Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mille vastu lasete vastsündinut vaktsineerida ja millest keeldute?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Mille vastu lasete vastsündinut vaktsineerida ja millest keeldute?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas. Mis põhjusel peaks/võiks nt mõnest vaktsiinist keelduma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänases Päevalehes on pikalt juttu vaktsineerimisest ja miks loobutakse. ise plaanin kõik vaktsiinid esimeste elupäevade jooksul lasta teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isegi riikliku vaktsineerimisplaani alusdokument (spetsialistide tehtud) seab kahtluse alla riskirühma mittekuuluvate beebide vaktsineerimise b-hepatiidi vastu (kui emal on raseduse ajal tehtud vastav analüüs), siis mina ei näe põhjust, miks ma peaks laskma oma 12-tunnisele lapsele b-hepatiidi vaktsiini sisse süstida. Ma suudan mingi aja kontrollida ta seksuaalsuhteid, vereülekandeid ja kehavedelike vahetamist riskirühma kuuluvate inimestega.
Keda huvitab, siis mainitud dokument on siin (kavad on lk 40 alates umbes)
http://www.kliinikum.ee/infektsioonikontrolliteenistus/doc/oppematerjalid/Alusdokument.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel siis on plaan selline, et laps saab vaktsiinid, aga mitte riiklikult ettenähtud ajal. Sünnitusmajas jäävad kõik tegemata, sest tahan enne tundma õppida tema organismi, võimalikke allergiaid, tugevusi-nõrkusi. Tuberkuloos kindlasti enne aastaseks saamist. Edasi vaatame vastavalt lapsele, lasteaeda minekule jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei lasknud ühtegi teha ja parem oligi, sest laps läks päris kollaseks. Ise aru ei saanud ja sünnitusmajas ka midagi ei öeldud, perearst aga nägi kohe ära. Igatahes kõrge bilirubiini tasemega b-hepatiidi vaktsiini ei tohiks teha üldse. Tuberkuloosi lasin enne 2-kuuseks saamist ära teha, sest kui see hilisemaks jätta, tuleb lisaproov anda, et pole juba tuberkuloosi nakatunud. Lisaks seda perearstid ei tee, vaid tuleb lastepolikliinikusse minna. B-hepatiidi süstid lasin teisel eluaastal teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 17:35; 25.01 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Shira kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hetkel siis on plaan selline, et laps saab vaktsiinid, aga mitte riiklikult ettenähtud ajal. Sünnitusmajas jäävad kõik tegemata, sest tahan enne tundma õppida tema organismi, võimalikke allergiaid, tugevusi-nõrkusi. Tuberkuloos kindlasti enne aastaseks saamist. Edasi vaatame vastavalt lapsele, lasteaeda minekule jms. [/tsitaat]

Minul täpselt sama plaan. Ei näe mõtet vastsündinu torkimisel. Ja tõesti vastsündinu võimalikke allergiaid (mis võivad olla vaktsiinide vastunäidustuseks) ju ei näe. Ma ootan vaktsineerimisega vähemalt kolm kuud, kui vaja siis kauemgi 🙂 Usun, et kõik vaktsiinid lasen ikka teha, aga lihtsalt hiljem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meeldib valikuliselt vaktsineerida. alustasin mõlema lapse puhul kui nad said kolmeseks, kummalgi pole esinenud allergiaid, närviprobleeme ega seletamatuid haigusi. külmetushaigusi põevad haruharva ja kergelt. läkaköha põdes üks laps läbi kuna polnud vaktsineeritud, ei erinenud eriti tavalisest köhast, jaole saime kuna perearst tegi proovid. ravimeid ei kirjutatud, mingeid hulle läkastamishooge ei esinenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütrele lasin teha vaktsiinid täpselt nii nagu ette nähtud, esimesed sutsakad sai seega juba sünnitusmajas, tänaseks ta 5a. ja pole ka esinenud allergiaid, närviprobleeme ega seletamatuid haigusi, ta üldse õnneks polegi praktiliselt haige mul olnud, nii et temale vaktsiinid sobisid ja mingeid vastunäidususi tal ei ole kunagi esinenud. Hetkel beebiootel ja arvan, et ma küll vaktsineerin oma lapse, aga ilmselt ka mitte kohe, lasen tal kohaneda ja vaktsineerin siis, kui ta juba suurem. Lihtsalt nii palju hirmujutte vaktsineerimise kohta, mida ma 5a tagasi ilmselt karta ei osanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need teemad ajavad ka mind segadusse. Ma ei tea mida teha ja miks ma peaksin midagi tegemata jätma kui nii on ette nähtud.
Kuidas saab vanem õppida oma lapse organismi tundma õppima???? Tundub suht utoopiline…Laps saab ju rinnapiima alguses..allegiatest ei saa suurt juttu olla.
Esimene laps vaktsineeriti nii kuis vaja…4 kuuselt tuli atoopiline dermatiit, allergiaid ei tuvastatud.Nüüdseks laps 3a ja AD annab jägi- kasvab välja(see juba 2 viimast aastat üsna heas korras olnud, nüüdseks vaid nahk vahel kare ja paar punast kohta harva). Neid lugusid lugedes mõtlen, et ehk seegi vaktsiinist aga ma ei taha ega suuda seda uskuda…see ei ole loogiline minuarust et tehakse vaktsiinid mis ette nähtud ja siis mõnel lööb välja…Pigem arvan et asi selles et laps sai vaid 3 kuud rinnapiima.
Nüüd teise lapsega ei teagi mis peale hakat….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 19:45; 25.01 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiruge nüüd: ma plaanin kõik vaktsiinid teha vastavalt riiklikule plaanile :)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks kiruma? Igaühe enda otsus ja minu meelest pole ideaalset lahendust olemas (ei ole ideaalne jälgida riiklikku kava, teha hiljem ega ka tegemata jätta, minu arvates siis).

