Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: .

Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kapis ripub sussikoti taoline kott, kus vahetusriided. Aga korduvalt on juhtunud, et ikka ei vaadata sinna kotti. Teistel kõigil kapi ülemine kitsas vahe paksult riideid täis (sokid, alukad, pluusid jms). Mina kasutan seda jällegi mütsi ja kinnaste jaoks. Tundub kuidagi loogilisem.
Seljakott on olnud algul selline, mida igal pool müüakse, noh need läikivate piltidega. Nt selline. Sinna siis esmaspäeval kodust pidžaama kaasa, reedel tagasi. Vanem laps kandis kotti 2x nädalas, noorem kannab nüüd tühja kotti iga päev, sest kott lihtsalt meeldib. Märgi riideid on harva vaja tassida, trennis ei käi. Vahel toome päevased kritseldused-joonistused koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline pisem seljakott. Sinna läheb karumõmm 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seljakoti suurus sõltub vanusest. Alguses oli väiksem, nüüd on laps 5 ja vahetasin veidi suurema(ei ole päris koolikoti suurus) vastu välja. Laps ise ja asjade(riiete) suurus ka kasvab.
Seega meil ka väiksemat sorti seljakott.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 18:33; 13.08 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei olegi kotti. Milleks? Olen näinud küll rühmakaaslastel kotte, aga asjad ikka kaoi peal või ripuvad või kapi põhjas, kott ainult võtab ruumi (meil usteta kapid). Kui vaja uyed vahetusriided viia, võtan näppu/oma käekotti. Nagunii ei tohi ka hunnikuteviisi mänguasju aeda viia. Vahel tahab raamatut kaasa, siis tassib käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lasteaias selline kapp, kus üleval väike uksega osa ning all nagi rippuvate asjade jaoks. Üleval uksega osas on vahetusriided (sokid, aluspüksid, t-särk), õueriided (dressipüksid, pusa, müts, sall) ripuvad alumises osas nagides. Väike seljakott on, sellega kannab kaisukat kaasas ning ka toariided ja pidzaama mahuvad ära kui on vaja neid kaasa võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õpetajana ütlen, et need kotid on üks paras nuhtlus.
Kapid on reeglina pisikesed-kitsad – ülemises kapis on lapse vahetusriided, all ripuvad õueriided. Kui seal õueriiete juures ripub siis veel see kott, siis on lastel sehkendamist palju – ei sa hästi riideid kätte, kott kukub, vaja sõbrale näidata, mis seal kotis on…
Lisaks ei saa ma aru, mis varuriideid seal veel hoitakse – selleks on ju kapp! Mina õpetajana ei lähe lapse kotti sorima, no on ebameeldiv! Kui kapis ei ole, siis ei ole. Kottidesse mina ei piilu.
Õnneks minu rühma vanemad on aru saanud, et varuriided käivad kappi, aga ikkagi ripuvad need tüütud kotid mõnes kapis, tihti täiesti tühjana…

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lapsevanemana loen hämmastusega, et lasteaeda mingit spets kotti otsitakse. Ma ei saa aru, milleks see küll. Varuriided on lapsel kapis, kui kapi asemel oleks nagi, siis ilmselt paneks väiksesse kotikesse ja rippuma. Kaisukas on kaenlas, seda kotti toppida pole vaja. Kui laps soovib endale mingit seljakotti, siis on see muidugi teine teema, aga lihtsalt niisama ma küll mõtet ei näe kotil. Ja nagu lasteaiaõpetaja eelnevalt ütles, siis kapid on kitsad ja kott võtab seal ruumi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õpetajana ütlen, et need kotid on üks paras nuhtlus.

