Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis ametialal töötate ja kui palju teenite?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 96 )

Teema: Mis ametialal töötate ja kui palju teenite?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ju ma siin olengi perekooli ainuke loll. Tõesti ei teadnud, ega ka kunagi Eestis elades polnud ka seda sõna kasutanud. Kas 20 a tagasi oli see sõna nii üldiselt kasutusel? Võib olla on uus sõna kasutusele võetud. Muidugi inglise keelest jälle tuletatud.[/tsitaat]
Ainuke mitte, aga loll vast küll. Loe vahelduseks peale lasteraamatute ka midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ainuke mitte, aga loll vast küll. Loe vahelduseks peale lasteraamatute ka midagi.[/tsitaat]

Loen palju raamatuid, aga selliseid sõnu minu raamatutes ei loe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.07 08:21; 22.07 17:22; 22.07 20:24; 03.08 13:07; 03.08 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Loen palju raamatuid, aga selliseid sõnu minu raamatutes ei loe.[/tsitaat]Minu arvates on sõna \”konfidentsiaalne\” täiesti tavaline ja igapäeva kasutuses olev sõna.
Hämmastav, et mõni inimene selle tähendust ei tea või seda nii võõrsõnaks peab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 22:35; 22.07 20:48; 22.07 21:53; 25.07 00:09; 25.08 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jurist, eestis teenisin u 2000 euri, nüüd mujal euroopas 10 000.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

töölepingus palk konfidentsiaalne tähendab seda, et sinu ülemusel pole õigust sinu palganumbrit avalikustada nt avalikul internetilehel vms kohas. Kõigil on standardlepingus selline punkt olemas, välja arvatud nö riigitöötajal, kelle palgad ongi avalikud ja avalikult ka riigiasutuste lehekülgedel kirjas. Mitte kellelgi pole õigust keelata aga töötajal tema vabal tahtel tema palganumbrit avalikustada.[/tsitaat]Päris huvitav väide. Mina oma töölepingust loen küll teistmoodi välja.
Konfidentsiaalsuse hoidmine kehtib mõlema poole kohta ja seda mitte ainult töötasu osas, vaid see puudutab sisuliselt kogu töölepingut.
Ja siiani olen ma arvanud, et kokkulepetest tuleb kinni hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 22:35; 22.07 20:48; 22.07 21:53; 25.07 00:09; 25.08 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kodune ema hetkel, ~1800¤ saan kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsiaaltöötaja, 670.- neto.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristaja 2 nädalaga 480euri kätte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Päris huvitav väide. Mina oma töölepingust loen küll teistmoodi välja.
Konfidentsiaalsuse hoidmine kehtib mõlema poole kohta ja seda mitte ainult töötasu osas, vaid see puudutab sisuliselt kogu töölepingut.
Ja siiani olen ma arvanud, et kokkulepetest tuleb kinni hoida. [/tsitaat]

Kes avaldas minda töölepingust? Kuidas käib konfidentsiaalsuskokkuleppe rikkumise alla see, et anonüümne kasutaja (vareenik pole ilmselt kellegi pärisnimi)ütleb, et saab nii ja nii palju palka, firmanime avalikustamata? Lolliks olete läinud või? Äkki ei tohi abikakasale ka palganumbrit öelda?
Palganumbri konfidentsiaalseks lugemist võib tegelikult pidada ka ebaseaduslikuks tegevuseks. Sama töö eest on ette nähtud sama palk, kui tööandja tahab palka varjata, võib tegu olla mingit võrdsusprintsiipi rikkuva tehinguga.

Ise olen projektimüügiga tegelev naine, palk alates 1000 kätte, lisaks isiklikus kasutuses olevad töövahendid (auto jne). Minu meelest on see väike palk arvestades praegust hinnataset. Kuidas alla 500-eurose palgaga on võimalik üldse peret üleval pidada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osakonnajuhataja raamatukogus. kätte saan 440¤.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kes avaldas minda töölepingust? Kuidas käib konfidentsiaalsuskokkuleppe rikkumise alla see, et anonüümne kasutaja (vareenik pole ilmselt kellegi pärisnimi)ütleb, et saab nii ja nii palju palka, firmanime avalikustamata? Lolliks olete läinud või? Äkki ei tohi abikakasale ka palganumbrit öelda?
Palganumbri konfidentsiaalseks lugemist võib tegelikult pidada ka ebaseaduslikuks tegevuseks. Sama töö eest on ette nähtud sama palk, kui tööandja tahab palka varjata, võib tegu olla mingit võrdsusprintsiipi rikkuva tehinguga.

Ise olen projektimüügiga tegelev naine, palk alates 1000 kätte, lisaks isiklikus kasutuses olevad töövahendid (auto jne). Minu meelest on see väike palk arvestades praegust hinnataset. Kuidas alla 500-eurose palgaga on võimalik üldse peret üleval pidada?[/tsitaat]Seda kasutajat teatakse ju ka pärisnime ja näo järgi. Pealegi, ta elab väikses kohas, kus polegi eriti keeruline teada, kes-kus töötab.

