Esileht Koolilaps Millist turvaistet/istmekõrgendust kasutate?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Millist turvaistet/istmekõrgendust kasutate?

Postitas:

Laps on suurest istmest välja kasvanud (7-ne), aga nii suur ikka ei ole, et turvarihm õigesti jookseks. Võtaks kasutusele istmekõrgenduse, aga valik on hirmus väike ja nii ebamugavad tunduvad kõik kuidagi – kõvad, kitsad. Laps on suuremat kasvu. Mõtlesin, et uurin maad mida teie peres kassutatakse millega lapsed ise rahul on? Kust ostsite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prismast ostsin selle kõige tavalisema. laps ei kurtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, mida sa suure istme all mõtled, aga minu lapsed kasutasid selles vanuses seljatoega istmekõrgendust (maxi cosi rodi / graco junior tüüpi). oli ka hea pead toetada magades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 21:42; 16.06 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on 9a (137cm) ja 7a (128cm) ja sõidavad endiselt selja- ja peatoega turvatoolis (Cybex). Nende jaoks palju mugavam (ja kindlasti turvalisem) kui kõrgendusega sõitmine (mida tuleb ette, kui sõidavad vanaema-vanaisaga).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli just kuu tagasi sama asi käsil laps 136, läheb sügisel kooli ja maxi cosi rodi on väike.
Käisime ka poes teisi toole proovimas, aga polnud ka teised seljatoega suuremad, seega lõpuks võtsime tavalise istumisaluse (chicco oma) ja nüüd laps sellega sõitnud.
Ise lootsin küll, et saab tooliga ikka veel olla, kuna osad räägivad, et 9-10 aastased veel sõidavad sellega, aga ma küll kahjuks ei leidnud tooli, mis meie pikkusele sobiks veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

cybex solution q2 või q3, lapsed 7 ja 9.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on 9a (137cm) ja 7a (128cm) ja sõidavad endiselt selja- ja peatoega turvatoolis (Cybex). Nende jaoks palju mugavam (ja kindlasti turvalisem) kui kõrgendusega sõitmine (mida tuleb ette, kui sõidavad vanaema-vanaisaga).

Mul laps 128cm ja samuti sõidab Cybex turvatoolis, usun, et mahub sinna veel pikalt ning nii kaua, kui mahub, nii kaua ka sõidab toolis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 128 cm laps sõidab Concordi turvatoolis ja kuna tool on reguleeritav ning ei ole veel kõige kõrgemaks reguleeritud siis on samas toolis ilmselt paar aastat veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 22:32; 16.06 14:12; 16.06 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan, et lausa 9-10 aastased sõidavad veel mingite turvatoolide-alustega? Natuke ülepingutatud ei ole või on lapsed siis nii väikest kasvu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli just kuu tagasi sama asi käsil laps 136, läheb sügisel kooli ja maxi cosi rodi on väike.

Käisime ka poes teisi toole proovimas, aga polnud ka teised seljatoega suuremad, seega lõpuks võtsime tavalise istumisaluse (chicco oma) ja nüüd laps sellega sõitnud.

Ise lootsin küll, et saab tooliga ikka veel olla, kuna osad räägivad, et 9-10 aastased veel sõidavad sellega, aga ma küll kahjuks ei leidnud tooli, mis meie pikkusele sobiks veel.

kas maxi cosi rodi ei olnud just selline tool, millel saab eljatoe ära võtta ja jääb istumisalus? nagu graco junior?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 21:42; 16.06 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan, et lausa 9-10 aastased sõidavad veel mingite turvatoolide-alustega? Natuke ülepingutatud ei ole või on lapsed siis nii väikest kasvu.

Eks see oleneb nii tooli suurusest kui lapse pikkusest. Minu 129 cm pikk laps on 4-aastane ja seega järgmised paar aastat veel turvatoolis (tool kuni 36 kg).
Tooli/istumisalust tuleb kasutada seni, kuni laps on piisavalt suur, et kasutada auto enda turvavarustust nõuetekohaselt. Ja kui 10-aastasel ei saa veel auto turvavööd õigesti kinnitada (jääb üle kõri jooksma vms) siis tulebki ju istumisalust või tooli kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 22:32; 16.06 14:12; 16.06 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

129 cm pikk laps on 4-aastane

See on ometi trükiviga, eks?

Mul on laps 4 a ja 116 cm, kõigist omavanustest pool pead pikem ja kasvukõveral kaugelt üle 97% joone.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 15:02; 16.06 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

129 cm pikk laps on 4-aastane

See on ometi trükiviga, eks?

Mul on laps 4 a ja 116 cm, kõigist omavanustest pool pead pikem ja kasvukõveral kaugelt üle 97% joone.

Ei ole, saab küll veel sel aastal 5 aga päris pikalt veel neljane. Oma lasteaiarühmas samuti kõige pikem ja ka kõige noorem. Paar last veidi temast lühemad, enamik vähemalt pool pead lühemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 22:32; 16.06 14:12; 16.06 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

129 cm pikk laps on 4-aastane

See on ometi trükiviga, eks?

Mul on laps 4 a ja 116 cm, kõigist omavanustest pool pead pikem ja kasvukõveral kaugelt üle 97% joone.

Ei ole, saab küll veel sel aastal 5 aga päris pikalt veel neljane. Oma lasteaiarühmas samuti kõige pikem ja ka kõige noorem. Paar last veidi temast lühemad, enamik vähemalt pool pead lühemad.