Kapid on reeglina pisikesed-kitsad – ülemises kapis on lapse vahetusriided, all ripuvad õueriided. Kui seal õueriiete juures ripub siis veel see kott, siis on lastel sehkendamist palju – ei sa hästi riideid kätte, kott kukub, vaja sõbrale näidata, mis seal kotis on…

Lisaks ei saa ma aru, mis varuriideid seal veel hoitakse – selleks on ju kapp! Mina õpetajana ei lähe lapse kotti sorima, no on ebameeldiv! Kui kapis ei ole, siis ei ole. Kottidesse mina ei piilu.

Õnneks minu rühma vanemad on aru saanud, et varuriided käivad kappi, aga ikkagi ripuvad need tüütud kotid mõnes kapis, tihti täiesti tühjana…

Meie üldjuhul esmaspäeval lähme puhaste riietega(KUI on miskit mustaks saanud) koti sees, ja tühja koti võtan kaasa autosse. kuna meil ei ole eraldi lasteaia ja koju mineku riideid, on mõnikord lausa nii olnud, vahetusriided seisavad puutumata kapis nii kaua, et on vahepeal lausa väikeseks jäänud) . Kapis on meil 2 paari sokke, alukad, üks kaks pluusi ja ühed püksid.

Reedel järgi minnes on hea kogu nädala kraam sisse panna ja kott autost kohe võtta. Ja reedeti on meil mänguasja päev. Selle surun ka veel sinna. Aga üldjuhul mul laps ei mäkerda palju ja need ühed püksid/pluus näpu vahel kaasa haarata on tavapärasem, kui kotti vedada.
Kui aga hooaeg vahetub ja vaja asjad koju viia, eelistan üldse kilekotti.
Aga saan aru, et kõigil ei ole autot ja seepärast on ka seljakott lihtsam.
Või siis on see, et teistel on ja oma laps ka nõuab oma kotti.

Meil sai seljakott soetatud seepärast, et lasteaed käib päris tihti välisretkedel ja on ujumistrenn ja siis paluti kott, koos joogipudeli ja vajalike asjadega hommikul sinna jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 18:33; 13.08 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõimelapsel on lasteaias oma kapi nagis riidest poekott, kus sees hoiab vahetusriideid juhuks kui midagi peaks mustaks või märjaks minema.
Meil kasvatajad õnneks ikka vaatavad sinna kui lapsel on õnnetus juhtunud ja annavad puhtad riided.
Kapi riiulis hoiab laps mütsi ja kindaid. Pidev sahmimine käib ümber kapi. Kui kotti poleks, oleks see puhas pesu vist päris tihti põrandal.
Lisaks on lapsel olemas nööridega pehme seljakott nö “drawstring bag” juhuks kui on vaja midagi lasteaeda tuua, aga seda kappi ei jäta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil peab olema pidžaama jaoks riidest kott ja siis veel eraldi võimlemisriiete jaoks riidest kott. Võimlemisriiete kott ripub kapis nagis ja pidžaamakotte hoitakse ühest suures kastis. Lisaks on lapsel väike seljakott, millega on mugav võtta kaasa mustaks saanud riided või viia kappi uued vahetusriided. Tühja seljakoti viin koju ära ning vajadusel võtan jälle uuesti kodust kaasa. Seda on hea ka muudel väljasõitudel kasutada, kuhu tahan varuriideid kaasa võtta. Seljakott on tavaline väike ja lukuga pehmest riidest ning seda saan ka kokku voltida ja enda käekotti pista vajadusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina samuti lasteaiaõpetajana olen pigem koti poolt. Kott võib olla tavaline väike seljakott või paeltega selga käiv nn spordiriiete kott vms.