Jah, ega oma abikaasadega ka ei saa alati kõike jagada. Palganumbrist ma küll saladust pole teinud, aga minu töösisu on selline, et kui ma oma asutusest uksest välja astun, siis sinna majja, teisele poole ust kõik seal päeva jooksul kuuldu, nähtu ja toimunu ka jääb. See on töösisekorra reglementidega paika pandud, et ka oma kõige lähedamatele inimestele ei tohi mitte midagi rääkida. Ehkki mõnikord on kiusatus olnud, siis pole ma seda kunagi teinud.

Mis palkade võrdsusprintsiipi puutub, siis see võib küll vabalt kehtida riigi ettevõtetes, kuid erafirmades see kipub pigem vastupidi olema.

Näiteks asutus, kus ma töötan on ühe ja sama töö tegijad väga erinevate palkadega. See on suurest osakonnajuhataja otsustada, kui palju keegi saab. Vaatamata sellele, et töösisu on üks ja sama. üks inimene on lihtsalt palju töökam ja parema suhtumisega töösse või on staazhi rohkem kui teisel, seega ka teadmised ja kogemused palju suuremad või on valmis võtma lisakohustusi, on kohusetundlik, saab paremini hakkama jne. Täiesti selge ju, et selline saab palka ka rohkem, mitte ei lähtuta mingist võrdsustprintsiibist, et teie töösisu on täpselt ühesugune ja te saate ühesuurust palka. Kui üks panustab rohkem, siis ta ka saab rohkem.
Ja üsna loogiline, et sellises olukorras peab palk olema ainult tööandja ja töötaja vaheline asi. Ei usu mina, et te teate kõikide oma kolleegide palka.
Riigiasutuses töötavatele inimestele on ilmselt see täiesti arusaamatu teema, aga nii on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 22:35; 22.07 20:48; 22.07 21:53; 25.07 00:09; 25.08 21:12;
To report this post you need to login first.

Assistent, 780 neto, Tallinn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müügisekretär Tallinn 850,- kätte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööstustööline elektroonika alal, kätte ca 800

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen arst, töötan Eestis. Kätte saan u 180-200 neto.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen arst, töötan Eestis. Kätte saan u 180-200 neto.[/tsitaat]
kuis siis arstidel nii vaikesed palgad on, voi unustasid yhe nulli ara

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 11:40; 28.07 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen arst, töötan Eestis. Kätte saan u 180-200 neto.[/tsitaat]
purjus oled või, täistööaja eest ei saa sa kuidagi alla alampalga teenida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 12:57; 21.07 17:34; 28.07 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Muide eelmistele, seaduse järgi võib oma palka ükskõik kellele kuulutada, mhis sest et lepingus kirjas, see ei loej![/tsitaat]Huvitav, miks see Klea siis oma kommentaari ära kustutas, kui ta tegelikult võib oma palka kõigile kuulutada küll?
Ju viitsis lõpuks oma töölepingu läbi lugeda ja leidis sealt ka vastava punkti.
Kui asi on alles nii vormistamise järgus (saan aru, et pole veel allkirjastatudki) ja juba rikutakse lepingut, siis on ikka kummaline küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 08:39; 31.07 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Huvitav, miks see Klea siis oma kommentaari ära kustutas, kui ta tegelikult võib oma palka kõigile kuulutada küll?
Ju viitsis lõpuks oma töölepingu läbi lugeda ja leidis sealt ka vastava punkti.
Kui asi on alles nii vormistamise järgus (saan aru, et pole veel allkirjastatudki) ja juba rikutakse lepingut, siis on ikka kummaline küll. [/tsitaat]

Klea?
Sa lugeda mõistad? Tegu on alles alustava OMA enda firmaga ja lepingud koostan mina ise, samamoodi nagu ka otsustan seda, kas ja kellele ma oma palganumbrist räägin.
Kommentaari kustutasin vaid seepärast, et unustasin end selles käoks märkida ja nagu ka arvata võis, hakkas kohe ka õelaid kommentaare sadama.
Oleks ma sellesama kommentaari anonüümsena postitanud, nagu ka plaanis oli, poleks kellegil olnud põhjust irisemiseks.
Mis puudutab palga avalikustamist üleüldse, siis minu teada võib ka oma palgast iga töötaja rääkida täpselt niipalju kui selleks jõudu ja tahtmist on. Kui see aga kuulub konfidentsiaalse info alla, tuleb tööandjal selle eest lisa maksta ja vastav viide ka lepingusse panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]vareenik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Klea?
Sa lugeda mõistad? Tegu on alles alustava OMA enda firmaga ja lepingud koostan mina ise, samamoodi nagu ka otsustan seda, kas ja kellele ma oma palganumbrist räägin.
Kommentaari kustutasin vaid seepärast, et unustasin end selles käoks märkida ja nagu ka arvata võis, hakkas kohe ka õelaid kommentaare sadama.
Oleks ma sellesama kommentaari anonüümsena postitanud, nagu ka plaanis oli, poleks kellegil olnud põhjust irisemiseks.
Mis puudutab palga avalikustamist üleüldse, siis minu teada võib ka oma palgast iga töötaja rääkida täpselt niipalju kui selleks jõudu ja tahtmist on. Kui see aga kuulub konfidentsiaalse info alla, tuleb tööandjal selle eest lisa maksta ja vastav viide ka lepingusse panna.[/tsitaat]Õelaid? Mina ei näinud siin küll rohkem ühtegi õelat kommentaari kui 17/07/2012 08:31.
See, kui keegi viitab sellele, et üldjuhul on sellised andmed töölepingus kirjas ja kokku on lepitud, et see on konfidentsiaalne info, ei tähenda, et sinu kallal keegi õelutsenud oleks.