Esimene laps sai 1k vanuses tuberkuloosivaktsiini ja muud pole saanud. Laseksin teha ka difteeria-teetanuse, aga sellist vaktsiini pole olemas 2 perearsti sõnul (on 5 või 6 komponenti koos). Seega pole mul võimalik oma last soovikohaselt vaktsineerida. B-hep lasen teha teismelisena, kui tundub, et seda peaks vaja olema. Eks seekord teen umbes samuti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 20:20; 25.01 22:11; 26.01 10:33; 27.01 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lase ühtki vaktsiini teha ja samuti mitte nn K-vitamiini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei lase sünnitusmajas midagi teha, tuberkuloosi teen ilmselt 1-kuuselt, kui laps on piisavalt kosunud, b-hepatiidi lükkan teise eluaastassse ja viisikvaktsiiniga alustan ilmselt 4.5-kuuselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki ei pea enam D-vitamiini ka beebidele andma? Ehk see ka võib midagi halba põhjustada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 19:45; 25.01 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib olla rumal küsimus, tunnistan, et pole ennast selle vaktsineerimise teemaga väga kurssi viinud, aga kas on ka teaduslikult tõestatud, et vaktsiinidest võib saada tõsiseid tervisekahjustusi või on tegemist pigem oletustega ja konkreetsel lapsel oleksid teatud probleemid välja löönud ka ilma vaktsineerimiseta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnapiimalapsed võivad väga edukalt olla allergikud. Kellel aga allergia avaldub, hakkab enamasti saama allergikute rinnapiimaasendajat. Tean üht naist, kes reaalselt tõmmanud oma menüü täiesti kokku, et saaks lastele rinnapiima anda (ta kirjutab blogi maitseelamused.blogspot.com). Olen aru saanud, et tal esimese lapsega oli ikka väga piiratud toidulaud, kuid tulemuseks täiesti allergiavaba laps. Nüüd ta sai teise lapse, aga kirjutab blogis nii vähe, ei teagi, kuidas sellega läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et D-vitamiini küsimus oli veidi sarkastiline. D-vitamiiniga see lugu, et parim oleks saada looduslikku D-vit.
Seda vitamiini võib talvistel lastel tõesti puudu jääda (suvisele lapsele ei annaks, kui päikse käes õues saab olla). Samas imenduvad sünteetilised vitamiinid üpris halvasti ja paljudele lastele ei sobi kõige levinumad D-vitamiini versioonid, kuna tekitavad allergiat.

