Esileht Tööelu, raha ja seadused. millal tuleb uus majanduskriis?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: millal tuleb uus majanduskriis?

Postitas:

Mis te arvate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teisipäeval. Umbes kell 14:22.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et enam ei tulegi, õnn õitseb, palgad tõusevad ja kõik kaup ostetakse kogu aeg ära, tooda aga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähima paari aasta küsimus. Just kogun ja kombineerin oma tulusid, et kriisi ajal kinnisvara kahmama hakata.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 10:21; 11.12 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara järsk hinnalangus, eriti just Tallinnas ja sellest 10 km ning ka Tartus osades elurajoonides, tuleb umbes 2019 kevadel. Selles pole kahtlust.

ma sooviks et see tuleks juba aasta varem – on vaja lapsele ülikooliajaks tartusse korter osta, siis saks ehk poole odamalt kätte.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 14:48; 11.12 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun ka, et tuleb 2019 kevadel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun 2019 lõpp-2020 algus. Me ka ootame, Tln vaja korter osta.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 08:16; 11.12 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oodake aga oodake! Lõpuks olete selle kriisi ajal ise töötud ja mõned ka kodutud. Aga ega keegi ju usu, et majandusraskused teda puudutavad nagu viimasest kriisist näha oli.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on majanduskriisi küll imelik soovida põhjendusega, et lapsele vaja ülikoolis käimise ajaks korter osta. Äkki jääte ise kriisi ajal töötuks või läheb teie firma pankrotti?

sõltub ametist ikka ka.
mulle öeldi isegi kunagi pangast eluasemelaenu taotledes, et jah, sellise elukutsega (matemaatikaõpetaja) pole Teil mitte kunagi tööpuudust karta 🙂

majanduskriisid söövad pigem neid töökohti, kus liiguvad suured rahad, pakutakse nn luksteenuseid või tegutsetakse suures mullis (igasugused pidudekorraldajad, EL projektijuhid jne).

tavalisi normaalseid ameteid, nt arstid, õpetajad, lasteaednikud, politseinikud, päästjad, bussijuhid, apteekrid, raamatukoguhoidjad jne majanduskriisid ei puuduta.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 14:48; 11.12 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oodake aga oodake! Lõpuks olete selle kriisi ajal ise töötud ja mõned ka kodutud. Aga ega keegi ju usu, et majandusraskused teda puudutavad nagu viimasest kriisist näha oli.

Pfff, ainult idioodid ei näinud ette, et tuleb suur krahh peale sellist hüppelist tõusu.
Väike näide meie elust – ostsime korteri 3-toalise laenuga. Korter maksis 320000eek, remonti tegime 22000eek eest. Tuli võimas buum, müüsime korteri 900000eek eest. Maksime ära laenu, auto liisingu ja elasime 2-toalises hästi madala üüriga. 4 aastat hiljem ostsime sama korteri täiturilt 405000 eek eest välja ???? ja laenu enam võtma ei pidanud 🙂
Samuti ostsime 6a tagasi laenuga maja (sissemaks 35%), eelmine aasta müüsime 70000€ kallimalt maha kui ostsime. Ning jälle maksime laenujäägi ja ehitasime omale sobiva maja.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 08:16; 11.12 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeb kadedaks, tean tuttavat kes ostis 400000 eest paneelika 2005 ja müüs 2007 tipphetkelt 1,3m. Maksis pangavõla ja jäi hunnik raha üle. 2 aastat hiljem ostis 1,5m kesklinna luksusliku korteri(mingi pool miljonit sissemaks). Nüüd müüs just maha ja sai 300000 euri korteri eest!

Ootab nüüd uut pauku et endale luksulik maja osta!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Napakad olete, et majanduskriisi ootate? Kuidas olete nii kindlad, et see kriis teid ei puuduta?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kriis tuleb, siis tuleb. Oota või ära oota. Aga KUI tuleb, siis peab sellel ajajärgul koore riisuma. Mina küll siinsete edulugude kangelaste suhtes kadedust ei tunne. Iga kord on olnud neid, kes oskavad elada, kes mitte. Mina olen ka väikest viisi ettevõtja pluss õpetaja – kui üks asi vett vedama peaks minema ( mida ma ei usu), saab leiva ikka lauale. Või vastupidi – kui riigitöötajaid koondama hakatakse, ajan oma väikest otsa edasi. Seda pole karta, et tarvidust pole, sest õhu- ega projektimüük see pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 10:21; 11.12 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin räägib näiteks uuest masust, mida ennustatakse kas 2019 või 2020a lõpuks.

https://rahajutud.ee/usa-ekspertide-enamus-usub-et-majanduslangus-2020-aastal-on-valtimatu/

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 19:00; 15.12 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal on parim aeg kinnisvara müüa? Mõtlen maj. kriisi suhtes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna või lähiümbruse kinnisvarakrahhi 2019 ma ei usu. Ei ole eriti objektiivseid näitajaid mis seda ennustaks. Kinnisvara hindade kasv põhineb praegu palgakasvul, mitte arutul odava raha pealeloopimisel. Tööhõive on rekordkõrge, palgad on rekordkõrged. Rahvastiku arv pealinnas ja lähiümbruses kasvab.
Pangad ei kuumenda turgu üle, vaid pigem on isegi keskmine laenumarginaal viimasel paaril aastal pisut kasvanud. Võib väita, et euribor ei jää igavesti nii madalaks, aga euribori tõstetakse ka väikeste sammudega, nii et see laenuraha kallinemine ei juhtu üleöö.
Pealegi reageerib kinnisvara finantskriisile väikese viitega, nii et selleks, et 2019 kinnisvarahinnad langeksid, peaks praegu juba esimesed kriisi märgid käes olema. Ei ole.