On ju suur vahe, kas ütled oma palganumbri avalikult välja anonüümsena või isikuna, keda paljud ka reaalselt teavad ja tunnevad. (Hea küll, sain aru, et oled iseenda tööandja ja sinu oma vaba voli, kas kuulutad seda või mitte.)
Mina näiteks sellises teemas käona ütleksin oma palganumbri välja, kuid oma nime ja näoga ei ütleks mitte kunagi. Isegi mitte oma tuttavate ees, sest minu töölepingus on ka vastav punkt kirjas, mis keelab seda teha.

Klea või vareenik, vahet ju pole. Isik on üks ja seesama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 08:39; 31.07 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müügijuht, 1100¤ umbes kätte, lisaks tasuta telefon+kasutus ja sülearvuti+internet kodus tasuta (netipulk). :)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei taha küll halvasti öelda, aga mida sa ulud ? Ma saan ümardatult 400¤ kätte (tavaliselt alla selle natuke) ja selle rahaga ma lihtsalt PEAN hakkama saama, mul on ka 2-toaline üürikas (õnneks küll super hea hinnaga saadud) kuid iga kuu pean ma üüriraha+kommunaalid oma palgast ära maksma ja elada on ju ka millegi eest vaja!!! Siiamaani olen hakkama saanud![/tsitaat]

Kui pead maksma korteri eest 500 eurot kuus, siis loomulikult ei saa ära elada 700 eurose palgaga. Meil on auto+korteri laen kokku 600 eurot kuus, millele lisanduvad trennid, kommunaalid, telefoni maksud jne. Saame aga seda kõike endale lubada, sest palgad on üsna korralikud, kahe peale üle 3000 eurot kuus kätte. Nii, et igaüks peab ise majandama oma kulude-tuludega. Võib ka 300 eurose palgaga ära elada, kui ei ole ühtegi laenu ega erisoove, mina muidu ei kujutaks ette sellist elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 19:24; 31.07 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötan müügisekretärina ja palk on 800 euri neto ning iga kuu tuleb veel läbüügi pealt % palgale lisaks. keskmiselt on mu palk 1500 ning ka perefirma toob hästi sisse.tööautot saan kasutada ning kütusekompensiatsioon ja ka tel arve firma poolt tasutakse.samas ka palju kohustusi-majalaen, auto liising ning ka hobid.ka 2 lapse peale kulub palju-eralasteaed,trennid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kliendtiteenindaja kõnekeskuses. Tunnipalk 3,8 eur (bruto) + boonus 20% + mingid lisaboonused tulemuste pealt = palk tavaliselt 450-550 keskmiselt 132 töötunni kohta kuus (ei ole täistööaeg).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palgatööl olen juhiabi, teenin ca 1000¤ kätte. on ka oma firma, kust teenin teist samapalju, aga tööd teed ka roppumoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turvatöötaja ja palk kätte 380-400.Oleneb töötundidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te seal Eestis orjate ennast. Loen ja imestan. Olete nagu rahul ka või? Aga autod on seal uhked. Ei usuks, kui lugeda siinseid vastuseid? Nagu teine maailm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.07 08:21; 22.07 17:22; 22.07 20:24; 03.08 13:07; 03.08 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiri käole: Postitas: Kägu | 03/08/2012 13:07
Ma tuleks kohe ära välisriiki elama kui keegi ees oleks ja aitaks. Kas oled nõus seda tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kiri käole: Postitas: Kägu | 03/08/2012 13:07
Ma tuleks kohe ära välisriiki elama kui keegi ees oleks ja aitaks. Kas oled nõus seda tegema?[/tsitaat]

Viimasele:
Kas sul pole endal käsi-jalgu ja ajusid?
Mina sain kõigega ise hakkama. keegi polnud ees ega näitamas, mida ma järgmiseks tegema pean.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.07 08:21; 22.07 17:22; 22.07 20:24; 03.08 13:07; 03.08 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osakonna õde, palk koos ületundide ja öötööga (pooled valved öösiti) 500 euri.
Tänu öötööle tervis perses ja sinnapoole hakkab liikuma ka pereelu. Hetkel vahetan töökohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 96 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis ametialal töötate ja kui palju teenite?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.