Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mind sunnitakse avatud tööturule!

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mind sunnitakse avatud tööturule!

Postitas:

Ma ei tea enam, mida teha. Töötan Tartu Vaimse Tervise hooldekeskuses. Olen seal tööl käsunduslepinguga. Seega olen toetatud töötamise teenusel. Teen seal kõike. Pesen nõusid, väljastan ja kaalun toitu ja koorin köögivilju. Seal ma saan oma tööülesannetega väga hästi hakkama, aga juhendajad ja ülemused ei taha, et sinna jäädaksegi tööle. Nad sunnivad kõikjalt töökuulutusi vaatama ja avatud tööturule töökohtadesse kandideerima.
Mõned kuud tagasi käisin Sotsiaalkindlustusametis toetatud töötamise teenuse lepingut pikendamas, sest viis aastat sai täis ja sealne juhtumikorraldaja ütles, et te võite mujale töökohta otsida, aga te ei pea, sest teil on puuduv töövõime.
Vaimse Tervise Hooldekeskuse juhendajad aga ei taha sellest aru saada, et ma ei leia omale sobivat töökohta. Mul on nägemispuue, kuulmispuue ja raske korduv depressioon. Ma tahan väga tööd teha, aga ma ei talu üldse pingelisi olukordi ja ma suudan töötada kuni viis tundi päevas.
Viimati olin umbes kaks aastat tagasi tööl ühes pubis nõudepesija-puhastusteenindajana. Tööpäev hakkas hommikuti kell seitse. Samal ajal kui pidin koristama töötajate riietusruumi, wc ja kolm korrust trepikoda, pidin ma jooksma ka köögi vahet, et palju juba musti nõusid tekkinud on ja neid ka pesema. Veel oli vaja ratastega prügikast sõidutada üle hoovi prügimaja juurde ja sealt vinnata ääreni täis 200-liitrised prügikotid prügikonteinerisse, kusjuures ma ei tohi üldse tegelikult raskusi tõsta ja kui nõudepesus natukegi vahe oli, siis pidin kaubapappe lammutama ja need ka prügimajja viima. Oli ka lõunapaus ettenähtud, aga selleks enamustel päevadel aega ei olnud. Kõige selle eest saab palka miinimumi ega maksta ka selle eest rohkem, et reedeti ja laupäeviti pidi tööl olema öösel kella kaheni ja oli öid, kus läks isegi kella neljani. Ja mis seal salata, toitlustusasutused vormistavad töölepingud näiteks 0,75 kohaga. Selle töötasu saad panka ja ülejäänud ümbrikus. Hiljem aga ei saa normaalset vanaduspensionigi, et oled ümbrikupalka saanud.
Kuna minu tegevusjuhendajal ei ole juba paar nädalat aega olnud minuga vestelda ja olen praeguses töökohas ka juba end üle pingutanud, siis on tekkinud ka väikseid konflikte nii klientide, kui ka juhendajatega, siis saatsin oma tegevusjuhendajale mõned päevad tagasi ka sõnumi, et ma ei otsi mujale töökohta, sest ma ei leia oma tervislikule seisundile vastavat töökohta. Vahemärkusena ütlen, et olen üle pika aja täna esimese vaba päeva sealsest asutusest saanud, sest osad töötajad puudusid tervislikel põhjustel ja mina asendasin.
Nagu ma eelnevalt mainisin, ma tahan väga tööd teha ja ma hoian oma töökohti ja teen tööd korralikult, aga kus peaks olema selline töökoht, kus ma saaksin midagi teha nii, et ma ülepingest kokku ei kukuks ja kus võimaldatakse viietunnised tööpäevad.
Puhastusteenindaja kohti ärge hakakegi soovitama, sest tore on, kui oma kodugi jaksan ja näen korras hoida.
Nõudepesija kohta ei soovita ma vihavaenlastele ka mitte.
Telefonimüük, oi ei, see määrigu kõik endale pähe, sest kui ma midagi maha ei müü, vaevalt mind asutus kahjumiga tööl hoida tahab.
Kaupluses saalitöötaja, seal ju peab ka raskeid toiduainete kaste tõstma, kaupade kuupäevi nägema jne.
Ma ei teagi, mida teha? Kas lõpetada praeguse asutusega leping, kui nad veel sunnivad avatud tööturule ja istudagi siis ainult kodus ja muutun lõpuks samasuguseks nagu ma olin umbes kaheksa aastat tagasi, kusjuures perekoolis on kerjamine nüüd keelatud. Ega kerjusena ei tahakski elada ja praeguse sissetulekuga ma tulen ilusasti omadega välja, kuigi praeguses asutuses saan 100 eurot kuus palka, sest ma ei ole täiskohaga tööl ja asutus suudab maksta ainult 1.53 tunnis ja ma olen mõelnud, et parem selline tasu, kui mittemidagi.
Ma ei arva, et mul oleks midagi kaotada, et selle teema oma kasutajanime alt kirjutasin, sest võiksite ka kursis olla, et see töövõimereform on mäda. Jah, ma ei peakski tööl käima, sest sain puuduva töövõime, aga mul on ju vaja kommunaalmaksud maksta+ lisahüvedena vaatan ma tv saateid, olen internetis ja vahel on vaja ka telefonikõnesid võtta. Kodust tahaks ka ikka vahel välja, sest muidu juhtub nii, nagu eelnevalt kirjutasin, et muutun jälle kurjaks kerjuseks, kes süüdistab kõiki teisi seitsmes maailmapatus.

