Esileht Kodunurk Millega purustada mahalangenud lehti?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Millega purustada mahalangenud lehti?

Postitas:
Kägu

Tahaks proovida see aasta jätta mahalangenud lehed maha ja purustada. Aga väidetavalt ei sobi iga muruniiduk nende purustamiseks – kas oskate soovitada masinat?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ega sa sellepärast uut nagunii ei hakka ostma või hakkad? Meie purustame juba mitmendat aastat sama niidukiga millega niidame, seega tavalisega.  Robotiga  ei saa, jääb kinni, naabrinaine proovis ja ebaõnnestus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei purustagi. Jäävad sinna, kus on. Tammepuud ja muud jämeda lehega puud on õuealalt eemal, hoiame aias vaid mõnd lehtpuud, täpsemalt kolm õunapuud ja kolm kirssi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõidame raideriga paar korda sügise jooksul pargialuse üle. Praegu on veel liiga vara.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me kasutame ka raiderit.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on naabritega peaaegu ühesugused krundid. Aastaid oleme imestanud, miks nad ometi oma üüratult krundilt alati nii niidetud muru kui ka kõik lehed kokku riisuvad ja põlema panevad. Kümneid kordi suve, sügise ja kevade jooksul. Ja see pole mingi aiamaa, lihtsalt suur heinamaa puude all. Ma riisun lehed ära vaid lillepeenardelt, aga mõte on see, et kus vähegi võimalik, jääb see maha, mis maast on  kasvanud. Purustame sama traktoriga, millega niidame. Kui sügisel viimast korda ei saa miskipärast tehtud, siis ootame kevadel, kuni rohi läbi lehtede (mis talvel ära ei kõdunenud), suureks kasvab. Ja kohe ongi kõik korras ja ilus. Aga õnneks pole meil  ei tammesid ega vahtraid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik, mis aiamaale ja komposti ei mahu, käib traktori alt läbi. Täiesti harilik JD murutraktor. Kuulaks kohe huviga seda imelikku “väidet”, et iga niiduk ei sobi. Vbl mingi pisike käsikäru tõesti suurel krundil ei toimi, aga tehniliselt pole lehel ja heinal ju vahet.
Õues palju lehtpuid ja -põõsaid – tammed, vahtrad, kased, sirelid, arooniad.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tekkis naabritega probleem, kuna tegin linnas lõket – nimelt põletasin taimi, millel oli kedriklest. Olen ka varem kas siis viirusega nakatunud taimi või siis kahjuritega kaetud taimi lõkkes põletanud, et ei leviks. Nüüd aga kui neid põletada ei tohigi, mis teha?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täitsa tavalise muruniidukiga lasen aia üle kui enamvähem kõik lehed langenud (valin sellise päeva, kus maa kuiv).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tellin igal aastal lehekottide äraveo, mitmesaja euto eest-kuhu teie need lehed siis panete?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tellin igal aastal lehekottide äraveo, mitmesaja euto eest-kuhu teie need lehed siis panete?

Selleks neid purustataksegi, et ei peaks kuhugi panema. Kõdunevad talvega ära.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks neid purustataksegi, et ei peaks kuhugi panema. Kõdunevad talvega ära. Rate this item:Submit Rating00

Paarsada kotitäit saare lehti? Ma ei kujuta ette, kui suur hunnik seda siis oleks seal.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tekkis naabritega probleem, kuna tegin linnas lõket – nimelt põletasin taimi, millel oli kedriklest. Olen ka varem kas siis viirusega nakatunud taimi või siis kahjuritega kaetud taimi lõkkes põletanud, et ei leviks. Nüüd aga kui neid põletada ei tohigi, mis teha?

