Esileht Tööelu, raha ja seadused. Minu krediidiinfo vaatamine

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Minu krediidiinfo vaatamine

Postitas:
Kägu

Avastasin, et üks inimene on uurinud mu krediidiinfost ja samuti teinud päringu kinnisvara registris minu andmete kohta. Isikukoodi põhjal sain teada et tegemist ühe mu kaugema sugulasega, kellel pole absoluutselt mu maksevõime ega krediidiinfoga asja. Mõtlengi kas lasta juristist sõbrannal ametlik kiri kirjutada, et mis põhjusel andmeid vaatas või küsisin ise. Viimase puhul kardan et talle ei jõua ikka kohale et niisama teiste andmeid ei vaadata ja nuhib ka teiste andmetes muudkui edasi.

0
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga raha eest saab seda ju teha.
Kõik saame. Tahad või mitte.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlengi kas lasta juristist sõbrannal ametlik kiri kirjutada, et mis põhjusel andmeid vaatas või küsisin ise. Viimase puhul kardan et talle ei jõua ikka kohale et niisama teiste andmeid ei vaadata ja nuhib ka teiste andmetes muudkui edasi.

Igaüks võib teha, mida soovib. Tee ka.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlengi kas lasta juristist sõbrannal ametlik kiri kirjutada, et mis põhjusel andmeid vaatas või küsisin ise. Viimase puhul kardan et talle ei jõua ikka kohale et niisama teiste andmeid ei vaadata ja nuhib ka teiste andmetes muudkui edasi.

Igaüks võib teha, mida soovib. Tee ka.

tegelikult selgus et päris ikka ei tohi, sellised andmepäringud peavad olema põhjendatud ning Eestis olevat isegi üks vastav kohtu case sel teemal olnud. Seetõttu soovitavadki juristid võtta nt üürileandjatelt kirjaliku nõusoleku taustakontrolliks või peavad üürnikud ise selle krediidiinfost välja printima.

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui see lubatud poleks, siis raha eest ka vaadata ei saaks.  Parem vaata, kes su digiloos sobranud on. 

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlengi kas lasta juristist sõbrannal ametlik kiri kirjutada, et mis põhjusel andmeid vaatas või küsisin ise. Viimase puhul kardan et talle ei jõua ikka kohale et niisama teiste andmeid ei vaadata ja nuhib ka teiste andmetes muudkui edasi.

Igaüks võib teha, mida soovib. Tee ka.

tegelikult selgus et päris ikka ei tohi, sellised andmepäringud peavad olema põhjendatud ning Eestis olevat isegi üks vastav kohtu case sel teemal olnud. Seetõttu soovitavadki juristid võtta nt üürileandjatelt kirjaliku nõusoleku taustakontrolliks või peavad üürnikud ise selle krediidiinfost välja printima.

Pane viide sellele casele! Kui selline tegevus ei oleks lubatud, siis ei oleks võimalik tavainimesel nendesse registritesse siseneda.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle parem ise, millisest registrist sa välja nuhkisid, et isikukood kuulub sinu sugulasele? Tuletasid sünniajast?

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juriidiliselt võid sina minna andmebaasi vastu, kes su andmeid teistele näitab. Edu selles.

Nüüd räägi, kuidas see isikukood nime näitas?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlengi kas lasta juristist sõbrannal ametlik kiri kirjutada, et mis põhjusel andmeid vaatas või küsisin ise. Viimase puhul kardan et talle ei jõua ikka kohale et niisama teiste andmeid ei vaadata ja nuhib ka teiste andmetes muudkui edasi.

Igaüks võib teha, mida soovib. Tee ka.

tegelikult selgus et päris ikka ei tohi, sellised andmepäringud peavad olema põhjendatud ning Eestis olevat isegi üks vastav kohtu case sel teemal olnud. Seetõttu soovitavadki juristid võtta nt üürileandjatelt kirjaliku nõusoleku taustakontrolliks või peavad üürnikud ise selle krediidiinfost välja printima.

Ettevõte, asutus, üürileandja ei tohi, ka nende töötajad töökohustuste käigus.  Eraisikutele ei ole mingit keeldu avalikest andmebaasidest pärit andmete isiklikust huvist vaatamiseks.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõte, asutus, üürileandja ei tohi, ka nende töötajad töökohustuste käigus.  Eraisikutele ei ole mingit keeldu avalikest andmebaasidest pärit andmete isiklikust huvist vaatamiseks.

Üürileandja ongi üheksal juhul kümnest ju eraisik.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõte, asutus, üürileandja ei tohi, ka nende töötajad töökohustuste käigus.  Eraisikutele ei ole mingit keeldu avalikest andmebaasidest pärit andmete isiklikust huvist vaatamiseks.

Panin su lollile jutule kogemata +

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üürileandja ongi üheksal juhul kümnest ju eraisik.

Eraisik võib ju olla, aga üürile andmine on äritegevus.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle parem ise, millisest registrist sa välja nuhkisid, et isikukood kuulub sinu sugulasele? Tuletasid sünniajast?

