Esileht Hobinurk Millist meelelahutust teie kassid armastavad?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Millist meelelahutust teie kassid armastavad?

Postitas:
Kägu

Suvel toome kassipoja. Milliste meelelahutusasjade üle teie kassid rõõmustavad? Ronimispuud-pesad? Pallid, patareidega putukad? Ronimisega pesad on müügil Petcitys ja Aliekspressis- kas on vahet kust tellida? Alis oleks nagu odavamad, aga äkki on mingis mõttes halvemad?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemad kasutavad aknaalust pesa, kraapimispuud. Mänguasjadest siiski lemmik on sulgedega õng. Üksi mängimiseks on lemmikud hoopis pudelikorgid, pakkide sildid-kinnitused-paelad. Poe mänguasjadest on lemmik maiusepall (kuhu saab krõbinad/maiused) sisse panna ja siis veeretavad ja hoo pealt saavad kätte – enamasti täidan mingit teist sorti krõbinatega, kui muidu toiduks ja mõned maiused sisse. Samuti mõned pehmemad hiired, kohati isegi mida karvasem seda paremini peale läheb (siilid) ja häält tegevad linnud/hiired.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kass armastab kõige rohkem sellist meelelahutust, et talle visatakse mingit väikest asja, millele ta saab järgi joosta ja selle suus tagasi tuua. Näiteks väiksed tühjad niidirullid sobivad jmt. Spetsiaalselt talle poest mingit meelelahutust küll ostma ei pea. Paar korda olen proovinud: spetsiaalne kasside pallike selleks mänguks talle ei meeldinud. Mehhaaniline jooksev hiir meeldis küll, aga selle näris ta paari päevaga puruks – no ma parem viskan talle neid niidirulle kui et ostan nädalas mitu mänguhiirt.

Kraapimispuud ei ole mul ükski kass kasutanud, nad eelistavad paraku diivani käetugesid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda sa ei tea iial ette, mis kassile meeldima hakkab. Minu kass mängis põhimõtteliselt ainult selliste asjadega, mida ta sai ise kuskilt varastada. Ehk siis ma aeg-ajalt ostsin loomapoest mingi mänguasja ja lasin tal selle siis kuskilt pihta panna, siis teda see huvitas. Veerevad pallid talle ei meeldinud, ainult sellised pehmed mänguasjad, mida sai lisaks tagaajamisele ka rappida ja hambus ringi tassida.

Kraapimispuud võisin ma ka ise kraapida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kraapimispuu, kuna see on kapi kõrval, kus on tema söök – siis süüa oodates kraabib metsikult seda puud (meil on lakke kinnitatud). Juuksekummid – neid on hea käpaga laualt maha sudida ja ka toob need tagasi, kui neid visata. Paberkotid – sinna sisse saab peitu pugeda ja krabistada, ka kõik tühjad kastid tuleb üle kontrollida – sp, panemegi need põrandale, et kass saaks nende kallal tuulata.

Muud ninni-nännid, mis poest ostetud, on aktuaalsed vaid alguses.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juuksekummid – neid on hea käpaga laualt maha sudida ja ka toob need tagasi, kui neid visata.

Tuttav veterinaar just rääkis, et opereeris ühe kassi kõhust välja 11 juuksekummi. Jah, juuksekummid meeldivad kassidele väga, aga mina küll ei julge enda kassidel nendega mängida lasta.

Kraapimispuu ei ole vabatahtlik ost, see on täpselt sama kohustuslik kui liivakast. Kui kraapimispuud ei ole, siis läheb loosi diivan ja muu kodusisustus. Ja neile, kes väidavad, et kass kraapimispuud ei kasuta – seda tuleb kassipojale õpetada, see ei ole mingi asi, mis iseenesest tuleb. Kui kass tuleb kasvandusest, siis enamasti on kasvataja oma kassipoegadele selle kunsti juba selgeks õpetanud ja siis on vaja uues kodus vaid õige koht kätte näidata. Juhul, kui keegi seda tööd eelnevalt teinud ei ole, siis tuleb ise see kassile selgeks teha. Mul on 8 kassi ja diivanist ei ole ühtegi niiti välja tiritud, kõik kasutavad kraapimispuid. See, kas puu on pesadega või ilma, ei ole eriti oluline. Mõni kass armastab kõrgusi, teisel on üsna ükskõik, et seal puul need pesad küljes on, sõltub kassi iseloomust. Väga kvaliteetsed ja vastupidavad kraapimispuud on Zooplusis sarjas Natural Paradise. Enamik siin müügil olevatest on parku tehtud kartongist ja need eriti kaua vastu ei pea, Zooplusi omad on puidust.