Muidugi on ka D-vitamiini kohta öeldud, et meie kliimavööndi inimene tuleb toime ilma täiendava D-vitamiinita, sest lihtsalt nii kohanenud. Isiklikult püüan vaadata, et toidulaud oleks väga mitmekesine – eriti lastel. Kergelt häirib, et ega keegi tee analüüse, kas ehk kõiksugu aineid organismis piisavalt (et polekski vaja lisa). Ikka kõigile ja sama rauaga.
Kui C-vitamiini on väga keeruline liiga palju võtta, sest jäägid väljutatakse kehast lihtsalt, siis rasvlahustuvatega nii lihtsalt ei pruugi minna. Liigne A-vitamiin ei pruugi näiteks üldse head teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei plaani vaktsineerida ja samuti ei luba k-vit lasta anda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasen lapsele teha/anda kõik ettenähtud vaktsiinid arsti poolt soovitatud ajal. Ma usun, et vaktsineerimata jätmine on ohtlikum kui vaktsineerimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lasen lapsele teha/anda kõik ettenähtud vaktsiinid arsti poolt soovitatud ajal. Ma usun, et vaktsineerimata jätmine on ohtlikum kui vaktsineerimine.[/tsitaat]

Täpselt. Peabki nii tegema nagu enda sisetunne ütleb ja õigem tundub. Ütlen vaid infoks seda, et arst ei soovita aega lähtuvalt sinu lapsest, vaid ka arst on selles liinis käsutäitja, kes teeb nagu talle öeldud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tõrge vaktsiinide tegemise suhtes peamiselt sellepärast, et
1. Tundub, et arstid teavad vaktsiinidest, vaktsiiniuuringutest jms väga vähe. St teavad ainult vaktsiine müüva ravimfirma lobijuttu. Nad ei oska/taha tihti öelda konkreetseid fakte/tsiteerida uuringuid. Pigem räägitakse umbmääraselt.
2. Minu meelest läheb pidev vaktsiinide lisamine laste vaktsineerimiskavva üle piiri. Minu meelest tuleks midagi ka välja jätta, mitte ainult lisada ja lisada. Kas keegi on üldse uurinud, kuidas mõjub mitu kompleksvaktsiini, mis üsna lühikese aja jooksul manustatakse? Kogu see lisaainete kokteil jne? Tänapäeval soovitatakse veel lisaks riikliku kava vaktsiinidele rotaviiruse, igal aastal gripiviiruse, pneumokokki (?), tuulerõugete ja puukentsefaliidi vaktsiine. Minu meelest saab kokku liiga palju.
3. Miks öeldakse vaktsiinidest rääkides \”Ma usun, et …\” jne. Miks ei teata täpselt? Keegi ei ütle ju, et \”Ma usun, et kopsupõletikust saan terveks klaritromütsiiniga ravides\”. On tõestatud, et kopsupõletikutekitajale mõjub just see AB. Miks vaktsiinide toime on usuküsimus, mitte teadusküsimus?

Mina olen üldiselt vaktsineerimise pooldaja. Aga ma tahaksin teha ainult tõesti (minu silmis) vajalikud vaktsiinid. Miks ma pean täiskomplekti lapsele manustama? Miks ei saa üksikkomponente ja lisaaineteta vaktsiine? See on minu jaoks peamine küsimus. Ma oleks nõus maksma nende eest.

Samas ega ka minu väited pole mingi teadus. Peamiselt on minu probleemiks vastuseta küsimused. Ma ei väida, et vastused oleks tingimata vaktsiinide kahjuks. Tahaks teada konkreetselt põhjalike uuringute tulemusi. Aga ei oska neid kuskilt leida. Kas on üldse olemas…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 20:20; 25.01 22:11; 26.01 10:33; 27.01 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka tükk aega kaalusin, kas lasta viisikvaktsiin teha või mitte. Oleks samuti eelistanud osade haiguste vastu ainult vaktsineerida. Lasin lõpuks siiski vaktsiini teha, õnneks mingeid kõrvalmõjusid ei täheldanud. Hetkel on veel tegemate leetrid-mumps-punetised ja enne kevadet vaktsineerida ei plaani. Siis jääb laps hoiust koju ja on loodetavasti tervem.

Kusjuures hoius käimine on mu suhtumist vaktsiinidesse natuke muutnud – haiguseid on ikka kohtutavalt palju ja enamus hakkab külge ka :S Aga jah, vastsündinute vaktsineerimist ei poolda ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 17:35; 25.01 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lugesin põhjalikult terve selle vaktsineerimise alusdokumendi läbi (eespool link) ja veel rohkem olen enda lapse hilisemas vaktsineerimises kindel. Sealgi ollakse pigem seda meelt, et vastsündinult kohe pole vaja neid teha. Tundub, et läkaköha vaktsiin on mõttekas õigel ajal teha, sest väikelapsed on selle haiguse põhisihtgrupp.
Minu teada peaks olema võimalik lapsevanemal lasta teha ka tasulisi vaktsiine (kas siis nende hulka ei kuulu needsamad vaktsiinid, ainult et saad ka lasta eraldi teha? Näiteks mitte kolmikvaktsiini vaid kõik kolm eraldi?)
Ja kummaline on see ka, et seal öeldakse et osad vaktsiinid pole tõhusad. Näiteks mumpsi vaktsiin. Vaktsineeritute protsent oli ülisuur, aga ometi oli mumpsi haigestujaid palju ja enamus olid kõik vaktsineeritud lapsed 😀 Sellel vaktsiinil ma küll mingit mõtet ei näe 😀 Mumps tegelikult nii tavaline haigus, olen ise ka põdenud, kuigi olin vaktsineeritud (jäin kahepoolsesse mumpsi päev pärast teistkordset vaktsiini)…

