Esileht Hobinurk Millise autoga Tallinnas ARKis automaadieksamit tehakse?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Millise autoga Tallinnas ARKis automaadieksamit tehakse?

Postitas:
Kägu

Transpordiameti lehel on ainult kirjas, et eksamisõiduk on Opel Astra, KIA Ceed. Kas see tähendab, et võib emb-kumb sattuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On see oluline? Iga autoga peaks oskama sõita. Mul mõlemad lapsed hiljuti juhiloa teinud, üks tegi automaatkastiga teine manuaaliga. Kumbki ei küsinud, mis eksamisõiduk on, ilmselt siis platsilt minnes antakse ikka aega iste parajaks sättida ja kohaneda. Mõlemad tegid sõidueksami esimese korraga ära. Kui see sulle nii oluline on, siis võid ju mõlemaga enne proovisõitu teha, autokoolides vast on selline võimalus, osad vist kasutavadki sama marki sõidukeid nagu eksamil on.

Mul on välismaal rendiautoga küll olnud küsimus, et “kuidas see tagurpidikäik sisse läheb” või kuidas ühte või teist asja lülitada. Tavaelus sõTavaliselt leiab üsna kiiresti üles. Aga ma arvan, et enne eksamit on ka täiesti OK küsida, kui midagi tundub  täiesti teistmoodi olevat.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On see oluline? Iga autoga peaks oskama sõita.

Jep, on oluline. Mitte selles mõttes, et sõita ei oskaks – ega meie enda auto, millega igapäevaselt harjutan, pole ju kumbki ja õppesõitu on ka igasuguste autodega tehtud -, vaid selles mõttes, et seal on mitmesajaleheküljeline kasutusjuhend, kus mingi nupp asub ja milline see välja näeb ja ma hea meelega süveneks siis ühte neist põhjalikumalt.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no mis nuppe sul niiväga vaja läheb eksamil? suunatuled ja kojamehed käivad ikka kõigil ühtemoodi ja esi- ja tagaklaasi soojendus on ka universaalsete piktogrammidega tähistatud.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no mis nuppe sul niiväga vaja läheb eksamil? suunatuled ja kojamehed käivad ikka kõigil ühtemoodi ja esi- ja tagaklaasi soojendus on ka universaalsete piktogrammidega tähistatud.

Lugesin just ühe hiljuti eksami teinud inimese blogi, kus ta kirjutas, et küll oli hea, et enne selle juhendi läbi luges, sest eksamineerija oli pikalt sealt igasuguseid asju küsinud, et kust seal turvapatja vajadusel välja lülitada jmt.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin just ühe hiljuti eksami teinud inimese blogi, kus ta kirjutas, et küll oli hea, et enne selle juhendi läbi luges, sest eksamineerija oli pikalt sealt igasuguseid asju küsinud, et kust seal turvapatja vajadusel välja lülitada jmt.

Tõesti või. Ma ei tea oma autolgi, kus see välja käib.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin automaadi load vähem kui aasta tagasi, käisin eksamil kaks korda 🙂 Minu meelest olid mõlemad korrad Opelid, pole kindel, kas KIAt üldse nägingi seal parklas. Enne esimest korda lugesin suure hirmuga küll kasutusjuhendi läbi, aga mõlemad korrad küsiti ainult ohutulede kohta (oli sama eksamineerja). Eksamiks on tegelikult üsna vähe aega, ei hakka keegi ARKi parklas aega raiskama selliste asjade peale, umbes et kust tulesid üles-alla reguleerida vms. Automaadiga üsna suva, mis auto on, mõned manuaalid võivad küll pirtsakamad olla. Edu eksamil!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin seal just Kia Ceediga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Hobinurk Millise autoga Tallinnas ARKis automaadieksamit tehakse?