Mänguasjadest. Kõik see, mis pidevalt silma all on, tüütab ära, ehk siis mänguasjadest on rõõmu kauem kui neid aegajalt vahetada – paned pooled kuskile peitu ära ja võtad teised välja. Kõigile kassidele meeldivad sulgedega mänguasjad, aga kõiksugu sulgedega pallidelt näritakse need suled suht kähku ära. Üks hea suletutt või eelpoolgi nimetatud õng peab kauem vastu, sest seda ei anna sa kassile närimiseks kätte.

Catnipiga mänguasjad on head, kass mässab nendega ikka korralikult, aga see catnip lahtub üsna kiiresti. Mina kasutan catnipi spreid tavaliste mänguasjade peale pihustamiseks – kõige paremad on piisavalt suured padjakesed, mida kass saab murda ja samal ajal ka tagumiste jalgadega rapsida. Muide, see sprei on ka väga abiks kraapimispuu koolitusel.

Igasugused kodused vahendid on ka mängimiseks toredad, aga nende puhul tuleb ikka esmajärjekorras jälgida, et need oleksid ohutud. Näiteks leivapaki kinnitusklambrit ma kassile ei annaks, väga vabalt suudab selle endale kurku tõmmata. Lisaks peab silmas pidama seda, et kassi keelel on kidad, mis on suunatud tahapoole, ehk siis kui kass mingi niidi- või nöörijupi endale suhu saab, siis välja ta seda sülitada ei saa, kidad suunavad selle ainult tahapoole. Ehk siis seda ta neelab kuni on mida neelata.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kraapimispuud võisin ma ka ise kraapida.

L6bus lugemine! 🙂

Kuna ma elan maal, saab mu kass väljas käia. Hoov on puid täis, kuid temale meeldib just aiamööbli kyljes oma manikyyri teostada. Nii on aiapingid ja lauajalad tema poolt disainitud.

Nyyd sai yks pärnapakk ka kohe ukse taha asetatud. On omaks v6etud.

Ja mis k6ige totram, ka mu kassi kamraadid käivad meie juures oma kyysi “viilimas” :S

Kuuled, kuidas 6uest kostub terrassilt kr6kk-kr6kk, kuigi oma kass p66nutab minust paari meetri kaugusel. See ajab kyll veidi närvi mustaks, aga no mis sa teed!? Vähemalt ei märgista ega musta ehk siis muus m6ttes peavad endid normaalselt yleval. Ja noh, armsad on nad samuti 🙂

Yks lemmik hiir tal on nelja naharibast sabaga. Tekstiilist. Neid myydi paarikaupa. Yks sai talle mängimiseks, teise panin omale lauaarvuti juurde. Tema hiirel on k6rvad ammu pea kyljest kadunud ja keha olen ka pidanud mitu korda 6mblustega kohendama….aga minu hiir on yhes tykis. Seda ta käib ka vahel harva pätsamas, aga väga räsida pole saanud: hoian ikka silma peal 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvel õues ei taha nad mitte midagi, liiva ja kraapimispuud ka mitte

Talvel korteris on laeni kraapimispost, üleval on pesa, kust siis kõrgelt  teiste tegemisi jälgitakse. Mänguasjad – shampuse kork, kommipaber, kingipaela lehv, jupp pesunööri, puulgakommi pulk jms jama.  Papist kraapimisalus on ka  menukas aga ajab hullult sodi.

Vaja oleks eraldi läpakat, kust vaaadata Katzen tv. Telekas salvestada ära loodussaated ja kutsikate elu jms saated. Üks kass mul  väga huviga vaatab telekat, teisel on suva. Soovitavalt rõdul linnumaja – see on hea ajaviide. Meie ühe kassi lemmikuks on radiaatorivoodi (googelda).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kassile meeldivad triibulised Trixie pallid, mida saab igale poole kappide alla lükata. Sulgedega õnged ja muud mänguasjad pinget eriti ei paku, küll aga meeldib laseri täppi taga ajada. Veel meeldivad talle vatitikud, aga need on ohtlikud ja jälgin, et ta neid kogemata kuskilt kätte ei saaks. Kraapimispuud kasutab, diivaneid kraabib harva.