Mina olen selle poolt, et iga vanem otsustab ise. Mina küll ei arva halvasti ei nendest, et osad üldse vaktsiine ei tee ja ka nendest, kes kohe lasevad teha. Iga vanema enda otsus 🙂 Minu otsus on edasi lükata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nikinaki – kahjuks pole mulle kunagi võimaldatud last vaktsineerida ainult nt difteeria-teetanus-läkaköha vaktsiiniga ja mitte kasutada hemofilus influenza ning lastehalvatuse komponenti selles vaktsiinis. Peaks olemas maailmas olemas ka eraldi vaktsiinid, aga nende kättesaadavus pole hea. Vähemalt mu perearst ei osanud neid kuskilt tellida. Olemas on mingi vaktsiin, mis on alates 7a lubatud, aga väikelapsel ei ole sellega midagi teha.

Seega – kas terve kolmik-viisik või mitte midagi. Mulle tundub selle peale, et vaktsiinid siiski pole lapse kaitsmiseks, vaid miskil muul põhjusel on vaktsineerimiskalender koostatud. Muidu ju võimaldataks mul vähemalt osaliselt vaktsiine teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 20:20; 25.01 22:11; 26.01 10:33; 27.01 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rumalus on panna lapse tervis ohtu mitte vaktsiine tehes. Kuid eks see on iga vanema vastutusel ja pärast nutavad, kui juhtub midagi halba. Siis süüdistage ennast. Mina olen teinud oma kahele lapsele kõik ettenähtud vaktsiinid, pluss veel ka puugivaktsiini. Kui on ettenähtud siis peaks ikka iga vanem mõtlema ennem, kui tegemata jätab.

Nüüd D vitaminist natuke. Minu lapsel tekkus RAHHIIT, kuigi andsin seda eesti pähkliõli baasil vitamini. Seda ta ei omastanud tuli välja. Kohutav aeg meie peres. Laps oli 8 kuune, luud deformeerumas d vit puudusest. Hakkasime saama topelt kogust puhast d vit (jekovit). Alles 1,6 aastaselt saime näidud korda. Ärge palun jätke D vit oma laste tervise nimel ära.

Olete te nii targad, et oma laste tervisega riskida? Riiklikud programmid on ikka paika pandud ja mitte \”lollide\” poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rumalus on panna lapse tervis ohtu mitte vaktsiine tehes. Kuid eks see on iga vanema vastutusel ja pärast nutavad, kui juhtub midagi halba. Siis süüdistage ennast. Mina olen teinud oma kahele lapsele kõik ettenähtud vaktsiinid, pluss veel ka puugivaktsiini. Kui on ettenähtud siis peaks ikka iga vanem mõtlema ennem, kui tegemata jätab.

Nüüd D vitaminist natuke. Minu lapsel tekkus RAHHIIT, kuigi andsin seda eesti pähkliõli baasil vitamini. Seda ta ei omastanud tuli välja. Kohutav aeg meie peres. Laps oli 8 kuune, luud deformeerumas d vit puudusest. Hakkasime saama topelt kogust puhast d vit (jekovit). Alles 1,6 aastaselt saime näidud korda. Ärge palun jätke D vit oma laste tervise nimel ära.

Olete te nii targad, et oma laste tervisega riskida? Riiklikud programmid on ikka paika pandud ja mitte \”lollide\” poolt.[/tsitaat]

Millise riigi \”mittelollid\” siis eksivad? Millegipärast ei saa paljudes maades lapsed sellist vaktsiinipaketti (vähemalt mitte nii vara) nagu meil siin.
Rumalus on valida enda jaoks õige käitumisviis ja siis vastu rindu taguda, et nii ongi kõige õigem. Oled näinud lapsevanemaid, kes ka tegid vaktsiinisüstid, aga pidid hoopis selle pärast nutma?
Ma ei ole kohanud mitte ühtki vanemat, kes arvab, et oleks pidanud vaktsineerima ikka. Küll aga olen kohanud palju neid, kes kahetsevad, et tegid vaktsiini või et selle nii vara tegid.