Põletada ei tohi märgi lehti jms, sest see tekitab ohtralt suitsu, kuivade taimeosade (oksad jms) põletamine on Päästeameti info kohaselt lubatud. Põletamiseks ei pea just lõket tegema, saab kasutada (kui on) välikaminat või kas või grillvanni vms. Tsiteerin meile avaldatut: “Koduaedades lahtise tule tegemine on reguleeritud omavalitsuste heakorraeeskirjaga. Enamasti on lubatud lõket teha kuid prügi põletamine on keelatud. Prügi alla kuuluvad ka aiajäätmed nagu lehed, märjad oksad ja muu materjal, mille PÕLETAMISEL TEKIB ROHKELT SUITSU. Kuivade okste põletamine on reeglina lubatud.”

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tellin igal aastal lehekottide äraveo, mitmesaja euto eest-kuhu teie need lehed siis panete?

Kui jätad nende samade mustade kottidega (kotid hästi täis toppida ja kinni siduda) seisma märjad lehed, vahetevahel pöörad ja soputad-kevadeks on enam-vähem muld, mille võid rahulikult peenrasse või murule puistata. Loe “kompostimine kilekotis” näiteks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

NB! Õhu juurdepääsuks tasub kottidele auke sisse teha ja v-o natuke mulda märgade lehekihtide vahele lisada.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tekkis naabritega probleem, kuna tegin linnas lõket – nimelt põletasin taimi, millel oli kedriklest. Olen ka varem kas siis viirusega nakatunud taimi või siis kahjuritega kaetud taimi lõkkes põletanud, et ei leviks. Nüüd aga kui neid põletada ei tohigi, mis teha?

Põletada ei tohi märgi lehti jms, sest see tekitab ohtralt suitsu, kuivade taimeosade (oksad jms) põletamine on Päästeameti info kohaselt lubatud. Põletamiseks ei pea just lõket tegema, saab kasutada (kui on) välikaminat või kas või grillvanni vms. Tsiteerin meile avaldatut: “Koduaedades lahtise tule tegemine on reguleeritud omavalitsuste heakorraeeskirjaga. Enamasti on lubatud lõket teha kuid prügi põletamine on keelatud. Prügi alla kuuluvad ka aiajäätmed nagu lehed, märjad oksad ja muu materjal, mille PÕLETAMISEL TEKIB ROHKELT SUITSU. Kuivade okste põletamine on reeglina lubatud.”

See sõltub ikka kohalikust omavalitsusest, mis reeglid nende heakorraeeskirjades on, Tartu linnas näiteks kehtib see:

  • Ärge põletage jäätmeid, sh ka aiajäätmeid (oksi, puulehti jmt). Lehti, oksi jm aiaprahti võetakse tasu eest vastu Tartu jäätmejaamades.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tellin igal aastal lehekottide äraveo, mitmesaja euto eest-kuhu teie need lehed siis panete?

Selleks neid purustataksegi, et ei peaks kuhugi panema. Kõdunevad talvega ära.

Lisaks need kilekotid! ????????????
Päris narr oli see inimene, kes taolise süsteemi töösse tõi ja mida nüüd rumalad entusiastlikult järgivad.
Niitmisteenuseid pakutakse palju kui omal niidukit pole – tellige ometi ja jätke see maailma koormamine oma kottide ja prügiga!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks neid purustataksegi, et ei peaks kuhugi panema. Kõdunevad talvega ära. Rate this item:Submit Rating00

Paarsada kotitäit saare lehti? Ma ei kujuta ette, kui suur hunnik seda siis oleks seal.

Siis kuuluta FB-s või kohalikus kogukonnas, et annad ära. Meil delline “leheteenus” toimib, sest paljud ei viitsi riisuda (sh mina, see on nii nüri töö), aga lehekompost on super!
Põletamiseks on väliahi, ülejäänu vii siis metsa kõdunema kui oma koduaia mutukad-putukad-siilid on lageda platsi kõrval null olulisusega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks need kilekotid! ????????????
Päris narr oli see inimene, kes taolise süsteemi töösse tõi ja mida nüüd rumalad entusiastlikult järgivad.

