Esileht Imetamine Millal see piim ükskord ära kaob?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Millal see piim ükskord ära kaob?

Postitas:

Lõpetasin imetamise 2 kuud tagasi ja ikka on veel olemas…kas on lootust, et kunagi otsa ka saab see piim rindadest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 16:07; 22.05 16:31; 01.06 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis rinnad pole nagu veekraan, et keerad kinni ja rohkem ei tule. Lase nüüd piimanäärmetel uue olukorraga harjuda….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa küsid – kas piima olemasolu segab sind kuidagi, tekitab mingit ebamugavat tunnet?

Mina vähendasin imetamist sujuvalt, imetamise lõpukuudel oli rinna imemine lapse poolt muutunud juba nii sümboolseks, et ega rind suurt kogust piima enam tootnudki – millest andis märku ka see, et kui lõpetasin, siis võibolla paar päeva oli rind vaevutuntavalt rohkem pingul, aga mingit olulist ebamugavust ei tekkinudki. Mõlema lapse puhul oli nii.

Siiski tuli huvi pärast rinnanibu vajutades kuid hiljem (ei mäletagi enam, mitu kuud) piimatilk – tähendab, põhimõtteliselt polnud piim veel kadunud. Aga mind see kuidagi ei häirinud, mingit teistmoodi tunnet ei tekitanud, nii et mul oli sellest täiesti ükskõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta pisut ikka segab jah olemist, rinnad kuidagi reageerivad, kui laps nutab vms. Ei oska selgitada, ga pisut on ebamugav tõesti.

Igal juhul, mõtlesin, et kui imetamise algus (normaliseerumine) võttis umbes kuu või poolteist aega, siis lootsin, et ehk ära kadumine umbes sama protsess, aga tundub, et läheb pikemalt.

Nüüd just eile kontrollisin ja piim on kollakamaks läinud, küllap siis varsti ikka kaob ära. Tahaks keha endale tagasi ja normaliseerumist, ka hormonaalset. Ma olen poolteist aastat imetanud, laps juba suur ja hakkaja, tahaks lihtsalt sellele etapile nüüd kokkukasvamises kriipsu alla tõmmata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 16:07; 22.05 16:31; 01.06 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnad millelegi märku ei anna, st nutule vms. Aga kui rinda pigistada, saab kollased piimatilgad kätte küll. Viimase imetamise lõpust varsti 4 aastat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lõpetada imetamine? Mul poiss on 1a9k ja tahab veel imeda. Annan 2x päevas. Piima tuleb nii et ta saab kõhu täis ja väga palju süüa siis pärast seda ei taha. Viimased 4 piima purihammast on tulemata veel. Mees on rahulolematu et imetan ikka veel. Ma arvan et poiss ikka vajab ka kasvuks seda head ja hästiomastatavat kraami. Ematsionaalne tasakaal ka arvan tänu sellele areneb.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lõpetada imetamine? Mul poiss on 1a9k ja tahab veel imeda. Annan 2x päevas. Piima tuleb nii et ta saab kõhu täis ja väga palju süüa siis pärast seda ei taha. Viimased 4 piima purihammast on tulemata veel. Mees on rahulolematu et imetan ikka veel. Ma arvan et poiss ikka vajab ka kasvuks seda head ja hästiomastatavat kraami. Ematsionaalne tasakaal ka arvan tänu sellele areneb.

Mina arvan, et kui sa ise ei taha lõpetada, siis imeta rahulikult edasi. Minul endal läks lihtsalt tahtmine üle, lisaks terendas silmapiiril tööleminek.

Laps oli mul 1a4k täielikult peretoidul ja rinda ta rohkem ei vajanud tegelikult. Hakkas ühel hetkel magama läbi öö kuni hommikuni välja, sest meil viimane imetamiskord oligi see, mis oli nö varahommikul. Kuskil 6-7 paiku hommikul sõi kõhu täis ja siis magas veel paar tundi edasi enne ärkamist. Aga aasta ja nelja kuu vanuselt hakkas järsku kella üheksani välja magama, ju siis sai nii suureks, et jaksas õhtul kõvasti kõhu tâis süüa ja hommikuks ei läinud enam kõht tühjaks. Ja siis otsustasin, et on paras aeg täielikult lõpetada, lõpetasingi ja nüüd tahaks sellest viimasest piimatilgast ka lahti saada…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 16:07; 22.05 16:31; 01.06 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamiseks põhjuseks, miks ema lõpetab imetamist on arvamus, et laps on juba suureks kasvanud…
Rinnapiim mängib suurt rolli ema ja lapse vahelises sidumises. Imetamine annab emale spetsiaalse kaitse stressidest. Uuringud avastasid,et stressiolukordades jääb imeteva emade kortisool( stressihormoon) madalamaks võrreldes mitteimetaval emadel. Lisaks pingetaluvusele, rinnapiim sisaldab lauriinhapet, mis toetab immuunsust, soodustab arengut ja organismi ülesehitust. Lauriinhape kaitseb beebit mikroobide, viiruste ja seente ees, mis omakorda seletab, miks rinnaga imetavad emad haigestuvad harvemini.
Juhul,kui otsustasite lõpetada imetamist, on soovitatav imetamisest võõrutama järk-järgult: alguses on parem proovida asendada toiduga üht imetamiskorda, millest laps võib kõige vabamalt loobuda. Planeerida paar päeva või nädal imetamisasenduste vahel. Tänu sellele, laps järk-järgult hakkab uue toiduga harjuma ning emal pikamööda hääbub laktatsioon.