Meil on alt avatud 2 nagiga kapp, millel üleval on kõrvuti uksega osa (seal on varuriided) ja avatud osa siis kinnaste, mütsi, pusa jms jaoks, mis läheb õue selga aga nagisse riputada ei saa. Nagisse mahub lahedasti ka kott. Ei kuku, ei sega jne. Kuna meil on ka rühmas igal lapsel kapp (35x35x25) siis vahel on seljakott ka seal-lastel kes kodust mänguasja kaasa võtavad.
Lasteaeda toob laps siis ise oma kaisulooma, vahetusriideid, mänguasja…ja viib määrdunud riided ja kaisuka jms ise oma seljas koju ka. Tegelikult on kogu aeg kellelgi asju, mida tuua või viia ja on väga tore, kui see pole ainult vanema mure vaid ka laps osaleb. Kevadel ja nüüd suve lõpus ning sügisel ootame vanemaid õhtul järgi ju õues mängides, siis on võimalik kotid kaasa võtta, lahtiselt käes kaisut või pissiste pükste kilekotti on hoopis raske ju hoida. Kotid ilusasti rühma väljakul pingil, kes kott seljas mängida ei taha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka pole lasteaias kotti, asjad on kapis, riiulil ja nagis. Igaks jihuks kapis ka üks kilekott, kui vaja midagi koju viia.
Laps viskab päeval asjad nagunii kappi hunnikusse, siis õhtul v hommikul paneme jälle korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ripub lasteaias lapse kapis tavaline riidest kott, seal sees on varuriided. Kamm, taskurätikud jmt asjad on kogu aeg kapis riiulil. Niisama iga päev mingi kotiga edasi-tagasi ei käi. Kui midagi on vaja õhtul koju tuua, torkan enda kotti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:35; 24.08 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sõimerühmast peale kapis väike seljakott, kus sees oli veepudel. Selle muretsesime õpetaja palvel (kõik tegid seda), sest nad käisid palju õues ringi, parkides, lastemuuseumis jne, ja lapsed tahtsid alati juua. Nii oli igal lapsel oma seljakott ja pudel kaasas. Vajadusel seal ka salvrätik vmt. Muud asjad olid kapis riiulil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õpetajana ütlen, et need kotid on üks paras nuhtlus.

Kapid on reeglina pisikesed-kitsad – ülemises kapis on lapse vahetusriided, all ripuvad õueriided. Kui seal õueriiete juures ripub siis veel see kott, siis on lastel sehkendamist palju – ei sa hästi riideid kätte, kott kukub, vaja sõbrale näidata, mis seal kotis on…

Lisaks ei saa ma aru, mis varuriideid seal veel hoitakse – selleks on ju kapp! Mina õpetajana ei lähe lapse kotti sorima, no on ebameeldiv! Kui kapis ei ole, siis ei ole. Kottidesse mina ei piilu.

Õnneks minu rühma vanemad on aru saanud, et varuriided käivad kappi, aga ikkagi ripuvad need tüütud kotid mõnes kapis, tihti täiesti tühjana…

Ma ei tea, missugused kapid teil seal on, aga minu lastel on mõlemal olnud nii kitsad ja väikesed, et kui juba üleval riiulil on kamm, juuksekummid, taskurätikud, müts ja kindad talvel, siis mingid varuriided sinna küll enam ei mahu, oleks lihtsalt üks suur segadus. Üleriided ripuvad selle riiuli all kitsas kapivahes nagis, seal nagis on ka varuriiete kott.

Meil just on õpetajad eelistanud seda, et varuriided on eraldi kotis, mitte lahtiselt kapis laiali, sest neid iga päev ju vaja ei lähe, nii ei jää need lapsel ette ja kapp püsib korras ning lapsel on lihtsam oma asjadega ise hakkama saada.

Ja tavaliselt ei pea ju õpetaja sinna lapse kotti üldse midagi otsima minema, kui just paariaastane sõimelaps pole, veidi vanema laps saab ise oma kotist võetud puhtad sokid või T-särgi või mis iganes tal vaja on. Midagi muud seal ei hoita, nii et kui isegi mõni laps vajab sealjuures õpetaja abi, pole õpetajad selle üle seni kurtnud. Midagi privaatset või väärtuslikku seal ju pole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:35; 24.08 16:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )