Esileht Ilu ja tervis Millised toitumispiirangud olete endale seadnud ja miks?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Millised toitumispiirangud olete endale seadnud ja miks?

Postitas:

Ajal kui toiduvalik on ülisuur ja toitumisalast infot liigub palju, on meil samas praegu hästi palju inimesi, kes teatud toiduaineid või toiduainete gruppe üldse ei tarbi, olgu siis põhjuseks lootus oma tervist parandada või kaalu langetada või hoida. Inimene, kes endale ühtegi toidupiirangut pole seadnud, on vist päris haruldane. Kas siin on selliseid olemas?

Ise olen läbi teinud taimetoitluse ja gluteenivaba toidu perioodi. Esimesega lootsin kaalu alandada (see juhtuski, -10 kg), teisega tervist parandada (muutusin küll reipamaks, aga terviseprobleem jäi). Olen ka piiranud suhkruid ja see on küll enesetunnet ja toonust tõstnud, päris nulltolerants mul suhkru suhtes siiski pole. Ainus, mida 100% ei tarbi, on magustatud (pole vahet kas suhkru või suhkruasendajaga) karastusjoogid.

Ideaaliks pean ikkagi sellist loomulikku söömist, kus ühtegi toiduainet välja ei jäeta. Kogused muidugi mõistlikud või vajadusel ka minimaalsed (et mitte energiat üle tarbida). Huvitav oleks teada, kas rohkem on inimesi, kes teatud toiduaineid väldivad või neid, kes ei sea endale väliseid piiranguid vaid lähtuvad isust ja enesetundest. Kuidas teil?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühtegi toidugruppi ei väldi, aga ebatervislikuma kraami (maiustused, karastusjoogid, kiirtoit jne) puhul olen piiranud sagedust ja koguseid. Neid ikka piiramatult endale sisse ei kühvelda.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tõsised ülesöömishood. Kui on nn terve periood, siis katsun süüa võimalikult mitmekülgselt, mitte midagi välja jättes, (v.a suhkrut-jahu võimalikult vähe). Kui hood üle piiri lähevad, siis lähen üle täieliku keto peale. Arst kursis ja nõus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõht onpäriselt tühi, siis ei luba endale ebatervislikku.
Kui kõht tegelikult tühi pole, aga sööks, siis ma nii ei suuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kunagi toitumisalasest infost väga huvitatud olnud ega sellesse süvenenud; söön nii nagu ka 30 aastat tagasi. St ostan toitu, millest ma saan aru, millega tegemist. Ületöödeldud asjad 101 koostise, eriti tundmatute rasvadega, jäävad minust poodi. Snäkid, krõpsud, valmistoit, keeksid, veidrad jogurtid jne.

Puu- ja köögivili, kaunviljad, liha, kala, muna, piimatooted, pähklid – kõike söön. Magusat õnneks ei armasta.

Piiran õlle joomist, sh alkovaba, luban endale 2 liitrit kuus. Muu alkoholiga suhestun vaid sotsiaalsetel üritustel, millest viimane oli juunis 2020.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meeletult ei piira, aga söön selle järgi, mis mulle tundub tervemõistluslik – teen tavaliselt nädalamenüüd valmis nii, et oleks natuke kala, üks lihatoit, võimalikult palju taimset. paar korda kuus luban woldist-boldist midagi “head” tellida, magusat ei armasta, aga teinekord tekib tahtmine tükk kooki süüa. alkoholi luban tarbida 2-3 päeval nädalas, kui on veiniisu. õnneks ei ole mingeid tohutuid isusid, no et tahaks iga päev süüa steiki, burgerit ja pitsat, kõrvale cocacolat ja magustoitu ka, et peaks ennast tugevasti piirama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind piiravad vaid aeg ja raha. Minu toit kipub olema kiire, lihtne ja odav.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei väldi absoluutselt mitte midagi. Võtan asja mõistusega – friikartulid, jäätis, šokolaad jms ei ole väga kasulikud, seega püüan neid mitte väga tihti süüa, aga kui tõesti isu on, siis söön ja naudin. Sellest suhtes otseselt ei piira, aga päris suvaliselt kõike ei luba ka (ma oleks vabalt suuteline elama rämpstoidust ja magusast, järgi proovitud).

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei söö pärast kella 18 õhtul, sest mul on GERD (reflukshaigus), ma ei joo magusaid jooke (lihtsalt ei meeldi mulle) ja püüan süüa vähem saiatooteid ja magusat, sest pärast 40. eluaastat kipub kaal tõusma, aga soovin hoida normaalkaalu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

söön kõike, aga väikstes kogustes. räpstoitu ja värvilise jooke pole kunagi armastanud. joon palju vett, teleka ees ei näksi.

alkoholi tarbin vaid näd vahetusel (paar klaasi veini või kaks koksi)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseselt piiranguid pole seadnud.