No küsija kasutab nagunii kilekotte, kui lehed ära vedada laseb. Seega pigem seal sees kompostida, rikastab mulda ja hoiab ka need äraveo mitusada eurot kokku. Jah, ilma kottideta st kompostikastis või hunnikus saab ka kompostida kui on palju ruumi. Hunnik poole aastaga ei komposteeru.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks need kilekotid! ????????????

Päris narr oli see inimene, kes taolise süsteemi töösse tõi ja mida nüüd rumalad entusiastlikult järgivad.

No küsija kasutab nagunii kilekotte, kui lehed ära vedada laseb. Seega pigem seal sees kompostida, rikastab mulda ja hoiab ka need äraveo mitusada eurot kokku. Jah, ilma kottideta st kompostikastis või hunnikus saab ka kompostida kui on palju ruumi. Hunnik poole aastaga ei komposteeru.

Kompostimiseks tehaksegi mitme eraldi ruumiga kompostikast. Ühte paned värsked jäätmed, teises on pooleliolev kompost, kolmandas valmis kompost. Ja nii liigutadki neid ringi.
Või mõni kallab kõik ühte hunnikusse ja loodab nii head mulda saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põletada ei tohi märgi lehti jms, sest see tekitab ohtralt suitsu, kuivade taimeosade (oksad jms) põletamine on Päästeameti info kohaselt lubatud. Põletamiseks ei pea just lõket tegema, saab kasutada (kui on) välikaminat või kas või grillvanni vms. Tsiteerin meile avaldatut: “Koduaedades lahtise tule tegemine on reguleeritud omavalitsuste heakorraeeskirjaga. Enamasti on lubatud lõket teha kuid prügi põletamine on keelatud. Prügi alla kuuluvad ka aiajäätmed nagu lehed, märjad oksad ja muu materjal, mille PÕLETAMISEL TEKIB ROHKELT SUITSU. Kuivade okste põletamine on reeglina lubatud.”

Kuivade okste põletamine on lubatud, ka kuivad lehed ajavad suitsu. Mina viin kõik üleliigse, mis ei komposteeru, jäätmejaama.

Põletamiseks on väliahi, ülejäänu vii siis metsa kõdunema

Metsalune ei vaja aiasodi, aialehti ka mitte, ilusast metsaalusest saab mingi nõgeseväli tavaliselt kui sinna aiajätmeid viia. Kui tegu on viija isikliku metsaga, siis on see muidugi tema enda asi, milline tal metsaalune on, riigimetsa või veel hullem kellegi erametsa võiks reostamata jätta.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paarsada kotitäit saare lehti? Ma ei kujuta ette, kui suur hunnik seda siis oleks seal.

Paarsada? Ühe lehekoti äravedu maksab umbes 2,50. Seega alla 100 koti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks neid purustataksegi, et ei peaks kuhugi panema. Kõdunevad talvega ära. Rate this item:Submit Rating00

Paarsada kotitäit saare lehti? Ma ei kujuta ette, kui suur hunnik seda siis oleks seal.

Kas keegi pidi selgeltnägija olema või, et sinu saartest teada? Aga mingit hunnikut ju ei teki, kui lehed lihtsalt mõne niidumasinaga purustad seal, kus nad maha langenud on. Ega neid siis purustamiseks kuhugi kokku korjata – maa käiakse raideri või traktoriga enne lume tulekut lihtsalt üle ja lehepuru jääb sinnasamma maha, kus enne terved lehed olid. Puru kõduneb alati, iga liigi terved lehed ei pruugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puru kõduneb küll kiiremini, aga ei jää ühegi liigi lehed lõpmatuseni kõdunemata, kui loomulik niiskus neile ligi pääseb. Reeglina kasvab järgmise kevade taimestik ikka lehtedest läbi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi pidi selgeltnägija olema või, et sinu saartest teada? Aga mingit hunnikut ju ei teki, kui lehed lihtsalt mõne niidumasinaga purustad seal, kus nad maha langenud on. Ega neid siis purustamiseks kuhugi kokku korjata – maa käiakse raideri või traktoriga enne lume tulekut lihtsalt üle ja lehepuru jääb sinnasamma maha, kus enne terved lehed olid. Puru kõduneb alati, iga liigi terved lehed ei pruugi.

