Esileht Ilu ja tervis Millal peale antibiootikume uriinikülvile?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Millal peale antibiootikume uriinikülvile?

Postitas:
Kägu

Mul on põiepõletik. Kahjuks kirjutas perearst saatekirja ainult tavalisele uriiniproovile, mis muidugi ei näita, millise bakteriga tegu. Siis kirjutati välja mingi suvaline antibiootikum, mis mingil määral aitab, aga suuremat abi sellest pole. Ilmselt siis antud antibiootikum sellele bakterile ei mõju. Kas keegi teab, kui kaua peab ootama, et võiks uriinikülvi teha ja teada saada, mis bakter seal on. Et saaks õige rohu peale. Olen aru saanud, et antibiootikumid mõjutavad kuidagi analüüsivastuseid. Perearstist abi pole. isegi saatekirja ma ei saa, vaid kavatsen ise maksta. Kas näitab kohe peale antibiootikumikuuri lõppu bakteri ära või peab mingid päevad ootama? Ausalt öelda kaua ei tahaks enam piinelda…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha müristus, igale bakterile ei ole eraldi antibiootikumi! Perearst kirjutas sulle õige ravimi. Kui ravim ei andnud tulemusi pöördud uuesti arsti poole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearst rääkis ka mida sa kõike põiepõletikku ravides silmas pead pidama (loobuma alkoholist, seksist, kohvist, vürtsikatest toitudest, stringide kandmisest, lõhnastatud pesukaitsmetest jne jne)? Kui ab natuke aitas, siis on õige ravim, aga sa ise teed midagi valesti, et lõpuni põletikust lahti ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea midagi ootama. Kui bakter on väljakirjutatud antibiootikumile resistentne, siis ta kasvab külvis hoolimata antibiootikumi võtmisest. Kui resistentne pole, siis on ka külv puhas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuesti tuleb arsti juurde pöörduda ja teha seda ravi, mida ta määrab. Ise mingeid proove minna tegema ja endale ravi möörama pole mõtet hakata, sellel ei ole tulemust. Kui sa oma perearsti lolliks pead ja tema arvamust ei usalda, siis tuleb valida uus perearst või mine tasulise perearsti juurde, see on ka variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Internetis on piisavalt infot selle kohta, milline antibiootikum millise bakteri suhtes resistente on. Ja ei ole päris ükskõik, millist antibiootikumi võtta. Seetõttu pole vaja ka valet infot levitada, kui asjadega kursis pole.

Küsimus oli:

Kas perearst rääkis ka mida sa kõike põiepõletikku ravides silmas pead pidama (loobuma alkoholist, seksist, kohvist, vürtsikatest toitudest, stringide kandmisest, lõhnastatud pesukaitsmetest jne jne)?

Ma ei tarvita alkoholi, kohvi, vürtsikaid toite, pole kunagi kandnud stringe, lõhnastatud pesukaitsmeid, seksinud ei ole ka juba vähemalt 10a. Nii et kõik tingimused heaks raviks on täidetud.

Sain ka perearsti uuesti kätte ja saan ka nüüd külvi ära teha. Saatekiri on olemas juba. Perearst ütles, et 4-7 päeva peab ootama, enne kui uriiniproov külviks viia. Usaldan arsti.

Aga perearsti soovin vahetada küll. Mitte sellepärast, et ma usu arsti professionaalsusse, vaid sellepärast, et teda on väga raske kätte saada ja tema käest ei saa kiiret abi kui vaja. Kui see oleks niimoodi üks kord, aga see on juba korduv probleem. Olen arstidele, kellel on Tervisekassa andmete järgi nimistus vabu kohti, helistanud, aga kõik on öelnud ära. Kui keegi teab, milline perearst reaalselt uusi patsiente vastu võtab, siis olen vihje eest tänulik. Tallinnast on jutt.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga perearsti soovin vahetada küll. Mitte sellepärast, et ma usu arsti professionaalsusse, vaid sellepärast, et teda on väga raske kätte saada ja tema käest ei saa kiiret abi kui vaja. Kui see oleks niimoodi üks kord, aga see on juba korduv probleem. Olen arstidele, kellel on Tervisekassa andmete järgi nimistus vabu kohti, helistanud, aga kõik on öelnud ära. Kui keegi teab, milline perearst reaalselt uusi patsiente vastu võtab, siis olen vihje eest tänulik. Tallinnast on jutt.

Miks sa arvad, et teiste perearstidega seda probleemi pole? Kui sul on muidu hea perearst, siis parem ära hakka vahetama. Satud veel mitte nii hea perearsti juurde, keda veel lisaks ka kätte ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et kirjutati välja ehk nitrofurantoiin? See tegelikult ei ole antibiootikum, vaid takistab nö üleüldist bakterite paljunemist.

Tõenäoliselt tahtsid/oli kiiresti ravi peale vaja? Antud rohi on mulle ikka kordi mõjunud ja kohese AB ravi asemel tunduvalt parem variant kui mõjub.

AB tasubki määrata vaid külvi järgselt ja külv võtab aega 3-5 päeva, sellisel juhul peaks siis ilma ravita senikaua ära kannatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Millal peale antibiootikume uriinikülvile?