Üldiselt pole mänguasju palju vaja, peaasi on temaga ise palju tegeleda ja harjutada maast-madalast kraapimispuud kasutama. Kui aknad käivad tuulutusasendisse, siis tuleks panna akendele ka kaitsevõred.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitan ebasobiva meelelahutuse piiramiseks ka veepritsi ja apesini aroomiõli 🙂

Veepritsiga (milles on puhas vesi) kaitseme söögilauda. Apesiniaroomiõli-vee seguga pritsisin  üle need kohad, mida ma ei taha et kass kraabiks – kardinad, diivanid jne. Paari nädala jooksul paar korda pritsida, siis harjuvad ära, et see nurgake pole  neile. Kassid vihkavad tsitruselilisi (nii, et kassi selle seguga mitte pritsida, eksole).

Aga mänguasjadest nt meie tüüpidele meeldib lai madal ämber (nt šašlõkiämber) ja kas selle sees v all on väike pall.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kassid pole pesasid/ronimispuid omaks võtnud.

Mänguasjadest läheb peale pulga otsas olevad suled , mida  siis püüda. Laseri täpid kindlasti. pallile meeldib järgi joosta.

Aga ka kommipaberid,  veinipudeli korgid, patsi kummid lähevad mängimiseks.

Eile õhtul toodi hiir tuppa ja lasti lahti, et siis uuesti püüda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kassil läks talle ostetud asjadest loosi ainult kraapimispuu, muud mänguasjad ei huviata. Küll aga meeldivad talle poja Nerfi kuulid, veinikorgid, patsikummid, vahel ka pereliikmete varbad. Kahjuks kraapis k6ik pehmed köögitoolid ära, k6ik ainult paremalt poolt ühe koha pealt. Siis avastasin, et seal paremal küljel oli väike riidest sildike, ilmselt see paelus kuidagi. Oleks teadnud, oleks sildid ära l6iganud, oleks toolid terveks jäänud 🙁

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 6aastane tubane kass ning katse-eksituse meetodil olen püüdnud talle meelelahutusi leida. Nüüd mitmeid aastaid ja sadu eurosid hiljem on mingi selgus saabunud.

+
Jooksuratas – kõige kallim ost, aga ka kõige rohkem ennast ära tasunud, absoluutne lemmik. Seal ta jookseb ja kõnnib, sinna ta tassib mingeid vidinaid ja käpaga hoogu andes laseb neil rattas libiseda ja ise vaatab – (samas oleks hea see esmalt paariks nädalaks laenuks võtta, sest tean ka kasse, kellele rattas jooksmine üldse huvi ei paku).

Lainepapist kraapimisalused – pappkastidega teeb mu kass üsna puruderikka hävitustöö, aga need lainepapist alused (palju kihte kokku laotud) väga meeldivad, parimad on need, millel ka küljed on kas puidust või vildist, pappäärtega variantidel närb selle pappääre ikkagi ära.

Pallid, hõbepaberinutsakad jmt – väga meeldib, aga paraku lõpetavad need kõik diivani all.

Naturaalsest karusnahast mänguasjad, k.a mütsitutid – vaimustunult närib, loobib, lutsutab

Lasertäpp – kassile meeldib, aga ise kahtlen, kes suudan nii mängida, et kordagi kassile sellega silma ei näita

Ronimis/ kraapimisalus – heal meeles kasutab köitest poste küünekraapimiseks, vahel istub kõrgel alusel, et kodusel olukorral silma peal hoida, aga sinna kinnisesse kuubikusse ta vabatahtlikult küll ei lähe, seal ma hoian tema lelusid ja ta vahel õngitseb sealt midagi välja


patareidega, üleskeeratavad ja kummvinnastusega lelud – ei taha, kardab

maiuspaladega täidetavad lelud (jonnipunnid, lükatavate aladega nuputamisalused jmt) – mu kass ei hooli ühestki toidust niivõrd, et viitsiks hakata nuputama, et kuidas maiusepala kätte saada

ohtlik!
rahakummid – nagu kuskilt leiab, nii ta selle ära sööb (on juhtunud, tuli õnneks seedekulglat pidi välja), paaniliselt peidame
nööpnõelad – kohe kui käsitöökarbi avan püüab ta neid haarata