Ja mida arst arvab? Kas ta on kogu aeg kasvukõverast nii kaugel ees olnud? Meie arst vaatas juba veidi nõutult.

50% lastest peaks oma 5 a sünnipäeval muidu olema teoreetiliselt lühemad kui 110 cm ja 97% peaks olema lühemad kui 119-120 cm.

Vabandust, et teemast mööda, aga olen nii hämmingus. Ma olen ikka harjunud, et minu lapse pikkuse peale pööritatakse igal pool silmi ja et ta on lasteaias kõigi teiste laste kõrval nagu mastimänd. Ta küll alles sai 4 a, aga ma väga loodan, et ta aasta pärast veel ei ole 130 cm. :O

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 15:02; 16.06 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan, et lausa 9-10 aastased sõidavad veel mingite turvatoolide-alustega? Natuke ülepingutatud ei ole või on lapsed siis nii väikest kasvu.

Mu 9a on 138 cm aga turvavöö jookseb ikka väga valesti ilma kõrgenduseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan, et lausa 9-10 aastased sõidavad veel mingite turvatoolide-alustega? Natuke ülepingutatud ei ole või on lapsed siis nii väikest kasvu.

Mu 9a on 138 cm aga turvavöö jookseb ikka väga valesti ilma kõrgenduseta.

See sõltub väga palju autost. Ämma auto on näiteks selline (mingi vanem Ford), et veel 130-135 cm pikk laps ei saanud ilma turvaistmeta sõita, samas kui meie pere ja mu vanemate autodes kõigis jooksis turvarihm õigesti juba kuskil 125 cm pikkuse lapse puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan, et lausa 9-10 aastased sõidavad veel mingite turvatoolide-alustega? Natuke ülepingutatud ei ole või on lapsed siis nii väikest kasvu.

Mu 9a on 138 cm aga turvavöö jookseb ikka väga valesti ilma kõrgenduseta.

9a, 144cm. Pikkadel sõitudel on seljatoega kõrgendus, kuna mõnikord ikka väsib ära, kui kuskil matkamas käime vms. Siis ei vaju magades pikali, mis on väga ebaturvaline ja lisaks ebamugav. Linnas sõidab pere teises autos ilma turvavööta, kuna seal jookseb turvavöö ilusti. Ilmselt siiski varsti viskame ära turvaistme, kuna üsna harva jääb magama. Kusjuures turvaistmel oleks veel ruumi üks aste kõrgemaks panna. Tegemist cybexi tootega, mille seljatugi läheb kasvades laiemaks ja millel saab vajadusel seljatoe ära võtta. See viimane on väga praktiline. Kui vaja, saab ainult alust kasutada ja ei pea seda eraldi juurde ostma.

Ka paljud teised tema klassikaaslased sõidavad turvatoolides ja keegi sellest teemat ei tee. Paarkümmend aastat tagasi oli muidugi teisiti. Siis kõvemad mehed pidasid isegi turvavöö kasutamist memmekaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan, et lausa 9-10 aastased sõidavad veel mingite turvatoolide-alustega? Natuke ülepingutatud ei ole või on lapsed siis nii väikest kasvu.

Minu 8 aastane on 125 cm pikk, sõidab Hauck Bodyguard toolis: https://www.mylovelybaby.com.my/image/mylovelybaby/image/data/all_product_images/product-1084/Hauck-Bodyguard-CarSeat-4.jpg
Ilmselt sõidab seal veel pikalt, sest ilma toolita jookseb turvavöö tal üle näo ja selle istumisalusega ei taha ta ise sõita – rihm jookseb liiga pea juurest ja lapsel ebamugav. Pikematel sõitudel kipub ta magama jääma ja siis on toolist hea tugi.
Kuna tool kasvab nii kõrgusesse kui laiusesse, siis seda probleemi ei ole, et väikeseks jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vanim laps sõitis turvatoolis, kuni oli umbes 150 cm. Tooliks oli Britax Evolva.
Teine laps on praegu umbes 135 cm. Tool on Cybex Pallas ja kasvuruumi veel jätkub.
Jah, need seljatoega toolid on tõesti head ka selle pärast, et vähemalt meie lapsed kipuvad pikemal sõidul ikka natukeseks tukastama ja siis saab kuhugi pead toetada. Vanim laps sai pärast turvatoolist väljakasvamist kaelapadja. Ehkki juba teismeline, jääb ikka aeg-ajalt autos magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida arst arvab? Kas ta on kogu aeg kasvukõverast nii kaugel ees olnud? Meie arst vaatas juba veidi nõutult.
50% lastest peaks oma 5 a sünnipäeval muidu olema teoreetiliselt lühemad kui 110 cm ja 97% peaks olema lühemad kui 119-120 cm.
Vabandust, et teemast mööda, aga olen nii hämmingus. Ma olen ikka harjunud, et minu lapse pikkuse peale pööritatakse igal pool silmi ja et ta on lasteaias kõigi teiste laste kõrval nagu mastimänd. Ta küll alles sai 4 a, aga ma väga loodan, et ta aasta pärast veel ei ole 130 cm. :O

Jeerum, no mida see ema siin nüüd ütlema peaks sulle selle peale?
Mõned ei ole nii numbrites ja graafikutes kinni, et kui laps juhtumisi x-koma-y % sisse juhtunud, kes teistest varem kasvuspurdi ette võtab, ei saa öösel suurest murest magadagi.
Rahune maha!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Millist turvaistet/istmekõrgendust kasutate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.