+29
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No streigi siis.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 20:03; 07.09 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on lihtsalt mingi läbipõlemisperiood hetkel, kas pikaajaline stress, rahulolematus hetkesisuga, päevad hakkavad lähenema, üleminekuiga, kuu seis kehv vms sadat sorti jaburat, mis naisi aga siiski mõjutavad. Vahepeal olid väga mõistlik ja ok suhtumisega, praegu jonnid nagu teismeline. Proovi rohkem magada ja vähem stressata asjade pärast, mida sa (kohe) muuta ei saa. Ja mine avatud tööturule – vaata, mis saab. Äkki midagi saab?
Homme on ka päev ja ülehomme ka.

PS kas 1.53 tunnis pole seadusevastane? Pole kahjuks kursis, aga no ausalt – see tundub ulme… meie oma Eestis ja praegu?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on lihtsalt mingi läbipõlemisperiood hetkel, kas pikaajaline stress, rahulolematus hetkesisuga, päevad hakkavad lähenema, üleminekuiga, kuu seis kehv vms sadat sorti jaburat, mis naisi aga siiski mõjutavad. Vahepeal olid väga mõistlik ja ok suhtumisega, praegu jonnid nagu teismeline. Proovi rohkem magada ja vähem stressata asjade pärast, mida sa (kohe) muuta ei saa. Ja mine avatud tööturule – vaata, mis saab. Äkki midagi saab?

Homme on ka päev ja ülehomme ka.

PS kas 1.53 tunnis pole seadusevastane? Pole kahjuks kursis, aga no ausalt – see tundub ulme… meie oma Eestis ja praegu?

Jah, läbi olen küll põlenud ja unehäired on ka. Eelmine öö sai unerohuga magatud, sest täna vaba, aga täna ei saa unekat võtta, sest homme peab juba 7.30 köögivilju koorimas olema.
Ma ei tea, mina olen teadlik, et kui tehakse käsundusleping, siis võib sinna panna isegi, et sulle makstakse näiteks üks sent tunnis, sest käsunduslepingule need miinimumtunnitasu seadused ei kehti. Aga kui ma eksin, siis palun mingeid seadusepunkte, mille ma saan asutuse juhatajale esitada ja siis tõesti kasvõi streikida, nagu siin soovitati.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muumi, streigiidee oli muidugi sarkasm.
Meid kõiki sunnitakse avstud tööturule. Meil kõigil on valik kas töö või nälg. Ise otsustad. Tahad jonnida, jonni. Ega perekool sulle raha kandikul ette kanna ega depressiooni ära võta. Ikka ise pead sellega tegelema.