Millal järgmine kriis tuleb? Sellepärast kriis ongi kriis, et ta tuleb ootamatult. Millal ja kust – see on juba definitsiooni järgi raskesti ennustatav. Ennustatavaid kriise osatakse tavaliselt mõistlik aja jooksul vältida või nende mõju leevendada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin räägib näiteks uuest masust, mida ennustatakse kas 2019 või 2020a lõpuks.

https://rahajutud.ee/usa-ekspertide-enamus-usub-et-majanduslangus-2020-aastal-on-valtimatu/

Kui sa pisut otsid, siis leiad artikleid 2013. aastast, mis ennustasid majanduskriisi 2015-2016 aastaks. Alati on keegi, kes hunti hüüab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeb kadedaks, tean tuttavat kes ostis 400000 eest paneelika 2005 ja müüs 2007 tipphetkelt 1,3m. Maksis pangavõla ja jäi hunnik raha üle. 2 aastat hiljem ostis 1,5m kesklinna luksusliku korteri(mingi pool miljonit sissemaks). Nüüd müüs just maha ja sai 300000 euri korteri eest!

Ootab nüüd uut pauku et endale luksulik maja osta!

No nii ei saa ka arvestada. Ma ostsin nullindate alguses korteri 140 000 krooni eest ja müüsin buumiajal 1,2 miljoni krooniga. Enne minu sündi jagati kortereid tasuta, minu vanemad said EVPde eest kaks korterit. Ajad muutuvad lihtsalt ja alati on mõnel rohkem õnne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool maailma on pidevas kriisis. Pool eestitki on pidevas kriisis. Maapiirkondas kinnisvara enam ei müü, ma mütlen nt kortereid, istud aastaid nende otsas. Täielik kriis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma sooviks et see tuleks juba aasta varem – on vaja lapsele ülikooliajaks tartusse korter osta, siis saks ehk poole odamalt kätte.

Kuidas see vôimalik saaks olla?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 09:18; 31.08 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see vôimalik saaks olla?

Misasi? Kui hind langeb poole peale, siis saab ju poole odavamalt.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavalisi normaalseid ameteid, nt arstid, õpetajad, lasteaednikud, politseinikud, päästjad, bussijuhid, apteekrid, raamatukoguhoidjad jne majanduskriisid ei puuduta.

Matemaatikaõpetaja, need ametid on suures osas riigiametid, mida nimetad. Muidugi sul on jutus iva – riigiametites püsivad töökohad vast kõige kauem.
Kui aga normaalseks ametiks pidada ka neid tuhandeid muid, mis erasektoris on, siis nendel kriisi ajal üldiselt sama hästi ei kipu minema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majanduskriis ei pea tähendama just kriisi kinnisvaras. Meid ähvardab eeskätt tõõjõukriis ja see vist ongi käes tegelikult ja hakkab üha enam tunda andma. Enne kinnisvarakriisi oli hoopiski börsikrahh.
Loota, et kriisid on kopi-peist ja kinnisvara hind kukub – eriti naiivne.
Tööjõud, ja eriti ehituses, kallineb veelgi ja teie kinnisvara hind tõuseb robinal edasi. Varsti hakatakse hindusid sisse tooma, ja siis kallineb vana kinnisvara, mis on ehitatud enne hindusid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadates, kuidas praegu kinnisvaramulli muudkui suuremaks puhutakse riigi poolt ka, siis üsna pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see vôimalik saaks olla?

Misasi? Kui hind langeb poole peale, siis saab ju poole odavamalt.

Pidasin seda silmas, et kuidas saaks 2019. aasta kevadesse ennustatud majanduskriis aasta varem toimuda:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 09:18; 31.08 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me liigume kindlalt kalli põhjamaa riigi mudeli suunas ja kinnisvara hinnad ei peatu enne, kuni oleme saavutanud Soome-Rootsiga sama taseme. Ojaa, sinna on veel minna.
Surve tööjõu kallinemisele on kõva ja kinnisvara hind saab langeda ainult odavamate materjalide arvelt. Kuigi kui tänast ehitust vaatan, siis materjalide odavuses ma tõesti ei tea, kas on enam kusagile langeda. Seega – jah, kinnisvara on täna jube kallis, aga kahjuks ei lähe see vähemalt Tallinnas odavamaks.
Mis juhtub, on hoopis see, et inimesed, kellel on vaja kinnisvara osta, survestavad oma tööandjaid kõrgemat palka maksma. Juba täna ei lähe uus põlvkond alla 1000€ neto enam tööle. See omakorda ei ole enam huvitav paljudele välisettevõtetele, kes on siia kolinud odava tööjõu tõttu.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga naiivne on arvata, et meie palgad ja kinnisvara muudkui tõusevad.
Tulemas on uus masu, me lihtsalt ei tea, millal ja kui hull.
Siis langevad ka kinnisvara hinnda ja palgad, ei jää see meil ainult tõusma, ei jää ja ei saa ka jääda.
Soomele ei jõua me veel niipea järgi, minna on veel pikk maa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 19:00; 15.12 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne minu sündi jagati kortereid tasuta, minu vanemad said EVPde eest kaks korterit. Ajad muutuvad lihtsalt ja alati on mõnel rohkem õnne.

04.02.1997: Peamaakleri sõnul on vanalinnas erastatava eluruumi ruutmeetri keskmiseks hinnaks EVP-des 300 krooni. “Kesklinna selle piirkonna renoveerimata eluruumi ruutmeeter maksab 8000-9000 krooni.

Ma ütleks nii, et ilma piisava õnneta pole muffigi teha, eriti veel majanduskriisi või mingi üleminekuperioodi olukorras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. millal tuleb uus majanduskriis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.