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu kassile ei meeldi ükski ostetud ja toodud meelelahutus, aegajalt segab mind triikimisel, kui miski riie või pael ripub üle triikimislaua ja eks ta otsib ise tegevust, käib palju õues

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu emane 7-aastane kass on suhteliselt laiskvorst, veidi ülekaalu on ka muidugi (kaalub 4,5 kg). Ükski ostetud mänguasi ei pea vastu enam kui 10 sek, siis kaob see diivani alla ja on unustatud. Kõrget lavatsitega ronimispuud kasutab, sest sealt saab külmkapi peale ja tekib hea ülevaade toas toimuvast. Seega ta kasutab ronimispuud külmkapile pääsemiseks ja selle mõttega saigi see puu soetatud. Kordagi ei lähe ta selle ronimispuu kinnistesse majakestesse, mõttetud kohad (a vbl kass liiga paks nende jaoks?). Kui ma selle ronimispuu soetasin, siis alguses lasin talle peale catnip-spray’d, selle peale läheb kass pöördesse ja see tegi ta ronimispuu sõbraks.

Elavnemise märgid tekivad alati siis, kui võtan sahtlist mõõdulindi ja midagi mõõtma asun. See lõpeb alati sellega, et jooksen maad mööda lohiseva mõõdulindiga toas ringi ja kass järel.

Kohutavalt meeldib voodipesu vahetamine, tegelane on siis kas aluslina all või tekikotis, käib jube sahmimine ja rüselus ja ma pean asja jätma mõneks ajaks pooleli, sest tavaliselt jäädakse sinna hunniku sisse magama.

Otse loomulikult toimub kõikide toataimede ümberistutamine tohutu abistamise tähe all (muld ja taimetükid lendavad mööda kööki). Kahjuks tuleb seda tööd ette harva.

Väga-väga hea ost oli kassitunnel, meil on selline käänukohtadega, liitmikuga, mitte vaid üks sirge toru. Selle sees mängitakse peitust, oodatakse hiirvaikselt, kas otsija (mina) leiab kassi üles või mitte – parem on, kui ma kohe ei leia, tuleb käia ja hõikuda ja mööda tuba tammuda, et ‘ei tea, kuhu ta küll ometi puges’. Vot seda tunnelit on ta tõesti aastaid järjest pidevalt kasutanud. Meie peres on see mäng lausa omale kindla nime saanud.

Pointer meeldis siis, kui ta oli noorem. Mina usun, et kui ka kord hetkeks silma satub, et juhtu midagi. Ega’s see sageli ei juhtu.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekikoletist mängitakse. Mingid pallid … no korraks. Aga vot andke lõngakerasid või -tokke – absoluutne klassika ja hitt. Neid varastatakse mult pidevalt ja ma pean hoidma nii kasutamata kui kasutuses kerasid tõmblukuga padjapüüri sees. Isegi see kisti ükskord lahti ja harutati laiali, vat ei tea, mis valemiga, ei juhtunud nägema. Kerad viiakse voodi alla, siis sealt hea nö vanast võlast võtta. No mängimine mängimiseks, aga osa näritakse ka juppideks ja neelatakse alla, vat see mulle kohe üldse ei meeldi. Ka teisele kassile on need lollused kätte õpetatud. Vahel minnas lausa pooliku sokiga minekit, niiet vardad aina klõbisevad. Ja iga kord, kui magamast tõuseb, tuleb kontrollib üle, ega mõni lõngakera ripakil ei ole. Lõngakeraga minnakse kõigepealt kööki, ma tükk aega mõtlesin, et miks ta niiviisi teeb. Ilmselt arvab, et vaene lõngakera pole oma elus just kuigipalju reisida saanud, eks teeme siis talle esteks majatuuri ja siis vaatame, kuspool maa lahti on 😀

Pastakad, sukavardad, igasugu kummid ja klõbinad nihverdatakse minema, aga kõige rohkem meeldivad mopinarmad. Ilmselt ta oli eelmises elus põrandahari, sest kokkupühitud prahi sisse heidetakse pikali ja üritatakse harja või kühvliga kaasa sõita, samal ajal hoolega jälgides, mis seal sodi sees leidub, ega ometi midagi vajalikku minema ei visata. Ka teine kass on prügiassistent, aga veidi vähemal määral. Nõudepesusvamme peab peitma, eriti, kui on juba kasutatud. Kord toodi mulle isegi terasest küürimissvamm voodisse.