+5
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 20:03; 07.09 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muumi, streigiidee oli muidugi sarkasm.

Meid kõiki sunnitakse avstud tööturule. Meil kõigil on valik kas töö või nälg. Ise otsustad. Tahad jonnida, jonni. Ega perekool sulle raha kandikul ette kanna ega depressiooni ära võta. Ikka ise pead sellega tegelema.

Kas ma küsisin sinult raha? Ma olen ise suurepäraselt juba mitu aastat hakkama saanud ja püüan ka edaspidi nii saada, et siin kerjamisteemasid ei tee, kuigi meid ei tohigi enam teha. Tohib küll, aga kustutatakse. Nii et ära minu pärast muretse.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga sa võid siis ju natuke otsida ja kui sobivat töökohta ei leia (ilmselt ei leiagi), siis ütled, et otsisid, aga ei leidnud sobivat töökohta. Äkki otsivad sulle ise sobiliku töökoha? Sellise, mis su tingimustele vastab. Ausaltöeldes polegi su tingimustel häda midagi, sest oled nõus nii väikese tasuga.

On neil alust tööleping lõpetada, lihtsalt seepärast, et oled seal nende meelest juba liialt kaua olnud? Saavad nad seda omal algatusel teha? Mis tingimustel? Seda võiksid oma juhtumikorraldajalt uurida, mina kahjuks ei tea.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seda juttu jonniks nimetada on küll väga rumal.

Muumi, ma tõesti imetlen, et sa sellise koormusega hakkama said. Ja et sa praegu jaksad. Kahjuks ma nõu anda ei oska.. Aga ehk siia tuleb targemiad, kes oskavad nõu anda.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida on avatud tööturus karta? Esiteks, teeniksid rohkem kui praegu, isegi osalise tööajaga töötades. Teiseks, kandideeridki kohtadele, kus kuulutuses on märgitud osaline tööaeg. Kui sinu soov on töötada kuni 5 h päevas, see teeb kuus u pool kohta. Tavaliselt on võimalikud nii täis-kui osaline tööaeg, sest töötajaid on igasuguseid ja ära kindlasti naljalt ei öelda. Kolmandaks, intervjuule minnes räägid tööandjale kohe oma tervisest, olukorrast ja soovidest tööle. Nt ütledki, et oled puudega inimene ja tervis ei võimalda pikemat tööpäeva. Palgatakse ka ju puudega inimesi, kel töötahe ja kui nähakse, et sa oled tööinimene, siis ilma tööta sa juba ei jää. Seda suhtumist, et sinust nn tahetakse lahti saada, lükates sind avatud tööturule, pean ma pigem heaks märgiks. Puudest hoolimata nähakse sinus edasiviivat jõudu ega taheta, et sa paigal tammud. Võtaksin seda kui komplimenti. Kindlasti peab sul aga olema endal valmisolek minna avatud tööturule. Ise arvan, et sa pigem võidaksid kui kaotaksid. Neljandaks, oluline on ikka tööleping. Kõige kasulikum lepingu vorm oleks ikka tähtajatu tööleping iga töötaja jaoks. Ka intervjuul võid küsida lepingu vormi kohta. Arvan, et tagasilangusele pole mõtet mõelda.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, läbi olen küll põlenud ja unehäired on ka. Eelmine öö sai unerohuga magatud, sest täna vaba, aga täna ei saa unekat võtta, sest homme peab juba 7.30 köögivilju koorimas olema.
Ma ei tea, mina olen teadlik, et kui tehakse käsundusleping, siis võib sinna panna isegi, et sulle makstakse näiteks üks sent tunnis, sest käsunduslepingule need miinimumtunnitasu seadused ei kehti. Aga kui ma eksin, siis palun mingeid seadusepunkte, mille ma saan asutuse juhatajale esitada ja siis tõesti kasvõi streikida, nagu siin soovitati.