Sinu näide D-vitamiinist ja rahhiidist sellest hoolimata näitabki täpselt seda, mida ma kogu aeg räägin. Mitte keegi ei vaevu uurima, kas ja kuidas talub või omastab laps seda, mida üldises vaimus sisse antakse. Minu lapsele näiteks keelati D-vitamiini anda mõni aeg, sest tal kasvas lõge liiga kiiresti kinni.
Samal moel on paljud vaktsineeritud lapsed saanud ikkagi vastava haiguse külge, sest vaktsiin ei kaitse 100%.

Igasugu kavad lähtuvad keskmisest. Selles osas on vahel suisa õnn omada neid keskmisi, kes seda kõike väga hästi taluvad. Minu lapsed ei kuulu nende hulka ja seega pean neile ka muid asju ringi korraldama. Ei ole seetõttu rumalam kui sina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin ka ühest artiklist kus ema ei andnud oma lapsele d-vitamiini ja põhjendas seda sellega, et emad lihtsalt nii laisad, et oma lastega piisavalt õues olla. Vabandust, aga kuidas saab laps omastada d-vitamiini hallil talvel? Olen oma lapsega 1-2 h päevas talvel väljas aga süda jääks küll valutama kui d-vitamiini ei anna. Nüüd on apteekides müügil päikese vitamiin, mida tuleb anda 1 tilk päevas (usun, et see kogus piisavalt väike, et tekitada d-vitamiini ületoosi). Kui mõni kuu vahele jääb vitamiinist pole hullu, aga kui jääda ainult lootma kevadisele ja suvisele päikesele? Arstid on öelnud, et d-vitamiini tuleks anda lapsele vähemalt 5 eluaastat ja soovitatav on ka täiskasvanutele.

Mina ei teinud haiglas b-hepatiidi vaktsiini. Tegin selle siis kui oli 1,5 kuune. Ei soovita väga hilisemaks ajaks jätta sest see vaktsiin kibe ja lapsele jääb muidu süstivalu tugevalt meelde. Samas ei plaani minu sõbranna teha seda enda lapsele enne kooliminekut ja ei heida talle seda ette.
Soovitan teha ROTA-viiruse vaktsiini, mis meil jäi tegemata (ei ole riiklikus kavas). ROTA oli meie jaoks tõsine läbielamine ja võitlus. Teisele lapsele teen 100%. Mingi usk vaktsiinidesse võiks ikka olemas olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Punanepipar24 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kiruge nüüd: ma plaanin kõik vaktsiinid teha vastavalt riiklikule plaanile :)![/tsitaat]
Mina ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Punanepipar24 kirjutas:[/small]

Mina ka :)[/tsitaat]

Ma mõtlesin, et mina ainuke.. aga mina ka ikka. Tehti vanasti minule ja mu mehele ja vennale ja kõigile, kellelgi pole häda midagi ja tänapäeval on nii palju haigusi tagasi tulnud, mis olid vahepeal kadunud, just nende emade tõttu, kes ei lase vaksineerida. Ma ei targuta ja ei viitsi kellegagi vaielda, igal inimesel oma arvamus, see on minu oma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõlemad lapsed vastavalt vaktsineerimiskavale ära vaktsineerinud.
Ei ole neil mingeid kõrvamõjusid ilmnenud. Lapsed on terved ja tugevad.
Ma ei saa aru sellest vaktsiinivastasusest. Väidavad, et nagunii on need haigused praktiliselt kadunud. Muidugi on, aga tänu sellele, et lapsed onkorralikult vaktsineeritud.
Ok, jätab üks või teine lapevanem vaktsiinid tegemata. Kuni enamused on nende süstid tehtud, ei juhtugi sellest suurt midagi. Kui aga saab ületatud vaktsineerimata inimeste kriitiline piir, siis on haigused suurte ja koledate puhangutena naksti tagasi.
Kas seda siis oma lastele soovitaksegi?
Vaktsineerimine on iga vanema otsustada, jah. Aga selle otsusega pannakse kaalule lapse tervis, mitte enda oma. Mõtlemiskoht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mille vastu lasete vastsündinut vaktsineerida ja millest keeldute?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.