Mul on sellised perioodid, kus ma loobun kohvist. Põhjus selles, et mõnikord tundub selle maitse olevat nii….kuidagi vana ja igati ära ammendunud, et isegi mõte joomisest on puhas piin. Ja siis olen ilma. Millalgi tuleb isu tagasi ja joon edasi.

Piimast olen ka periooditi loobunud ja leidnud, et tegelikult ei juhtugi midagi, saab täitsa ilma oldud küll. Aga muidu mulle piim maitseb.

Täiesti tühja koha pealt läheb mul vahetevahel ära isu liha järgi. Lihtsalt välistan selle. Raske see pole, sest noh…sööngi natuke porgandit ja kaalikat ja mulle piisab. Kui lihaisu tagasi tuleb, siis tavaliselt kuidagi järsult.

Olen vanaduses hakanud aru saama, et keha saadab tegelikult väga õigeid signaale – mida hetkel süüa, mitte mitte.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole endale keelanud mitte midagi, mida tahan. Olen siis vist erand tänapäeva maailmas? 😀

Muidugi ma ei söö osa asju, lihtsalt ei maitse, aga ka neid pole palju. Ja kui ma nüüd praegu seda kirjutades mõtlema hakkasin, mis mulle ei maitse, siis jäängi näidete toomisega hätta … Ok, piimasupid mulle ei maitse ja ise neid kunagi ei tee. Viimati sõin piimasuppi vist 2004. aastal haiglas olles. Aga piimasuppe ei fänna vist enamus inimesi. Väga rasvased toidud mulle ka ei maitse, näiteks kui eelmisel päeval keedetud kartuleid praetakse järgmisel päeval rohkes rasvas. See oli minu lapsepõlve põhisöök ja ise ma ei tee seda kunagi. Praen küll kartuleid, aga tooreid kartuleid.

Üldiselt ma söön tervislikult, aga paar korda aastas ostan hamburgeri. Tuleb isu, ja ma ei näe põhjust, miks peaksin seda endale keelama? Lähen Mc`Donaldsisse ja ostan suure Big Maci, kokakoolat ka, friikad – terve eine – , ja vohmin mõnuga sisse. Pärast seda on pool aastat jälle hooleta, enne kui uus hamburgeriisu peale tuleb.

Näiteks saiakesed ja kommid mulle eriti ei maitsegi, küll aga võin ma liitrite kaupa jäätist süüa. Ja söön ka. Mitte just liitrite kaupa, aga nt selle La Muu väikese karbi söön küll ühe õhtuga ära.

Aga ma olen juba viiekümne ligi ka. Tsöliaakiad ja gluteenitalumatused jm on vist nooremate inimeste mood? Tean üht endavanust ka, kes hakkas paar aastat tagasi toortoitujaks. Käib nüüd igal pool oma toiduga ja räägib, kui palju paremini ta ennast tunneb. Õnneks ta vähemalt ei propageeri oma usku, vaid sööb vaikselt oma karbist oma silo.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sellised perioodid, kus ma loobun kohvist. Põhjus selles, et mõnikord tundub selle maitse olevat nii….kuidagi vana ja igati ära ammendunud, et isegi mõte joomisest on puhas piin. Ja siis olen ilma. Millalgi tuleb isu tagasi ja joon edasi.

Sama siin. Kui tunnen, et enam väga ei nadi kohvi, siis teen pausi. Mulle meeldib see füüsiline mõnutunne, mis esimese lonksuga tekib. Ja kohv peab olema väga kuum!

Piiran magusat, töödeldud toitu, rafineeritud toitu, aga olen seda teinud nii kaua, et see on juba elustiil. Ei isuta ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks ta vähemalt ei propageeri oma usku, vaid sööb vaikselt oma karbist oma silo

Sa võiksid siis ka temast eeskuju võtta.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole viitsinud ennast piirata. Kui mingi terviseprobleem tekib, siis alles see vist oleks piisav motivatsioon. Kui liiga paksuks läheksin, juba 80kg, siis tuleks midagi tõsiselt ette võtta, kepikõnd ja tervislikum toitumine.

Aga muidu mõistlikkuse piires ikka veidikene jälgin, mida suhu pistan, enamasti teen söögid kodus ise, ka burksi teen ise, kuigi mõnikord harva ka tellin.

Kõige suurem probleem on koroona ajal alkoholiga, vahepeal tellisin toidupoest 24-paki 0.33l õlut ja siis iga päev napsasin sealt ühe kuni kolm purki. Talvel sama 3l veinipakiga. Purju ei joonud, aga klaas veini iga päev. See on suur lisakalorite allikas, ma tean. Seda tarbimist olen nüüd piirama hakanud, st et ei joo enam iga päev, nüüd joon korra nädalas (aga siiski sama vähe, 1-3 väikest õlut).  Õnneks on väljas kevad, päikest ja valgust rohkem, enam ei ole nii suurt tungi igaõhtuse õlleuima järele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piiranguid mul eriti ei ole. Aga pigem olen ma oma toitumise sättinud nii, et ma saaksin korralikult valku. Rämpsu ma ei tarbi nagunii, eelistan nö. korralikku toitu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt püüan süüa võimalikult palju taimset toitu ja võimalikult vähe loomset. Nii mulle lihtsalt meeldib ja enesetunne on võrratult parem ja energiat rohkem. Samas kui mul mees näiteks süüa teeb (ta teeb ikka tavamõistes korralikku toitu), siis söön seda, mida ta teeb. Meest palju kodus pole ning enamasti ikkagi söön seda, mida maa annab. Palju kasvatan ka ise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eetilistel kaalutlustel söön pôhiliselt taimetoitu (täitsa vegan ei ole, mune, mett, hapukoort jm ikka vahel juhtub menüüsse, pôhiliselt väljas süües ja külas jne).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma olen juba viiekümne ligi ka. Tsöliaakiad ja gluteenitalumatused jm on vist nooremate inimeste mood?

Noo, ma puutusin kokku tsöliaakia seltsiga ja kui seal tuli uusi liikmeid (kes olid just saanud tsöliaakia diagnoosi), siis oli kogu vanuseskaala esindatud – väikelastest, noortest, keskealistest kuni 60-tes pensionärideni välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rämps- ja kiirtoitu ei tarbi ma kunagi, samuti ei söö pastat, saia- ja leivatooteid, piimalettides müüdavaid magusaid jogurteid, kohukesi, magustoite jms. Lihtsalt ei maitse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiesti üle võlli on läinud see toiduteema.

meil on tööl kolleeg, kes teeb mingit karmi dieeti, 6 nädalat või jutti, järjest jätab ära toitaineid, suhkur ja jahu jah muidugi aga põhiliselt sööbki ainult juurikaid. No tore!

Aga ei ole tore, sest töölt puudumised on juba suht sagedased, põhjus on see, et hommikuti on nii halb olla, pea käib ringi…. korra nädalas on tal nö mingi vabandus, et tervis ei kannata tööle tulla. Meil teistel rõõmsatel “paksukestel” sellistel 65 kilostel hakkab juba kopp ette saama… kogu aeg asenda ja tee tema tööd…

Välimus tal nüüd ka ei sära, juuksed on täiesti katkenud, nägu hall peas ja täiesti jumetu… nagu seal veganite filmis Youtubes, inimene näeb reaalselt 10 aastat vanem välja.

MILLEKS see kõik?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ei ole tore, sest töölt puudumised on juba suht sagedased, põhjus on see, et hommikuti on nii halb olla, pea käib ringi…. korra nädalas on tal nö mingi vabandus, et tervis ei kannata tööle tulla. Meil teistel rõõmsatel “paksukestel” sellistel 65 kilostel hakkab juba kopp ette saama… kogu aeg asenda ja tee tema tööd…

Võtab siis puhkusepäevi või kuidas niiviisi suvalt puududa saab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga inimene on individuaalne, aga enda puhul panin tähele, et sööma peab regulaarselt! See on kõige olulisem oma tervise huvides, näljutamine on kõige kahjulikum organismile, kahjulikum kui rämpstoit.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toortoitu ei söö – magu on haige.

Magusat, sh saiakesi-koogikesi ei söö – magus ei maitse. Gluteeni sisaldavat toitu – sh leiba-saia, pastat – peaaegu üldse ie söö – pereliikmel on tsöliaakia, seega kodus neid asju pole. Kui kuskil pakutakse, siis maisten.

Lihakraami söön nõrkemiseni ja veini joon samuti ohtralt.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sea piiranguid, aga vaatan ka mida söön. Püüan süüa regulaarselt ja õhtuti vähem. Alkoholi tarbin väga minimaalselt. Suveõhtutel peale sauna väike õlu. Sünnipäevadel klaas veini.

Samas 0.5l jäätist korraga süüa käiks üle jõu.

Pole ka elurõõmus paksuke, täiesti normkaalus. Ning saluti terve ja elurõõmus.

Olen ka 50+. Ei arva , et tsöliaakia ning toidutalumatus moehaigused on. Lihtsalt varem neid ei osatud diagnoosida ja inimesed piinlesid erinevate tervisehädade käes millele seletust ei olnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis Millised toitumispiirangud olete endale seadnud ja miks?