Isikukood ei ole enam ammu delikaatsete isikuandmete alla käiv, seda ei ole võimalik kuritarvitada. Kui leiad kuidas, oled leidnud päris huvitava ja riigile teadmata turvaaugu.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pole väitnudki, et isikukood on eriliigiline isikusndmed (delikaatseid pole enam aastaid).

Küsimus on, kuidas ta isikukoodi ja nime kokku pani.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pole väitnudki, et isikukood on eriliigiline isikusndmed (delikaatseid pole enam aastaid).

Küsimus on, kuidas ta isikukoodi ja nime kokku pani.

Isikukoodis näha sünniaeg, v-o sealt tegi omad järeldused.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eraisik võib ju olla, aga üürile andmine on äritegevus.

Et kui vaatan Marti ja seksi eest raha ei küsi-siis võib. Aga kui küsin-siis on äritegevus ja ei tohi. Nii või?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiste andmeid ei tohi kinnistest andmebaasidest vaadata, näiteks ei tohi vaadata ilma põhjuseta terviseandmeid. Samuti ei tohi politseinikud ilma tööalase põhjuseta politsei andmebaasides nuhkida (aga arvestades seda, et aeg-ajalt mõni jääb sellega vahele, kusjuures andmete uurimise põhjus on suht suvaline, on nuhkimine massiline ja vahelejäämise võimalus väike, sest muidu mingi suvalise palve peale ju ei vaadataks). Samas nendes andmebaasides, mis on avalikud, olgu raha eest või tasuta, võib igaüks vahtida, palju süda lustib.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omaette teema on minu meelest see, kui inimene on ametikohal, kus ta saab neid tasulisi andmeid oma töö pärast vaadata, ilma et kukrut kergitama peaks. Siis on küsimus juba tööandjale, miks see ja see töötaja on vaadanud selle ja selle isiku andmeid, kui tööalast vajadust ei olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga jah, teemaalgataja, kust sa tead, et isikukood just sellele kaugele sugulasele kuulub? Pääsed tööga seotult kuhugi andmebaasi sisse, kus tegelikult ei tohi isiklikes huvides hulkuda?

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juriidiliselt võid sina minna andmebaasi vastu, kes su andmeid teistele näitab. Edu selles.

Nüüd räägi, kuidas see isikukood nime näitas?

Isikukoodi järgi nimi leida on väga lihtne. Võtad arvutis ja proovid krüpteerida suvalist faili. Seal on, et lisa adressaat – isikukood sisse ja otsi ja voilaa – ongi nimi olemas…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskohast saan vaadata kas üürnik on ennast minu korterist välja kirjutanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun infot, kust saab vaadata, et kes on minu kinnistute kohta päringuid teinud? Eesti.ee andmejälgija infosüsteemide nimekirjas kinnistusraamatut ei ole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun infot, kust saab vaadata, et kes on minu kinnistute kohta päringuid teinud? Eesti.ee andmejälgija infosüsteemide nimekirjas kinnistusraamatut ei ole.

 

Kuskohast saan vaadata kas üürnik on ennast minu korterist välja kirjutanud?

Siit peaks saama – https://www.rahvastikuregister.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun infot, kust saab vaadata, et kes on minu kinnistute kohta päringuid teinud? Eesti.ee andmejälgija infosüsteemide nimekirjas kinnistusraamatut ei ole.

 

Kuskohast saan vaadata kas üürnik on ennast minu korterist välja kirjutanud?

Siit peaks saama – https://www.rahvastikuregister.ee/
<ul style=”box-sizing: border-box; margin-bottom: 0px; margin-top: 0px; list-style: none; padding-left: 1.5rem; color: #34394c; font-family: RobotoRegular, sans-serif;”>
<li style=”box-sizing: border-box;”>Elukoha registreerimine
<li style=”box-sizing: border-box;”>Ruumi registreeritute nimekiri omanikule
<li style=”box-sizing: border-box;”>Elukoha aadressi lõpetamine omaniku poolt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun infot, kust saab vaadata, et kes on minu kinnistute kohta päringuid teinud? Eesti.ee andmejälgija infosüsteemide nimekirjas kinnistusraamatut ei ole.

 

Kuskohast saan vaadata kas üürnik on ennast minu korterist välja kirjutanud?

Siit peaks saama – https://www.rahvastikuregister.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun vabandust spämmi eest! Plaanis oli ikka ainult üks kord postitada. Aga kahjuks ise kustutada ei saa, nii et seekord siis sedasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pole väitnudki, et isikukood on eriliigiline isikusndmed (delikaatseid pole enam aastaid).

Küsimus on, kuidas ta isikukoodi ja nime kokku pani.

Panin googlesse ja lõi kohe ette (inimene ka kunagi ühe ettevõttega seotud). Aga ilmselt oleks ka sünnisja järgi välja mõelnud kuna ei ole just palju tuttavaid kes sündinud kindlal aastal 29.02

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juristist sõbrannal

Muidugi anna juristi sõbrannale tööd. Elatis ei ole ka paar aastat tõusnud ja kindlasti on jurstidel tööd olnud vähem, Usu, ta on väga hea meel sind esindada. Ära unusta sõbrannale ametlikult, hinnakirja alusel tehtud töö eest maksta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Minu krediidiinfo vaatamine