Uurisin just, ligi 50 kotti on hetkeks ka elupuu/kuusepuu/männi jäädet. Seda pole kuhugi panna, ikka tuleb äravedu tellida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põletada ei tohi märgi lehti jms, sest see tekitab ohtralt suitsu, kuivade taimeosade (oksad jms) põletamine on Päästeameti info kohaselt lubatud. Põletamiseks ei pea just lõket tegema, saab kasutada (kui on) välikaminat või kas või grillvanni vms. Tsiteerin meile avaldatut: “Koduaedades lahtise tule tegemine on reguleeritud omavalitsuste heakorraeeskirjaga. Enamasti on lubatud lõket teha kuid prügi põletamine on keelatud. Prügi alla kuuluvad ka aiajäätmed nagu lehed, märjad oksad ja muu materjal, mille PÕLETAMISEL TEKIB ROHKELT SUITSU. Kuivade okste põletamine on reeglina lubatud.”

Kuivade okste põletamine on lubatud, ka kuivad lehed ajavad suitsu. Mina viin kõik üleliigse, mis ei komposteeru, jäätmejaama.

Põletamiseks on väliahi, ülejäänu vii siis metsa kõdunema

Metsalune ei vaja aiasodi, aialehti ka mitte, ilusast metsaalusest saab mingi nõgeseväli tavaliselt kui sinna aiajätmeid viia. Kui tegu on viija isikliku metsaga, siis on see muidugi tema enda asi, milline tal metsaalune on, riigimetsa või veel hullem kellegi erametsa võiks reostamata jätta.

Mis kuradi aiasodi? Me räägime puulehtedest! TA-l on saar, mul vahtrad, kased, tammed. Teed sa “metsalehtedel” ja “kodulehtedel” vahet?
Ma viin ka ülejäänud õunad, kurgid, kõrvitsad metsa. Kitsed ja jänesed tänulikud, maarammust ei ütle ka ükski metsataim ära.
Päris lolliks läinud oma “looduskaitsega”.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma viin ka ülejäänud õunad, kurgid, kõrvitsad metsa.

Vaata seda viimast saadet metsa viidus õuntest. Kui jaksan, annan lingi. Kui palju kahju sellest tuleb 🙁

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma viin ka ülejäänud õunad, kurgid, kõrvitsad metsa.

Vaata seda viimast saadet metsa viidus õuntest. Kui jaksan, annan lingi. Kui palju kahju sellest tuleb ????

Mis saadet ometi? Linki pole vaja, ütle nimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma viin ka ülejäänud õunad, kurgid, kõrvitsad metsa.

Vaata seda viimast saadet metsa viidus õuntest. Kui jaksan, annan lingi. Kui palju kahju sellest tuleb ????

Mis saadet ometi? Linki pole vaja, ütle nimi.

Ta ei jaksa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetan.

Linnaaed.

Alati olen riisunud lehed ära. Neid tuleb naaberkrundilt palju, seal “kasekasvandus”, pluss mõned õunapuud. Seekord otsustasime mitte riisuda, aknast vaadates on pilt harjumatu.

Ma ei tahaks muru ka niita ehk purustada, ega murule hästi mõju kui ta vastu talve madal on. Kui ma mitte midagi ei tee, milline see muruplats kevadel on – paksu lödise lehekattega kust rohulibled välja ei pääse? Või peaks ikka muruniidukiga kõrgelt aia läbi käima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Kodunurk Millega purustada mahalangenud lehti?