Esileht Väikelaps Millised kõrvaltoimed on olnud teie 2a lastel peale vaktsineerimist?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Millised kõrvaltoimed on olnud teie 2a lastel peale vaktsineerimist?

Postitas:

KIrjeldage paln millised kõrvaltoimed on olnud teie 2a lastel peale vaktsineerimist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on selles mõttes vedanud, et kõik vaktsineerimiskorrad on olnud suhteliselt kõrvaltoimevabad, kõige vanemal lapsel korra imikueas üks väike palavik oli. Kaheaastaselt on ka need sutsud olnud mingite tagajärgedeta, kui mitte lugeda tagajärjeks seda, et lapsed pole olnud läkaköhas, difteerias, tuberkuloosis, leetrites jm haigustes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ühtegi kõrvaltoimet ei ole olnud mitte ühegi vaktsiiniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tehti vaktsiin 28.03 ja 29 õhtuks viskas palaviku 38. Hommikuks oli palavik kadunud ja siiamaani pole uuesti tulnud. Käsi oli ka väga paistes ja punane, tänaseks juba parem. Lapsel enesetunne hea.

Meie jaoks on see esimene vaktsiin, millele mingit reaktsiooni näinud oleme 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Süst tehti reide ja järgmisel päeval laps jalale ei toetanud. Ise oli rõõmus, palavikku ei tõusnud ja õnneks ülejärgmisel päeval toetus ka jalale. Murelikuks tegi see reaktsioon küll.
See oli konkreetselt 2 a vaktsineerimine.
Muude vaktsineerimistega on kõrvaltoimed olnud palavik, rahutus, ning ühel lapsel ka allergia- tema vaktsineerimine on katkestatud. Pärast 1 a vaktsineerimist (LMR) on 2 mu last haigestunud paari päeva pärast viirusnakkusesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlema lapsega on ainsad kõrvalnähud olnud 2 a vaktsiiniga.
Ei ühegi teisega. Palavik siis järgnevatel päevadel+ väga viril olek ,ehk siis vilets enesetunne nähtavasti.
Esimese lapsega olin rõõmus,et pole ju vaktsiinideaga kõrvaltoimeid,kuni siis 2a vaktsiinini laps sai.

Lastel 2a 4k vahet ja kuna oli nii hästi meeles vanema raktsioon, ei julgenud nooremale seda enne teha kuni oli 100 % terve. Siis veel uurisni pereõelt,et kas sama vaktsiini tootjalt, öeldi et see aasta teise tootja oma riiklikus vaktsineerimiskavas.
Lasin teisele ka ära teha ja täpselt samad kõrvalnähud,isegi sutsi hullemad.
Helistasin pereõele ja mis ma teada saan,kuna teise lapse vaktsineerimine nihkus paar kuud , oli olnud aastavahetus vahepeal ja riiklikus kavas jälle sama tootja vaktsiin. Mina aga ei märganud seda üle veel kord küsida.

Kokkuvõtteks,minu arust on kummaline et selline vaktsiin lastel nii palju kõrvalnähte tekitab(perekoolis tihti teemad 2 a vaktsiini kõrvaö
lnähtudest).
Küllap riik siis ostab sellest kes kõige parema(odavama)pakkumise teeb.
Vaktsiin peaks ju aitama, mitte haigeks tegama,igal juhul mitte sel määral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele tehti see 2a vaktsiin kätte ka lapsel jäi käsi nii valusaks, et mitu päeva ei saanud liigutada seda, hoidis kuidagi kōveralt ka kasutult seda kätt. Paari päevaga läks ōnneks üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures meil pereõde ütles enne vaktsineerimis, et see 2. aastaste vaktsiin millegipärast tekitab kõige enam kõrvalnähtusid. Nii ka meie lapsel. Ükski teine vaktsiin ei tekitanud mingisuguseid \”tundeid\” lapses. Sellega tõusis palavik, täpselt samal õhtul, järgmine päev ei olnud midagi. Süstikoht läks punaseks ja paiste, tupsutasin paar päeva viinakompressiga. Ja nii ta üle läks. Käsi oli ka lapsel pisut valus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-kuuselt oli probleem(difteeria-teetanud -läkaköha ) ja see oli puhastamata vaktsiin tol ajal ning siis oli tõesti äge reaktsioon :tõusis kõrge palavik ja lapsel paha olla .
Hiljem pole ühegi vaktsiiniga probleeme olnud .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pojal oli süstekoht punane ja kuum, aga laps muidu rõõmus. Teisipäeval sai süsti ja reedeks kadus punetus ära. Kuna käisime umbes samal ajal teise uuringuga seoses ka lastearstil, siis küsisin ka temalt selle vaktsiini kohta ja ta ütles, et see reaktsioon tekibki tavaliselt alles neljandal korral vaktsiini läkaköha komponendile ja soovitas järgmine vaktsineerimine(6-7 aastaselt) kasutada võimalusel vaktsiini, mis ei sisalda läkaköha komponenti (muidu võib reaktsioon olla veel hullem). Ühegi teise vaktsiiniga pole siiani mingeid kõrvaltoimeid olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Meil oli sama lugu nagu paljudel teistel siin, et varasemalt pole erilisi kõrvaltoimeid täheldanud, kuid peale 2a vaktsiini viskas ülejärgmise päeva õhtul väga kõrge palaviku (39,8), mis hommikuks taandus. Öösel käis ka kiirabi, kes andis palavikualandajat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ühtegi kõrvaltoimet ei ole olnud mitte ühegi vaktsiiniga.

sama siin, ptui ptui ptui

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka nii paljudel kõrvaltoimed tegelt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka kirjutada, et polnud kõrvaltoimeid, kuid kui ma siin nüüd vastuseid loen, siis teisel lapsel vist viskas süsti koha õlavarrel punaseks. Midagi muud, käe valu või hoidmist või palavikku, küll kindlasti ei olnud. Kui laps vannis oli, siis panin tähele. Aga 100% kindel ma oma mälus pole. Kui oligi midagi, siis oli seda aktsepteeritaval määral. Aga vaktsiinivastastele sellest muidugi piisab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsi on kuum ja paistes, magas halvasti, aga palavikuks pole läinud. Paar päeva hiljem lisandus kõhulahtisus, mis püsis 2-3 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Millised kõrvaltoimed on olnud teie 2a lastel peale vaktsineerimist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.