Pudelikorgid ja nende rõngad ja vaasist välja kistud oksad tuuakse mulle voodisse, vahel ka lihatükid, ja tahetakse, et ma neid talle viskan, siis tehakse lendstarti neile järele. Sedasi võin neid pilduda oma 6-7 korda, siis tüdineb ära.

Perenaise varbaid teki alt püüda on nii tore, lahe ju, kui mutt röögib. Aga kui esikäpa küüned on ära lõigatud, siis miskipärast seda trikki ei tehta. Nii kui küüned kasvavad, akatas jälle õngitsema.

Kraapimisposti võid ise kraapida kui tahad. Nooremana roniti ka mööda kardinaid ja kardinapuid. Aga absoluutne hitt on muidugi pappkast, neid kulub nagut leiba!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kõige rohkem meeldivad mopinarmad. Ilmselt ta oli eelmises elus põrandahari, sest kokkupühitud prahi sisse heidetakse pikali ja üritatakse harja või kühvliga kaasa sõita, samal ajal hoolega jälgides, mis seal sodi sees leidub, ega ometi midagi vajalikku minema ei visata.

Olen kägu 13.06. Jaah, täiega nõus. See kokkupühitud prahi teema on meilegi nii tuttav…jh, selle sisse heidetakse pikali ja lohisetakse selle prügiga kaasa, niia kaua kui võimalik. Kui mingi väike kühvel mööda põrandat  prügi ja tolmuga edasi liigub, siis liigub sellega kaasa ka üks karvapall, mis üritab sellesse kühvlisse ennast nähtamatult sisse sobitada. Lõpuks ongi nii, et kui miskit tuleb prügikasti visata, siis enne tuleb sellest eraldada kõrvade ja käppadega  nähtus ja ja siis ülejäänu võib prügikasti minna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kõige rohkem meeldivad mopinarmad. Ilmselt ta oli eelmises elus põrandahari, sest kokkupühitud prahi sisse heidetakse pikali ja üritatakse harja või kühvliga kaasa sõita, samal ajal hoolega jälgides, mis seal sodi sees leidub, ega ometi midagi vajalikku minema ei visata.

Olen kägu 13.06. Jaah, täiega nõus. See kokkupühitud prahi teema on meilegi nii tuttav…jh, selle sisse heidetakse pikali ja lohisetakse selle prügiga kaasa, niia kaua kui võimalik. Kui mingi väike kühvel mööda põrandat prügi ja tolmuga edasi liigub, siis liigub sellega kaasa ka üks karvapall, mis üritab sellesse kühvlisse ennast nähtamatult sisse sobitada. Lõpuks ongi nii, et kui miskit tuleb prügikasti visata, siis enne tuleb sellest eraldada kõrvade ja käppadega nähtus ja ja siis ülejäänu võib prügikasti minna.

Hahaa. Ma nii naersin selle peale ????????.

Minu 7aastast kassi paeluvad vaid lapse väikesed legod, kivid, oma krõbinad, patsikummid(just need plastikust vedru moodi) ja kunagi sai rimis neid iminapaga väikesi kummiloomi. Vot nende peale ta läheb täitsa pöördesse.
Kraapimispuu õnneks on meil asja ette läinud. Vahel harva kasutab vaipa või söögitoolide pealist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, ja vett armastab ta ka. Mul on sihuke suur plastämber, maitia, viieliitrine vist, majonees või mis seal kunagi sees oli. Selles on kasside joogivesi, no et suur ja raske, ei suusata ümber ja jätkub tükiks ajaks. Alguses, kui poiss noorem oli, ei saanud ta aru, et see on joomiseks. Sinna roniti siis õlast saadik sisse ja solberdati ja plätserdati ringi, kuni kõik ilm lainetas ja ämbris veidike põhja peal veel alles oli. Lähed öösel pimedas kempsu, mõtled, et mis krdi jama see siis on – akkad vaatama – no esikus täitsa “oma pisike ujumisbassein”. Sa issa ristike kesk pohlamoosi!

