttest aru, aga imelik on see, et protokolli ja kinnitatud tulemusi ei saa ju muuta niimoodi suvaliselt. Kui laps sai sisse, siis ta sai sisse. Ei ole võimalik selline asi, et kool täna ütleb, et sai sisse ja homme ütleb, et ei saanud. Esiteks on see protseduurireeglite rikkumine, teiseks tekitab selline asi koolile mainekahju. Tekib küsimus, et kas üldse saab uskuda infot, mida kool annab või on kõik väänatav?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 22:15; 03.02 10:49; 04.02 11:10; 04.02 13:24; 08.02 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prantsuse Lütseumist helistati juba katsetepäeva õhtul, et laps sai maksimumpunktidega nende kooli sisse. Vastasin, et ütlen lõpliku “jah” või “ei” järgmisel päeval. Järgmise päeva hommikul oli laps juba varunimekirjas.

See on ikka väga imelik samm kooli poolt.

minu meelest väga loogiline samm, sest iga kool tahab endale õpilasi, kes eelkõige just nende juures õppida tahab. punktivahed on seal konkursil ju väikesed ning loomulikult võiks koolikoha saada laps, kes sai ehk vaid 0,5 või 1 punkti vähem ning on tegelikult ju sama tark, aga kelle jaoks on TPL esimene valik ilma mingi kahtluseta, mitte käo laps, kes pole üldse kindel, kas ta tahaks last panna lütseumi või hoopis kuhugi mujale. see vastus näitab koolile, et vanem kahtleb, kas nende kool on ikka tema lapsele parim ning koht antakse mittekahtlejale. TPL ju rõhutab suhtumist, et nemad peaksid olema pere ainuvalik, kui sinna üldse katsetama minna

Ma saan mõttest aru, aga imelik on see, et protokolli ja kinnitatud tulemusi ei saa ju muuta niimoodi suvaliselt. Kui laps sai sisse, siis ta sai sisse. Ei ole võimalik selline asi, et kool täna ütleb, et sai sisse ja homme ütleb, et ei saanud. Esiteks on see protseduurireeglite rikkumine, teiseks tekitab selline asi koolile mainekahju. Tekib küsimus, et kas üldse saab uskuda infot, mida kool annab või on kõik väänatav?

Sisse on laps saanud siis, kui vanem on selle kinnitanud. Seni pole ühtegi reeglit rikutud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 09:56; 04.02 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisse on laps saanud siis, kui vanem on selle kinnitanud. Seni pole ühtegi reeglit rikutud.

Sissesaamisest teavitab kool, koha vastuvõtmisest lapsevanem. Kui kool on täna teatanud, et laps on sisse saanud, siis ta ei saa homme öelda, et tegelikult ikka ei saanud. Vastasel juhul tekib küsimus, et kas kool valetas eile või teeb ta seda täna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 22:15; 03.02 10:49; 04.02 11:10; 04.02 13:24; 08.02 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on eliitkool? Vabandan teema risustamise eest. Ei suutnud mööda vaadata. Ausalt.

Eliit, kui mõiste- eliit on suhteliselt väikesearvuline grupp inimesi, kes kasutavad privilegeeritud staatust, mis tõstab neid kõrgemale inimestest, kes kuuluvad madalama staatusega gruppi, talle kuulub ühiskonnas oluliseks ja väärtuslikuks peetud tunnuseid (päritolu, varandus, võim või haritus).

Siiralt loodan, et te VÄHEMALT ei kasuta antud definitsiooni lastega vesteldes, et nendest ei kasvaks “teistest kõrgemad isikud” juba eos.

Muud ei midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tulen samuti algse teema juurde tagasi ja küsin koha vastuvõtmise kohta. Mis saab siis, kui koolis, kuhu kõige rohkem tahad, selguvad tulemused kõige hiljem? Kas saab ka nii, et teavitan avaldusega ühte kooli juba koha vastuvõtmisest, aga pärast siiski loobun, kui laps saab sisse ka esimese eelistuse kooli? Muidugi on see nõme, kool peab siis alles pärast nimekirja kinnitamist vaatama, kas varust keegi veel soovib tulla, aga ka lapse seisukohast on nõme see, et korraga pole kogu info teada.
Oletame, et laps tahab kõige enam minna mõnda erakooli või kas või muusikakeskkooli, mille vastuvõtt on alles märtsis või aprillis, kuid saab sisse ka süvaõppekooli. Mida siis teha? Kinnitad esimeses kohas koolikoha, kuid tuleb välja, et saab pärast siiski teise kooli sisse, jätad kinnitamata, aga äkki ei saa sisse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks koolid teavad seda ka ja arvestavad juba ette, et ka hiljem võib liikumisi nimekirjades ette tulla. Ilmselt on see ju igal aastal nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 22:15; 03.02 10:49; 04.02 11:10; 04.02 13:24; 08.02 16:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Koolilaps Millal peab I klassi minnes eliit- või erakooli valiku kinnitama?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.