muumi, lepingu pealkirjaks või panna mida tahes, oluline on lepingu sisu
kui sa töötad tööandja ruumides, tema annab sulle korraldusi, kontrollib sinu tööd, ütleb sulle tööajad, annab töövahendid jne, siis on tegemist töölepinguga tehtava tööga ning sa võid teha töövaidluskomisjonile avalduse, et see leping läbi vaadataks, tuvastataks tööleping ning nõuad välja ka seni saamata palga (miinimum on 2,97 tund).
sa elad tartus, onju? tööinspektsioonis on tasuta juristide nõustamine, võta oma leping kaasa ja mine küsi nõu. esmaspäeviti 13-16 ja neljapäeviti 9-12 aadressil teguri 37

vaata ja loe eriti seda esimest
https://issuu.com/tooinspektsioon/docs/ti_vahenenud_toovoimega_tootaja_mee
https://pilvebyroo.ee/lepinguliigid/
https://issuu.com/tooinspektsioon/docs/ti_eelista-toolepingut_a5_est_web

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kas sa mõnda viisakasse asutusse valvuriks või administraatoriks või piletimüüjaks/piletikontrolliks ei ole proovinud kandieerida?
paljud tartu muuseumid tihti otsivad nn muuseumitädisid. samuti otsivad ülikooli allasutused tihti mingeid valvelauatädisid, kes võtmeid väljastavad.
vanemuine? osades tallinna teatrits on piletikontrollide keskmine vanus ca 80+, kui selline tuleb toime, tuled ka sina toime.
igaljuhul teeniksid sellistel töödel rohkem, kui sellel “toetatud tööl”

näiteks siin otsitakse muuseumitädi:
https://www.cv.ee/toopakkumine/tartu-ulikool/administraator-a3704156.html
ja siis trükikotta osalise koormusega:
https://www.cv.ee/toopakkumine/kroonpress-as/broseerija-a3694042.html
sa rääkisid, et oled töötanud nõudepesijana (pik päev)
aga nt sin otsitakse hoptelli hommikusöögiteenindajat, järelikult on vaid töö hommikupoolikul
https://www.cv.ee/toopakkumine/realtor/hommikusoogi-teenindaja-a3702343.html
garderoobitädi otsitakse siin:
https://www.cvkeskus.ee/garderoobitootaja-tartus-joe-projekt-ou-552958

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 23:41; 08.09 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aa, lisan veel juurde, puue ega raske diagnoos pole küll tööle asumisel probleem. nt mu oma tädi (aastakümneid töötas ühes tehases kuni see likvideeriti) on vähihaige ja tal on raske puue (käib nii keemia- kui kiiritusravis), aga tema töötab ühes teadusasutuses sellise valvurina nüüd. põhimõtteliselt seisneb töö võtmete kätteandmisest, samuti sisenejate töötõendite kontrollimisest. kui mõni võõras tuleb, siis kutsub meili või telefoni teel alla vastu selle, kelle juurde tuldi. või kutsub turvamehe, kui on keegi, kel sinna asja pole (nt mõni joodik tuigerdab tänavalt fuajeesse sisse). Suurem osa ajast lihtsalt istub ja loeb raamatuid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 23:41; 08.09 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aa, lisan veel juurde, puue ega raske diagnoos pole küll tööle asumisel probleem. nt mu oma tädi (aastakümneid töötas ühes tehases kuni see likvideeriti) on vähihaige ja tal on raske puue (käib nii keemia- kui kiiritusravis), aga tema töötab ühes teadusasutuses sellise valvurina nüüd. põhimõtteliselt seisneb töö võtmete kätteandmisest, samuti sisenejate töötõendite kontrollimisest. kui mõni võõras tuleb, siis kutsub meili või telefoni teel alla vastu selle, kelle juurde tuldi. või kutsub turvamehe, kui on keegi, kel sinna asja pole (nt mõni joodik tuigerdab tänavalt fuajeesse sisse). Suurem osa ajast lihtsalt istub ja loeb raamatuid.

seisneb milles.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aa, lisan veel juurde, puue ega raske diagnoos pole küll tööle asumisel probleem. nt mu oma tädi (aastakümneid töötas ühes tehases kuni see likvideeriti) on vähihaige ja tal on raske puue (käib nii keemia- kui kiiritusravis), aga tema töötab ühes teadusasutuses sellise valvurina nüüd.