Teine veenõu on mul selja taga kapi peal, no et ea kohe võtta, vot sellest plätserdatakse vesi mulle kuklasse ja arvuti peale. Jälle ää meel, kui mutt röögib.

See on muidugi tavaline, et mutti tuleb trampliinina kasutada. Ronitas kapi otsa, siis terve suur voodi käes alla üpata, aga ei, vaja on täpselt mutile otsa üpata ja ikka selle kõige valusama koha peale mürtsti! Mul on voodi peal üks karp, kus on lugemisel olevad raamatud ja igasugu muudki vidinad, siis vahel, kui meelde tuleb, kakutes need sealt kõik välja ja üle voodi laiali. Ega pimedas ei või voodisse heitagi, nö heauskselt, jumal teab, mis Nurga-Jüri turg seal laiali on laotatud, mis pluginad sulle külje alla jäevad.

Ja see varastamine. Mul on kirjutuslaual ka üsna nii … akadeemiline segadus. Sealt siis otsitakse vahel mingi pisike jubin välja ja taas tuuakse mulle voodisse või mängitakse niisama. Pagan, otsigu oma pallid diivani alt välja, aga nagu öeldud, nendega võid ise mängida. Tennisepallid ja pinksipallid, millede peale mu eelmised kassid pöördesse läksid, need ei huvita praktiliselt üldse. Vist sellepärast, et neid ei saa suus kanda. Ta kannabki asju suus nagut koer.

Vanem kass oli ka titena sihuke ull ja metsik, aga veider, ma enam ei mäletagi, milles see tema hullus siis seisnes. Aga no see praegune – ühe eelmise tasemele, kes oli lausa Einstein, ta küll ei küüni, aga paras “Surimuri-Kilakola insener” on ta küll. Poisterahvas, sellepärast vist. Muudkut leiab ja leiutab, mul endal ei tarvitse talle meelelahutuse leidmisel peaaegu üldse pungestada. Ma lootsin, et isane ja lõigatud, Lõvi ka veel, et need rahunevad maha ja nö blaseeruvad, aga esialgu pole märkigi sellest (umbes 2-aastane on). Trambib ja suusatab ringi ja vaatab aina, kuhu saaks küüned ja hambad taha ajada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ma tahtsin tegelikult öelda – ühelt poolt leiavad kassid sageli ise endale meelepärast meelelahutust, iseasi, kas see, millega nad mängima hakkavad ja kuidas nad seda teevad, meeldib ka pererahvale või ei. Teisalt on see isegi ohtlik – kõik need allaneelatud patsikummid ja mopinarmad ja lõngajupid … ! Kui tulevad loomulikul teel välja, on hea, aga kas selles saab kindel olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kunagi sai rimis neid iminapaga väikesi kummiloomi. Vot nende peale ta läheb täitsa pöördesse.

Need hoia kassist eemale. Kui kampaania oli siis mitmed loomaarstid tegid postitusi ja pilte, kuidas kassid neid alla neelasid, välja ei tulnud ja pidid välja opereerima!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kitah, küll su kassil on hea elu! Meie daame on ka asjadele järelejooksja ja suus tassija, aga lihatükkidega, ja veel voodis, ei lubaks ma seda ilma pealgi teha (vabandust, kui ma valesti aru sain). Muudes asjades ka, nii palju ma ei suuda kassil lasta majapidamises omavolitseda – meil on õnneks võimalus pidada teda vabakäigukassina, öösiti on õues ja päeval ka, kui soovib, saab seal suuremad mürgeldamised ära mürgeldada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kunagi sai rimis neid iminapaga väikesi kummiloomi. Vot nende peale ta läheb täitsa pöördesse.

Need hoia kassist eemale. Kui kampaania oli siis mitmed loomaarstid tegid postitusi ja pilte, kuidas kassid neid alla neelasid, välja ei tulnud ja pidid välja opereerima!

Jaa, need on rangelt “keelatud” meie kodus. Vahel harva laps vannis nendega mängib aga meil on kindel reegel, et kohe tuleb need peale mängimist kinnisesse karpi ära panna.

Ei ole õnneks näinud, et ta neid näriks. Käpaga ajab taga.