Aga pole põhjusi muretseda, iga asi tuleb omal ajal ning kui ei ole mingit meditsiinilisi põhjusi loobuda imetamist,siis las imetamine jäänud edasi.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 23:12; 14.06 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lõpetada imetamine? Mul poiss on 1a9k ja tahab veel imeda. Annan 2x päevas. Piima tuleb nii et ta saab kõhu täis ja väga palju süüa siis pärast seda ei taha. Viimased 4 piima purihammast on tulemata veel. Mees on rahulolematu et imetan ikka veel. Ma arvan et poiss ikka vajab ka kasvuks seda head ja hästiomastatavat kraami. Ematsionaalne tasakaal ka arvan tänu sellele areneb.

Peamiseks põhjuseks, miks ema lõpetab imetamist on arvamus, et laps on juba suureks kasvanud…
Rinnapiim mängib suurt rolli ema ja lapse vahelises sidumises. Imetamine annab emale spetsiaalse kaitse stressidest. Uuringud avastasid,et stressiolukordades jääb imeteva emade kortisool( stressihormoon) madalamaks võrreldes mitteimetaval emadel. Lisaks pingetaluvusele, rinnapiim sisaldab lauriinhapet, mis toetab immuunsust, soodustab arengut ja organismi ülesehitust. Lauriinhape kaitseb beebit mikroobide, viiruste ja seente ees, mis omakorda seletab, miks rinnaga imetavad emad haigestuvad harvemini.
Juhul,kui otsustasite lõpetada imetamist, on soovitatav imetamisest võõrutama järk-järgult: alguses on parem proovida asendada toiduga üht imetamiskorda, millest laps võib kõige vabamalt loobuda. Planeerida paar päeva või nädal imetamisasenduste vahel. Tänu sellele, laps järk-järgult hakkab uue toiduga harjuma ning emal pikamööda hääbub laktatsioon.

Aga pole põhjusi muretseda, iga asi tuleb omal ajal ning kui ei ole mingit meditsiinilisi põhjusi loobuda imetamist,siis las imetamine jäänud edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 23:12; 14.06 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lõpetada imetamine? Mul poiss on 1a9k ja tahab veel imeda. Annan 2x päevas. Piima tuleb nii et ta saab kõhu täis ja väga palju süüa siis pärast seda ei taha. Viimased 4 piima purihammast on tulemata veel. Mees on rahulolematu et imetan ikka veel. Ma arvan et poiss ikka vajab ka kasvuks seda head ja hästiomastatavat kraami. Ematsionaalne tasakaal ka arvan tänu sellele areneb.

Mina andsin nii suurele lapsele alati enne muud sööki ja pärast rinnapiima. Mis viis sujuvalt selleni, et tal oli kõht täis ja imes aina vähem ja piima tekkis ka vähem. Lõppes imetamine ise nii, et andsin rinda peale lõunasööki ja enne magamaminekut ja õhtul ka, siis ainult õhtul peale vanni, putru ja enne magamaminekut ja siis saabus päev, kus laps keeras pea ära ja ei tahtnud enam.
Kõht oli täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnad millelegi märku ei anna, st nutule vms. Aga kui rinda pigistada, saab kollased piimatilgad kätte küll. Viimase imetamise lõpust varsti 4 aastat.

Sama lugu! Viimati imetasin nivembris 2013 ehk 5a tagasi ja siiamaani tuli pigistades kollane rasvane tilk. Nyyd olen uursti rase ja praegu igak juhuks enam ei proovi, aga suvel veel sai tilga kätte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 18:24; 27.11 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnad millelegi märku ei anna, st nutule vms. Aga kui rinda pigistada, saab kollased piimatilgad kätte küll. Viimase imetamise lõpust varsti 4 aastat.

Sama lugu! Viimati imetasin nivembris 2013 ehk 5a tagasi ja siiamaani tuli pigistades kollane rasvane tilk. Nyyd olen uursti rase ja praegu igak juhuks enam ei proovi, aga suvel veel sai tilga kätte.

Arsti juurde peaks sellise asjaga minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnad millelegi märku ei anna, st nutule vms. Aga kui rinda pigistada, saab kollased piimatilgad kätte küll. Viimase imetamise lõpust varsti 4 aastat.

Sama lugu! Viimati imetasin novembris 2013 ehk 5a tagasi ja siiamaani tuli pigistades kollane rasvane tilk. Nyyd olen uursti rase ja praegu igak juhuks enam ei proovi, aga suvel veel sai tilga kätte.

Arsti juurde peaks sellise asjaga minema.

Olen seda juba teinud. Käisin eelmisel aastal rinnakabinetis ja isegi rindade uh-s. Arst lohutas juba tegelikult enne uh-d, et see on täiesti normaalne ja levinud asi ja ei pruugigi enne menopausi kaduda. Ka uh-s leiti kõik normis olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 18:24; 27.11 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekitas lõpus imetamine stressi – laps söi öösel ja pidevalt, tegelikult ei jõudnud piim tekkida ja nii lutsutas pooltühja rinda. Päeval olime nagu zombid. Laps oli siis aastane. Sain arstilt mingid tabletid, aga enne seda tegin rinnad tühjaks (piima panin sügavkülma), sidusin rinnad tugevalt kinni (iga rinna puudutus paneb piimatootmise tööle), võtsin rohud. Mees tegeles magamistoas lapsega (paar ööd oli jonni), mina istusin poollamavas asendis suure toa diivanil, siis piima ikka tekkis, kapsalehed panin ka rinnale. Mingi hetk hakkas piima sorinal jooksma, siis käisin dushi all ja lasin piimal joosta. Panin puhta sideme uuesti (vanast voodilinast tõmbasin) ja paar päeva hiljem oli asi ühel pool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Imetamine Millal see piim ükskord ära kaob?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.