Puuduva töövõimega inimestest töötab paraku ainult 25% ja osalise töövõimega inimestest 50%.

Lisaks on depressioon omamoodi hullem kui vähk.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 11:31; 17.09 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan nõu 🙂 Lõpeta praegune käsundusleping. Mine Töötukassasse. Võta ennast tööotsijana arvele ja palu ennast suunata kaitstud töö teenusele. Teenid samuti 100 EUR kuus , aga 40 tunniga kuus. Vaata Töötukassa kodulehelt selle teenuse kirjeldust.Puuduva töövõime ja raske puudega peaks Su sissetulek olema ligikaudu 400 EUR kuus nii et päris ilma sissetulekuta Sa ei ole. Kui Sa toetatud töötamise teenusel tegelikult teenust ei saa, nagu aru saan, sest tegevusjuhendaja Sinu huvides ei tegutse, siis lõpeta see leping parem ära. Selleks kirjuta vabas vormis avaldus Sotsiaalkindlustusametile. Ilmselt Piisab Sulle toetatud elamise teenusest ja töötamise toetamise teenust sa ei pea kasutama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta ennast tööotsijana arvele ja palu ennast suunata kaitstud töö teenusele. Teenid samuti 100 EUR kuus , aga 40 tunniga kuus.

I etapi ajal makstakse teenuse saajale stipendiumi (3,84 eurot päev) ning sõidutoetust (0,1 eurot km).

Kust kohast sina küll 40 tunni eest 100 eurot kuus välja lugesid? See on üks järjekordne riigilt raha pumpamise viise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 11:31; 17.09 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, läbi olen küll põlenud ja unehäired on ka. Eelmine öö sai unerohuga magatud, sest täna vaba, aga täna ei saa unekat võtta, sest homme peab juba 7.30 köögivilju koorimas olema.

Ma ei tea, mina olen teadlik, et kui tehakse käsundusleping, siis võib sinna panna isegi, et sulle makstakse näiteks üks sent tunnis, sest käsunduslepingule need miinimumtunnitasu seadused ei kehti. Aga kui ma eksin, siis palun mingeid seadusepunkte, mille ma saan asutuse juhatajale esitada ja siis tõesti kasvõi streikida, nagu siin soovitati.

muumi, lepingu pealkirjaks või panna mida tahes, oluline on lepingu sisu

kui sa töötad tööandja ruumides, tema annab sulle korraldusi, kontrollib sinu tööd, ütleb sulle tööajad, annab töövahendid jne, siis on tegemist töölepinguga tehtava tööga ning sa võid teha töövaidluskomisjonile avalduse, et see leping läbi vaadataks, tuvastataks tööleping ning nõuad välja ka seni saamata palga (miinimum on 2,97 tund).

sa elad tartus, onju? tööinspektsioonis on tasuta juristide nõustamine, võta oma leping kaasa ja mine küsi nõu. esmaspäeviti 13-16 ja neljapäeviti 9-12 aadressil teguri 37

vaata ja loe eriti seda esimest

https://issuu.com/tooinspektsioon/docs/ti_vahenenud_toovoimega_tootaja_mee

https://pilvebyroo.ee/lepinguliigid/

https://issuu.com/tooinspektsioon/docs/ti_eelista-toolepingut_a5_est_web

Sa jätad tähelepanuta, et teemaalgataja on toetatud töötamise teenusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mind sunnitakse avatud tööturule!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.