Ainuke loll komme närida ja ka ära süüa on tal õhukesi kilekotte/kilet ????. Kõik sangad sööb ära. Need on samuti meil kodus rangelt sahtlis peidus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kitah, küll su kassil on hea elu! Meie daame on ka asjadele järelejooksja ja suus tassija, aga lihatükkidega, ja veel voodis, ei lubaks ma seda ilma pealgi teha (vabandust, kui ma valesti aru sain). Muudes asjades ka, nii palju ma ei suuda kassil lasta majapidamises omavolitseda – meil on õnneks võimalus pidada teda vabakäigukassina, öösiti on õues ja päeval ka, kui soovib, saab seal suuremad mürgeldamised ära mürgeldada.

Eks neil mõlemal, ja kui ma natuke poisiga riidlen, siis kasumamma tormab kohe kohale ja õiendab minuga, et “ää karju lapse pääle”! 🙂 Poiss ise ka õiendab minuga, jubedad õiendajad on, põlegit enne sihukesi olnud. Ükskord tahtis jälle kardinat mööda kapi otsa ronida, aga ei saanud, ja siis tolknes pooles kardinas ja lõugas. Muidugi siis mammi tormas kohale ja kukkus minu peale karjuma, et mis teed jälle lapsega. Mina ütlesin, et sinu tupsununnukest ei ole keski puutunud, tema ise “ääst meelest” või maitia millest röögib. Ise ta ronis sinna, siis tulgu alla ka. Aga ei, no ikke mina süüdi!

Ja ega ma siis neid lihatükke tal ekstra voodisse tuua ei luba, ta lihtsalt toob, mina huilgan ja viskan jälle minema, tema lidub järele ja toob uuesti – mängib noh. Tema arusaamine minu tuututamisest on see, et see ikka suure rõõmu ja põnevuse pärast, sest egas ma siis ometi temaga ei riidle, nii vahva ja leidlik sell nagu ta on. Ükskord ka üks vabakäigul kass tõi mulle koguni hiiri voodisse, et kiida teda, tema nii tubli-tiblu! Einoh, mulle hiired meeldivad küll, aga mitte poolsurnud ja oma voodis.

Lihatükkidega on nii, et need on kas värsked ja verised, no et kõht on täis, siis võib natuke mängida, või siis mõned ülejäänud ja natuke kuivanud, noh, need voodilinu ei määri, aga ebameeldivad on ikka.

Ega ma tegelikult ei kurda, lihtsalt nendin fakte. Suur Austria etoloog (loomade käitumise uurija) Konrad Lorentz on öelnud, et loomaarmastuse määra näitab see, kui palju lemmiklooma poolt tekitatud ebamugavusi inimene suudab taluda. No sellisel juhul on minu armastus ilmselt piiritu 🙂 Sel korral muidugi vihastad ja röögatad, aga samas läheb see üle ja kuna ta tõesti on nii tibu, siis ei saa ma kaua ta peale pahane olla. Ilmselt loomad (ja lapsed) tajuvadki seda ja istuvadki mulle pähe, kuigi minu põhimõte on, et khassvathatud peavad lapsed (ja loomad) olema, khassvathatud! Aga eks nad siis armastavad mind vastu ka 🙂

Teisalt, õues käiva kassi puhul jääb sul tema pool elu ju nägemata. Toakassi puhul see ongi just tore, et näed tema elu kõiki aspekte. Meil kunagi oli ka üks vabakäigu kõuts, see oli mitu päeva hüppes, niiet juba muretsema hakkasid, siis tuli, kõrv lõhki, parkis kere täis, magas peatäie ja läks jälle. Nii palju siis rõõmu su kassikesest – sööda ja rohitse, aga elu elatakse mujal. Ja see polnud üldse huvitav. Maakohas on muidugi raske kassi toas hoida, eriti kui uksed suviti nagunii kogu aeg lahti on, aga linnas, isegi linnaservas ma ei kujuta ettegi, et lasen kassi välja. Nii palju ohte ikkagi … ja muidu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meelelahutuseks on tal kardinates rippuda, lilli süüa ja lillepotte maha kukutada, diivanit kraapida, magada. Rohkem ei meenugi, need on kõige põhilisemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Hobinurk Millist meelelahutust teie kassid armastavad?